Полезные материалы

«Дивани Німеччини»: «стартап» по-російськи

У Кіровській області з'явилася нова фабрика. За лічені місяці тут організували меблеве виробництво практично з нуля. Ініціатор проекту - Олексій Кригін, колишній топ-менеджер компанії «Лотус». Створене ним підприємство випускає продукцію під торговою маркою «Дивани Німеччини». За словами пана Кригіна, ніякої особливої ​​брендингової легенди за назвою не криється. У Кіровській області з'явилася нова фабрика

- У 2008 році на виставці «Євроекспомеблі» відбулося наше знайомство з німецьким дизайнерським бюро, - пояснює Олексій Кригін. - Зараз ці партнери розробляють для нас нову колекцію меблів до сезону 2011/2012. Оскільки матеріали, компоненти та фурнітура для нашої продукції поставляються з Німеччини, ми вирішили акцентувати на цьому увагу покупців. Так що слово «Німеччина» залишиться в назві, і ми будемо намагатися, щоб ця марка стала впізнаваною на ринку.

На виробництві «Диванов Німеччини» вже запущено перше технологічне ланка повного циклу, а також ділянку експериментальних розробок. За основу системи управління вирішили взяти принципи «бережливого виробництва» - досвід компанії Toyota. Раніше ця система впроваджувалася і в «Лотус», тепер - реалізується на новому Кіровському підприємстві.

Виробничі площі становлять 8 тис. Кв. м (спочатку брали з запасом, каже пан Кригін). Готові цеху викуплені у власність і переобладнані під меблеве виробництво. Штат фабрики налічує близько 130 співробітників, які працюють в одну зміну. В процесі освоєння площ йде додатковий набір персоналу.

В процесі освоєння площ йде додатковий набір персоналу

- Організувати меблеве виробництво нескладно, - ділиться пан Кригін. - Для цього, по-перше, потрібен чіткий бізнес-план з реальними статтями витрат і прорахованою собівартістю. Упевнений, багато провальні проекти на нашому ринку виявилися б успішними, якби їх автори грамотно прорахували ці базові величини. Що стосується джерел фінансування, то в нашому випадку це - приватні інвестиції. По-друге, необхідний досвід роботи в галузі - як мінімум років п'ять. По-третє, звичайно, потрібна команда професіоналів. Економічна ситуація в країні привела до скорочень на багатьох підприємствах, частина персоналу перейшла до нас звідти. Деякі повернулися в регіон з меблевих фабрик Москви. У цих працівників хороший досвід, висока кваліфікація, - ми раді, що вони знайшли себе в нашій компанії. Плюс до всього, для того щоб відкрити меблеве виробництво з нуля в нинішніх умовах ринку, потрібно працювати 13 місяців в році, у вихідні та в неробочий час.

Формуючи стартовий модельний ряд, в компанії «Дивани Німеччини» почали з простого - моделей, які не потребують особливих технологічних вишукувань. Поступово перейшли до більш складних виробів, освоїли фрезерування, профілізація, подвійну строчку і затяжка, різні декоративні елементи. Тепер в асортименті фабрики - 15 моделей, кожна - в п'яти варіантах комплектації. Абсолютна більшість диванів - шкіряні (на думку Олексія Кригіна, до цього призводить кон'юнктура ринку). У планах - подальше розширення модельного ряду.

- Найкраще у нас продаються моделі в діапазоні 45-58 тисяч рублів. Є дорожче, є дешевше, але упор ми намагаємося робити на просуванні більш складних виробів. При цьому від конкурентів відбудовувати не тільки ціною. Асортиментний портфель формувався за результатами скрупульозної роботи. Всі наші дивани мають явні конструктивні відмінності в порівнянні з «масовкою», яка представлена на вітчизняному ринку. І покупець, між іншим, це для себе фіксує. Наприклад, висота підлокітників і кути нахилу спинок, зручність подушок в сидіннях, м'якість ходу механізмів - ми серйозно проробляємо ергономіку. Тестуємо дивани різними методами, з залученням споживачів. Нарешті, у нас є «чек-листи» в дилерських салонах, де фіксується все, що покупець говорить про нашу продукцію. Щомісяця ми збираємо і аналізуємо цю інформацію. Приймаємо до відома - оптимізуємо габарити, вводимо додаткові опції, за які покупець (на наш подив) готовий платити. А ось «економна» система управління і можливості «бережливого виробництва» допомагають нам тримати оптимальну ціну.

Розвиваючи асортимент, на фабриці вже зараз пробують себе в інших товарних категоріях. Зокрема, розглядають варіанти альянсів з виробниками корпусних меблів (на стадії переговорів - можливе партнерство з «лазуриту»).

Продукція під маркою «Дивани Німеччини» представлена ​​в 96 містах Росії і ближнього зарубіжжя. Кількість торгових точок - 120, число дилерів - 64. За словами пана Кригіна, вже розроблені і використовуються фірмові стандарти - партнери фабрики відкривають бренд-секції площею 70-100 «квадратів» з відповідним оформленням.

- Наш пріоритет - регіональні гравці, які мають кілька магазинів у своєму регіоні. Серед них є сильні оператори з таким, що відбувся іміджем, постійною клієнтурою: наприклад, краснодарська мережу «Золотий телець», іркутська «Світ меблів», приморська «Імперія меблів», казанська «Ваш побут». Такі клієнти стають нашими стратегічними партнерами.

Федеральні мережі, яким потрібні великі обсяги на складі, - поки що не наша цільова аудиторія. Тримати складські запаси - на сьогоднішній день велика розкіш, ми вважаємо за краще відвантажувати продукцію прямо з виробництва. Тобто фактично працюємо під замовлення.

Для старту постаралися вибрати такі міста, в яких не знайшли комплексного пропозиції по м'яких меблів - дилерам доводилося вибирати різні моделі у декількох постачальників, торговельні мережі в ці населені пункти ще не прийшли, та й великі постачальники м'яких меблів чомусь ігнорують. Освоюючись в таких містах, ми готуємося до виходу у великі регіональні центри. Подальше просування в регіонах - поряд з налагодженням виробництва - основне завдання на середньострокову перспективу. Додам, що на сьогоднішній день ми ніяк не представлені в Москві. Цей ринок досить складний, вимагає особливого пропозиції, і за нього ми теж візьмемося в майбутньому.

Артем Васильєв

Говорить і показує «Евант»

Саратовська фабрика продовжує відпрацьовувати запит торгівлі на импортозамещающие товари.

Як єдиний організм

Меблева компанія довірила професійного аутсорсеру весь комплекс логістичних послуг, щоб позбавити своїх торгових партнерів від зайвих проблем.

Ми всі в одному човні

Зростання цін на плитні матеріали гостро турбує виробників «корпусу».

Магомед сказав - Магомед зробив

Завод алюмінієвих профілів «РІАК», побудований інгушським бізнесменом на паях з державою, може набути власного постачальника сировини.

Корисна звичка - бути лідером

Меблева фабрика «КожПромМебель», що випускає і реалізує свою продукцію під торговою маркою Home Collеction, шукає нові варіанти позиціонування.