Полезные материалы

Проблеми в акваріумі

  1. Що робити якщо на поверхні води - плівка?
  2. Профілактика проблеми - равлики?
  3. Питання чистоти: як позбутися від зеленуватого нальоту на склі?
  4. «Нитчатая» проблема
  5. Водорості в грунті
  6. Хто тут каламутить воду?

Навіть якщо ви дуже скурпулезно доглядаєте за акваріумних світом, день в день годуєте рибок, робите регулярні водні підміни, чистите фільтр і далі за списком, все одно уберегти акваріум від проблем на сто відсотків не вдасться. То там, то сям будуть виникати якісь невеликі затримки. Засмучуватися і злитися не потрібно, якісь невеликі проблеми - це нормально, адже не може система працювати завжди без збоїв, без всяких там труднощів. Сприймайте це як невеликі завдання, які просто прийшов час вирішити. А ми вам в цьому допоможемо

Що робити якщо на поверхні води - плівка?

Іноді трапляється так: ви міняли воду в акваріумі, а замість того, щоб там запанував мир і порядок, на поверхню спливла масляниста незрозумілого походження плівочка. Що це? Як правило, білий колір плівки вказує на те, що це - в основному мікрогрібкі і різні бактерії. Спливли вони від того, що заміна водного середовища була проведена з якимись збоями або зовсім некоректно. Таким чином, біологічний баланс , Який так довго наводиться в акваріумі при запуску, був порушений.

Таким чином,   біологічний баланс   , Який так довго наводиться в акваріумі при запуску, був порушений

Плівка на поверхні акваріума

Вийти з цієї ситуації можна за допомогою серветки, туалетного паперу або листа газети. Останнє може призвести до того, що частина друкарської фарби виявиться у вас в акваріумі , А значить, готуйтеся до можливих нових випробувань. Поліжі серветку або туалетний папір як би на поверхню води, а через деякий час видаліть його. Разом з серветковий листом віддалиться і плівка. Повторювати процедуру потрібно стільки, поки не позбудетеся від проблеми.

Якась частина цієї білої полон може виявитися на склі акваріума, куди бракує вода . З цих місць плівку збирають чистою губкою. Все це потрібно проробляти до тих пір, поки плівки зовсім не залишиться в воді.

Будьте уважні і ретельні, так як якщо ви виконаєте процедуру не до кінця або не повністю, то частина плівки, яка залишиться, через деякий час розтягнеться знову на всю поверхню аквариумного простору.

Трапляється і так, що механічне видалення плівки не дає можливості ефективно побороти цю проблему. Тоді доведеться вдатися до ультрафіолетового опромінення акваріума. Як варіант можна розчинити в акваріумі таблетки биомицина. Доза - одна таблетка на 10 літрів акваріумний води . Не забудьте виловити і пересадити мешканців акваріуму перед тим, як проводити такі процедури.

Профілактика проблеми - равлики?

Таких випробувань не посилає аквариумисту лише той акваріум, де є достатня кількість риб і при цьому акваріум аерується на достатньому рівні. Цікавий факт: плівка не заводиться там, де дівут равлики фізи. Зокрема, такі невеликі равлики, як австралійська або загострена фіза або як варіант - фіза пухирчаста.

Зокрема, такі невеликі равлики, як австралійська або загострена фіза або як варіант - фіза пухирчаста

Физа

Фізи - прісноводні молюски, які відрізняються особливою дрібністю. чим хороші фізи в акваріумі , Так це тим, що вони ніяк не впливають на рослинність, тобто не надгризают листочки і не псують корінці. У природі фізи облюбували собі наші ставки і річечки, болота й озерця. Харчуються в природних умовах ці чудові равлики прілим листям. А відрізняють їх від всіх інших щупальця. Це дуже тонкі щупальця, які знаходяться на великій відстані. Фізи, до речі, нетривіально мітять територію - плетуть чудові павутинки-канати, за якими потім підіймаються туди-сюди. Равлики відкладають яйця на корчах або рослинності, але не завдають шкоди.

Повертаючись до нашої «плівковий» темі, пояснимо: фіза очищає водну акваріумну поверхню. Крім того, ці молюски доїдять все, що не доїли ваші рибки при рясному годуванні, а також займуться неперетравлені частинками рибних фекалій. Так що фіза дуже корисна в акваріумі, правда, в невеликих кількостях. Коли ж равлик дасть занадто багато потомства, потрібно буде це питання відрегулювати.

Коли ж равлик дасть занадто багато потомства, потрібно буде це питання відрегулювати

Физа

Питання чистоти: як позбутися від зеленуватого нальоту на склі?

Практично кожен акваріуміст стикався коли-небудь з проблемою зеленого нальоту на стінках акваріума. Ті, хто вже має досвід в цій справі, відразу скажуть: це не просто наліт, це осідання мікроводоростей і слизу бактеріального походження у вас на стінках акваріума. Бактерії ці роблять стінки слизькими і каламутними. Непрозоре скло дає погану «картинку» з акваріума, так що стає погано проглядаються сам підводний світ.

Наліт може бути не тільки зеленого, а й бурого кольору, ближче до коричневого. Тоді справа не в бактеріальної слизу, а в тому, що потрібно дати світло потужніший. Зелений же наліт свідчить про зворотне: звільніть світло в акваріумі.

Зелений же наліт свідчить про зворотне: звільніть світло в акваріумі

В принципі можна обійтися чищенням «оглядового скла» в тому випадку, якщо інші скла не просмартіваются або важкодоступні.

У будь-якому випадку, наліт потрібно видаляти. Тут важливий момент «віку» води в акваріумі. Якщо вода стара і біологічну рівновагу давно вже досягнуто, можна сміливо брати в руки скребок, який ви придбали в сусідньому зоомагазині. Майте на увазі, що тиснути при цьому на стінки акваріума надмірно не варто. Ну а якщо вода в кімнатному водоймі свіжа, біологічне рівновагу або ще не настав, або воно таке кволе, що все що завгодно може його порушити, то скребок і всі дії, пов'язані з ним, можуть збаламутити бактеріальний осад. Тому в акваріумі зі свіжою водою краще скористатися губкою зі звичайного поролону. За кожним разом споласкивайте губку, залишаючи все, що «зібрали», поза акваріума. Без зайвого поспіху повільно ковзати губкою вниз до самого дна, точніше - грунту, а потім, більш сильно притисніть губку до стінки і «виносьте» все це з акваріума. У вас залишилася чиста «доріжка» на стінці. Споліскуємо губку і беремося за наступну. Після кожної такої процедури не лінуємося споліскувати і вимивати гарненько наш «інструмент».

До речі, плексігласовий акваріум забороняється очищати за допомогою скребка або жорсткої щітки. Інакше отримаєте подряпини на стінках, а це грунтовно зіпсує картину. Для таких акваріумів підходять всілякі мочалки, губки або клаптики капронової тканини.

Якщо не хочеться довго драїти акваріум, робіть чистку стекол частіше. Тонкий наліт знімається легше, ніж товстий шар, який піддається видаленню не відразу.

Але зовсім уникнути такої проблеми неможливо, так як в акваріумі рано чи пізно з'являться зелені і бурі водорості, які дадуть про себе знати.

«Нитчатая» проблема

В акваріумі може виникнути ще одна проблема - розмноження нитчастих водоростей. Допоможе справі знову-таки парочка равликів. Але саме тих равликів, для яких нитчасті водорості - відмінна їжа.

Зарості будуть знищені равликами швидко і безболісно.

Зарості будуть знищені равликами швидко і безболісно

Водорості - це взагалі складна тема для акваріумістів. від вищих рослин водорості відрізняються тим, що у них немає ні стебел, ні коренів, ні листочків. Ростуть водорості не тільки на акваріумних стеклах, чим заподіюють аквариумистам багато клопоту, але і на самих рослинах.

Водорості в грунті

Життєздатності водоростей залежать безпосередньо від доступу до висвітлення. Є світло - вони живучі. Немає світла - їх активність спадає. Правда, для цього акваріуму потрібно спочатку позбутися від рослинності, риб і інших любителів освітлення, а потім - від водоростей. Водорості як їжу можна запропонувати деяким рибкам. Так, краснопірка, а також гірчак, які вважають за краще холодноводні акваріуми , Їдять нитчасті водорості з задоволенням. Серед тропіканок нитчасті водорості являють собою ласощі для молліенезіі. Запустіть пару молліенезіі в акваріум і позбудетеся від такої проблеми, як нитчасті водорості. Однак покладатися тільки на риб не варто, все-таки спробуйте відрегулювати яскравість ламп в акваріумі. Це значно вплине на вирішення проблеми.

Якщо водорості покрили дно, тобто спустилися прямо до грунту, то тут трохи легше. Грунт - «наймана» частина акваріума, так що просто виймаємо його з акваріумний банки і піддаємо кип'ятіння, а можна просто два або три рази обдати його окропом. Тепер розсипаємо грунт на папір і таким чином просушують. Якщо в якості грунту у нас виступав пісок, його ми просто кип'ятимо.

Водорості в акваріумі

Хто тут каламутить воду?

Ще одна поширена випробування для акваріума - це каламутна вода. Але муть каламуті, як то кажуть, не рівня. Якщо у воді муть механічна, що складається в основному з неорганики, то це можна залишити без уваги. Саме пройде. Механічна муть зазвичай відбувається від того, що ви занадто активно поправляли декорації в акваріумний банку, садили рослини або ловили рибок. Ще одна причина механічного вбаламучіванія водного середовища - це неправильне, в поспіху, доливання води. Вода повинна плавно стікати по стінках або по чому-небудь іншому, а не просто утворювати сильна течія і піднімати весь грунт догори дригом. Але навіть якщо це і сталося, нічого страшного. Пройде.

Більш неприємно мати справу з бактеріальної каламуттю. Вона так стійка, що чекати, чи пройде вона сама, не варто. Не пройде. Треба вживати термінових заходів в акваріумі. Не чекайте, поки легка муть стане серйозною, так як в такому випадку з нею важко буде боротися.

Якщо вода в акваріумі помутніла досить помітно, то свіжу воду доливати просто шкідливо. Справа в тому, що разом з нею в акваріум потрапить «страву» для бактерій, з якими ми тут зібралися поборотися.

Отже, якщо ми додаємо воду , То тільки стару, ну на крайній випадок - кип'ячену. І тільки в кількості третьої частини або четвертої. Поверхня дна, тобто грунту, ми просіфоніваем, видаляючи мул. При цьому якщо в акваріумі виростає достатню кількість рослин, то рибок можна пару-трійку часів не годувати зовсім. У них буде що поїсти, не переживайте, - це водорості, що осіли на стеблинках і листочках рослин.

Якщо є возмножность посилити аерацію в акваріумі, то зробити це краще якомога швидше. По-перше, кисень, що подається цілодобово, буде полегшувати дихання акваріумних мешканців, а по-друге, він займеться прискоренням окислення органічних речовин, які вже знаходяться на стадії розкладання. Органіку розкласти швидше дуже важливо, так як вона являє собою чудовий корм для бактерій. А ось якщо у бактеріальної середовища не буде, що поїсти, то ці бактерії загинуть. На руку аквариумисту зіграють в цій ситуації і дафнії .

Неважко переплутати каламутну «бактеріальну» воду з цвітінням води. Вода «цвіте» зазвичай в літній або весняний час. Але тут заходи боротьби ті ж самі - не годувати риб пару днів, замінювати воду на кип'ячену, активна фільтрація і аерація води в акваріумі. А ще боротися з цвітінням допоможе шматочок дроту з міді, кинутий на якийсь час в акваріум.

Що робити якщо на поверхні води - плівка?
Профілактика проблеми - равлики?
Питання чистоти: як позбутися від зеленуватого нальоту на склі?
Що це?
Профілактика проблеми - равлики?