Полезные материалы

Як знайти воду для колодязя

  1. Особливості пошуку води
  2. C допомогою сусідів
  3. Биолокация
  4. Дослідження рельєфу ділянки
  5. За допомогою рослин
  6. C допомогою комах
  7. C допомогою глиняного горщика

Чистий природна вода корисніше і смачніше, ніж вода, яка надходить в квартири людей по міській системі водопостачання. Крім того, вода, яку люди споживають в квартирі, містить безліч мікроелементів, які потрапили в неї з трубопроводу, який не блищить своєю чистотою. Тому таку воду доводиться кип'ятити і в результаті вода втрачає свою природну корисність. У сільській місцевості люди отримують воду в основному з колодязів або свердловин. Така вода за якістю і корисності найбільш близька до природної воді, якщо сільська місцевість знаходиться на значній відстані від мегаполісів, підземні води яких не доходять до цієї місцевості.

Перш ніж в приватному секторі побудувати колодязь, потрібно визначити місце розташування внутрішніх підземних вод, які будуть його наповнювати. Але постає питання - як знайти воду для колодязя?

Повернутися до змісту

Особливості пошуку води

Перед будівництвом колодязя необхідно отримати більше даних про місце залягання внутрішніх підземних вод.

Водоносні шари, що залягають на глибині 10-15 метрів, в основному можна використовувати в побуті: полив, прання, прийом душу й інших побутових потреб.

Водоносні шари, що залягають на глибині 30 і більше метрів, можна використовувати в їжу і для пиття. Такі води багаті мінеральними речовинами і дуже корисні для здоров'я.

Місця, в яких пошук води та ймовірність її виявлення мінімальний:

  • поруч з річками з глибоким руслом і крутим берегом;
  • на гірських ділянках і височинах;
  • неподалік від ставка або джерела;
  • поблизу буків і акацій.

поруч з річками з глибоким руслом і крутим берегом;   на гірських ділянках і височинах;   неподалік від ставка або джерела;   поблизу буків і акацій

Виділяють наступні основні традиційні способи пошуку води на дачній ділянці: за допомогою сусідів, біолокація, дослідження рельєфу ділянки і альтернативні способи (за допомогою рослин, за допомогою комах, за допомогою глиняного горщика).

Повернутися до змісту

C допомогою сусідів

Найлегший і швидкий спосіб пошуку води для колодязя - це опитування сусідів, які проживають поруч з вашим заміським ділянкою. У сусідів вже може бути побудований колодязь, і вони можуть вам підказати місцезнаходження водоносного шару, глибину залягання підземних вод. Можливо, хтось із них замовляв або збирається замовити геодезичний аналіз місцевості для визначення рівня залягання води, хімічного складу та інших особливостей водоносної жили.

Повернутися до змісту

Биолокация

Метод біолокації є одним з найбільш надійних способів пошуку водоносної жили для зведення колодязя. Інструментом для біолокації служить прилад з двох електродів (біолокаційні рамки) або виноградної лози у вигляді рогатки (V-образна вилка). Біолокаційна рамка - це мідна або алюмінієвих дріт довжиною 40 см, один кінець якої зігнутий під кутом 90 градусів, довжина вигину становить 10 см. Для зручності користування кожну з рамок краще вставити в дерев'яну порожню рукоятку зігнутим кінцем таким чином, щоб рамка могла вільно обертатися. Якщо, повільно і не поспішаючи пересуваючись по дачній ділянці, рамки почнуть переміщатися назустріч один до одного і схрестяться, то ви знайшли місце, де є водоносна жила. Тут можна копати колодязь.

Увага! Похибка біолокації полягає в тому, що електроди реагують навіть на невеликі поклади грунтових вод, які можуть не бути водоносних шаром.

V-образну вилку лози (рогатку) перед використання необхідно ретельно висушити. Кінці вилки беруть руками, розводять на 150 градусів і витягають ручку вилки (рогатки) вперед, утримуючи її в горизонтальному положенні і повільно переміщаючись по ділянці з метою пошуку води. Якщо, переміщаючись по ділянці, побачите, що ручка вилки початку нахиляться до землі, то ви знайшли місце, де є водоносна жила. Якщо ж стан лози ніяк не зміниться, то грунтових підземних вод поруч немає.

Якщо ж стан лози ніяк не зміниться, то грунтових підземних вод поруч немає

Увага! Точність біолокації максимальна в наступні часові проміжки: 5-6 годин ранку, вдень, 16-17 годин, між 20-21 годинами і північчю і першою годиною ночі.

У цьому відеоролику демонструється пошук води методом біолокації:

Повернутися до змісту

Дослідження рельєфу ділянки

Дослідження рельєфу на дачній ділянці також може допомогти в знаходженні води для колодязя. Якщо в рельєфі дачної ділянки є природні западини або низини, то вони можуть служити ознакою того, що в даному місці на якійсь глибині найімовірніше є вода, яка забезпечила просідання грунту.

Повернутися до змісту

За допомогою рослин

Ознакою визначення місця розташування водоносної жили на ділянці можуть бути різні рослини: черемха, ожина, береза, малина та інші. За рослинам можна також визначати глибину залягання грунтових вод, так як різні рослини за допомогою кореневої системи споживають воду з різної глибини.

Гарантія знаходження води для колодязя по рослинності можлива, але не завжди стовідсоткова.

Повернутися до змісту

C допомогою комах

На дачній ділянці комахи також можуть вказати на залягання води для колодязя або свердловини. Зверніть увагу, в якому місці в спеку спостерігається велике скупчення комах, наприклад комарів або мошок, які в основному вибирають вологі місця для таких скупчень. Ймовірно в цьому місці є вода.

Повернутися до змісту

C допомогою глиняного горщика

Беремо горщик з глини, який необхідно попередньо довго просушувати на сонці, і ставимо до верху дном на землю, в тому місці, де ймовірно знаходяться грунтові води. Якщо через кілька годин горщик зсередини запітніє і в ньому з'явиться випаровування вологи у вигляді крапель, то в цьому місці є вода.

Існує модифікація цього способу. Береться силікатна гель або подрібнена крихта червоної цегли, висушується, подрібнюється і засипається в глиняний горщик. Далі цей горщик зважується і поміщається на глибину 50 сантиметрів в місце передбачуваного водоносного шару. Після закінчення доби горщик викопують, а потім зважують. Чим більше різниця між початковим і кінцевим (після закінчення доби) вагами, тим імовірніше, що в даному місці можна знайти воду.

Увага! При модифікованому способі глиняний горщик необхідно закопувати в суху землю, щоб при цьому повітря було теплим.

Але постає питання - як знайти воду для колодязя?