Полезные материалы

Глінтвейн і Ко: Гаряче Сонце в бокалі

Фото Віталія Лазебника

ПУНШ: НАЙБІЛЬШИЙ КРЕПКИЙ КАВА З МОЛОКОМ

Найпершим серед "міцних" напоїв з'явився пунш: його рецепт був популярний вже в 16 столітті. Вважається, його придумали англійські моряки, щоб зігрітися і розвеселитися в довгій подорожі до Індії. Назва "пунш" походить від слова pantscha. На хінді це означає "п'ять", тому що спочатку в пунш входило п'ять обов'язкових компонентів: ром, вино, фруктовий сік, цукор або мед і прянощі. Зараз існує сотні різних різновидів цього напою, так що можна сміливо вибрати те, що більше до душі.

Складові:

  • заварний кави (15 грн. / 100 г)
  • лікер Kahlua (150 грн. / бут.)
  • молоко (5 грн. - літр)
  • мускатний горіх (3 грн. / п.)
  • Час приготування: 10 хвилин
  • У скільки обійдеться: 3 келиха - 40 грн.

приготування

Зваріть 50 мл кави, влийте його в спеціальний келих, додайте 25 мл лікеру Kahlua, разом повинно вийти близько половини склянки, доверху долийте молока (кімнатної температури), зверху посипте меленим мускатним горіхом (можна взяти цілим і нарізати лусочками, щоб було ще смачніше) . Якщо вдома є кавоварка, то в ідеалі, готовий напій потрібно перемішати і підігріти за допомогою капуччинатор.

"Цей досить дорогий лікер Kahlua використовують, тому що він володіє відмінно вираженим кавовим смаком, і невисоким градусом: в лікері всього 20. Тому пунш виходить дуже смачним і зігріваючим, - розповідає Сергій. - Якщо Kahlua немає, його можна замінити ромом".

ГРОГ: ЧАЙ зі спецефектами

Його появі ми також зобов'язані англійським морякам, а особливо капітану Едварду, кличка якого була Грог. Він був чи то дуже економним, то чи непитущим, а тому запропонував змішувати ром з водою, щоб скоротити серед моряків споживання алкоголю. Моряки зрозуміли, що ця "бурда" набагато смачніше в гарячому вигляді, і в помсту (або з подяки) назвали нововведення в честь винахідника.

Складові:

  • Чорний чай з бергамотом (8 грн. / П.)
  • Коньяк (чим більше зірочок і витримка, тим краще) або ром (близько 30 грн. Пляшка)
  • Час приготування: 10 хв
  • Вартість: 3 келиха - 15 грн.

приготування

На дно склянки налийте 30 мл коника, решта долийте гарячим міцним чаєм. Прикрасьте кружечком лимона з гвоздикою. При бажанні можна використовувати будь-який чай - зелений, чорний, трав'яний, аби подобалося.

Глінтвейн: КЛАСИКА ЖАНРУ

Найулюбленіший і популярний напій в холодну пору року. Зараз вже ніхто не може з усією вірогідністю сказати, хто саме придумав розігрівати "дар богів" і додавати в нього спеції, адже деякі джерела стверджують, що з'явився він ще до Різдва.

У гаряче вино, як в конструктор, можна додати все що завгодно. Єдине, чого не варто робити, так це брати дуже дешеве вино: в розігрітому вигляді воно буде нагадувати "найгірший самогон" і переборщувати зі спеціями, щоб не забити аромат і смаковий букет вина, адже при нагріванні він найбільш повно розкривається. Якщо не хочеться морочитися з підбором спецій, можна взяти спеціальний набір дли глінтвейну.

складові

  • Червоне вино (будь-: сухе, кріплене, напівсолодке, бажано червоне) за бажанням (від 15 грн. / Бут.)
  • Кориця (1/3 кавової ложечки на склянку)
  • Гвоздика (15 шт. На 1 ст. Вина)
  • Мед (за смаком)
  • Яблука, лимон або апельсин (або їх цедра) за бажанням
  • Час приготування: 20 хвилин
  • У скільки обійдеться: 3 ст. - близько 25 грн.

приготування

Якщо у вас є кавоварка з капуччинатор, то досить налити в стакан вино, додати 15 гвоздичек, і 1/3 чайної ложечки кориці. Потім буквально 30 секунд прокип'ятіть його за допомогою капуччинатор. Якщо його немає, то доведеться вино гріти по-старому, в каструльці. Знімати з вогню потрібно, не доводячи до кипіння. У глінтвейн можна додати все, що душі завгодно: від шматочків яблука до перцю горошком або лаврового листа. Головна умова, щоб спеції були мелені, інакше напій вийти каламутним. Прикрасити можна шматочком лимона з гвоздикою.

АЛЬТЕРНАТИВА

"Русский мед"

Якщо алкоголь з якихось причин протипоказаний, а зігрітися хочеться, то можна приготувати збитень - російський народний напій, який раніше пили так само часто, як зараз офісні працівники - чай ​​або кава. Рецепт простий, як все геніальне: в кипляче воду додайте мед і прянощі (гвоздику, корицю, м'яту, хміль та ін. За бажанням і за смаком) і всю цю суміш прокип'ятіть 30 хвилин.

На склянку знадобиться: 2-3 ст. л. меду і 1 ч. л. суміші прянощів.

"День і ніч"

Якщо хочеться не тільки зігріти своїх гостей, але і вразити їх уяву, можна приготувати гарячий коктейль.

На дно високого келиха налийте 30 мл лікеру «Бейліс», потім за спеціальним дозатора або ложечці, щоб не перемішалися, 30 мл прозорого апельсинового лікеру, а зверху до країв налийте свіжозаварений кави. По виду виходить три красивих контрастних шару, а за смаком - відмінний зігріваючий напій.

ПОРАДИ

  • найкраще для вживання цих "міцних" напоїв використовувати спеціальний стакан на ніжці "Айріш-кава" .Цей правильний келих підкреслює благородний колір і смак напою. Також можна використовувати товстостінні чашки з кераміки, які довше зберігають тепло;
  • ні в якому разі при готування не наливайте окріп (чай або кава) в спиртне, так як при цьому з нього випаровуються ефірні та ароматичні речовини, тобто такого багатого смаку вже не буде. Дочекайтеся, щоб чай або каву трохи охолонули;
  • приготувавши напій, відразу ж його пийте, не даючи охолонути. Другий раз розігрівати його не можна, так як вино втратить свій неповторний "букет" і смакові якості;
  • корицю найкраще брати не мелену, а в паличках, тому що від меленої залишається не дуже приємна "кавова" гуща, та й дозувати її в такому вигляді простіше.

РЕЦЕПТ ВІД ЗІРКИ

Глінтвейн "Білосніжка"

Незважаючи на те, що білі вина відомий тенор Володимир Гришко, не особливо шанує, він іноді він готує фірмовий глінтвейн з білого вина, для своєї коханої супругі.По смаку він недостатньо незвичний, але друга половинка Володимира, від нього просто в захваті.

"Біле вино змішайте наполовину зі звичайним яблучним соком, додайте 1 паличку кориці, 15 бутонів гвоздики і одне середнє порізане скибочками яблуко, - ділиться рецептом напою Володимир. - Нагрівайте в звичайній каструлі. Додайте цукор, щоб смак був чітко солодкий. Не доводячи до кипіння зніміть з вогню і розлийте по склянках. Це саме те, щоб допоможе зігрітися, коли холод пробирає до кісток ".

* Наш консультант: бармен ресторану "Рукола" Сергій шурук (фото)

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram