Полезные материалы

Чудо своїми руками - паперові метелики

  1. Метелик з фантиків (кольорового паперу)
  2. Фотобабочкі
  3. Метелики-малюнки і метелики-колажі
  4. Ажурні паперові метелики
  5. Ажурна метелик-підвіска з кольоровими вставками

Зміст:

  1. Метелик з фантиків (кольорового паперу)
  2. Фотобабочкі
  3. Метелики-малюнки і метелики-колажі
  4. Ажурні паперові метелики
  5. Ажурна метелик-підвіска з кольоровими вставками
  6. Метелик з тривимірним ефектом на магніті
  7. Пристосування для кріплення паперових метеликів

Іноді хочеться прикрасити що-небудь декоративними метеликами. Наприклад, потрібна метелик для вироби, оформлення букета або просто хочеться уявити що кімната - це річна галявина. Можна купити декоративних метеликів в магазині, але значно цікавіше зробити їх самому з паперу або тонкого пластику.

Для того щоб уявити собі, як зробити метеликів з паперу, потрібно визначитися з їх призначенням (підвісна, на стіну або метелик на букет) і методом кріплення, це дозволить визначити форму крил і кріплення. Метелик-магніт для холодильника, наприклад, повинна мати сильний магніт і міцні крила, тому що цих метеликів часто беруть за крила і переставляють, прикріплюють ними записки і т.д.

Зміст:   Метелик з фантиків (кольорового паперу)   Фотобабочкі   Метелики-малюнки і метелики-колажі   Ажурні паперові метелики   Ажурна метелик-підвіска з кольоровими вставками   Метелик з тривимірним ефектом на магніті   Пристосування для кріплення паперових метеликів   Іноді хочеться прикрасити що-небудь декоративними метеликами

Екологічно чистий продукт: як зробити пластилін в домашніх умовах .Як зробити будиночок з паперу ми розповімо в цієї статті .

Метелик-магніт для букета може бути менш міцна, зате має бути дуже легкою - адже її магніт тримається лише за скобу, якої скріпили декоративну обгортку букета. Для метелики на шпильці має бути додатково укріплено тулуб - його підклеюють скотчем, стрічкою або другим шаром паперу. Для виготовлення паперових метеликів можуть знадобитися:

  • Папір (тонка, щільна, одно-або багатобарвна)
  • Ілюстрації з журналів з метеликами або просто яскравими картинками
  • Фотографії метеликів (можна зробити роздруківки на принтері)
  • Оракал (різнобарвна самоклеюча плівка)
  • Стрічки, дріт (для зміцнення тільця і ​​виготовлення вусиків)
  • Широкий скотч, клей, ножиці, макетний ніж, олівець, степлер, лінійка.
  • Матеріал для кріплення: шпильки, клей-пістолет, маленькі магнітики.
  • Декор: фарби, блискітки, стрази, кольорова дріт або фольга, прозорі плівки

Метелик з фантиків (кольорового паперу)

Найпростіший спосіб і улюблений дітьми спосіб виготовлення метеликів - з різнокольорових фольгованих фантиків від цукерок або нарізаною на прямокутники обгорткового яскравого паперу.

  1. Фантики скласти гармошкою, ширина смужки приблизно в сантиметр (так роблять дитячі віяла)
  2. Дві смужки скласти, зв'язати посередині ниткою або зшити степлером
  3. Розкрити крила-віяла.

Можна зібрати метеликів з різних за кольором або розміром фантиків, зробити перев'язку посередині фантиків (тоді верхні і нижні крила виявляться рівні) або трохи нижче середини (тоді верхні крила виявляться більше).

Фантики можна підрізати, надавши крил форму, або зробити крила багатошаровими, Каемчатая.

Фотобабочкі

У виборі форми крил і дизайну, технології, як зробити метеликів з паперу на стіну фото живих метеликів може надати величезну допомогу. Власне, найпростіший спосіб:

  1. Роздрукувати на фотопапері фотографію метелики
  2. Акуратно вирізати метелика по контуру, зігнути крильця. Якщо метелик потрібна з невеликим вигином крил, її просто трохи згинають. Якщо крил потрібен постійний вигин, роблять двошарову метелика, склеюючи верхній і нижній шар так, щоб вони утримували кут розведення крил.
  3. Поставити з вивороту крепежку - магніти або проткнути метелика кравецької шпилькою. Якщо шпилька проколює метелика наскрізь, важливо додатково зміцнити тулуб подклеенной з вивороту стрічкою.

Якщо потрібно, як в мультфільмі, «закрити пляма на шпалерах», метелика можна виконати прямо на стіні в техніці аплікації на клей, або приклеїти на стіну вже готову.

Метелики-малюнки і метелики-колажі

Якщо хочеться незвичності і екзотики, можна зробити фантазійних метеликів. Така метелик може бути виконана як магніт, підвіска або наклеєна на основу.

  1. Вирізати шаблон-крила будь-якої вподобаної форми з цупкого паперу, фотографій квітів або, наприклад дорогоцінних каменів.
  2. Декорувати крила в техніці скрапбукінгу і аплікації папером або оракалом
  3. Додатково можна розфарбувати крила фарбами.
  4. Покрити крила паперових метеликів прозорим нітроцелюлозним лаком. Поки лак ще не зовсім засох, можна присипати його блискітками ..
  5. Можна затягнути метелика скотчем. Цей спосіб більше підходить для маленьких виробів
  6. При бажанні пробити в крильцях отвори декоративними дироколом, зав'язати в них нитки новорічного «дощу» або обплести край метелики
  7. Наклеїти на крила стрази
  8. При необхідності зігнути крила
  9. Намазати край крила клеєм. Вмочити його в блискітки

Ажурні паперові метелики

Власне, хто сказав, що будинок до Нового Року потрібно прикрашати обов'язково сніжинками? Цілком підійдуть білосніжні ажурні метелики. Як зробити метеликів з паперу своїми руками, може підказати вже сама структура паперу. Тонка офісний папір формату А4 добре підходить для ажурних, прорізних метеликів, що наклеюються на скло. Ажурну метелика-підвіску краще вирізати з цупкого глянсовою або матовою фотопаперу.

  1. Метелика намалювати на аркуші (можна просто знайти в Інтернеті малюнок-контур і роздрукувати його)
  2. Покласти папір на лист товстої фанери, закріпити його скотчем або кнопками., Щоб не зміщувався.
  3. Акуратно вирізати внутрішній малюнок на крильцях по лініях макетним ножем. Ніж потрібно тримати на прямих лініях майже горизонтально, на криволінійних трохи більше прямовисно. Якщо не виходить прорізати відразу наскрізь довгу правильну лінію, краще різати короткими і глибокими, точно за схемою, залишаючи невеликі «перемички» між надрізами. Потім ці надрізи легко з'єднати. Ножиці можна застосувати для вирізання зовнішнього контуру, а внутрішні сектора треба різати тільки ножем.
  4. Обережно стерти олівцеві лінії, якщо вони залишилися видно.
  5. Вирізати ножицями зовнішній контур метелика. Якщо спершу вирізати зовнішній контур, то внутрішні сектора в ньому буде вирізати складніше.

Ажурна метелик-підвіска з кольоровими вставками

  1. Зробити з фотопаперу дві ажурні метелики, як описано вище, або одну ажурну і одну суцільну. Контур у них може бути однаковим, а внутрішній малюнок прорізів на крилах може збігатися, а може не збігатися.
  2. Вирізати з обгорткового плівки з лазерним ефектом таку ж метелика, і трошки зменшити, обрізавши ножицями, розмір її крил.
  3. Покласти ажурну прорізну метелика глянсовим шаром вниз. Накласти на неї зверху метелика з обгорткового плівки з лазерним ефектом на прорізну метелика і закріпити скотчем або клеєм. Природно, підкласти під таку проріз можна будь-який матеріал - кольоровий папір, фольгований фантик, атлас, фольгу. Можна робити окрему кольорову вставку під кожну проріз, вийде вітражний ефект.
  4. Помилитися край крила (він залишається вільним від плівки) клеєм, вставити петлю з ниток (це буде підвісна нитка) або канцелярську скріпку і наклеїти другу ажурну метелика. Якщо друга сторона декоративної вставки некрасива, можна наклеїти просто білого метелика, без прорізів.
  5. Крило вийде тришаровим - білі прожилки, кольорова фольга, біла виворіт. Обертаючись на підвісний нитки, метелик виглядає дуже декоративно

Метелик з тривимірним ефектом на магніті

  1. Підготувати шаблон метелики.
  2. Обвести шаблон на фотопапері і вирізати ажурну метелика, залишивши зовнішній край крила товщиною не менше сантиметра, для міцної склейки.
  3. Намітити лінії згину крил (якщо метелик запланована з піднятими крилами).
  4. Обвести шаблон на аркуші тонкої прозорої квіткової плівки. Метелика з плівки вирізати, відступивши від контуру всередину на 0,5 см. Зробити згини в тих же місцях що і на паперовій метелику.
  5. Намазати клеєм внутрішній край крила ажурною метелики і приклеїти до нього плівку. Якщо вона приклеїться не надто щільно, це не страшно, тому що пізніше край крила буде проклеєний додатково. Це - «верхня деталь».
  6. Обвести шаблон метелики на другому аркуші фотопаперу або тонкого картону, і двічі продублювати його, зменшивши і збільшивши на 1 см (як роблять припуск на шов при викрійці з тканин). Перший буд - це межа для вклейки декору, другий контур позначить край для склеювання, третій - край обрізки. Вирізати деталь по найбільшому контуру.
  7. Промять місця згину. Вийшла «нижня деталь».
  8. На нижній деталі в центрі тулуба метелики наклеїти магніт. Якщо магніт сильний, він буде тримати метелика і через папір, але зовні буде непомітний. Але можна, використовуючи клей-пістолет, приклеїти магніт і зовні до вже готової метелику.
  9. На всю внутрішню частину нижньої деталі (в межах внутрішнього контуру) накласти злегка зім'яту харчову фольгу або зім'яту і розгладженими обгортковий папір з лазерним ефектом, приклеїти до основи двостороннім скотчем.
  10. Зігнути крила нижньої деталі під потрібним кутом. Так як зім'ята фольга об'ємна, крило вийде «товстим».
  11. Намазати зовнішній двосантиметровий край клеєм і накласти верхню деталь. Вона менше, ніж нижня деталь, тому припуск на склейку дозволить вибрати таке положення крил, яке подобається.
  12. Склеїти крила, зафіксувавши потрібний кут. Він уже ніколи не зміниться.
  13. Коли крила висохнуть, акуратно обрізати їх по контуру верхньої деталі, видаливши непотрібний вже «припуск» нижньої заготовки.
  14. Можна зробити край крила фестончатим і з просечками, головне, щоб склейка залишилася досить широкою і міцною.

Пристосування для кріплення паперових метеликів

Кріпити метеликів на стіну найпростіше клеєм, двостороннім скотчем, шпильками, силовими кнопками і магнітами, ці способи самі «нетравматичними» для стін. Булавка, як правило, встромляється в паперові або текстильні шпалери, практично не залишаючи слідів. Миються прекрасно тримають двосторонній скотч.Магніт вимагає, природно, шматочка металу. Вирішити цю проблему можна:

  1. Вбивши в потрібному місці меблевим степлером скобу (вони малопомітні і залишають непримітні сліди після акуратного видалення)
  2. Акуратно надрізати хрестом шпалери, відігнути їх, вставити або приклеїти до стіни звичайну кнопку, закрити її шпалерами і заклеїти.
  3. Вбивши в стіну маленький гвоздик
  4. Якщо шпалери миються, можна підклеїти до них метал двостороннім скотчем.

Для підвісних метеликів передбачається вклеювання між шарів (приклеювання папером на нижньому боці тулуба) нитяною петлі-підвіски або трохи виступає над «головою метелики» канцелярської скріпки. Вклеєна в метелика скріпка дозволяє також фіксувати її на магніт, закріплений на декоруємої основі. Наприклад, така метелик добре «прикріплюється» до штори, якщо з іншого боку штори навпроти неї помістити магніт. При цьому штора не пошкоджується, як це іноді трапляється від шпильок, і метелика завжди легко пересунути.