Полезные материалы

Білі прищі на обличчі: причини, лікування, як позбутися

  1. Причини появи білих прищів
  2. Заходи щодо запобігання появи білих прищів:
  3. Боротьба з прищами в домашніх умовах
  4. Білі прищі на шкірі - лікування

Білі прищі на обличчі отримали назву просянки за свою схожість з зернятком проса. Відносяться до одного з видів акне (запального захворювання шкіри). Просянки досить відчутні при дотику, виникають як поодиноко, так і групою.

Просянки досить відчутні при дотику, виникають як поодиноко, так і групою

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! Паразити є у кожного в організмі і вони викликають безліч захворювань. Лікувати їх потрібно таким ... Читати далі >>>

В основному з'являються білі підшкірні прищі на носі, на лобі, на підборідді, на щоках, навколо очей, на грудях і шиї у підлітків. Це пов'язано з гормональними змінами, в результаті яких порушується секреція шкірного сала, жирові виділення скупчуються під шкірою, пори закупорюються потім і відмерлими частинками епідермісу. В результаті з'являються прищі, які ми можемо бачити на фото.

Іноді білі тверді прищі на обличчі ми можемо побачити і у дорослої людини. Причини ті ж: закупорка пір сально-грязьовий пробкою. Під нею починають інтенсивно розмножуватися бактерії, в результаті чого з'являється білий вузлик, який може з часом запалитися.

Дрібні білі прищики в основному виникають у людей з жирним або змішаним типом шкіри, рідше - у людей із сухою або нормальною шкірою.

Причини появи білих прищів

Для того щоб відповісти на питання про те, як позбутися від білих прищів на обличчі, необхідно детально розглянути можливі причини їх виникнення. Серед них виділяють:

  • Через нестачу цинку в організмі,
  • Під час гормональних перебудов (вагітність, підлітковий вік),
  • Перед менструацією,
  • При сильних стресах,
  • При прийомі деяких препаратів.
  • Захворювання шлунково-кишкового тракту (дисбактеріоз, гастрит).
  • Неправильне харчування.
  • Порушення обміну речовин.
  • Шкірні захворювання.
  • Зміна кліматичних умов.
  • Відсутність правильного регулярного догляду за шкірою або неправильно підібрані засоби по догляду за обличчям (тілом), косметика низької якості.

Відсутність правильного регулярного догляду за шкірою або неправильно підібрані засоби по догляду за обличчям (тілом), косметика низької якості

Заходи щодо запобігання появи білих прищів:

Питання, яке турбує кожну з нас: що робити, щоб білі прищики не з'являвся на обличчі під шкірою? Заходи профілактики наступні:

  • Щоденний догляд за шкірою вранці і ввечері: умивання без мила з використанням спеціального гелю або лосьйону, тонизирование і нанесення крему. Крім цього, два рази на тиждень необхідно здійснювати глибоку чистку, отшелушивая відмерлі клітини. Перед процедурою пілінгу слід розпарити обличчя. Це дозволить порам розкритися, шкірі пом'якшити, а боротися з білими прищами стане легше.

Увага: якщо на шкірі з'явилися гнійні прищі, скрабіровать їх не рекомендується, щоб не розносити джерело інфекції на інші, здорові ділянки шкіри.

  • Використання зволожуючих засобів незалежно від шкірного типу. Взимку зволожувати шкіру рекомендується на ніч або не менше ніж за годину до виходу на вулицю.

Боротьба з прищами в домашніх умовах

Поява прищів - неприємне явище, особливо, коли зібралася на побачення, і схопився великий білий прищ на обличчі. З досади можна скасувати зустріч, а можна спробувати замаскувати дефект або спробувати його позбутися.

  • Найбільш простий і поширений спосіб - це видавлювання. Але не завжди він є ефективним. І якщо м'які прищики видаляються легко, то дрібні прищики, схожі на висип, таким способом усунути навряд чи вийде. Глибокі, хворобливі, щільні прищі теж не піддаються цій процедурі. Крім того, видавлювання - процес небезпечний. Інфекція, потрапляючи в шкіру з забруднених рук, починає ще більш інтенсивно розвиватися, приводячи до запальних явищ на шкірі.
  • Прибрати білі прищі допоможе мазь або крем на основі саліцилової кислоти, що володіє антибактеріальним і підсушують ефектом. Зазвичай його використовують в парі з зволожуючим засобом.
  • Маленькі прищики усувають за допомогою відварів лікувальних трав, наприклад ромашки або календули. Ними протирають обличчя протягом дня.

Ці способи по-своєму ефективні, проте будуть марні, якщо не налагодити свій режим харчування, скоротивши вживання кави, копченостей, жирної і солодкої їжі. І ще: жорсткі грудочки на обличчі (тілі), які ми приймаємо за тверді прищики, цілком можуть бути підшкірним кліщем.
Тому до лікування в домашніх умовах слід вдаватися тільки в разі повної впевненості, що це не він.

Білі прищі на шкірі - лікування

У косметичних салонах лікування прищів здійснює фахівець - косметолог. Перше, що вам запропонують - зробити чистку особи. Перед нею особа розпарюють, потім видаляють вміст за допомогою стерильних бинтів і голок. Не завжди прищі вдається усунути з першого разу: якщо вони не видавлюються, їх залишають у спокої, щоб уникнути утворення рубців або шраміков.

Іноді кількість прищів зменшується або вони зникають взагалі після прийому Достинексу, так як він містить в собі протигрибкові компоненти і застосовується при лікуванні гормональних розладів. Дозу препарату обов'язково повинен розраховувати лікар індивідуально.

І на закінчення рада косметолога: пийте більше рідини протягом дня. Це допоможе вивести з організму накопичені шлаки і токсини, що неодмінно позитивно позначиться на стані вашої шкіри.

Радимо до прочитання: внутрішні прищі на обличчі , причини і лікування прищів на спині і плечах