Полезные материалы

Щоденник key-note: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. Вишневий лікер
  2. малиновий лікер

Ратафія - дуже міцний напій

Ратафія - рід спиртних напоїв, одержуваних настоюванням стиглих плодів і ягід на спирті (іноді 90% -м) і додатком до настою цукру Ратафія - рід спиртних напоїв, одержуваних настоюванням стиглих плодів і ягід на спирті (іноді 90% -м) і додатком до настою цукру. Це різновид лікеру (за даними енциклопедії «Британіка»), що відрізняється меншим вмістом цукру і (відносно) більшою фортецею.

Можна приготувати ратафію на основі анісу. така анісова ратафія крім анісу містить спирт, цукор, воду, гвоздику, корицю, лимонну цедру. Ратафія іноді готується на основі горілки, ці прості рецепти теж можна знайти на сайті про виноробство http://vinodelie-online.ru/

Зупинимося докладніше на лікерах. Пробувала якось лікер з морозивом - дуже смачно!

Лікер - менш міцний напій, в порівнянні з Ратафія

Приготування лікарів в домашніх умовах може проходити двома способами: витяг соку з ягід і плодів з подальшою добавкою в нього горілки і цукру; шляхом настоювання горілки на плодах і ягодах.

Вхідні в лікер есенції можна виготовити самостійно, використовуючи плоди, ягоди, трави. Рослини (окультурені і дикорослі) висушують в тіні, подрібнюють в так звану рослинну борошно - Мурас. Мурас розливають спиртом і настоюють 2-3 тижні, на 1 частина Мурас 5-10 частин спирту.

Для деяких рослин застосовують витяг ароматів за допомогою настоїв і відварів. Для ароматизації лікерів застосовують аніс, кмин, м'яту, полин, глід, ромашку, деревій, шипшина, сосну, липу, ялицю, майоран, ялівець, звіробій, гвоздику, кардамон, корицю, мускатний горіх, перець духмяний і чорний, ваніль, бадьян, цедру лимона і апельсина і ін.

Вишневий лікер

Все лікери готуються за допомогою спиртування плодово-ягідних сумішей і вишневий лікер не виняток.

Складові:

  • вишня - 3 кг;
  • цукор - 2 кг;
  • горілка - 1 л.

приготування

Стиглі вишні очищаємо від кісточок і засипаємо в бутель, жменю вишневих кісточок дробу і додаємо для більшого аромату. Зверху засипаємо 1 кг цукру і виливаємо половину горілки. Даємо майбутньому лікеру настоятися протягом 6 днів, щодня струшуючи вміст пляшки. Після закінчення часу фільтруємо настій через шар вати і додаємо решту горілку і цукор, злегка підігріваємо, щоб цукор розчинився. Фільтруємо вишневий лікер до прозорості, використовуючи, знову ж таки, шар вати. Вишневий лікер, приготований в домашніх умовах, готовий! Залишилося розлити його по пляшках і щільно закупорити.

Цей смачний напій можна приготувати і не в сезон, використовуючи при цьому заморожені вишні.

А також:

малиновий лікер

1 кг малини, 1 кг цукру, 1 л спирту, 1 л води.

Малину розминають, заливають спиртом і настоюють 15 днів, періодично струшуючи. З цукру і води варять сироп, знімають накип, охолоджують до 30-40Сі вливають в настій, перемішують і настоюють ще 2 тижні. Фільтрують, розливають по пляшках і закупорюють.