Полезные материалы

Види паперу і процеси.

Папір в творчому арсеналі важливий елемент. Останнім часом вирішила почати малювати в блокнотах (а не на улюбленому планшеті). Це організовує, змушує краще продумувати композицію, точність ліній. Блокнот це щось цільне, в ньому не можна черконути лінію і вирвати лист, раз не сподобалася. Ну, тобто можна звичайно, але намагаєшся малювати акуратніше. На планшеті можеш малювати і прати, малювати і прати - ніякої серйозності!
Але повернемося до паперу.
Історія:
Перший матеріал для письма був винайдений задовго до появи паперу. Ще в стародавньому Єгипті більше 4000 років тому для цих цілей застосовували распрямленние і спресовані стебла папірусу. А перша папір з'явився в Китаї приблизно в 105 році н.е. Виготовлялася вона з внутрішньої волокнистої частини кори шовковичного дерева. Китайські майстри товкли кору у воді, щоб відокремити волокна, потім викладали цю суміш на підноси, дно яких встеляли вузькими смужками бамбука. Коли вода стікала, м'які аркуші висушували на рівній поверхні. Процес виробництва паперу став швидко вдосконалюватися. Стали додавати для підвищення міцності крохмаль, клей, природні барвники. На початку VII століття спосіб виготовлення паперу стає відомим в Кореї і Японії. А ще через 150 років, через військовополонених потрапляє до арабів.
В XI-XII століттях папір з'явився в Європі, де незабаром замінила тваринний пергамент. З XV-XVI століть, в зв'язку з введенням книгодрукування, виробництво паперу швидко росте. Папір виготовлялася досить примітивно - ручним помелом маси дерев'яними молотками в ступі і вичерпкой її формами з сітчастим дном.
Починаючи з 1803 року у виробництві паперу використовуються паперові машини.
папір (Імовірно від італ. Bambagia, або тат. Бумуг - бавовна) матеріал у вигляді листів для письма, малювання, упаковки і т. П., Що отримується з целюлози: з рослин, а також з вторсировини (ганчір'я та макулатури).

види:


Офісна

- воістину почати доведеться з неї, тому що найнаочніший вид, причому вельми різноманітний. Формат А4, рідше інші. У світі прийнята стандартна класифікація офісного паперу (клас «А», «В», «С»), яка заснована на її якісні характеристики, перш за все білизні і непрозорості. Звідси і різниця цін. В Європі та Україні-Україні для вимірювання білизни паперу застосовуються два стандарти ISO і CIE, що вносить певну плутанину при порівнянні показників. Наприклад, 94% білизни по ISO дорівнюватимуть 146% білизни по СIE.
Клас «С» - початковий щабель офісних паперів для повсякденних робіт. Характеризується високим ступенем білизни (92 - 94% по ISO або 146% по СIE) для копіювальних робіт з невисокими вимогами до якості паперу. Maestro Standart (Словаччина), Xerox Performer (Англія), Ballet Universal (Росія), Снігуронька (Росія).

Клас «В» - офісний папір, універсальна для всіх видів друку, за рахунок збільшеної щільності. Завдяки непрозорості аркушів паперу, ймовірно двостороннє копіювання. Відрізняється високим ступенем білизни - 95-96% по ISO або 153% по CIE. Maestro Spesial, Xerox Business TCF, Вallet Classic.

Клас «А» - самий нечисленний клас офісних паперів. Такий папір вважається найдорожчою, у неї найвища ступінь білизни - 98% по ISO або 161% по CIE. Вона не має залишкового прогину після друку. Чи не скручується під впливом високих температур і тиску в принтерах і копірах.
Data Copy (Швеція), Ваllet Premier (Росія), Xerox Premier (Англія).
У продажу можна зустріти навіть папір категорії А + з дуже високими характеристиками. При виготовленні такого паперу використовуються різні технології поліпшення якості, наприклад каландрирование.
Звичайна оф. папір має щільність 80-90 г / м2. Занадто тонка може рватися, занадто товста застрявати. Однак існує різноманіття щільною (напр. 120г / м2) або кольорового паперу для лазерних, струменевих принтерів. Все залежить від характеристик обладнання.
Кольоровий папір для принтерів (плутаємо зі шкільними виробами з кол. Паперу) - Чістоцеллюлозние бездеревний папір, пофарбована по всій товщині. Зустрічаються двосторонні кольорові паперу (2 різних кольори). Maestro Color.
- воістину почати доведеться з неї, тому що  найнаочніший вид, причому вельми різноманітний
Тут же можна сказати про фотопапері, яка також може мати різні характеристики. Lomond - найбільший постачальник всіх видом фотопаперу, а також плівок і специфічної паперу на кшталт "полотен" (fine art).
Малювання - Має поверхню, покриту спеціальною пастою, щоб приховати волокна. Папір при цьому виходить гладкою, з рівною поверхнею для друкування і з дуже високим показником білизни. Може мати кілька шарів мелования і глянсову або матову структуру поверхні. Крейдований папір являє собою папір-основу з нанесеним на неї покривним шаром з білих пігментів і клеять речовин. Крейдування буває різним: одностороннім, двостороннім, одноразовим, багаторазовим і т.д. За рахунок попереднього каландрирования (каландр - прес з горизонтально розташованими валами, між якими пропускають матеріал у вигляді рулонів або аркушів для збільшення його щільності, підвищення гладкості, нанесення тисненням малюнка або візерунка). паперу-основи і високоякісного каландрирования після нанесення крейди, папір набуває гладкість. Це властивість надає папері високу роздільну здатність і знижує поглинання фарби, що дозволяє друкувати зображення з великими лініатурами, а це дуже важливо при друку кольорового художньої та рекламної продукції.
З покриттям - має на поверхні спеціальну полімерну плівку різних кольорів. Має високу відбивну здатність (блиском).
Самоклейка - папір має на зворотному боці адгезійний шар, який закритий легко знімається захисним папером. Буває різних кольорів, малювання і некрейдований, металізована і прозора. Різниться також по виду використовуваного адгезійного шару: легко знімається (removable) або для постійної наклейки (permanent). Універсальна самоклеящаяся папір має такі властивості: має нераспливающійся, термоустойчивую клейову основу, рівну поверхню, прямий безпильний зріз, забезпечує хороше зчеплення паперу з нерівними, неполяризована поверхнями навіть при низьких температурах; добре притягує тонер; відрізняється ідеальною прохідністю у всіх типах принтерів. Найбільш відомі застосування етикеток, що паперів - реклама в транспорті, етикетки на пластикову і скляну тару, наклейки на корпуси приладів. докладніше про самоклейки
Самокопіюючий - особливий сорт паперу, який дозволяє копіювати оригінал при листі ручкою або на друкарській машинці (матричному принтері) без використання копіювального паперу. В таких документах використовується папір різного кольору на кожний наступний лист. Важливо розташування і порядок проходження цих листів. Цей папір має дуже маленьку щільність (зазвичай 45 г / м2), що призводить до ряду проблем при друку, особливо при низькій вологості. Принцип дії: верхній лист, має на зворотному боці невидимий шар з фарбувальними мікрокапсулами. Під тиском при листі або друку капсули розкриваються і звільнилася рідина проникає в абсорбції шар наступного листа і викликає реакцію фарбування. Середній лист, на лицьовій стороні має каолінову прошарок для фіксації барвника, а на зворотному - шар з мікрокапсулами. Тобто середні листи мають і приймають, і передають властивостями. Використання середніх листів дозволяє отримати необхідну кількість копій в одному бланку. Нижній лист, має тільки каолінове покриття лицьового боку.
Термотрансферная папір (плівка) - термоперенос зображення, роздрукованого на принтері, на тканину.
Картон (гофрокартон) - матеріал багатошаровий. Він має два, три, п'ять, сім шарів. Його роблять з блекотою і сукна целюлози, білої або бурою деревної маси, з паперової макулатури. Волокнисті матеріали розподіляються з різною послідовністю. Дешеві, менш міцні напівфабрикати, а саме - деревна і макулатурна маса, використовуються у внутрішніх шарах. Ці шари служать своєрідною прокладкою і скріплюють верхній і нижній в єдине полотно. Застосовується покриття зовнішнього шару меловальнимі пастами. Краща маса - білена целюлоза - використовується для верхнього шару картону. Нижній шар також формується з целюлозної маси, але вже з сукна.
Синтетична -у і унікальне синтетичної папери полягає в тому, що їй притаманні друковані властивості звичайного паперу, і синтетичної плівки: зносостійкість, еластичність і міцність.

Оксамитова - декоративний папір, виготовлена шляхом нанесення електростатичним способом на паперову основу ворсу з волокон різної довжини, для виготовлення паперових виробів.

Крафт - папір - високоміцна обгортковий папір з слабопроваренном довговолокнистої сульфатної целюлози. Назва походить від німецького «kraft» - сила. Виготовляється з деревини в процесі сульфатної варіння, так само відомої як крафт-процес.

Рисовий папір - високосортна, тонка, пухка, з шорсткою поверхнею (схожа на промокальний) папір білого кольору. Отримала свою назву, очевидно, по вихідному продукту для її виготовлення - рисової соломи .
У Росії застосовувалася в другій половині XIX - початку XX століття для друкування розкішних видань, а також використовувалася в якості прокладки між ілюстраціями в особливо художніх виданнях.
Пастельна папір - відрізняється м'якою тисненою поверхнею і великим вибором кольорів. Призначена відповідно для пастелі.
Акварельний - досить щільна, має різні види текстур. Однією з кращих вважається Fabriano.
Дизайнерський папір - виготовляють з добірного високоякісної сировини. Як правило, використовують рослинні волокна однорічних рослин, макулатурний сировину або дорогу целюлозу. Дизайнерський папір має яскраві індивідуальними особливостями - особливої ​​текстурою, кольором. Різноманітність видів і сортів дизайнерських паперів надзвичайно велике: вона може бути як кольоровою, так і білої, текстурной і гладкою, містити домішки і вкраплення. Дизайнерські папери підходять для будь-яких видів друку. При роботі з дизайнерськими паперами використовується друк в одну-дві фарби, а також друк кроющими фарбами, золотом і сріблом з використанням трафаретного друку, а також тиснення, конгрев і інші види обробки.

Дизайнерський картон - це багатошаровий, чистоцеллюлозний, тонований в масі картон, відбілювання якого вироблено безхлорних методом. Даний картон має гладку поверхню, високу міцність.
процеси:
- т існеніе - тисненням називають створення зображення на папері, картоні, шкірі, пластику та інших палітурних матеріалах (ледерин, коленкор, бумвініл) тиском нагрітим до певної температури кліше, з використанням фольги та фарби, або без них. Види тиснення можна класифікувати за ступенем деформації матеріалу. В даний час розрізняють три основних види тиснення: фольгою, блінтом і конгрев.
Тиснення фольгою - Принцип той же, що і у блинтового тиснення, але в процесі тиснення на зображення наноситься фольга, в тому числі декількома прогонами різних кольорів. Зображення виходить за рахунок кольору і високою покриває здатності фольги, тому глибина тиснення невелика. Тиснення фольгою, завдяки своїм широким образотворчим можливостям, є найпоширенішим видом тиснення і завжди здійснюється за допомогою гарячого кліше. Фольга від температури оплавляется і залишає на поверхні металевий відбиток.
Блинтовое (сліпе) тиснення - найпростіший вид тиснення без фарби і фольги. Кліше вдавлюється в поверхню виробу. Утворені при цьому поглиблені елементи зображення лежать в одній площині. Для виконання цього типу робіт використовують кліше з високим рельєфом, найчастіше, латунне або магнієве. Блінт також може виконуватися як з нагріванням, так і без нього. Якість відбитка в основному визначається зусиллям. Різновидом блинтового тиснення вважають тиснення «плашки», тобто значною за площею суцільний поверхні, з метою згладжування грубої структури поверхні матеріалу для подальшого, більш якісного, тиснення фольгою (можливе одночасне тиснення фольгою ( «виворотка»)).

Конгревное (багаторівневе) тиснення - це отримання рельєфного зображення без фарби і фольги при локальному стисненні матеріалу між нагрітої матрицею і холодним пуансоном (контрматриць), яка являє собою дзеркальну копію матриці. В процесі тиснення відбувається деформація матеріалу між матрицею і пуансоном, в результаті чого зображення як би підноситься над поверхнею матеріалу. При цьому елементи зображення лежать в різних площинах. Ось чому таке тиснення називається багаторівневим.
Тиснення фольгою:
Конгревное (багаторівневе) тиснення - це отримання рельєфного зображення без фарби і фольги при локальному стисненні матеріалу між нагрітої матрицею і холодним пуансоном (контрматриць), яка являє собою дзеркальну копію матриці
блінт:

Конгревне тиснення фольгою:

Флокування - процес покриття флоком. Складається в покритті поверхні певної форми, попередньо змащеній клеєм, нарізаними текстильними волокнами.

Лазерне гравіювання - процес гравіювання, виконаний на лазері (лазерному верстаті). У лазері, (лазерному верстаті) світло від лампи, фокусується в промінь і передається через систему дзеркал або оптичне волокно на лінзу, де він набуває остаточну фокусування і потрапляє на гравіруемих матеріал. При цьому чим ближче відстань від лінзи до матеріалу до фокусної тим точніше і тонше можуть бути лінії гравіювання. В процесі лазерного гравірування знімається (випалюється, випаровується) верхній шар або шари за рахунок чого на поверхні матеріалу виникають поглиблення, поєднання яких дають необхідне зображення або напис. (Найпоширеніший приклад лазерного гравірування - це скляні сувеніри та зображенням всередині).
Лазерне гравірування на оксамитової папері.