Полезные материалы

Оптимальний вибір висоти установки розеток і вимикачів

  1. Деякі рекомендації по розташуванню електроприладів для підвищення ергономічності
  2. Як розташувати розетки
  3. Як розташувати вимикачі

Будівництво або ремонт, при його самостійному виконанні, вимагає отримання нових знань і навичок Будівництво або ремонт, при його самостійному виконанні, вимагає отримання нових знань і навичок. Так, наприклад, серед інших, власники квартир і будинків, досить часто задаються питанням, як правильно розмістити розетки і вимикачі в приміщенні, щоб було не тільки зручно, але й безпечно. Для того, щоб розібратися з цим питанням, давайте згадаємо і не такі давнє старі, і нові правила і рекомендації.
Трохи про старих правилах
Ще якісь кілька десятиліть тому було прийнято встановлювати вимикачі світла в приміщеннях житлового типу біля дверного отвору, на рівні плеча дорослої людини. Відповідно, нормою розміщення розетки була висота від рівня підлоги в 90-100 см. Вимикачі настінні встановлювалися на висоті близько 160-180 см від підлоги, так як саме таку відстань вважалося найкомфортнішим для включення / вимикання електрики. Сьогодні багато жителів все ще користуються саме такими стандартами і звикли до нього, вважаючи нормою.

Відзначимо, що цей термін не визначає нічого конкретного, хоча і використовується сьогодні досить часто, для того, щоб показати комплекс тих чи інших розрахунків, де враховані інтереси споживача Відзначимо, що цей термін не визначає нічого конкретного, хоча і використовується сьогодні досить часто, для того, щоб показати комплекс тих чи інших розрахунків, де враховані інтереси споживача. Те ж саме стосується, наприклад, терміну, «євроремонт».
Сьогодні будівельні нормативи не мають різких обмежень по висоті розміщення і кількості розеток і
вимикачів в приміщеннях житлового призначення. За фактом, це скоріше перелік загальних рекомендацій, з уточненням правил для небезпечних приміщень і необхідного в них монтажу з урахуванням заходів захисту.
Так, наприклад, рекомендується встановлювати вимикачі біля входу в кімнату на рівні у метра від підлоги, тобто приблизно навпроти дверної ручки. Або вимикач можна розмістити по стелею, щоб керувати ним за допомогою шнура. Електричні розетки можуть встановлюватися в будь-якому зручному місці.
Рекомендується для кухонних приміщень, дотримуватися відстань розміщення розеток і вимикачів більш ніж 50 см від електроприладів до газового обладнання (газопровід, плита і т.п.).
Місцем особливої ​​уваги вважається ванна кімната, де допустима установка розеток у зоні 3, тобто дотримується відстань в 60 см від ванни, раковини або іншого обладнання, де може перебувати вода. Такі приміщення вимагають використання захисних пристроїв: УЗО , Розподільних трансформаторів, діфавтомат . Вибираючи місце розташування джерел заживлення, врахуйте не тільки правила розташування, а й зручність подальшого користування.

Деякі рекомендації по розташуванню електроприладів для підвищення ергономічності

До того, як будуть проводитися електротехнічні роботи, необхідно скласти схематичний план розташування меблів і електричних приладів, використовуючи правильне масштабування. На ньому зазначаються зручні місця підключення до електричної мережі, з урахуванням слабкострумових ланцюгів (для телефону, сигналізації, TV та ін.). Правильний буде передбачити невеликий запас таких місць підключення. Як показала практика, це виправданий і вірний крок.

Як розташувати розетки

Техніка, яка не пересувається (телевізор, холодильник, пральна машина, стаціонарний комп'ютер і т.п.), вимагає наявності розеток з вільним доступом до них. Бажано, розетки приховувати за самими приладами.
Щоб дотримати дизайн, пропонується розташовувати розетки на однаковій відстані від підлоги, яке становить близько 30 см. Саме така висота робить їх менш помітними. Як показала практика, рекомендована кількість розеток повинне бути таким, щоб було зручно користуватися переносними електроприладами у всіх приміщеннях. Кожен з нас, як правило, користується пилососом і розуміє, що мається на увазі.
Електророзетки, призначені для використання в робочій зоні, встановлюються над кришкою письмового стола на відстані в 10 - 20 см від неї.

Як розташувати вимикачі

Монтаж даних конструкцій рекомендується робити близько дверного отвору з боку ручки дверей. Відстань від отвору складає близько 10 см, а висота - приблизно 90-100 см. Відзначимо, що таке розташування є зручним для дорослих - немає необхідності піднімати руку для включення світла, а також для дітей, який вже з 4-х років самостійно можуть користуватися світлом. Інший вид - стельові конструкції, де використовуються вимикачі з опущеним шнуром, також і сьогодні використовуються в деяких дизайнерських рішеннях облаштування кімнат.
Необхідно враховувати не тільки дизайн, але і призначення приміщення при виборі установки вимикачів. Так, в коридорі логічним буде установка по його кінцях прохідних перемикачів, щоб була можливість користуватися з різних місць одним і тим же світильником. Якщо кімнати розташовані близько один від одного, можна встановити цілий блок з декількох вимикачів, який дозволить керувати освітленням різних приміщень з одного місця.
Приміщення для сну і відпочинку припускають розміщення вимикачів там, де можна відключити освітлення підняттям руки, не встаючи з ліжка або іншого місця відпочинку.
Універсальне відстань для монтажу розеток в 30 см від підлоги і вимикачів в 90 см, застосовується в більшості випадків. Так, за відсутності чіткого розуміння, як саме буде розташовуватися меблі та електроприлади в приміщенні, скористайтеся саме таким універсальним правилом.

Автор: МЕГА КАБЕЛЬ