Полезные материалы

Типи човників: що коливаються, вертикальні, горизонтальні човники

  1. 1. Швейні машини з хитним човником
  2. 2. Швейні машини з вертикальним обертовим човником
  3. 3. Швейні машини з горизонтальним обертовим човником

Човниковий пристрій - серце швейної машини. Від нього залежить рівень шуму, а найголовніше - якість строчки при шиття. Іноді покупці називають човником шпульний ковпачок. У цій статті ми детально розберемо, що є що.

Отже, все швейні машини за типом човника можна розділити на 3 основні класи:

  1. машини з хитним човником
  2. машини з вертикальним човником
  3. машини з горизонтальним човником

1. Швейні машини з хитним човником

Цей тип човникового пристрою, до недавнього часу, був найпоширенішим, тому що  широко застосовувався в відомих нам швейних машинах Чайка, Radom і в перших моделях Veritas Цей тип човникового пристрою, до недавнього часу, був найпоширенішим, тому що широко застосовувався в відомих нам швейних машинах Чайка, Radom і в перших моделях Veritas. Його відрізняє простота і висока надійність.


Основний недолік цього типу - підвищений рівень шуму і вібрацій човника при шиття (човник робить качають дії, при цьому, за одне хитання відбувається утворення одного стібка), крім того, максимальний розмах зіг-зага не перевищує 5,5 мм.
Пристрій хитається човника показано на рис.1:

  1. Корпус і тримач човника
  2. штовхач човника
  3. човник
  4. шпуля
  5. Шпульний ковпачок назад

2. Швейні машини з вертикальним обертовим човником

Ще такий тип човникового пристрою називають ротаційним човником Ще такий тип човникового пристрою називають ротаційним човником. В основному, він застосовувався в промислових машинах, а вперше таким типом човника були обладнані побутові швейні машини Veritas (яскравий приклад - Veritas 8014/43 Супер-програма автоматика), які поставлялися до Росії зі східної Німеччини в радянські часи, котрі завоювали величезну популярність. Після об'єднання Німеччини завод перестав існувати.

Машини відрізняються низьким рівнем шуму і високою надійністю, крім того, цей тип забезпечує можливість виконання зіг-зага до 9 мм! В даний час такий човник можна побачити у деяких моделей BERNINA (560, 580 ), А так само у напівпромислових вишивальних машин Brother PR-650E, 655 , 1000E .

З випуском швейних машин 7 серії Bernina так само анонсувала і запатентувала новий тип вертикального ротаційного човника - Bernina 9. Його основні відмінності: стабільно висока точність стібків з шириною до 9 мм при шиття на швидкості до 1000 стібків в хвилину; збільшена котушка, що вміщає на 70% більше нитки. Таким човниковим пристроєм оснащені моделі Bernina 710, 750, 780 і 880 .

Пристрій вертикального ротаційного човника показано на рис.2:

  1. Зовнішнє човниковий пристрій
  2. Внутрішнє човниковий пристрій
  3. шпуля
  4. шпульний ковпачок
  5. Замок шпульного ковпачка, що дозволяє утримувати ковпачок з шпулькою в човниковому пристрої назад.

3. Швейні машини з горизонтальним обертовим човником

Повітряне пристрій цього типу на сьогоднішній день є найсучаснішим в швейної техніки Повітряне пристрій цього типу на сьогоднішній день є найсучаснішим в швейної техніки. Освіта стібка відбувається за два повних оберти човникового пристрою, при цьому сам човник виконаний в закритому підшипнику - не вимагає мастила! Володіючи всіма перевагами свого прабатька (ротаційного човника), він абсолютно безшумний, що робить його дуже привабливим для клієнтів при виборі швейної машини.

Шпулька вкладається в пластмасовий шпуледержатель, який "як би висить" на магнітній підвісці. На шпуледержателе, так само як і на шпульних ковпачку є гвинт для регулювання натягу нижньої нитки, однак він знаходиться в недоступному, для користувача, місці. Гвинт, як правило, зафарбований фарбою, щоб користувачі не крутили його. Натяг нижньої нитки задається на заводі виробнику, і не вимагає регулювання в процесі експлуатації.

Користувачам рекомендують користуватися регулятором натягу верхньої нитки для настройки правильного петлеутворення. Іноді кажуть, що натяг нижньої нитки - "автоматичне". Звичайно, нічого автоматичного в ньому немає, але це твердження не вважається неправильним і застосовується на практиці в спілкуванні з клієнтами.

Пристрій горизонтального човника показано на рис.3:

  1. Зовнішнє човниковий пристрій (корпус човника)
  2. Внутрішнє човниковий пристрій (або просто шпуледержатель, що виконує роль шпульного ковпачка)
  3. шпуля

Примітки: Завдяки такій конструкції шпулька просто вкладається з верху в шпуледержатель, при цьому вона видна через прозоре віконце і забезпечується кращий візуальний контроль над закінченням нижньої нитки.

У деяких моделях машин на голкової пластині встановлюють маленький ніж, який при заправці нижньої нитки дозволяє обрізати її, при цьому не потрібно виймати нижню нитку при первісному шиття. Ця система заправки отримала назву "Система швидкого заправлення нижньої нитки" або "Quick System".