Полезные материалы

Маски з блакитної глини

  1. Склад блакитної глини і властивості
  2. Застосування блакитної глини
  3. Показання і протипоказання блакитної глини
  4. Прищепила нанесення домашньої маски з блакитної глини
  5. Маска з блакитної глини для жирного типу шкіри
  6. Скраб з блакитної глини для жирної шкіри
  7. Маска з блакитної глини для проблемної шкіри
  8. Маска з блакитної глини для в'янучої чутливої ​​шкіри
  9. Скраб з блакитної глини для сухої чутливої ​​шкіри

Лікування глиною було популярно в усі часи, і сьогодні воно не втратило своєї актуальності. Область застосування глини залежить від властивостей і складу вхідних елементів, тобто, від кольору і відтінку, який вони їй надають.

У цій статті будуть розглянуті властивості і застосування блакитної глини для особи, тіла і волосся.

Про цінності блакитного мінералу можна судити за достовірними історичними відомостями, - його експортували за кордон в обмін на золото. У той час як для нас - це одне з найбільш доступних копійчаних коштів.

У той час як для нас - це одне з найбільш доступних копійчаних коштів

Блакитна глина являє собою порошок сіро-синьо-блакитного кольору. Таким відтінкам вона зобов'язана наявності в складі кальцію і магнію, марганцю та азоту, заліза і кобальту, молібдену і фосфору. Але найголовніше - іонів срібла.

Новітні дослідження в галузі медицини встановили колосальний вплив срібла на людське тіло. Так при лікуванні кісткових і суглобових захворювань, виявлена ​​унікальна здатність фібробластових клітин до швидкого саме виробництву. Що вже найближчим часом дозволить створити препарат для лікування ракових пухлин.

Срібло сприяє омолодженню клітин шкіри, стимулює біохімічні процеси і роботу кровотворних органів, збільшуючи кількість лімфоцитів, еритроцитів, моноцитів.

І не тільки, на відміну від медикаментозного лікування, препарати на основі срібла, тобто блакитної глини, відрізняються широким бактерицидним спектром, значно ефективніше по відношенню до різних грибкових і вірусних інфекцій, не викликають звикання, не впливають на імунну систему, і набагато дешевше синтезованих фармацевтичних коштів.

Склад блакитної глини і властивості

Крім срібла до складу блакитного мінералу входить різні мікроелементи, мінеральні солі і основні вищезазначені елементи:

Кальцій. Виробляє омолоджуючий ефект, сприяє виробленню колагену і еластину в клітинної тканини, покращує текстуру шкіри, попереджає прояв алергічних реакцій.

Магній. Так само уповільнює процес старіння клітин шкіри, бере участь в синтезі колагену і еластину, покращує обмін речовин і якість м'язової тканини, захистять капіляри від пошкоджень.

Залізо. Один з найважливіших елементів, бере участь в життєдіяльності клітин, процесі кровотворення, окисно-відновних реакціях і імунологічних процесах, забезпечує дихання тканин і оптимальний стан шкірного покриву.

Мідь. Противірусну і бактерицидну засіб, запобігає запалення, сприяє виробленню колагену і загоєнню шкірних ушкоджень. Є складовою ферменту супероксиддисмутази, що характеризується сильним антиоксидантною дією, який до всього ж відповідає за стан клітин і передчасне старіння шкіри.

Кремній. Сприяє оновленню клітинної тканини, і в першу чергу синтезу колагену і еластину, вуглеводного обміну. Підвищує пружність шкіри, формує сполучну тканину, сприяє загоєнню гематом, ушкоджень, свербежу.

Цинк. Сильний антиоксидант, має бактерицидну, протизапальну і загоює дію. Лікує інфекційні захворювання шкіри: вугрові запалення, акне, прищі. Знижує функцію сальних залоз, виводить токсини, сприяє регенерації шкіри.

Калій. Володіє яскраво вираженим антибактеріальним, пом'якшувальною і зволожуючу дію. Відповідає за рівень водного балансу в клітинній тканини, бере участь в її відновленні. В'яне шкіра, що лущиться, повільне загоєння шкірних ушкоджень, може свідчити про дефіцит калію.

Виходячи з характеристики елементів, що входять до складу блакитної глини, можна зробити висновок якими властивостями вона володіє. Але це не все.

Блакитна глина, так само як і всі кольорові мінерали, здобуті з надр землі, володіють особливим біополем, здатним підтримати емоційний і фізичний стан людини. Унікальні природні сполуки, що входять до складу блакитного мінералу здатні трансформувати енергію Землі в наше тіло і заряджати позитивною життєвою силою.

Застосування блакитної глини

У медичних цілях блакитний мінерал застосовують для поліпшення кровообігу, відновлення функції щитовидної залози та обміну речовин. А так же при захворюваннях м'язів, суглобів і відхиленнях викликаних внаслідок радіоактивного випромінювання.

Блакитна глина, як і каолін, має протизапальну і відбілюючий дію, тому підходить для всіх видів шкіри. У народній медицині і засобах домашнього приготування її застосування:

  • стимулює біохімічні процеси
  • сприяє регенерації клітинної тканини
  • активізує кровообіг
  • нормалізує функцію сальних залоз
  • лікує і запобігає появі запалень і прищів
  • сприяє загоєнню різних пошкоджень
  • відновлює еластичність і пружність шкіри
  • покращує тургор і колір обличчя
  • прибирає мімічні зморшки
  • ідеально очищає пори від різних забруднень і чорних крапок
  • освітлює веснянки і пігментні плями
  • використовується для боротьби з целюлітом і видалення розтяжок (стрий)
  • запобігає випадання волосся (Якщо не генетична або інша серйозна проблема).

Показання і протипоказання блакитної глини

Блакитна глина показана для всіх видів шкіри. З огляду на антисептичну, що абсорбує і підсушує вплив, блакитний мінерал найбільш ефективний для проблемної жирної і схильної до вугрового висипання шкіри, а так само коли:

  • знижений імунітет організму (а, отже, і різні висипання)
  • різні шкірні захворювання, у вигляді почервоніння, запалення, свербіння
  • розширені пори і чорні точки
  • дрібні зморшки, низький тургор
  • в'яла в'яне і втомлена шкіра
  • підвищена функція сальних залоз
  • пігментація шкіри
  • постакне, незначні рубці, шрами
  • себорея , Лупа, очищення шкірного покриву голови.

Блакитна глина - натуральний мінерал, і ніяких протипоказань в принципі бути не повинно, за виключення додаткових інгредієнтів масок, таких як мед, алое, ефірні олії чайного дерева і розмарину.

Маски з розмарином протипоказані при:

  • гіперчутливій і сухій шкірі
  • епілепсії і гіпертонії
  • вагітності.

З особливою обережністю слід застосовувати блакитну глину для сухої, чутливої, збезводненої шкіри, обов'язково з рослинними оліями та іншими зволожуючими інгредінтамі.

Готову до застосування блакитну глину (в порошкоподібному вигляді) можна купити в будь-якому спеціалізованому магазині або аптеці, вона легко розлучається до напіврідкої ніжної консистенції звичайної або мінеральною водою, молоком, фруктовими соками або настоями трав.

Прищепила нанесення домашньої маски з блакитної глини

Перш ніж нанести маску, добре розігрійте шкіру обличчя, зони декольте і шиї. Це може бути парова ванночка з настоїв трав або умивання теплим настоєм, молоком або звичайною водою. Ефективно застосовувати після лазні або прийняття ванни.

Маска наноситися легкими круговими рухами по масажних лініях. Не рекомендується наносити на область носа і очей.

Шкіра шиї старіти швидше і видає вік, тому наносите на шию і зону декольте.

При нанесенні маска висихає дуже швидко, тому намагайтеся її періодично зволожувати.

Маска з блакитної глини надає на шкіру механічне стягуюча дія, тому намагайтеся розслабити особа, не розмовляти, і прийняти горизонтальне положення.

Змивається маска великою кількістю води (без мила та інших миючих засобів). Потім можна нанести живильний або зволожуючий крем, хоча в більшості випадків застосування рослинного масла виключає таке несення.

Великою перевагою кольорової глини є те, що її можна розвести звичайною водою і нанести на шкіру, проте для зволоження навіть жирної шкіри потрібні додаткові інгредієнти.

Маска з блакитної глини для жирного типу шкіри

Одну-дві столові ложки блакитної глини розмішайте розведеним водою соком лимона (1: 1), додайте пів чайної ложки обліпихової олії і 4-5 крапель ефірного масла сосни або ялівцю, шавлії, грейпфрута, імбиру.

Суміш доводите до однорідної напіврідкої консистенції, наносите круговими рухами по масажних лініях. Через 15-20 хвилин змийте. Для ефективного впливу періодично зволожуйте маску.

Змінити склад маски можна, якщо 1-2 столові ложки блакитної глини розвести:

  • молочною сироваткою або знежиреним кефіром
  • настоєм лікарських трав (ромашки, череди, календули, шавлії) і по дві краплі концентрованих вітамінів E і A
  • яєчним білком і неповної чайною ложкою кокосового масла
  • міцною кавою
  • чайною ложкою меду, концентратом алое (з водою 1: 1) і 4-5 крапель олії чайного дерева
  • будь-яким кислим фруктовим соком (грейпфрут, ківі, журавлина, обліпиха - з водою 1: 1).

Дія: Очищає шкіру від надлишків шкірного сала і отшелушивающих клітин шкіри, розкриває пори, видаляє чорні крапки, відбілює і підтягує шкіру, покращує текстуру, регулює функцію сальних залоз.

Показання: Жирна і комбінована шкіра, розширені пори, чорні точки, вугри, постакне, веснянки і пігментні плями, запалення, в'ялість, нездоровий колір обличчя.

Застосування: Таку маску з блакитною глиною можна робити до двох разів на тиждень. При цьому обов'язково стежите за станом своєї шкіри, в разі сильно подсушивающего ефекту, додайте в суміш трохи рослинного масла обліпихи або реп'яхової, касторової.

Скраб з блакитної глини для жирної шкіри

Розведіть міцною кавою по столовій ложці блакитної глини, кавовій гущі і зацукрованого меду. Доведіть суміш до однорідної напіврідкої консистенції.

Обробляйте розпарену шкіру обличчя обережними круговими рухами по масажних лініях протягом однієї двох хвилин. Обережно використовуйте для шкіри декольте і шиї, особливо якщо у вас нормальна або суха шкіра. Змийте великою кількістю води.

Дія: Ідеально очищає і тонізує шкіру, видаляє ороговілі клітини, прибирає чорні крапки, покращує колір обличчя, надаючи красивий, ледь вловимий, відтінок засмаги.

Застосування: В залежності від стану шкіри - до двох разів на тиждень. При жирній проблемній шкірі, в суміш можна додати 4-5 крапель ефірного масла евкаліпта або сосни, розмарину, ялівцю, чайного дерева.

Маска з блакитної глини для проблемної шкіри

Одну-дві столові ложки блакитної глини розведіть соком / концентратом алое (з водою 1: 1), додайте чайну ложку гірчичного масла і три-чотири краплі олії чайного дерева.

Нанесіть на 10-15 хвилин, періодично зволожуючи, змийте великою кількістю води.

Маску так само можна отримати, якщо блакитну глину розвести:

  • спиртовим розчином календули (з водою 1: 1)
  • перекисом водню і соком алое (1: 1)
  • водою з додаванням морської солі і по ампулі вітамінів A і E
  • соком грейпфрута або лимона (з водою 1: 1)
  • відваром лікарських трав: чистотілу і / або череди, ромашки, шавлії, календули
  • чайною ложкою меду, водою і 3-5 крапель олії ялівцю або сосни, кипариса
  • чайною ложкою меду, водою і 2 таблетками аспірину.

Така маска з блакитної глини буде більш ефективною і щадить, якщо в кожен склад додавати по неповної чайній ложці обліпихової або кедрового, гірчичного, реп'яхової олії. Як і скільки залежить від стану вашої шкіри.

Показання: Порушення обмінних процесів, підвищена функція сальних залоз, запалена жирна шкіра, вугрі, прищі , Акне, комедони.

Дія: Знижує функцію сальних залоз, видаляє запальний процес, комедони, вугровий висип, абсорбує залишки шкірного сала, видаляє відмирають клітини, тонізує, підтягує шкіру, звужує пори.

Застосування: В залежності від проблеми і стану шкіри, маску з блакитною глиною можна застосовувати один-два в тиждень.

Маска з блакитної глини для в'янучої чутливої ​​шкіри

Розведіть теплим молоком столову ложку блакитної глини розведіть теплим молоком, додайте стільки ж бананового пюре, чайну ложку масла персикової кісточки і по ампулі вітамінів A і E.

Вся суміш повинна бути напіврідкої консистенції, і приємно лягати на очищену шкіру. Маску на обличчі періодично зволожуйте, через 20-25 хвилин змийте як звичайно.

Склад маски можна змінити, якщо додати:

  • яєчний жовток, чайну ложку меду і вершки
  • по столовій ложці огіркового соку і алое, чайна ложка масла кісточки персика
  • вершки і морквяний сік в рівній пропорції
  • настоєм ромашки, липи, м'яти; по чайній ложці мигдалевого масла і меду; 4-5 крапель ефірного масла троянди.

Нанесену маску так само періодично зволожуйте звичайною водою. Через 15-20 хвилин вмийтеся великою кількістю води.

Дія: Блакитна глина надає омолоджуючу дію, вона очищає роговий шар, видаляє відмирають клітини, живить, зволожує і підтягує шкіру, прибирає дрібні зморшки, відбілює і покращує колір обличчя.

Показання: Увядающая суха шкіра, дрібні зморшки, низький тургор, пігментація, розширені пори.

Застосування: В залежності від стану рогового шару - один-два рази на тиждень.

Скраб з блакитної глини для сухої чутливої ​​шкіри

Столову ложку мелених горіхів розмішайте з такою ж кількістю блакитної глини, розведіть молоком (вершками або сметаною), додайте пів чайної ложки кориці (омолоджуючу дію).

Суміш наносите легкими круговими рухами по масажних лініях як на шкіру обличчя, так на шию, зону декольте. Обробляйте шкіру протягом однієї хвилини. Через 5 хвилин мийте великою кількістю води. Нанесіть зволожуючий крем.

Дія: Такий скраб з блакитної глини дбайливо очищає шкіру, видаляючи ороговілі клітини, активізує кровообіг і повітрообмін, насичує поживними речовинами. Помітно поліпшується колір шкіри і тонус.

Застосування: Скраби з блакитної глини для чутливої шкіри можна застосовувати до двох разів на тиждень.

Ось перелік найбільш популярних рецептів. Який саме з них підійде вам, вже вирішуйте самі, в залежності від стану вашої шкіри і подальшого ефекту після застосування тієї чи іншої маски.