Полезные материалы

Домашнє живильне мило з дитячого мила: рецепти

  1. Що потрібно для виготовлення домашнього живильного мила:
  2. Тепер про те, як варити мило з дитячого мила:

Дорогі читачки, салют! Сьогоднішній майстер-клас буде про домашнє мило, зварене з дитячого мила. Причому приготувати його зовсім нескладно, але воно буде набагато більш поживним, ніж будь-яке мило класу люкс. Беремо каструльку, віночок і тертку, запасаємося потрібними інгредієнтами і приступаємо до захоплюючого творчого процесу - миловаріння! =)

Коли постає питання переходу на натуральну косметику, справа доходить і до мила. Чим можна замінити звичне мило? Ідеальний варіант - борошном (житній, вівсяної, нутовой, з додаванням різних трав) або глиною. Але не завжди вдається відразу перейти на такі методи миття, так що власноруч зроблену мило може послужити хорошим засобом для перехідного періоду.

З чого можна зварити мило? Варити мило можна з нуля, з основи і з дитячого мила. На мій погляд, з нуля варити - заняття тоскне, довгий і нудне (я ні в якому разі не хочу образити миловарів-любителів цього заняття!). Але якщо у вас (як і у мене) немає часу на розведення у себе вдома хімічної лабораторії, то в якості сировини цілком зійде або мильна основа, або дитяче мило. Дитяче мило, на відміну від мильної основи, можна купити де завгодно, тому ми виберемо саме його.

Дитяче мило, на відміну від мильної основи, можна купити де завгодно, тому ми виберемо саме його

Живильним ж мило вийде завдяки тому, що ми збагатимо його натуральними рослинними оліями та іншими корисними добавками, що роблять шкіру зволоженою і не даючи милу її пересушити.

Важливе зауваження: при виборі дитячого мила дивіться на склад. Останнім часом навіть в дитяче мило додають SLS в якості піноутворювача - таке мило брати не раджу.

Що потрібно для виготовлення домашнього живильного мила:

  1. дитяче мило, 100 грам
  2. 100 мл молока, вершків або води
  3. 1 столова ложка будь-якого базового масла, або їх суміші. Найкраще підходить кокосове масло - воно практично не послабить піноутворення.
  4. будь-які ефірні масла, 4 краплі. Наприклад: апельсин - проти целюліту, чайне дерево буде боротися з прищиками, лаванда допоможе усунути пігментні плями і поліпшити колір шкіри, іланг-іланг - справжній афродизіак)
  5. натуральні барвники (і заодно ароматизатори) на ваш смак =)

В якості барвників можна використовувати, наприклад:

  • Для отримання темних відтінків - кава, какао-порошок, кориця, настій кори дуба;
  • Для світлих відтінків - квітки ромашки або настій з них, куркума (жовтий колір);
  • Помаранчевим мило зробить морквяний сік і масло обліпихи;
  • Цікавий сіруватий відтінок милу додасть блакитна і біла глина;
  • звичайно, також можна використовувати харчові барвники, що використовуються для фарбування кондитерських виробів.

Далі все залежить від вашої фантазії - тут перед вами відкривається широкий простір для творчості! Наприклад, в мило ще можна додати ложку меду для поліпшення кольору шкіри і додаткового харчування.

А щоб мило стало вже не просто милом, а милом-скрабом, можна додати трохи вівсянки - тоді одна зі сторін мила буде володіти м'яким скрабящім ефектом).

Ще можна додати мелені в кавомолці сушені трави або квіти (їх можна купити в аптеці). Для тіла дуже корисний корінь кульбаби. А для аромату добре додати мелені пелюстки різних квітів, які вам більше подобаються!

Тепер про те, як варити мило з дитячого мила:

Брусочок мила натираємо на тертці, намагаючись при цьому не дихати мильної пилом - для цього можна відкрити вікно або надіти на обличчя захисну пов'язку =). Я зазвичай просто відкриваю вікно.

Я зазвичай просто відкриваю вікно

На водяній бані розтоплюємо наше натерте мильце, додаємо молоко. Кипіти мило не повинно! Молоко, звичайно, можна замінити водою, але з молоком вийде більш поживно. До речі, мило з молоком не псується і не закисає приблизно стільки ж, скільки і мило з водою.

Додаємо базові масла (ефірні поки не додаємо - маса ще дуже гаряча, ефіри швидко випаруються). На 100 грам мила досить 1 столової ложки масел. Якщо додати більше, мило швидше за все буде погано милитися. На цьому ж етапі можна додати мед, трави і барвники.

Тепер знімаємо мило з вогню, трохи охолодити і збиваємо отриману масу - можна віночком, можна міксером. Мило вийде легке, повітряне! Можна і не збивати мило - тоді воно вийде більш щільне і буде витрачатися трохи повільніше.

Тепер можна додавати в мило ефірні масла.

Перемішуємо наше мильце, розливаємо по формах, попередньо змазаним олією. Я використовую звичайні дитячі формочки для піску, куплені в дитячому відділі найближчого супермаркету. Відмінно підійдуть силіконові формочки для кексів!

Відмінно підійдуть силіконові формочки для кексів

А якщо ви готуєте відразу багато мила, можна залити його в порожній пакет з-під соку або молока, а коли мило застигне, вийняти і розрізати ножем на рівні брусочки.

А якщо ви готуєте відразу багато мила, можна залити його в порожній пакет з-під соку або молока, а коли мило застигне, вийняти і розрізати ножем на рівні брусочки

Щоб вийшов цікавий візерунок, можна окремо приготувати 2 мила різного кольору, а потім залити їх в коробочку, попередньо розділену перегородкою. Після розливу перегородку прибрати - кольору з'єднаються, утворюючи оригінальний орнамент.

Замість перегородки можна посередині коробки вставити згорнутий аркуш паперу (у вигляді трубочки), тоді мило буде одного кольору всередині, і іншого зовні.

Після розкладання по формам я додаю вівсянку - так, щоб вона була тільки на одній стороні мила (для більш зручного використання).

Застигати збите мило буде 1-2 дня, в залежності від розміру формочок. У будь-якому випадку, через 2 дні його точно можна виймати і з задоволенням їм користуватися!


Новини сайтів-партнерів:

Завантаження ...

Чим можна замінити звичне мило?
З чого можна зварити мило?