Полезные материалы

Як зробити бомбочку для ванни в домашніх умовах

  1. Інгредієнти для бомбочки
  2. Як зробити бомбочку для ванни
  3. Які ще бомбочки для ванни можна зробити

Зміст статті

Сучасне життя - це нескінченний марафон справ, завдань і обов'язків. Ми поспішаємо на роботу, поспішаємо на навчання, потрібно здати звіт або сесію. Не забуваємо подбати про батьків, приділити час дітям, а ще потрібно погуляти з вихованцем і про особисте життя не забути. У всій цій метушні стає складно розслабитися, людині важко просто викинути всі думки з голови. Але сьогодні ви дізнаєтеся, як зробити звичайні водні процедури не просто розслаблюючими, але і неймовірно корисними і естетично красивими.

Бомбочки для ванни - це невеликі кульки, які при зіткненні з водою починають шипіти і пускати бульбашки. Виходить такий собі ефект джакузі. Крім того, бомбочки можуть змінювати колір води, створювати піну, наповнювати повітря приємними ароматами. Залежно від інгредієнтів можна зробити бомбочки, які будуть пом'якшувати і зволожувати шкіру.

Бомбочки для ванни ще називають гейзерами за їх здатність видавати велику кількість бульбашок. Такий гейзер можна купити в будь-якому косметичному магазині. Однак варто він недешево, хоча часто складається з простих компонентів. Щоб не витрачатися на предмети, які можна виготовити самостійно, спробуємо зробити бомбочку своїми руками.

Інгредієнти для бомбочки

Щоб бомбочка вийшла не просто шиплячої, але і безпечною, а також корисною, її потрібно готувати з правильних інгредієнтів.

  1. Харчова сода. При покупці зверніть увагу на дату виробництва продукту. Прострочена сода може втрачати свої властивості і при з'єднанні з іншими інгредієнтами така сода не дасть реакцію.
  2. Лимонна кислота. Сода і кислота - це два необхідних і базових інгредієнта, який дають потрібну реакцію шипіння при зіткненні з водою. Якщо лимонної кислоти під рукою немає, можна використовувати сік свіжого лимона. Але вирувати в цьому випадку бомбочка буде трохи менше, хоча ви отримаєте обладнаний цитрусовий аромат. І ще, якщо ви заміните лимонну кислоту натуральним соком, доведеться додавати більшого сухого інгредієнта, щоб маса вийшла досить густий.
  3. Крохмаль. Краще взяти кукурудзяний - він швидко розчиняється і не залишає після себе частинок. Якщо крохмалю під рукою немає, його можна замінити сухим молоком. По суті, крохмаль - це просто наповнювач для додання бомбочки об'ємності. До того ж, крохмаль допомагає гейзера вирувати довше звичайного.
  4. Масла. Як відомо, будь-який косметичний масло прекрасно діє на шкіру, особливо суху і мляву. Додавши трохи масла в свої бомбочки, ви зробите не тільки красивий, але і корисний для шкіри продукт. Для гейзера можна використовувати будь-яке масло - мигдальне, кокосове, персикове, лляне. Масло обліпихи не тільки зволожить вашу шкіру, але і додасть блідому тілу легкий рум'янець завдяки своєму помаранчевого кольору. Якщо косметичних масел немає, використовуйте просте оливкова або соняшникова - воно теж неймовірно корисно для шкіри, надає епідермісу пружність і еластичність. Якщо ви не любите масляні склади, робіть бомбочку без них, їх використання необов'язково.
  5. Ефірні масла. Запахи - це ще одна складова для комфортного розслаблення. Ефірні олії можна купити в аптеці - там вони представлені широким асортиментом. Аромат сандалу допоможе вам заспокоїтися, зняти депресію, перемогти стрес. Ефірна олія троянди подарує вам тонкий аромат, загоїть ранки на тілі, після такої ванни ви зможете спати спокійно і довго. Запах апельсина благотворно впливає на нервову систему, ви зможете зняти тривожність, покращиться працездатність. Ефірна олія бергамоту не тільки подарує вам терпкий аромат, але і дозволить придушити активну діяльність потових залоз. Вибирайте те масло для бомбочки, яке вам хочеться. Можливо, сьогодні ви вирішите опрацювати всю ніч, і вам потрібен підбадьорливий цитрусовий аромат. А завтра, втомившись від трудового дня, вам захочеться розслабитися і допоможе вам у цьому бомбочка з запахами хвої.
  6. Барвник. Щоб бомбочка була не тільки ароматною і корисною, але і красивою, в неї потрібно додати барвник. Це може бути звичайна акварель або гуаш, але безпечніше використовувати харчові фарби, оскільки фарбувальний пігмент стикається з великою площею шкіри. Харчові фарби можна купити в будь-якому кулінарному магазині, вони досить насичені і глибокі. Якщо ви за натуральність, можна використовувати сік буряка, який дасть глибокий рожевий відтінок. Куркума подарує вашій бомбочке золотий відлив. Фіолетового кольору можна домогтися, використовуючи сік чорниці або смородини. А от зелений відтінок вийде з соку шпинату і петрушки.
  7. Мильна складова. Щоб бомбочка вийшла цікавою, можна додати до її складу мильну складову. Завдяки цьому компоненту бомбочка буде не тільки пузиритися і вирувати, вона почне видавати піну. Як мильною складової можна використовувати гель для душу, піну для ванни, шампунь або просте рідке мило.

Крім основних інгредієнтів можна додавати в бомбочку все що завгодно. Це може бути морська сіль, яка поліпшить стан вашої шкіри або відвар череди, який заспокоїть і загоїть дрібні ранки на тілі. Все, що прийде вам на розум, може увійти до складу гейзера. Але як його приготувати, щоб все вийшло?

Як зробити бомбочку для ванни

Візьмемо базовий рецепт приготування бомбочки. Для нього нам знадобиться лимонна кислота, сода, крохмаль, ефірну олію м'яти, трохи піни для ванни, зелений барвник і ложечка персикового масла.

  1. Для приготування бомб потрібно брати пластмасову або порцеляновий посуд. Особливо це стосується ложки - звичайна металева може окислюватися.
  2. Лимонну кислоту, крохмаль і соду потрібно просіяти через сито, щоб в масі не залишилося твердих злиплих шматочків. Змішайте ці інгредієнти в таких пропорціях - дві частини лимонної кислоти, стільки ж соди і одна частина крохмалю. Якщо брати по 2 столових ложки кислоти і соди, а також одну ложку крохмалю, вийде близько трьох невеликих бомб.
  3. Візьміть всі порошки і ретельно їх перемішайте. Додайте столову ложку піни для ванни, кілька крапель барвника і ефірного м'ятного масла. Тепер треба гарненько все перемішати, від цього залежить інтенсивність бурління бомбочки. Якщо маса вийшла дуже густий, додайте ще трохи піни, якщо занадто рідкою - збільште кількість крохмалю. Не додавайте в масу воду. Максимум, ви можете відсвяткувати кашу невеликими бризками з пульверизатора. Якщо додасте воду, маса почне сильно шипіти - реакція відбудеться раніше запланованого часу і маса закрісталлізуется неправильно. Після цього вона втратить свої властивості і не буде шипіти при попаданні в воду.
  4. З приготовленої маси замісити тісто і розділіть його на кілька частин. Виробничі бомбочки круглої форми, а ми можемо зробити їх будь-якими. По суті, форма не важлива - адже ви відразу закине масу в воду, і вона швидко розчиниться. Для формування бомб можна використовувати силіконові форми для кексів, пластикову тару для заморожування льоду. Щоб після заморожування бомбочки добре відходили від форми, ємність попередньо змащують рослинним маслом. Якщо формочок під рукою немає, просто скачайте масу в кульки і покладіть на обробну дошку.
  5. Коли бомбочки будуть готові, їх слід відправити в холодильник, а краще - в морозильник, там вони краще схопляться і при закиданні в воду будуть довше розморожувати, а значить і процес бурління буде тривалим.

Це простий спосіб виготовлення шиплячих бомб для ванни. Але рецепт можна варіювати, отримуючи неймовірно красиві, ароматні і незвичайні бомбочки.

Які ще бомбочки для ванни можна зробити

Існує чимало варіацій цього виробу. Ось кілька цікавих рецептів виготовлення гейзерів, які напевно вам сподобаються.

  1. Лимонні бомбочки. Змішайте половину склянки харчової соди з чвертю склянки крохмалю і лимонної кислоти. Додайте в масу жовтий барвник і ефірне масло лимона. Відмінний декоративний елемент вийде при додаванні жовтих пелюсток будь-якої квітки, наприклад, нарциса. Можна додати в масу подрібнену цедру свіжого лимона. Змішайте всі інгредієнти і заморозьте як в попередньому рецепті.
  2. Карамельні бомбочки. Візьміть базу - лимонну кислоту, соду і крохмаль. Для додання гейзера веселого кольору можна додати яскравих фарб на ваш смак. Як ароматичної складової використовуйте простий ванілін. Бомбочка вийде в цьому випадку апетитною і карамельної.
  3. Райдужні бомбочки. Для приготування цього складу знадобиться кілька кольорів. Однак якщо ми будемо додавати їх в одну ємність, вони перемішуються і результат нас точно не порадує. Тому робимо основу зі звичних компонентів і поділяємо її на кілька частин. У кожну частину додаємо свій відтінок - червоний, зелений, жовтий. Потім перекладаємо три маси в одну ємність і посипаємо блискітками. Перемішуємо, але не дуже інтенсивно, щоб кольори розрізнялися і не перетворилися в однорідне місиво. При закиданні бомб в воду вона почне вирувати різними відтінками, а блискітки зроблять шоу ще більш барвистим.
  4. Молочна троянда. Ці бомбочки будуть до речі під час романтичного побачення. Для їх приготування беремо основу з лимонної кислоти і соди. Замість крохмалю тут краще використовувати сухе молоко, воно зробить воду злегка білястої після розчинення і додасть молочний аромат. Щоб підсилити колірний ефект, використовуємо білу харчову фарбу. Для аромату додаємо ефірне масло троянди. Декоративний елемент - пелюстки рожевої або червоної троянди. Все перемішуємо і заморожуємо як зазвичай. При попаданні у воду з'явиться нуртування, на поверхню почнуть спливати легкі пелюстки, вода забарвиться в молочний колір, ванна наповниться тонким квітковим ароматом - обстановка для романтичного вечора.
  5. Заспокійливі бомбочки. Рецепт цієї бомбочки знадобиться вам після важкого трудового дня, коли захочеться розслабитися і позбутися від усіх тривожних думок. В основну масу додаємо розслаблюючу ефірне масло лаванди і квітки висушеної ромашки. Масло зніме нервову напругу і стрес, а ромашка заспокоїть душу і тіло.

Зробивши такі бомбочки, у вас в холодильнику завжди будуть заготовки на будь-які випадки життя.

Бомбочка для ванни - це унікальний спосіб розслаблення, умиротворення, заспокоєння думок і тіла. Це і ароматерапія, і естетичну насолоду вируючими фарбами, а також невелике спосіб внести щось нове в свою звичайну і повсякденне життя. Адже життя, як відомо, складається з приємних дрібниць і радісних вечорів, проведених із задоволенням.

Відео: як зробити кульки для ванної з домашніх інгредієнтів

Але як його приготувати, щоб все вийшло?