Полезные материалы

Як правильно приймати ванну: поєднання користі і задоволення

Тепла вода надає на тіло людини розслаблюючу дію. Вона допомагає досягти душевного спокою, і, як стверджують багато, позбавляє від негативної енергії. З давніх-давен як жінки, так і чоловіки люблять приймати ванну.

Але як зробити, щоб це приємне проведення часу стало ще й корисним? Чи не шкідливо часто ніжиться в ласкавою воді? Кілька порад про те, як правильно приймати ванну, допоможуть вам витягти і цього майже ритуальної дії максимальну користь.

Температура води не повинна бути вище 38 градусів, якщо ж ви будете лежати в занадто гарячій воді, то це може створити абсолютно зайве навантаження на серце. З цієї ж причини бажано не розтягувати задоволення більш ніж на півгодини. Пам'ятайте, що найбільш корисними приймати ванну перед їжею або через 2 години після. Водні процедури на повний шлунок можуть викликати зниження імунітету. Крім того, небажано грітися в теплій воді частіше двох-трьох разів на тиждень.

Справа в тому, що шкіра від водопровідної води швидко втрачає жир і стає пересушеній. Щоб нейтралізувати неприємні відчуття, відразу після ванни бажано скористатися кремом для тіла. Пам'ятайте про те, то ванна не допоможе вам зберегти засмагу , Так як дуже швидко усуває відмерлі клітини шкіри. Щоб правильно приймати ванну, необхідно знати, як впливає температура води на організм. Гаряча вода (до 40 градусів) розширює пори шкіри, судини і стимулює обмін речовин. Вона корисна для профілактики застуд, а іноді і для схуднення. Гаряча ванна протипоказана особам, що страждають від серцево-судинних недуг, а також тим, у кого є будь-які пухлини. Навіть абсолютно здоровим людям не рекомендується знаходитися в гарячій воді більше 5-7 хвилин.

Тепла вода (близько 37 градусів) розслаблює, позбавляє від втоми, допомагає спокійно заснути і   прокинутися в хорошому настрої Тепла вода (близько 37 градусів) розслаблює, позбавляє від втоми, допомагає спокійно заснути і прокинутися в хорошому настрої . Бажано перебувати у воді приблизно 15-20 хвилин. При бажанні можна додати в воду ароматичну сіль або піну. Не рекомендується лежати у ванні з книжкою.

Це, безумовно, приємно, але якщо ви захопитеся розповіддю, то можете забути про час, а це негативно позначиться на загальному самопочутті. Занадто довге перебування в теплій воді стає причиною млявості. Холодна ванна - це один із засобів загартовування організму водою . Вона стимулює нервову систему і серцеву діяльність, підвищує тонус шкіри. Якщо жінки люблять теплу ванну, то чоловікам, за статистикою, більше подобається прохолодна вода, особливо, в спеку. Після завершення процедури не поспішайте наслідувати героям кінокартин, які відразу ж загортаються в рушник. Бажано все-таки прийняти душ, щоб змити піну і ароматичні добавки. Милом або гелем кожен день користуватися не потрібно.

  • Ванна на всі випадки життя

Залежно від того, що ви додаєте в воду, ванна може надати на тіло абсолютно різну дію. Розглянемо, як правильно приймати ванну з добавками. Найбільш поширеним рецептом цілющою ванни є вода з морською сіллю. До речі, можна використовувати і звичайну кухонну. Переоцінити ефективність цієї процедури дуже складно. Мало того, що така вода очищає пори шкіри, знижує біль у суглобах, вона дарує справжній сплеск енергії. Втома моментально розчиняється в воді, і ви готові до нових подвигів. Крім того, «солона ванна» може допомогти, якщо болить хребет .

Але як зробити, щоб це приємне проведення часу стало ще й корисним?
Чи не шкідливо часто ніжиться в ласкавою воді?