Полезные материалы

Продаж алкоголю в Москві: час в 2019 році, до скількох можна купити?

  1. О котрій годині повинна припинятися продаж спиртного в Москві
  2. Повна заборона на продаж спиртного

Відповідно до закону 171-ФЗ, з 2012 року продаж алкоголю в торгових точках здійснюється тільки з 8 до 23 годин Відповідно до закону 171-ФЗ, з 2012 року продаж алкоголю в торгових точках здійснюється тільки з 8 до 23 годин. У нічний час вона повністю заборонена, причому під цю заборону підпадають не тільки міцні напої, такі як горілка, коньяк, вино, а й різноманітні настойки, пиво і слабоалкогольна продукція. Той же закон визначає право місцевої влади встановлювати більш жорсткі (пом'якшувати їх не можна ні в якому разі).

Як йде справа з продажем алкоголю в Москві? На це питання відповість наша стаття, де наводяться не тільки обмеження за часом реалізації спиртного, а й інші корисні відомості. З неї ви дізнаєтеся про заклади-винятки, де можна купити алкоголь в будь-який час доби, а також про торгові точки, на які поширюється найсуворіший заборону на збут алкоголю.

О котрій годині повинна припинятися продаж спиртного в Москві

Якщо вас цікавить, до котрої години може здійснюватися продаж міцних напоїв в Москві, то ми готові повідомити, що на сьогоднішній день вся столиця живе за загальноприйнятими в країні правилам. Тобто купити спиртне ви можете тільки до 23 годин. Дана норма поширюється виключно на роздрібну мережу - магазини, мережі супермаркетів та інші торгові точки.

Виняток із правил становлять закладу, які нехай і формально, але все ж відносяться до підприємств громадського харчування. Це ресторани і пивні паби, бари і нічні клуби. Тут продаж алкоголю може здійснюватися в будь-який час доби. Головний недолік полягає в тому, що в кожному з подібних закладів ціни на спиртне на порядок вище, ніж в магазинах. Втім, це проблеми тих, хто не може обійтися без алкоголю навіть вночі або просто не встиг зробити запас в «дозволене» час.

У зв'язку з вищезазначеним винятком виникає логічне запитання: для чого взагалі вводилася заборона на продаж спиртовмісних напоїв в Москві та інших містах після 23 годин? Адже якщо держава так вже дбає про здоров'я своїх громадян, то воно було зобов'язане обійтися без жодних винятків. Якщо ж вночі можна купити ту ж горілку за явно завищеною ціною, то мова йде лише про наповнення міського бюджету та кишені власника ресторану.

Крім того, винятком в Москві є і торгові точки, що працюють в аеропортах - так звані магазини дьюті-фрі. Продаж алкоголю в них може здійснюватися в будь-який час, в тому числі і вночі. Втім, купувати тут спиртне мають право виключно пасажири, що мають квитки на той чи інший рейс.

Всі інші торгові точки, як уже згадувалося раніше, підпадають під дію закону 171-ФЗ і просто зобов'язані припиняти реалізацію спиртовмісних напоїв з 23:00 до восьмої години ранку.

Повна заборона на продаж спиртного

Чинне законодавство також встановлює перелік місць як в Москві, так і в інших містах країни, в яких продаж алкоголю заборонена повністю в будь-який час дня і ночі. До них відносяться:

  • військові об'єкти, а також території, розташовані в безпосередній близькості від них;
  • на автобусних станціях, залізничних вокзалах, в аеропортах, в інших місцях. Виняток становлять лише бари і ресторани, що працюють на території цих об'єктів, безмитні магазини «дьюті-фрі», про які ми згадували вище;
  • торгові точки, розташовані поруч зі школами та іншими дитячими установами;
  • стадіони та інші спортивні об'єкти;
  • в театрах і кінотеатрах, в інших культурних установах. Для буфетів, розташованих на території цих об'єктів, знову ж зроблено виняток;
  • в наметах і кіосках, які є малими архітектурними формами і не відносяться до стаціонарних торгових точках.

Читайте також: Коли відзначають день Івана Купала

Нарешті, в будь-який час доби продаж спиртовмісних напоїв по всій країні категорично заборонена особам, які не досягли повнолітнього віку. Ця заборона стосується абсолютно до всіх магазинах, барах, ресторанах, клубах, до інших торгових точках і підприємствам громадського харчування. Будь-який продавець або бармен має повне право попросити у покупця, у віці якого у нього виникають сумніви, паспорт або інший документ, що підтверджує особу.

Як обійти заборони на придбання алкоголю після 23 години, як купити горілку або пляшку пива вночі? За той період, протягом якого діє закон, з'явилася величезна кількість способів зробити це, однак переважна більшість з них суперечить чинному законодавству.

Якщо ви не хочете порушувати його, можна пройтися до найближчого бару і придбати спиртне за завищеною ціною або купити квиток на літак і скористатися широким розмаїттям міцних напоїв в «дьюті-фрі». Але все ж найкращий спосіб - це відмовитися від шкідливої ​​звички споживання алкоголю. В цьому випадку вам буде абсолютно все одно, коли саме припиняється продаж спиртного в якому-небудь «Ашані» або в «Пятерочка».


Як йде справа з продажем алкоголю в Москві?
У зв'язку з вищезазначеним винятком виникає логічне запитання: для чого взагалі вводилася заборона на продаж спиртовмісних напоїв в Москві та інших містах після 23 годин?
Як обійти заборони на придбання алкоголю після 23 години, як купити горілку або пляшку пива вночі?