Полезные материалы

Дієта після алкогольного отруєння

8 січня 2016 р

Дотримуючись щадну дієту після алкогольного отруєння, ви допоможете своєму організму швидше відновитися.

Дієта, яка не буде перевантажувати організм, посприяє якнайшвидшому одужанню.

Підказати, як правильно скласти дієту допоможе лікар-гастроентеролог.

Основні принципи дієти, яка допомагає відновити організм після наслідків алкоголю:

Перевага тушкованою, вареною, запеченою їжі і їжі, приготовленої на пару. Відмова від смаженої, гострої, копченої, жирної їжі допоможе «розвантажити» печінку і прискорити її одужання.

Харчування має бути збалансованим і повноцінним. Білків і вуглеводів в їжі має бути достатньо, але кількість жирів необхідно зменшити.

Харчуватися краще дробовими і невеликими порціями.

Їжа не повинна бути надмірно гарячої і надмірно холодної.

Необхідно пити, як можна більше рідини. Саме за допомогою рідини з печінки будуть швидше виводитися продукти розпаду і перероблені речовини.

Овочі і фрукти, натуральні соки повинні вживатися у великих кількостях. Саме з їх допомогою печінку швидше відновлюється після алкогольної інтоксикації.

Салати зі свіжих і варених овочів, нежирного м'яса і морепродуктів рекомендується заправляти нежирної сметаною або рослинним маслом.

Перші страви необхідно готувати тільки на пісному м'ясному бульйоні. Кістки і сало для приготування бульйонів необхідно виключити.

Але найголовнішим правилом дотримання дієти є повна відмова від алкоголю в період реабілітації.

В день після отруєння кількість їжі, що з'їдається має бути мінімальним. Бажано утриматися від їжі протягом першого дня після отруєння. У цей період потрібно багато пити, щоб уникнути зневоднення. Це можуть бути звичайна кип'ячена вода, відвар з шипшини, зелений чай, мінеральна вода, неміцний чай з ложкою цукру, рисовий відвар.

Можна з'їсти трохи домашніх сухариків. До вечора має стати набагато легше. Можна випити нежирний курячий бульйон або перекусити рідкої кашею, звареною на воді (рисова, гречана, манна). У невеликих кількостях дозволяються картопляне пюре без масла і молока.

Рис має адсорбуючі властивості, тобто, вбирає надлишкові гази і токсини з кишечника. Тому під час і в перші дні після отруєння рекомендується їсти слабосоленую рисову кашу.

Якщо турбує діарея, то можна пити відвари з в'яжучими властивостями (відвар шипшини, чорниці, чорної смородини, звіробою).

Через три дні можна розширити раціон харчування, але робити це потрібно поступово. Перейти на звичайний раціон можна, коли людина відчує, що його шлунок більше не роздратований. Особливо уважними потрібно бути до свого харчування протягом двох тижнів після отруєння, оскільки процес повного відновлення досить тривалий.

Уникайте дуже гарячої або дуже холодної їжі - їжа повинна бути помірно теплою.
Деякі продукти небажано вживати після отруєння, щоб не перевантажити травну систему. До них відносяться продукти, які викликають підвищене газоутворення, їжа і напої з агресивним середовищем.

До небажаних продуктів відносяться суха і дуже волокниста їжа (свіжі овочі і фрукти в цілому вигляді), смажені страви, копченості, ковбасні вироби, ячна і перлова каші, консерви, солодощі, шоколад, фрукти, сирі овочі, незбиране молоко, бобові, продукти з дріжджового тіста. Виключіть жирну, солону і гостру їжу. Рекомендується утриматися від вживання молочних і кисломолочних продуктів.

Крім того, варто утриматися від вживання деяких напоїв: міцного чорного чаю, кави, какао, соків, газованої води, алкогольних напоїв.

Через кілька днів після того, як самопочуття значно покращиться, потрібно подбати про відновлення кишкової мікрофлори. У цьому допоможуть каші, фрукти, кисломолочні продукти з біфідобактеріями (кефір, натуральні йогурти, кисле молоко).

У статті використані матеріали з відкритих джерел: zavisimost03.ru , likar.info