Полезные материалы

Огляд Google Pixel XL: вже не Nexus - краще

Перший телефон Google власної розробки вийшов дуже збалансованим, і потенційним покупцям дорогих смартфонів доведеться подумати двічі, перш ніж звично направляти свій погляд у бік Apple або Samsung.

Компанія Google продає телефони вже майже сім років, з моменту появи моделі Nexus One. З тих пір було випущено вже вісім телефонів Nexus. По одному щорічно до 2014 року і два в минулому році. В цілому, це були хороші телефони, особливо в останні кілька років. Але Pixel - це не Nexus. Він краще.

Розробляючи Pixel самостійно, компанія Google зробила набагато більше, ніж її партнери, які всього лише встановлювали Android на вже готовий апарат. На базі стандартної версії Android було створено інноваційне обладнання та програмне забезпечення. В результаті вийшов телефон, який, можливо, і не сподобається борцям за чистоту Android, але зате порадує всіх інших. Pixel знаменує собою першу спробу Google вивести свій власний телефон на масовий ринок. Йдеться про пряме конкурента iPhone, а також дорогих флагманських моделей Samsung і LG.

У нашому огляді ми розглянемо тільки версію Pixel XL. Модель Pixel має менші розміри і обладнана 5-дюймовим дисплеєм з роздільною здатністю 1080p, тоді як продукт Pixel XL оснащений екраном з діагоналлю 5,5 дюйма і дозволом 1440p. Розмір дисплея і менша ємність акумулятора - ніяких інших відмінностей між Pixel і Pixel XL немає.

Це не Nexus

Телефони Nexus розроблялися спільно з партнерами, що випускають обладнання: LG, Motorola, Samsung, HTC, Huawei. В Google брали за основу вже наявний телефон і укладали угоду на створення чергового Nexus. Виробника просили внести в свій пристрій ряд корективів, встановлювали на нього існуючу версію Android і додатки Google, після чого все це перепродавали під власною маркою. При створенні двох телефонів Pixel компанія Google з самого початку взяла кермо влади в свої руки. У ролі виробника, якому доручалося налагодити випуск пристроїв, виступала компанія HTC. Google вибрала довший і ризикований шлях, але натомість отримала можливість тісної інтеграції своїх сервісів і тонкої настройки обладнання та програмного забезпечення.

Pixel XL поставляється з швидкою зарядкою стандарту USB Type-C, двома кабелями і перехідником для передачі даних

В результаті на світ з'явився телефон, який не можна віднести до «чистим» представникам Android, і, відверто кажучи, він краще за них. Можливо, віддані шанувальники, які хотіли отримати ще один Nexus - хороше обладнання за доступною ціною зі стандартною версією Android - будуть розчаровані. Але якщо відволіктися і згадати, що Google зважилася нарешті випустити власний телефон топ-класу, продемонструвавши інновації в тому ж ключі, що і Samsung або LG, Pixel, напевно, доведеться вам до душі. Ринок сьогодні затоплений якісними смартфонами на Android, пропонованими в ціновому діапазоні від 300 до 400 дол., І було очевидно, що Google не варто рухатися в цьому напрямку. Набагато краще звільнити ринок преміальних пристроїв від небажаних встановлених програм і виключити затримки з оновленнями.

Подумайте самі. Сьогодні телефони, що продаються за 600 дол. І дорожче, практично неможливо уявити собі без безлічі додатків, встановлених як виробником телефону, так і телекомунікаційним оператором. Як правило, ці програми деінсталяції не піддаються. У кращому випадку їх можна лише «відключити». Абсурдна ситуація!

Випустивши Pixel, Google починає безпосередньо продавати телефон, який працює в мережі будь-якого оператора і вільний від усього цього мотлоху. У США, втім, пропонується і спеціальна версія для мережі Verizon. (Її можна придбати, зокрема, на сайті Best Buy.) Після активації SIM-карти на пристрій з магазина Play Store встановлюються лише три додатки Verizon: Go90, Verizon Messenges і My Verizon. Причому цю трійку можна деінсталювати, як і будь-яке інше додаток. Оновлення Android будуть встановлюються на всі телефони Pixel одночасно. І в цьому сенсі версія для мережі Verizon не є винятком. Більш того, версія для Verizon продається в розблокованому вигляді, так що при бажанні покупці можуть відмовитися від підключення до цієї мережі.

Грамотне поліпшення програмного забезпечення

Pixel поставляється не зі стандартним варіантом Android. В іншому випадку на ньому була б встановлена ​​версія Android 7.0 , А не 7.1, тому що офіційного випуску 7.1 ще не було - операційна система поки не готова до цього. Так що, купивши Pixel, ви отримаєте Android 7.1 раніше, ніж всі інші. У новій версії ОС з'явився цілий ряд поліпшень, наприклад, швидкий виклик певних функцій при утриманні пальця на значку додатка (ця можливість аналогічна 3D Touch на iPhone), спрощене оновлення системи, а також режим Night Light, що зменшує інтенсивність кольорів синього спектра в нічних умовах.

У новій версії ОС з'явився цілий ряд поліпшень, наприклад, швидкий виклик певних функцій при утриманні пальця на значку додатка (ця можливість аналогічна 3D Touch на iPhone), спрощене оновлення системи, а також режим Night Light, що зменшує інтенсивність кольорів синього спектра в нічних умовах

В Android 7.1 з'явилася можливість швидкого виклику різних функцій додатків і режим Night Light

Напевно, хтось заперечить, що Google починає ринкові гри, пропонуючи версію 7.1, щоб продати більше телефонів. Але я вважаю, що мотиви компанії набагато більш прагматичні, адже усувати помилки і оптимізувати Android значно простіше на якомусь одному пристрої, а не на багатьох. Ймовірно, нова версія ОС Nougat на Pixel протестована вже досить добре, саме тому розробники і вирішили встановити її тут раніше, ніж на інших апаратах.

Подібно телефонами на Android інших виробників, Pixel отримав адаптований варіант системних налаштувань. У телефонах Nexus Google старанно уникала цього. Для початку Pixel позбавили від кнопки «Меню програм» на робочому столі. Тепер її місце зайняв п'ятий значок програми. А щоб побачити всі додатки, досить провести по робочому столу пальцем знизу вгору.

Зникла з робочого столу і панель пошуку Google, яка займала всю ширину екрану. Замість неї тут розташовуються маленька кнопка Google (зліва) і віджет погоди / температури / дати (праворуч). В оболонці Android 7.1 з'явилися нові круглі значки. Вони покращують візуальне уявлення, але розробникам доведеться для цього оновлювати свої додатки. Поки ж на екрані відображається якась суміш з квадратних і круглих значків.

Стандартні оболонка, звуки, рінгтони і шпалери Android в Pixel не використовуються

Придивившись уважніше, можна помітити, що в ОС внесено безліч дрібних змін. Звуки рингтонів і повідомлень тут абсолютно унікальні. Користувачі отримують найкращий набір живих шпалер з усіх, які я коли-небудь бачив. Все продумано до дрібниць, починаючи від маленьких затискачів на кабелях USB Type-C і закінчуючи адаптером швидкого перенесення, який дозволяє імпортувати зі старого телефону повідомлення, контакти, фотографії, музику і навіть деякі налаштування пристрою і дані додатків. Причому він працює навіть з iPhone!

Причому він працює навіть з iPhone

Дорогі телефони топ-класу завжди відрізняються продуманістю дрібниць, наприклад, наявністю зручних затискачів для кабелю

Щодня в п'ятірці найпопулярніших статей виявляються ті, що присвячені переносу всього і вся зі старого телефону Android на новий. Найчастіше відповідний процес виявляється занадто трудомістким, що валить покупців нових пристроїв в зневіру. В Google добре розуміють це, пропонуючи кожному покупцеві Pixel просте і зрозуміле рішення (з таких дрібниць зазвичай і складається успіх продажів). Тут ми бачимо ще одне підтвердження того, що перед нами вже не Nexus.

Додатковим відмінністю від Nexus стали вбудовані функції технічної підтримки. Проведіть по екрану налаштувань зліва направо, і ви зможете звернутися в службу цілодобової підтримки Pixel по телефону або в чаті. Причому технічним фахівцям буде доступно навіть зображення на екрані вашого телефону. Звертатися в Genius Bar в такій ситуації немає ніякої необхідності.

Звертатися в Genius Bar в такій ситуації немає ніякої необхідності

В Google добре розуміють важливість перенесення вами даних в свій новий телефон, тому в комплект поставки Pixel входить спеціальний перехідник

Якщо щось і хотілося б поліпшити в оновленому програмному забезпеченні, так це обмежені можливості пробудження Pixel. Функція Ambient Display, реалізована в Nexus 6P , Пробуджувала дисплей при отриманні повідомлень і при знятті трубки телефону. Pixel пробуджується тільки при отриманні повідомлень. Немає тут і функції «пробудження після подвійного дотику». Доведеться натискати кнопку включення живлення або розблокувати телефон за допомогою датчика відбитків пальців, а це не дуже зручно в тих випадках, коли хочеться просто дізнатися, котра година.

Зовнішній вигляд на висоті

Дизайн прямокутної оболонки із пластику й металу навколо сенсорного дисплея можна покращувати масою способів. І в цьому сенсі Pixel і Pixel XL виглядають вельми привабливо і виразно стоять своїх грошей. Єдиним сумнівним рішенням я б назвав глянсову область у верхній третині задньої панелі пристрою.

Найчастіше користувачі недооцінюють вдале розміщення кнопок, які завжди знаходяться під рукою

Кнопки праворуч розміщені дуже зручно і завжди знаходяться під рукою. У лівому верхньому куті розташовується роз'єм для навушників. Правда, я волів би мати його внизу, але втішає вже те, що Google не приєдналася до виробників, які вирішили і зовсім від нього відмовитися. Можливо, з часом такий поворот стане неминучим, але якось дуже вже швидко все зараз відбувається.

На нижній панелі присутні два отвори для динаміків (по одному з обох сторін від порту USB Type-C). Однак стереоефекту ви при цьому не отримуєте. У мене склалося враження, що звук виходить тільки з лівого отвори, а праве зроблено виключно для симетрії.

У телефону є два отвори для динаміків, але звук виходить тільки з одного з них

Телефон зроблений дуже добротно. Ніяких люфтів, деформацій і поскрипувань я не помітив. Металева рамка має високу теплопровідність і злегка гріє руку при зарядці або високих навантаженнях на процесор, але не сильніше, ніж більшість інших металевих телефонів.

Передня панель від краю до краю покрита одним листом скла Gorilla Glass 4, гладкого на дотик. Тему гладкості можна продовжити. Справа в тому, що на задній панелі немає виступу камери - рідкісний випадок для сучасних телефонів старшого класу. Це напевно порадує тих, хто звик без чохла класти телефон на стіл. Якщо ж телефон в чохлі, особливого значення відсутність виступу не має.

Дисплей HD Super AMOLED, яким оснащений Pixel XL, чудовий. У Google стверджують, що його колірна гамма охоплює 91% колірного діапазону Adobe RGB, і ви дійсно зможете відчути все багатство кольорів. Яскраве зображення без праці помітно на вулиці, хоча, можливо, при попаданні прямих сонячних променів дисплей і не такий яскравий і гарний, як екран Galaxy S7 або S7 Edge .

Яскраве зображення без праці помітно на вулиці, хоча, можливо, при попаданні прямих сонячних променів дисплей і не такий яскравий і гарний, як екран   Galaxy S7 або S7 Edge

Камера тут не виступає за межі корпусу, але це говорить лише про те, що корпус досить товстий і дозволяє обійтися без такого виступу

За що дизайн пристрою можна покритикувати, так це за надмірно громіздкий «підборіддя» (область, яка знаходиться під екраном). При проектуванні Pixel вирішено було віддати перевагу не сенсорним кнопкам, а кнопок екранним. Тим часом на «підборідді» залишається більш ніж достатньо місця для розміщення трьох стандартних сенсорних кнопок. Так чому б не надати користувачеві вибір між екранними і сенсорними кнопками? Або вже зробіть це, або укоротите «підборіддя».

Але навіть незважаючи на великий «підборіддя», Pixel XL все одно виявився менше, ніж iPhone 7 Plus , Який також оснащений дисплеєм з діагоналлю 5,5 дюйма, і безумовно менше, ніж Nexus 6P з 5,7-дюймовим екраном. Правда, він дещо товщі зазначених моделей, але надто громіздким в руці не здається.

Правда, він дещо товщі зазначених моделей, але надто громіздким в руці не здається

Розміри Pixel XL досить великі, але телефон цей не настільки великий, як iPhone 7 Plus або Nexus 6P. Зображення для порівняння взяті з сайту Phone Arena

Єдиним відставанням від сучасних тенденцій я б назвав відсутність у Pixel водонепроникності. Ні, я не збираюся плавати з телефоном в аквалангу, але хотілося б, щоб випадкове падіння в раковину він все-таки витримував. Напевно, під дощем Pixel не стане, проте Samsung і Apple пропонують порівняти за ціною водонепроникні телефони, і тут Google непогано було б наслідувати їхній приклад. Адже це одна з тих небагатьох функцій, яка дійсно допомагає часом користувачам зберегти сотні доларів.

Google Assistant поспішає на допомогу

Ось уже довгий час у Google є «помічник» у вигляді обробника голосових команд Google Now. За минулі роки набір сприймаються ним команд і запитів став вельми вражаючим і, виходячи зі свого досвіду, я б сказав, що Google знаходиться в абсолютно іншій лізі порівняно з Siri і Cortana.

цифровий помічник Google Assistant , Вперше представлений місяць тому в додатку чату Allo , Був зроблений на основі Google Now з трохи більш вираженою орієнтацією на ведення діалогу. Подавши команду або запит, ви отримуєте список уточнюючих питань. У Google вважають це поворотним моментом в історії розвитку технологій штучного інтелекту. Я ж розглядаю таке рішення як звичайне оновлення і без того фантастичних голосових функцій Google Now.

Я ж розглядаю таке рішення як звичайне оновлення і без того фантастичних голосових функцій Google Now

Assistant робить все те ж саме, що і Google Now і навіть більше, включаючи підтримку аудіосервісов, вікторин та передплати. Скажіть «доброго ранку», і цифровий помічник зачитає вам зведення ранкових новин

Як би там не було, цифровий помічник Google як і раніше значно перевершує Cortana і Siri, тому має сенс помістити його на передній край інтерфейсу Pixel. Незалежно від того, що ви робите в даний момент, просто натисніть і утримуйте кнопку Home або скажіть «OK, Google», і Assistant тут же з'явиться на екрані, слухаючи вашого запитання або команді. Попросіть його відправити текст, поставити будильник або показати місце розташування найближчого хорошого ресторану, де готують суші. А після цього задайте напрямок руху, зарезервуйте столик і уточніть інформацію про погоду. Вам доступні всі численні і різноманітні функції, які вміє виконувати Google Now, в тому числі і функції управління пристроєм ( «збільш гучність» або «включи режим літака»).

До вже наявних можливостей розробники Google додали ряд забавних ігор і вікторин, але по суті Assistant представляє собою оновлений варіант Google Now. І я кажу це зовсім не в якості критики, тому що Google Now завжди був надзвичайно корисний. Просто якщо ви вже знайомі з голосовим управлінням Google Now, вам буде простіше зрозуміти, чого можна очікувати від нового цифрового помічника.

Просто якщо ви вже знайомі з голосовим управлінням Google Now, вам буде простіше зрозуміти, чого можна очікувати від нового цифрового помічника

Помітили, що зникло? Абсолютно вірно, поле для введення тексту!

На жаль, в Pixel залишена можливість тільки голосового спілкування з Assistant. Відразу після виклику помічника ви можете натиснути на уточнююче питання, але ввести свій текст, як це було в додатку Allo, вам не вдасться. І всіх звичних ігор зі смайликами тут теж немає. Досить серйозне упущення. Не буду ж я розмовляти з телефоном в гімнастичному залі або в автобусі. Втім, ситуацію легко виправити. Досить провести пальцем по значку мікрофона, і на екрані з'явиться поле для введення тексту. Можна як і раніше запускати Allo і вже звідти переходити до Assistant, але в Google хотіли поширити дію цифрового помічника на всю систему.

Краща камера з усіх існуючих? Можливо.

Відповідно до рейтингу DxOMark камера Pixel отримала оцінку 89 (для порівняння у iPhone 7 виявилося 86 балів, а камера iPhone 7 Plus ще не оцінювалася). Чи справді Pixel володіє кращою камерою з усіх існуючих?

Складно сказати. Задня камера, що має дозвіл 12 мегапікселів, оснащена відмінним сенсором Sony (модель IMX378) з великими пікселями розміром 1,55 мікрона і об'єктивом з діафрагмою f / 2.0. Одержані за її допомогою фотографії, особливо після включення режиму розширеного динамічного діапазону, відносяться до числа кращих серед всіх, що мені доводилося бачити на смартфонах. До основним конкурентам я б відніс Galaxy S7 і iPhone 7. Іноді знімки виходять трохи краще у Pixel, іноді - у його суперників, але в цілому вони досить близькі за якістю. Камера Pixel відмінно проявляє себе в умовах низької освітленості. У порівнянні з більшістю інших телефонів кольору на знімках виглядають природними, і рівень деталізації досить високий. При хорошому вуличному освітленні до колірного балансу, деталізації і експозиції немає ніяких претензій. Звичайно, жодна телефонна камера не в змозі змагатися з динамічним діапазоном, фокусуванням та замовною апертурою дзеркального фотоапарата, але більшість дешевих компактних камер Pixel легко обходить.

Звичайно, жодна телефонна камера не в змозі змагатися з динамічним діапазоном, фокусуванням та замовною апертурою дзеркального фотоапарата, але більшість дешевих компактних камер Pixel легко обходить

На цих знімках, зроблених в складних умовах високих перепадів освітленості, єдиним джерелом світла є потужна лампа. Жоден з телефонів не володіє необхідним для такого середовища динамічним діапазоном, але рівень деталізації і передача кольору у Pixel XL все ж краще

Втім, даже якісні фотографии - це ще не все. Возможности фотографа много в чому залежався від конструкції и функціональності програми камери, а такоже від швідкості, з Якою ВІН может дістаті ее з кишені и приступити до зйомки. Пам'ятаєте, я казав, що Pixel дає Google можливість підвищити рівень інтеграції між обладнанням і програмним забезпеченням? І камера є тут непоганим прикладом.

При хорошому рівні освітленості Pixel XL випереджає своїх конкурентів по деталізації, чіткості та динамічному діапазону

Розробники Google вирішили вийти за усереднені рамки універсального застосування камери Android, використовуючи можливості потужного процесора обробки зображень, вбудованого в чіп Snapdragon 821 . В результаті в режимі HDR-Auto все відбувається дуже швидко, затвор спрацьовує практично без затримок, а кольори і збалансованість зображення значно покращені. Режим серійної зйомки теж неймовірно швидкий. Відео з роздільною здатністю 4K можна знімати зі швидкістю 30 кадрів в секунду. При зменшенні дозволу до 1080p швидкість зростає до 120 кадрів в секунду, а при його зниженні до 720p досягає 240 кадрів в секунду.

При зменшенні дозволу до 1080p швидкість зростає до 120 кадрів в секунду, а при його зниженні до 720p досягає 240 кадрів в секунду

Обов'язкове порівняння чорних кішок в умовах низької освітленості. Жоден з телефонів з цим завданням в повній мірі не впорався, але у Nexus 6P на знімках видно рожеві відтінки, а у iPhone 7 виникли засвічені ділянки біля ліжка

Навіть при відсутності системи оптичної стабілізації зображення висока чутливість, дуже швидкий гіроскоп і акселерометр Pixel (він буде вельми корисний і в додатках віртуальної реальності), що спрацьовує зі швидкістю 200 раз в секунду, дозволяють вивести електронну стабілізацію на новий якісний рівень. Як справжній фанат фотографії, я завжди ставився до електронної стабілізації з упередженням і стверджував, що єдиним дієвим способом домогтися стабілізації фотографій і відео є використання оптичного стабілізатора. Однак результати, продемонстровані камерою Pixel, виявилися досить вражаючими. Хотілося б, звичайно, подивитися в версії Pixel 2 на поєднання оптичної та електронної стабілізації, але думаю, що більшості користувачів буде цілком достатньо і того, що є вже зараз.

Погляньте, ось я пройшов кілька кроків, тримаючи телефон перед собою. Звичайно, новомодна стабілізація відео, запропонована Google, не цілком досконала, але коли вона функціонує добре, результати виходять досить незвичайними.

Додаток камери як і раніше має потребу в невеликій доробці. Воно відрізняється простотою і інтуїтивністю, але в ньому бракує можливостей для досвідчених користувачів. По крайней мере, ми заслуговували режиму «Pro», що дозволяє вручну здійснювати контроль за балансом білого, фокусуванням, чутливістю і витримкою. Зате під час запуску програми набагато швидше, ніж це відбувалося на телефоні Nexus, затримки спрацьовування затвора майже повністю усунені, а тривалість підготовки камери до зйомки наступного кадру помітно скоротилася. Процес фотозйомки зараз приносить мені задоволення, тоді як на Nexus складалося відчуття, що я ув'язався в болоті.

Категорично стверджувати, що Pixel має кращу камеру всіх часів і народів, я б не став, але з упевненістю можна говорити про те, що поряд з камерами iPhone 7, HTC 10 і Galaxy S7 вона знаходиться в списку кращих. Крім того, Pixel підтримує функцію, якої немає у його конкурентів: безкоштовне розміщення всіх відзнятих кадрів і відео в сховище Google Photos в вихідному дозволі. Ніякого стиснення і зменшення розмірів навіть для відео з роздільною здатністю 4K. У поєднанні з дуже вражаючим пошуком фотографій, реалізованим Google на основі технологій штучного інтелекту, це абсолютно змінює весь хід гри.

Швидкість не тільки в тестах, але і в реальних умовах

Ми вправі очікувати, що в телефоні, що продається за таку ціну, буде встановлено обладнання самого вищого класу. Так воно і є. Pixel - один з перших апаратів, що поставляється з процесором Qualcomm Snapdragon 821 (трохи більше швидкої версією в порівнянні з моделлю 820), 4 Гбайт оперативної пам'яті і 32 або 128 Гбайт пам'яті зберігання. По суті, Pixel відрізняється від Pixel XL всього двома характеристиками. Pixel оснащений 5-дюймовим дисплеєм AMOLED з роздільною здатністю 1080p і акумулятором ємністю 2770 міліампер-година. Більша модель Pixel XL має екран з діагоналлю 5,5 дюйма і дозволом 1440p, а також акумулятор ємністю 3450 міліампер-година. Можливо, це відіб'ється на тривалості роботи пристрою від батареї, і ми вирішили тестувати Pixel окремо, з тим щоб виявити існуючі відмінності, якщо вони є. У всьому іншому два пристрої ідентичні.

Цікаво, що в специфікаціях Google тактова частота процесора дорівнює 2,15 ГГц, тоді як в офіційних специфікаціях Qualcomm тактова частота Snapdragon 821 становить 2,4 ГГц. Бути може, в Google вирішили внести певні зміни в конфігурацію, з тим щоб заощадити енергію батареї?

Як би там не було, Pixel XL дуже швидкий. У наших тестах він показав результати, цілком можна порівняти з результатами інших дорогих флагманських телефонів Android. І обійшов по продуктивності Nexus 6P, особливо при обробці тривимірної графіки.

І обійшов по продуктивності Nexus 6P, особливо при обробці тривимірної графіки

Завдяки більш швидкому графічному процесору Pixel XL в ряді тестів набагато випередив Nexus 6P

Але бенчмарки - все ж не головне. Шанувальники Android часто скаржаться на те, що телефони (особливо виробництва Samsung) прекрасно справляються з еталонними тестами, а в реальних умовах починають гальмувати і спотикатися. За Pixel XL нічого такого не помічено. Він все виконує плавно і швидко, миттєво реагуючи на кожен рух користувача. В Google нас запевнили, що все сенсорні затримки (тимчасові інтервали між дотиком пальця до екрану або виконанням будь-якого жесту і реакцією на це системи) були мінімізовані. І дійсно, у мене склалося враження, що переді мною найшвидший і чуйний телефон Android з усіх, з якими мені коли-небудь доводилося мати справу.

У тестах, що імітують роботу з типовими додатками, Pixel XL виявився цілком на рівні інших провідних телефонів на Android

Відчуття того, що iPhone працює швидше смартфонів Android обумовлено ще і тим, що сенсорні затримки у нього дуже малі, і інформація на екрані оновлюється практично миттєво. Створюється враження, що ви дійсно перетаскуєте, змахує і розсовуєте екранні об'єкти. Інтерфейс просто «прилипає» до пальця, анітрохи не відстаючи від нього. Pixel XL став першим телефоном Android, при роботі з яким у мене складалися аналогічні відчуття.

Час покаже, чи достатньою продуктивністю володіє пристрій або ж, як і багато інших апаратів, воно почне помітно гальмувати вже через півроку щоденного використання. Після першого включення Pixel у мене склалося враження, що він якщо і не найшвидший телефон Android на сьогоднішньому ринку, то дуже близький до цього. Саме час знову говорити про синергії програмного забезпечення і устаткування.

Тестування роботи від батареї показало, що Pixel XL демонструє вельми гідні результати, але нам доводилося бачити дещо і трохи краще. Варто відзначити також, що нову версію PCMark не можна порівнювати зі старою

Тривалість роботи Pixel XL від батареї знаходиться на дуже гідному рівні, але лідером галузі тут пристрій не є. Маленькі телефони середнього класу з ємними акумуляторами, менш потужними процесорами і дисплеями з меншим дозволом (наприклад, Moto Z Play ) Пропрацюють від батареї значно довше. Але серед смартфонів старшого класу Pixel XL відчуває себе дуже добре. При типовому використанні із середнім рівнем яскравості в режимі автоматичної її регулювання і при всіх включених мережеві інтерфейси я п'ять з половиною годин безперервно стежив за екраном, перш ніж заряд батареї досяг критичного рівня (в режимі ж режимі ця тривалість багаторазово збільшиться). При цьому я робив все потроху: ловив покемонів, переглядав Twitter і Reddit, читав новини в Інтернеті, звертався до Google Assistant і знімав фотографії.

Після того, як телефон провів ніч в режимі очікування, його батарея розрядилася приблизно на 12%. Не найкращий результат з тих, що я коли-небудь спостерігав, але знову-таки все інтерфейси залишалися включені: пристрій постійно перебувало в очікуванні фрази «OK, Google» і інших дій. Як і при використанні інших дорогих телефонів, при середньому навантаженні Pixel XL легко протримається без підзарядки цілий день, а при інтенсивному використанні (особливо в іграх) вже до середини дня попросить підключити його до електричної розетки.

В кінці хотілося б відзначити, що зарядний пристрій з інтерфейсом USB Type-C виконано просто на фантастичному рівні. У Google стверджують, що 15 хвилин зарядки цілком достатньо для 7 годин роботи в умовах середнього навантаження. Я не впевнений, що це повною мірою відповідає дійсності, але у мене після 15 хвилин підключення до електричної мережі рівень заряду батареї виріс з 6% до 24%, а ще через 15 хвилин досяг вже 40%. Як і у інших телефонів, у міру наповнення батареї швидкість зарядки падає, але за півтори години акумулятор заряджається належним чином. Це дуже і дуже швидко.

На порозі віртуальної реальності

Головним козирем телефонів Pixel, звичайно, повинна стати платформа віртуальної реальності Google Daydream . На жаль, шоломи Daydream View з'являться не раніше, ніж через місяць, тому провести їх повноцінне тестування мені не вдалося.

Проте, перше знайомство з Daydream вже відбулося, і повинен сказати, що новий пристрій справляє сильне враження. Воно виграшно виглядає навіть на тлі технологій Samsung і Oculus Gear VR, які на сьогоднішній день вважаються кращими представниками світу віртуальної реальності, побудованого на базі телефонів. Різноманітність контенту вимагає певного часу для вивчення, але в цілому візуальне якість цілком можна порівняти з Gear VR. Шолом Daydream View здався мені більш зручним, а що входить в комплект його постачання «чарівна паличка» - пульт, що відслідковує переміщення - робить взаємодію з віртуальним середовищем ще більш ефективним.

Набір віртуальної реальності коштує всього 79 дол., А в разі оформлення попереднього замовлення на Pixel і зовсім пропонується безкоштовно в якості бонусу. Думаю, що шолом Daydream, безумовно, заслуговує на увагу кожного користувача Pixel і є одним з основних приводів для придбання саме цього телефону. Інші смартфони, підтримують Daydream, з'являться на ринку трохи пізніше, після офіційного випуску Android 7.1.

Pixel заслуговує успіху

Деякі вважають Google Pixel простим ребрендингом Nexus - способом отримати максимальну ціну за те, що повинно коштувати не так дорого. Дозволю собі не погодитися з таким твердженням. Напевно, програмне забезпечення Pixel не сильно відрізняється від стандартної версії Android, але поліпшення видно неозброєним оком. Ще важливішою є дуже тісна інтеграція апаратного і програмного забезпечення, чого раніше ми не спостерігали.

У користувачів є досить вагомі причини поставити на Google, яка намагається зробити Pixel своїм головним люксовим брендом. Не в останню чергу це обумовлено тим, що на сьогоднішній день Pixel - єдиний телефон старшого класу, з якого вам не доведеться видаляти встановлене непотрібне програмне забезпечення і відключати настройки оператора. Пристрій не заблоковано, і про місяці очікування поновлення Android теж можна забути. Більш того, покупці Pixel отримують версію Android 7.1 ще до її офіційного появи на ринку.

Але і Android теж потребує Pixel. Системі потрібен великий виробник, який зумів би продемонструвати її міць і привселюдно заявити, що всі негативні моменти залишилися в минулому. Затримок з оновленнями більше не буде. Чи не буде нав'язаних небажаних програм, які неможливо видалити, і великовагових інтерфейсів, які не мають нічого спільного з тим, до чого ми звикли в Android. Залишається лише повний простір для інновацій, а гроші можна успішно заробляти і без усього перерахованого.

Залишається лише повний простір для інновацій, а гроші можна успішно заробляти і без усього перерахованого

У телефону є лише відсік для SIM-карти, місце для карти пам'яті не передбачено. Втім, маючи в своєму розпорядженні інтернет-сховище необмеженого розміру для фотографій і відео, знятого в максимальній роздільній здатності, потреби в карті пам'яті у користувача, можливо, і не виникне

Так, у Pixel є свої недоліки. Особисто мені хотілося б отримати стереозвук і водонепроникність. Потрібно оновити програмне забезпечення, з тим щоб мати можливість будити телефон одним рухом або двома дотиками. Не можна розширити простір зберігання за рахунок карти пам'яті, відсутня можливість бездротової зарядки. Втім, пропозиція інтернет-сховища для розміщення фотографій і відео високої роздільної здатності, а також надзвичайно швидкий процес зарядки знижують потребу в усьому цьому.

Так, в Galaxy S7 Edge вам буде доступний більш широкий набір функціональних можливостей, а в Moto Z - унікальна модульна збірка з підключенням необхідних компонентів у міру виникнення потреби в них. Але у всіх цих преміальних телефонах присутні компромісні рішення (громіздкі інтерфейси, нав'язується програмне забезпечення, затримки з оновленням, відсутність роз'єму для навушників), від яких Pixel позбавлений.

Google Pixel заслуговує успіху не тільки тому, що всі ми проявляємо жвавий інтерес до очищення нового стандарту Android від «непотрібної лушпиння». Успіх повинен супроводжувати йому, оскільки перед нами дійсно відмінний телефон, який займає гідне місце в ряду інших дорогих преміальних моделей. Гарний дизайн і висока якість збірки, велика тривалість роботи від батареї, фантастична чуйність і безліч продуманих дрібниць, таких як інструмент для перенесення даних і можливість доступу персоналу технічної підтримки до екрану користувача.

Звичайно, Pixel - НЕ чудодійний рішення, яке миттєво зробить все решта преміальні телефони Android застарілими. Але якщо вам потрібен телефон старшого класу, нова модель Google заслуговує самого уважного розгляду. А тим, хто вічно страждає від нав'язуваних програм, великовагових інтерфейсів і затримок з оновленнями ОС, напевно, дійсно має сенс зробити вибір на його користь.

Pixel XL

4,5 зірки

Роздрібна ціна, рекомендована виробником: 769 дол.

Pixel - це щось більше, ніж черговий Nexus. У цього телефону є все необхідне для того, щоб успішно конкурувати з іншими дорогими преміальними пристроями.

Преимущества

• Фантастична камера

• Надшвидка реакція і чуйність

• Інтернет-сховище необмеженого розміру для зберігання фотографій і відео

Недоліки

• Відсутність водонепроникності

• Висока ціна

• Відсутність стереодинамиков

Так чому б не надати користувачеві вибір між екранними і сенсорними кнопками?
Помітили, що зникло?
Краща камера з усіх існуючих?
Чи справді Pixel володіє кращою камерою з усіх існуючих?
Пам'ятаєте, я казав, що Pixel дає Google можливість підвищити рівень інтеграції між обладнанням і програмним забезпеченням?
Бути може, в Google вирішили внести певні зміни в конфігурацію, з тим щоб заощадити енергію батареї?