Полезные материалы

Кальцинована сода вироблятиметься в Казахстані

У Казахстані планують побудувати завод, де буде проводитися кальцинована сода - сировина для виготовлення листового скла. З чим пов'язана необхідність створення в Республіці нового виробництва і на забезпечення чиїх потреб буде направлено отриману сировину, розповідає портал ВІКНА МЕДІА.
У Казахстані планують побудувати завод, де буде проводитися кальцинована сода - сировина для виготовлення листового скла
Фото: сода кальцинована
Близько р Павлодар, в Кизилординської обл., Республіка Казахстан, приступили до будівництва заводу з виробництва кальцинованої соди. Майбутня виробничий майданчик належить ТОО Павлодар Сода - підприємству, створеному казахськими бізнесменами з метою організації содового виробництва в Республіці. Новий завод буде побудований на базі підприємства Аралтуз, яке більше 90 років спеціалізується на виробництві і переробці солі - важливого сировинного компонента для вироблення кальцинованої соди. Також в Павлодарі розташовані родовища вапняку - другого важливого компонента для виробництва кальцинованої соди. Передбачувана потужність майбутнього заводу складе 100 тисяч тонн в рік на етапі запуску, згодом планується вихід на виробництво 200 тисяч тонн в рік. В майбутньому передбачається розширення виробництва, збільшення виробничих потужностей.
Rальцінірованная сода (хімічна сполука Na2CO3, карбонат натрію) відома як один з важливих компонентів при виробництві скла. Також цю сировину застосовується при виробництві чорних і кольорових металів, синтетичних миючих засобів та пральних порошків, використовується як реагент для очищення і пом'якшення води, миловарінні, в харчовій промисловості.

Кальцинована сода в Казахстані

Вартість проекту оцінюється в 40 мільярдів тенге (більше ніж 7,3 мільярда рублів). Як зазначають керівники ТОО Павлодар Сода, завод буде побудований повністю за рахунок позикових коштів. Регіональний уряд, оцінивши значущість індустріального проекту для республіки, планує в 2017 році направити на підтримку створення нового виробництва кальцинованої соди близько 700 мільйонів тенге (майже 127,5 мільйонів рублів) з бюджетних коштів. Розраховується, що новий завод вийде на повну проектну потужність до 2020 року. На підприємство будуть створені близько 400 робочих місць.

На підприємство будуть створені близько 400 робочих місць

Фото: м Павлодар, Казахстан

Завод Павлодар Сода стане першим в Казахстані підприємством, що виробляє кальциновану соду. До сих пір потреба Республіки в даному сировину, оцінювалася майже в 400-500 тисяч тонн щорічно, і повністю покривалася за рахунок імпортних поставок з Росії, Білорусі та України. З запуском власного виробництва кальцинованої соди в Кизилординської області Павлодар Сода планують замінити до 50% імпортної продукції.

Ключовим споживачем на сьогоднішній день позначено Павлодарське підприємство Алюміній Казахстан, яке споживає від 130 тонн кальцинованої соди в рік. Потреби виробника алюмінію забезпечуються російським Ачинським глиноземний комбінатом, де Na2CO3 є побічним продуктом, тобто не найвищої якості, проте за дуже вигідною для підприємства ціні. Керівництво ТзОВ Павлодар Сода намір запропонувати Алюміній Казахстан якісну продукцію вітчизняного виробництва за вищою ціною, тим самим звільнити 50% ринку країни від імпортозалежності. На початок 2017 року середня ціна на кальциновану соду в Республіці Казахстан становить 118 тисяч тенге за одну тонну продукції (трохи менше 21,5 тисяч рублів).

У разі успіху на внутрішньому ринку, виробник розглядає варіант виходу на експортні поставки продукції в довколишні країни.

Перше виробництво кальцинованої соди в Республіці

Pавод з виробництва кальцинованої соди ТОО Павлодар Сода - не перший проект в даному напрямку переробки сировини на території Казахстану. Так, було кілька спроб організації виробництва кальцинованої соди в Республіці в рамках Програми розвитку хімпрому країни на 2010-2014 роки. Проект передбачав створення виробничого майданчика потужністю 400 тонн продукції на рік, однак так і не був реалізований. Кількома роками раніше, під власні потреби планував виробляти соду і вищезгаданий Алюміній Казахстан - проект також залишився нереалізованим.

Фото: Павлодарский алюмінієвий завод

Споживачем кальцинованої соди виробництва заводу ТОО Павлодар Сода може стати скляний завод Orda Glass зі щоденною виробленням до 600 тонн листового скла, який планується ввести в експлуатацію в другій половині 2017 року. Він також стане першою виробничою площадкою в Казахстані, що спеціалізується на виготовленні листового скла, розташований в безпосередній близькості до майбутнього виробництва кальцинованої соди - важливої ​​сировини для виготовлення скла, - в Кизилординської області, неподалік від м Павлодар.

Він також стане першою виробничою площадкою в Казахстані, що спеціалізується на виготовленні листового скла, розташований в безпосередній близькості до майбутнього виробництва кальцинованої соди - важливої ​​сировини для виготовлення скла, - в Кизилординської області, неподалік від м Павлодар

Фото: будівництво скляного заводу Orda Glass

Сучасний ринок скла має позитивну кон'юнктурою, і виробництво якісної кальцинованої соди на території Казахстану дозволить забезпечити сировиною новий скляний завод, а також вихід на міжнародний ринок через експортні поставки в сусідні країни, в тому числі і в Росії. А з огляду на зростання цін на цю сировину в Росії, виробництво соди стане вигідним активом на найближчу перспективу.

ВІКНА МЕДІА рекомендує прочитати: Новий скляний завод відкриється в Казахстані в 2017 році