Полезные материалы

Сирники з сиру з манкою рецепт з фото крок за кроком (пишні і смачні)

  1. Щоб сирники завжди виходили:
  2. Рецепт сирників з манкою
  3. Як приготувати
  4. Формуємо і обсмажуємо сирники

Мені подобається готувати сирники, бо вони гарні на сніданок, смачні, корисні, піднімають настрій на весь день
Мені подобається готувати сирники, бо вони гарні на сніданок, смачні, корисні, піднімають настрій на весь день! Сирники з манкою, рецепт яких мені розповіла свекруха, прижилися в нашій сім'ї як самі пишні і смачні.
Але почнемо з основ.

Щоб сирники завжди виходили:

  • Головний інгредієнт - сир - не повинен бути дуже рідким, мокрим. Ідеальна жирність 5-9%. Якщо сир дуже жирний, викладіть його в кілька шарів марлі і підвісьте, щоб зайва рідина скла. На це буде потрібно 25-30 хвилин.
  • Сир не повинен бути крупіністим. Якщо у вашому розпорядженні тільки крупнозернистий сир, протріть його через металеве сито або розбийте всі грудочки за допомогою потужного блендера.
  • Намагайтеся покласти в тісто для сирників якомога менше цукру. В ідеалі всипати пакетик ванільного цукру для аромату і цього буде достатньо. Так сирники вийдуть з приємним ванільним смаком і не розповзуться від того, що цукор розтанув і потік разом з сиром. Крім того, саме цукор в їх складі винен в тому, що вони занадто сильно зажарюють зверху і знизу, не встигнувши пропектися всередині.

Сирники можна їсти з варенням, згущеним молоком, сиропом, це допоможе компенсувати недолік цукру в самих сирники. Як варіант - в сирники можна додати родзинки, він досить солодкий, щоб зробити сирники солодше і не викличе «плинність» тесту.

  • У тісто для сирників потрібно покласти не більш 2,5 ст. ложок борошна (виходячи з обсягу сиру 400 г). Надлишок борошна призведе до того, що сирники будуть не повітряними, а щільними і несмачними. Додавайте борошно поступово, по одній столовій ложці, розмішуйте і дивіться консистенцію, можливо ви обійдетеся меншою кількістю борошна.

Рецепт сирників з манкою

Інгредієнти:

  • Сир 5-9% - 400 г .;
  • Ванільний цукор - 1 пакетик (столова ложка з гіркою);
  • Розпушувач - 0,5 ч. Ложки;
  • Борошно - 2,5 ст. ложки;
  • Цукор - 2 ст. ложки;
  • Яйця - 2 шт .;
  • Манна крупа - 3 ст. ложки (залежно від розміру яєць);
  • Ізюм - 50-60 м (половина гранчака);
  • Сіль - на кінчику ножа.

додатково:

  • Рослинна олія для обсмажування - 4 ст. ложки
  • Сметана, згущене молоко, варення для подачі сирників

ложки   Сметана, згущене молоко, варення для подачі сирників

Як приготувати

Розбиваємо два яйця, розмішуємо виделкою.
Розбиваємо два яйця, розмішуємо виделкою
Збивати яйця в піну не потрібно, наше завдання - розмішати до однорідності.
Додаємо 3 ст. ложки манної крупи. Якщо у вас яйця великі, можна додати манки побільше (3.5-4 ст. Ложки).

Розмішуємо манку з яєчної сумішшю і відставляємо в сторону, щоб манка трохи розбухла.
Розминаємо сир. У мене сир 9%, однорідний, без крупинок. Такий ідеально підходить для цього рецепта, його не потрібно додатково відважувати, щоб стекла зайва рідина, протирати через сито, щоб домогтися однорідності.

Можна використовувати сир будь-якої жирності або взяти знежирений сир, випічка вийде смачною, але буде сухіше. Також слід врахувати, що чим сухіше сир, тим менше борошна в тісто вам знадобиться.

Вливаємо розбухлу манку з яйцями
Вливаємо розбухлу манку з яйцями.

Розмішуємо до однорідності. На даному етапі додаємо цукор, капаємо ванільну есенцію або кладемо ванілін і сіль.

Додаємо родзинки, перемішуємо.

Якщо родзинки жорсткий, краще заздалегідь підготувати його: промити, потім залити теплою водою і дати постояти протягом 10-15 хвилин. Потім злити воду і обсушити його.
Якщо родзинки жорсткий, краще заздалегідь підготувати його: промити, потім залити теплою водою і дати постояти протягом 10-15 хвилин
Ізюм повинен рівномірно розподілитися по тесту.

Починаємо підсипати борошно частинами. Додали трохи - перемішали, додали - перемішали. Ми повинні домогтися консистенції, при якій сирники будуть легко формуватися в кульки.

Борошно заздалегідь потрібно просіяти - це додасть пишності тесту. Борошно просіваємо з розпушувачем (0,5 ч. Ложки).
Отже, виходить густа сирна маса, яка звалюється грудками з лопатки (тісто не повинно текти).
Борошно заздалегідь потрібно просіяти - це додасть пишності тесту
Якщо тісто для сирників вийде занадто густим, результат вам не сподобається - вийдуть Клеклі, занадто щільні сирники.
Занадто рідке тісто матиме наслідком те, що сирники буде складно перевертати і вони перетворяться в кашу на сковорідці.
Якщо ви виберете правильний сир (не дуже мокрий) і якщо будете використовувати не дуже великі яйця (вони, як правило, теж додають рідина), тісто для випічки сирників вийде потрібної консистенції.

Формуємо і обсмажуємо сирники

Отже, тісто готове, саме час приступити до обсмажуванні.
Зараз нам знову потрібно борошно (приблизно, 2-3 ст, ложки). Ми будемо формувати сирники руками, скотився їх в маленькі кульки і викладати на поверхню, присипану борошном.
Отже, тісто готове, саме час приступити до обсмажуванні
За допомогою борошна ми створюємо паніровці для сирників, тонку борошняну оболонку, яка буде тримати тісто у формі кола.

Працювати з такою сирною масою потрібно швидко і акуратно - намагайтеся не «няньчити» її довго в руках. Обминути в борошні з кожного боку - відклали на дошку. Чим більше ви тримаєте в руках ніжні сирники, тим більше вони будуть розповзатися і тим більшу кількість борошна вам в результаті буде потрібно, що обернеться нам потім твердою кіркою.

На сковороду наливаємо рослинне масло (3-4 ст ложки), розігріваємо
На сковороду наливаємо рослинне масло (3-4 ст ложки), розігріваємо. Опускаємо сирники в розігріте масло, зменшуємо сковороду на середній вогонь, накриваємо кришкою.

Якщо з якихось причин сирники не вдаються, корисно прочитати статтю з розбором помилок (Пройдіть по активному посиланню для прочитання).

Коли випічка стане золотистою з одного боку, перевертаємо на іншу і знову накриваємо кришкою
Коли випічка стане золотистою з одного боку, перевертаємо на іншу і знову накриваємо кришкою.

Коли все готово, вимикаємо вогонь і накриваємо кришкою ще на 10 хвилин. Як правило, рослинного масла, в якому обсмажувалися сирники, вже немає в сковороді до цього часу. Сирники в добре прогрітій сковороді під кришкою «доходять» до потрібного нам стану.

Я помічала, що в деяких сирники до моменту виключення вогню спостерігається трохи виповзли серединка рідкого тесту з якого-небудь бочка (буквально кілька мм.) Але, за час настоювання в гарячій сковороді, ці кілька мм. тесту кудись зникають. Підозрюю, що манна крупа, що входить до складу тесту, робить свою справу, розбухаючи при високих температурах і перетворюючи сирники з «недосмажених» в абсолютно готові.

Після відпочинку в виключеною в сковороді протягом 10 хвилин сирники готові до поживу. Поливаємо згущеним молоком, варенням, сиропом і насолоджуємося!

На моєму відеоканалі є докладний покроковий рецепт сирників з манкою. Запрошую вас подивитися відео, обов'язково напишіть, чи сподобався вам мій відео-рецепт, чи варто продовжувати створювати такі відео. Чекаю ваших відгуків!

Якщо вам сподобався рецепт - напишіть про це в коментарях. Буду чекати фото ваших сирнічкі, а також ваших відгуків!