Полезные материалы

Як можна правильно приготувати пишний бісквіт?

  1. Рецепт класичного бісквітного тіста
  2. Секрети приготування бісквітного тіста
  3. Невдалий бісквіт і як не повторити минулих помилок

Для будь-якої, особливо молодої господині, випічка бісквіту - це справа схожа на хорошому випробуванню, яке далеко не всім вдається пройти з першого разу. Чи не піднявся, перетворився в незрозумілий шматок гуми, підгорів або зовсім не схожий сам на себе - це все про бісквіт, виявляється, це досить примхливе тісто, яке вимагає до себе особливого ставлення.

Ще кухарі та кондитери минулих століть в один голос стверджували, що найголовніше і важливе правило рецепта гарного бісквіта - це гарний настрій і віра в те, що все вийде! Ось, який незвичайний десерт .

А що таке, по суті, бісквіт? Адже з нього, насправді, створюють безліч десертів, його можна прикрашати всілякими ягодами, а також доповнювати іншими смаколиками, можна і зовсім присипати цукровою пудрою і продукт готовий до вживання.

Все сучасний кулінарні довідники сходяться на думці, що це хліб, інгредієнти якого яйця, борошно і цукор. Начебто все так просто, і дійсно, що там складного - дотримуйся покроковий рецепт, роби все швидко і злагоджено, після чого озирнутися не встигнеш, як красивий, повітряний і неймовірно смачний бісквіт виявиться на вашому обідньому столі. Так-то воно так, але є деякі нюанси, не знаючи які, важко отримати бажаний бісквіт в його ідеальному вигляді і смакову понятті.

Так-то воно так, але є деякі нюанси, не знаючи які, важко отримати бажаний бісквіт в його ідеальному вигляді і смакову понятті

Отже, давайте спробуємо розібрати в тому, як можна правильно приготувати пишний бісквіт. Взагалі, найчастіше, бісквітне тісто має всього два найпоширеніші варіанти готування: це тепла і холодна технологія.

Як не важко здогадатися, в варіанті з холодним тестом воно замішується без підігріву, а тепле тісто в процесі замішування постійно підігрівається до певної температури.

Крім технологій, бісквітне тісто може відрізнятися начинкою, деякими інгредієнтами, наприклад масляний або горіховий бісквіт, де відповідно додаються масло і горіхи.

Рецепт класичного бісквітного тіста

Такий варіант бісквіта найбільш популярний і поширений, адже саме з нього легко зробити тістечка або торт, варто лише просочити його будь-яким кремом або сиропом, кожен раз ви будете отримувати новий і шалено смачний рецепт. Для його приготування вам знадобиться:

  • 4 яйця;
  • 150 г цукру;
  • 100 г борошна;
  • щіпка ванільного цукру.

Попередньо просіюємо борошно, щоб збагатити її киснем, повторюємо процедуру 2-3 рази. Не забуваємо також про те, що формочку для випічки необхідно підготувати заздалегідь, краще, якщо вона буде роз'ємна. Злегка змащуємо її м'яким вершковим маслом, а зверху притрушуємо борошном. Далі переходимо до самого тесту.

Не забуваємо про те, що посуд, в якій буде готуватися бісквітне тісто, повинна бути ідеально чиста і суха.

Білки відділяємо від жовтків, причому проводимо цю процедуру дуже акуратно, щоб краплі жовтка не були в білки, інакше останні буде дуже важко збити до необхідного стану.

Виливаємо жовтки в ємність і починаємо їх збивати, краще міксером, так як з його допомогою ви це зробите куди швидше, ніж вручну. Жовтки повинні збільшитися в обсязі в три рази, після чого почнуть нагадувати досить густу жовтувату масу.

Жовтки повинні збільшитися в обсязі в три рази, після чого почнуть нагадувати досить густу жовтувату масу

Білки збиваються в окремій посудині до утворення легкої білої пінки, яка повинна збільшитися в обсязі в 4-5 разів. Після того, як жовтки дійшли до кондиції, засипаємо в них половину цукру і збиваємо їх до повного його роздрібнення в суміші. Другу половину всипаємо в білок, де також повністю його подрібнюємо на найбільшій швидкості міксера.

До жовтків додаємо 1/3 від збитих білків, акуратно перемішуємо знизу-вгору, після чого починаємо потихеньку додавати в отриману масу просіяне борошно. Все ретельно перемішуємо, уникаємо різких рухів, все вимішує плавно. Після цього додаємо решту збитих білків і акуратно все перемішуємо.

Тепер готове тісто переливаємо в форму, воно повинно зайняти приблизно 2/3 всієї висоти, не забувайте про те, що при випіканні правильний бісквіт повинен піднятися ще в 1.5 рази. Випікається тісто в заздалегідь розігрітій духовці близько 35 хвилин на температурі 180 °. Бісквіт зазвичай подають охолодженим, так що після випічки дайте йому охолонути.

Секрети приготування бісквітного тіста

  • Насправді дуже важлива послідовність дій всієї готування, спочатку обов'язково збиваються яйця, причому вони повинні бути кімнатної температури, потім засипається цукор, і тільки в останню чергу - борошно, причому акуратними і плавними рухами.
  • Борошно необхідно обов'язково просівати. Лише тоді вона збагатиться киснем, і бісквіт вийде повітряним.
  • При додаванні борошна важливий сам процес перемішування. Вона засипається в яєчно-цукрову суміш поступово, в цей час потрібно вимішувати все міксером на мінімальних обертах протягом 15-20 секунд. Якщо перетримати цей час, то бісквіт ризикує бути надто щільним. До речі, досвідчені кухарі радять замішувати борошно руками (близько 2-х хвилин), але скажемо прямо, для цього потрібен певний навик, без якого тісто точно втратить свою легкість і легкість.
  • Деякі кулінарні видання рекомендують додавати в борошно крохмаль, особливо, якщо задіяний рецепт бісквіта з підігрівом. Справа ця на любителя, звичайно з його додаванням готовий виріб менше кришиться і виходить досить пористе, що надає бісквіту легкості.
  • Пам'ятайте, що готування бісквіта - швидкий процес, тісто ні хвилини не повинно стояти без діла, як тільки ви його перелили в форму, то відразу відправляйте в духовку. Пам'ятайте, що бісквітне тісто може осісти від чого завгодно, навіть, якщо голосно грюкнути дверима духовки. Будьте уважні і обережні. І ще одне - перші 25 хвилин ні в якому разі не підглядайте в духовку, навіть якщо дуже хочеться, адже ризикуєте все зіпсувати.
  • Рецепти бісквіта можуть бути дуже різноманітні, а способів його випікання ще більше - в мультиварці, на сковороді або в духовці. Головне пам'ятайте, що ви повинні дотримуватися строгий порядок дії і тоді у вас точно все вийде.

Невдалий бісквіт і як не повторити минулих помилок

Якщо після випікання ви помітили, що ваш бісквіт піднімається лише в певних ділянках, то, швидше за все, у вас нерівномірно нагрівається духовка. Якщо ж бісквіт починає активно підгорати знизу, то поставте внизу духовки ємність з водою, а якщо зверху, то додайте зверху додатковий лист. Щоб дати бісквіту дійти, залиште його в духовці після випікання ще на 10-15 хвилин, і лише тоді виймайте з форми.

Щоб визначити повну готовність вироби, натисніть на бісквіт легенько пальцем, якщо він готовий, то на ньому не повинно залишатися вм'ятини, а при протикає зубочисткою, вона повинна залишатися сухою і чистою. Для того щоб бісквіт не розсипався і не подавився, найкраще його різати звичайною струною.

А що таке, по суті, бісквіт?