Полезные материалы

Представники бліх загону комах

  1. Відмінності бліх від вошей
  2. Універсальні методи боротьби
  3. Відгуки власників вихованців

Блохи - представники загону комах з повним перетворенням. Іншими словами, їх життєвий цикл проходить стадію лялечки. Всі представники бліх виглядають схоже, що видно по фото, але їх відмітною особливістю від інших комах виступає відсутність крил. Характерною рисою представників бліх виступає то, то всі вони харчуються кров'ю ссавців або птахів, а також наділені стислій з боків формою, щоб легко проникати крізь шерсть або пір'я їх жертв.

Не менш знамениті сильні задні лапки представників загону бліх, завдяки яким вони здатні стрибати на великі відстані.
Не менш знамениті сильні задні лапки представників загону бліх, завдяки яким вони здатні стрибати на великі відстані

Тепер розглянемо основних представників загону бліх за списком:

  1. Людські - як показує назва, це представники загону бліх, які паразитують на людині. Вони характеризуються великими розмірами (до 0,4 см), мають темно-коричневе тільце, за рахунок чого шкідника важко помітити в волоссі. Тельці і лапи у них покриті жорстким волоссям, які допомагають утримуватися на волоссі людини. Крім неприємних відчуттів від укусу, представники бліх приносять більш серйозні проблеми - переносять деякі види паразитують плоских хробаків.
  2. Собачі - тут також випливає з назви, що дані представники бліх паразитують на собаках. Відрізнити цих шкідників від людських практично неможливо - необхідно використовувати мікроскоп і визначник. Навіть захворювання вони переносять ідентичні, як людські паразити.
  3. Котячі - наступний за списком представник бліх наділений тим же будовою, що і два попередніх. Тут буде справедливо все вищесказане, що і про людських паразитів, хіба що кращою їжею для даного виду буде котяча кров.
  4. Щурячі південні - ці представники бліх є вбивцями великої кількості людей середньовічної Європи, у яких була виявлена ​​чума. Тільки даний вид паразитів здатний переносити чумну паличку за рахунок унікальної будови травної системи. У той час на кораблях була антисанітарна обстановка, щури бігали всюди, тому люди піддавалися такій небезпеці і зараження.
  5. Килимові, постільні - ці назви збірні перерахованих видів. По-науковому їх так не називають, оскільки дане найменування нічого не означає. У народі «постільні» - забралися в білизні, «килимові» - в килим.
  6. Піщані - ці представники загону бліх менше за розмірами всіх попередніх - їх довжина сягає лише 2 мм. Поширення дані комахи отримали по всьому тропічному і екваторіальному поясі. Частими жертвами цих паразитів є туристи на пляжах півострова Індокитай. Вони мешкають в піску на кордоні моря. Найбільшу активність ці шкідники набувають на заході і світанку, тому обережність необхідно проявляти саме в цей час. Самці кусають безболісно, ​​а утворені ранки проходять через кілька днів. Самки становлять велику небезпеку, так як їх укуси можуть викликати саркопсіллез. Вони проникають під шкірний покрив і присмоктуються до кровоносних судинах, відкладаючи яйця і збільшуючись в розмірах. Личинки виходять і приживаються в підлозі, стаючи новими домашніми вихованцями, а самка гине в ранці, гниє там. Саме тому такі паразити вважаються найбільш небезпечними з усіх видів.

Відмінності бліх від вошей

Незважаючи на очевидну подібність бліх і вошей - вони харчуються кров'ю ссавців, ці комахи мають ряд відмінних рис.
Незважаючи на очевидну подібність бліх і вошей - вони харчуються кров'ю ссавців, ці комахи мають ряд відмінних рис

Розглянемо, чим представники загону воші відрізняються від бліх:

  • останні можуть виростати до великих розмірів - їх довжина сягає 4 міліметрів, на відміну від вошей;
  • воші не здатні літати або стрибати, а основним засобом їх пересування виступають лапки. Але рухаються вони досить швидко - долають до 20 сантиметрів за хвилину. Блохи ж можуть стрибати, при цьому завдяки розвиненим кінцівкам, висота стрибка може досягати 1 метра;
  • розмноження вошей відбувається в волосяному покриві, де вони відкладають яйця, міцно приклеюючи їх, а блохи розмножуються всюди, навіть на килимах або постільній білизні;
  • основним джерелом харчування вошей є люди, а бліх - домашні вихованці (людей вони кусають за рідкісними випадками);
  • відмінності спостерігаються також в розвитку личинок і яєць комах. Відмінною особливістю вошей виступає те, що вони не проходять стадію лялечки;
  • хітиновий панцир у вошей сірого кольору, у їхніх побратимів - коричнево-чорного відтінку.

Універсальні методи боротьби

Після того, як ми коротко розглянули повідомлення про бліх, розберемося, якими засобами можна позбутися від цих шкідників. Як правило, препарати від паразитів є сильнодіючі, але при цьому абсолютно безпечні інсектицидні розчини, які в найкоротші терміни дозволяють позбутися від основних представників бліх і їх личинок.

Однак не будь-який засіб, яке завжди на слуху, може дати позитивний результат. Згідно з останніми даними, роль грає не тільки сам засіб, але і правильність його застосування, адже навіть малий промах дасть паразитам другий шанс.
Однак не будь-який засіб, яке завжди на слуху, може дати позитивний результат

Згідно з останніми даними, роль грає не тільки сам засіб, але і правильність його застосування, адже навіть малий промах дасть паразитам другий шанс

Це пояснюється тим, що такі шкідники нездатні з'їсти отруйну приманку, тому витравити їх можна лише двома речовинами:

  1. Аерозолем, який проникає в комах з повітрям. Даний засіб діє миттєво, тому позбутися від шкідників можна за один день.
  2. Порошком або суспензією, які проникають крізь зовнішній покрив комахи. Подібних препаратів не так багато, але по ефективності вони краще, ніж суспензії. Це пояснюється тим, що речовина діє набагато довше аерозолю, тому надійніше позбавляє від паразитів.
  3. Для боротьби з личинками використовують спеціальні дуст, так як саме личинки споживають органічні залишки, тому можуть з'їсти також інсектицид.

Якщо ви до жаху боїтеся хімії, можете не хвилюватися: кожне сучасне засіб безпечно для людини. За рідкісними випадками спостерігаються алергічні реакції при роботі з цими речовинами або незначні подразнення дихальних шляхів. Однак виникають ці побічні ефекти при роботі з професійними засобами від паразитів, які зазвичай застосовують спецбригади в респіраторах та спеціальних костюмах. Якщо дотримуватися всіх запобіжних заходів - боятися нічого.
Якщо ви до жаху боїтеся хімії, можете не хвилюватися: кожне сучасне засіб безпечно для людини


1. Всі аерозолі необхідно розпорошувати на максимальній площі, а схема обробки наступна:

  • провести вологе прибирання в будинку, щоб прибрати всі скупчення сміття, в яких можуть знаходитися яйця або личинки паразитів;
  • відсунути предмети меблів від стін, прибрати всі килими;
  • всі мешканці повинні покинути приміщення на цілий день, включаючи тварин;
  • розпорошити аерозольна засіб над килимами, плінтусами, в статевих щілинах, дверних отворах - всюди, де можуть ховатися паразити;
  • після обробки приміщення почекати кілька годин, при цьому закрити всі двері й вікна;
  • після закінчення часу наскрізь провітрити приміщення, вибити килими, пропилососити підлоги, зробити вологе прибирання приміщення.

2. Порошкові засоби застосовуються дещо інакше, а діють вони кілька триваліше, ніж аерозолі. Використовують порошки без відриву від побутового життя:

  • розкласти засіб за шафами, під килимами, ліжками, під плінтусами - всюди, де його довго не витруть;
  • чим довше речовина буде перебувати в квартирі - тим менше буде бліх.

Відгуки власників вихованців

Марина Голованова:

У нас 10 років живе кіт, але бліх ніколи раніше не спостерігала. В принципі, на цей раз теж не помітила б, так як наш улюбленець поводився досить спокійно. Підозри виникли, коли у мене на ногах з'явилися червоні цятки, які дуже свербіли. Тут я і вирішила продезінфікувати приміщення. Купила спрей Блохнет, прочитала інструкцію російською, як використовувати від основних представників бліх. Зробила все точно за рекомендаціями.
На наступний день все було чисто. Але мене засмутило те, що засіб це одноразове - потрібно було ще кота помити спеціальним шампунем, так як ці паразити знову розлучилися від нашого улюбленця. Довелося ще раз купувати цей засіб, а також спеціальний шампунь для котів. Загалом, натомилися ми з цим. Якби хто відразу порадив, як правильно зробити - було б все набагато простіше.

Галина Скворцова:

Ми живемо на 1-му поверсі, ніколи раніше проблем з блохами не виникало, поки в підвалі не з'явились коти. Якось вночі відчула невеликі уколи по ногах, а на ранок все ноги вкрилися червоними цятками і моторошно свербіли. Я відразу зрозуміла, в чому справа. Помчала в спеціалізований магазин і купила порошок Чистий дім за порадою продавця. Розклала уздовж всього периметра квартири, а також під ліжка, килими, дверні щілини. Уже наступної ночі спала спокійно. Плюс даного засобу в тому, що воно може кілька тижнів лежати, а паразити не проберуться в квартиру.

Михайло Чернов:

Мій Рекс дуже велелюбний, тому, як тільки приходить пора - він кидається на всіх, хто йшов повз собак. Природно, не тільки домашніх. У такі періоди велика ймовірність обзавестися блохами. Саме тому на цей час я обробляю його спреєм Барс. Засіб хороше, не знаю, як воно діє, якщо паразити вже завелися, але для профілактики просто чудово! Ціна не кусюча, а ефектом я задоволений.

Повернутися до опису