Полезные материалы

Підвальні блохи в квартирі, як позбутися?

  1. Відмінні особливості
  2. Запропонована небезпека
  3. Шляхи потрапляння в квартиру
  4. як виявити
  5. знищення
  6. Ефективність народних засобів
  7. профілактика

Підвальні блохи є реальною загрозою для людського життя. Укус такої комахи може спричинити за собою запуск інфекційного процесу. При їх виявленні потрібно вживати серйозних заходів і виводити паразитів.

Відмінні особливості

З огляду на, які існують види бліх , Можна виділити кілька категорій, кожна з яких свої особливості, наслідки після контакту і методи знищення.

  1. Домашні.
  2. Земляні.
  3. Постільні.
  4. Піщані.

Зараз нас цікавлять блохи в підвалі, яких називають земляними. Місцем їх проживання є цокольне приміщення, погріб, горище, верхній шар грунту. Такий вибір був зроблений за рахунок великої кількості вологи, яка довго утримуватися через відсутність сонця.

Форма тіла і зовнішній вигляд ідентичний з домашніми блохами, вони нагадують маленьких невидимих ​​жучків. Деякі відмінності можна побачити тільки під мікроскопом. Пробравшись в будинок, паразити часто ховаються в килимах з ворсом або доріжках, вигинах м'яких меблів, в тріщинах підлоги або під плінтусом. Їх особливістю можна назвати стрибки на висоту до одного метра, саме тому домашні вихованці дуже страждають від укусів.

Запропонована небезпека

Вся їжа підвальних бліх зводиться до крові. Кусати вони можуть не тільки тварин, а й людей, що досить відчутно. Згодом ранка починає червоніти, припухати і свербіти, такі симптоми називають пулікозом. Але небезпека полягає в тому, що блохи можуть переносити:

  • туляремію;
  • туберкульоз;
  • енцефаліт;
  • сальмонельоз;
  • гепатит різних типів;
  • бруцельоз.

Підвальні блохи - це проміжні господарі серйозних хвороб. Самі комахи не перебувають постійно на тілі, вони періодично стрибають на жертву, щоб поїсти. Такі паразити некеровані в своєму розмноженні, а за рахунок потовщеною задньої пари ніг (властиво цьому виду), можуть стрибати високо і постійно. Ось чому ймовірність захворіти зростає, і позбавлятися від кровососів треба якнайшвидше.

Шляхи потрапляння в квартиру

Серед шляхів потрапляння підвальних бліх в квартиру можна виділити:

  • домашніх вихованців (кішок, собак, і навіть щурів);
  • щілини;
  • отвори у вентиляційних ходах;
  • відчинені вхідні двері, якщо місцем попереднього проживання був під'їзд;
  • підошву, складки одягу, особливо, коли робота пов'язана з підвальним приміщенням.

Після потрапляння, підвальні блохи в квартирі практично скрізь починають відкладати свої яйця. Назвали так цих паразитів неспроста, адже місця їх проживання - це земля і перші поверхи квартир, саме туди вони починають лізти з підвалу, де немає людей і тварин, так як без їжі можуть обійтися не більше двох діб. Після оволодіння приміщень першого поверху, блохи сміливо стрибають вгору багатоквартирного будинку. Якщо вчасно не вжити заходів, весь житловий будинок може бути поглинений від бліх в підвалі.

як виявити

Результатом появи підвальних бліх будуть неприємні укуси мешканців квартири. Після виявлення червоних припухлих плям, найчастіше на ногах, хворобливого свербіння і тривалого загоєння, можна не сумніватися, що це земляні блохи . Домашній вихованець теж швидко відреагує, так як буде страждати від укусів нарівні з людиною.

Розгледіти підвальних бліх в квартирі можна і без мікроскопа, потрібно тільки згадати їх звичні місця проживання і періодично звертати туди увагу при збиранні. Яйця, які вони відкладають там же, теж видно і нагадують білі крупинки.

знищення

Порад про те, як вивести підвальних бліх, багато, але тут головне - швидкість реагування. Виведення паразитів раз і назавжди можливо при виконанні наступних вказівок:

  1. Для початку варто зайнятися комахами у домашніх тварин.
  2. Далі потрібна дезінфекція житлового приміщення сильними хімічними засобами. Неважливо чим труїти, підійде будь-який склад, застосовуваний проти тарганів і клопів: Карбофос, Кат, Тетрікс, Комбат.
  3. Посилена увага звертаємо на місця зберігання яєць, там теж потрібно застосувати вище перелічені препарати, і навіть використовувати відомий крейда Машеньку, незважаючи на те, що він проти тарганів.
  4. Знищення бліх в підвалі теж слід провести, інакше всі попередні дії будуть безглуздими.
  5. Профілактика будинку, до речі, вважається важливим моментом для запобігання повторного появи паразитів.

Ефективність народних засобів

Використання хімії по всій квартирі не завжди допустимо. Вивести підвальних бліх народними способами теж можна. Звичайно, тривалість такого знищення може бути трохи довше, так як методи не настільки радикальні.

Блохи не переносять запах:

  • полину, ромашки і пижма;
  • соснових тирси або стружки;
  • суміші звичайної солі і води;
  • скипидару.

Свіжі квіти подрібнюють і розкладають в місця проживання бліх. Сосновими стружками наповнюють підстилки для вихованців. Килими та покриття обробляють сумішшю солі і води. Скипидар, як правило, необхідний для обробки підвалів, використовуючи його в квартирі, слід бути обережним.

Можна зустріти безліч порад про те, як позбутися від підвальних бліх, але всі вони не настільки ефективні і не дають 100% результату. Такі методи краще використовувати в якості профілактики.

Такі методи краще використовувати в якості профілактики

профілактика

Оскільки домашні тварини є основними переносниками підвальних бліх, то потрібно приділити особливу увагу їх чистоту і безпеку. Перша справа - спеціальний нашийник.

Періодично можна використовувати народні засоби для профілактики в квартирі. При можливості зберігайте порядок підвальних приміщень і під'їзду, а при найменших підозрах відразу починайте труїти бліх в підвалі.

Своєчасне виявлення шкідників - запорука якісного позбавлення від них. Важливо знати, як позбутися від бліх з будинку швидко і запобігти їх подальшій появі, тоді все буде в порядку.