Полезные материалы

Клопи в матраці: як позбутися, чому з'являються? Як труїти своїми силами?

  1. Звідки в матраці з'явилися клопи?
  2. У матраці завелися клопи - як їх знайти?
  3. Як і чим обробити матрац від клопів?
  4. Чим обробити матрац, щоб вивести клопів?
  5. Народні засоби, що знищують клопів
  6. Техніка безпеки при хімічній обробці
  7. Профілактика появи комах

Якщо у вас з'явилося хоч найменша підозра, що в вашому ліжку з вами «спить» хтось небажаний, негайно починайте діяти: перевірте матрац, наволочку, стики матраца і корпусу ліжка

Якщо у вас з'явилося хоч найменша підозра, що в вашому ліжку з вами «спить» хтось небажаний, негайно починайте діяти: перевірте матрац, наволочку, стики матраца і корпусу ліжка. якщо візуально постільні клопи не помітні, це не означає, що їх немає, вони вважають за краще добре ховатися. Досліджуйте перед дзеркалом своє тіло на наявність укусів, якщо вони присутні, найімовірніше у вас в ліжку завелися клопи.

У цій статті ми детально досліджуємо чому в матраці з'являються клопи і чи можуть вони жити всередині матраца, а так само як самостійно позбавитися від клопів в матраці без допомоги дезінсектор.

Зміст статті:

Звідки в матраці з'явилися клопи?

Поява паразитів в ліжку може стати повною несподіванкою, якщо ви підтримуєте чистоту в своїй квартирі. Так звідки тоді з'являються клопи і чи можуть вони влаштуватися в абсолютно новому матраці з магазину?

Так звідки тоді з'являються клопи і чи можуть вони влаштуватися в абсолютно новому матраці з магазину

На фото: клопи в матраці, в старому і новому. Видно сліди їх життєдіяльності, темні плями - це екскременти клопів.

Перелічимо основні способи проникнення клопа в будинок:

  • вентиляційна система - по ній комахи вільно переміщаються з однієї квартири в іншу;
  • вікна - в теплу пору року клопи можуть перебратися з підвалу або сусідньої квартири прямо по стінах і через вікно проникнути в ваш будинок;
  • гості - вони можуть, самі того не знаючи, привезти з собою паразитів;
  • готелі, хостели - зупиняючись в неперевірених місцях в подорож, ви ризикуєте привезти додому в валізі з одягом клопів;
  • робітники - якщо вони роблять у вас ремонт, можливо вони притягли кровососів з попереднього місця ремонту;
  • магазини - з меблевого можна принести в свою квартиру нові меблі або матрац вже з клопами, адже складські приміщення, в яких зберігаються товари, не блищать чистотою.

У матраці завелися клопи - як їх знайти?

Насправді знайти клопів в ліжку або матраці - не така проста справа, адже вони мають дуже маленький розмір і залазять в самі різні щілини і всередину матраца через шви. Але є багато ознак, за якими можна дізнатися про присутність непроханих гостей. Наприклад, запах. Якщо принюхуватися до матраца, можна відчути неприємний, різкий запах, схожий на запах коньяку або перебродило малини.

Уважно обстежте поверхню, зокрема, шви. І якщо виявите там просвічує або світлу лушпиння, то це, швидше за все, виявиться, що відвалилася при линьки луска паразитів. Коли на білому матраці виявилися жовтуваті плями, то це теж підстава вважати, що в матраці живуть клопи. Якщо вночі по вам хтось повзає, а на ранок на вашій шкірі виявляються червонуваті плями - це явна ознака їх присутності. Ще клопів можна виявити за допомогою їх же відходів, на білому постільній білизні легко помітні фекалії темного кольору.

Ще клопів можна виявити за допомогою їх же відходів, на білому постільній білизні легко помітні фекалії темного кольору

Підсумуємо: за якими ознаками можна знайти клопів в матраці?

  • сліди від укусів;
  • неприємний запах;
  • бурі плями на постільній білизні від розчавлених клопів;
  • фекалії клопів - маленькі «макові» коричневі або чорні зернята в ліжку;
  • хитнув оболонки, скинуті личинками.

Як і чим обробити матрац від клопів?

В першу чергу потрібно зняти з матраца постільну білизну і добре випрати його при високій температурі і відпарити або пропрасувати праскою.

Наступним кроком буде витяг матраца з корпусу ліжка. Щоб не допустити поширення паразитів килими або інші речі, розташовані поруч з ліжком, їх необхідно прибрати.

Після того як площа очищена, приступаємо до дослідження матраца. Витягуємо з підстави, перевертаємо на ребро і досліджуємо з усіх боків. Швидше за все ознаки наявності клопів будуть виявлені миттєво. Якщо зовні їх немає, загляньте всередину матраца, можливо саме там живуть і розмножуються клопи.

Якщо обшивка знімна, то зніміть і виперіть її, після чого гарненько отпарьте домашнім отпарівателем або просушіть на сонці. Нутрощі матраца обробіть інсектицидом від клопів, для цього підійде Ксулат Мікро або будь-який інший ефективний препарат. Якщо обшивка не знімається, відразу приступайте до обробки, але обов'язково дотримуйтесь інструкції виробника препарату і дотримуйтесь заходів безпеки! Обробіть всю площу кімнати, особливо меблі, розташовану поруч з ліжком, плінтуса, кути і важкодоступні місця.

Обробіть всю площу кімнати, особливо меблі, розташовану поруч з ліжком, плінтуса, кути і важкодоступні місця

На наступному етапі потрібно розібрати спальне місце і забезпечити доступ до всіх важко-досяжним ділянкам, щоб знищити паразитів, що засіли в них, засобом від клопів. Якщо матрацу більше 5 років, краще його буде викинути і придбати новий, так ви позбудетеся і від постільних пилових кліщів і алергії на них.

Чим обробити матрац, щоб вивести клопів?

Ми вже коротко описали як провести самостійне опрацювання кімнати від постільних клопів, тепер обговоримо які ще існують способи позбутися від клопів в матраці. Є чотири основні способи:

  • заморожування;
  • теплова обробка;
  • звернення до спеціалізованої фірми;
  • самостійне виведення клопів за допомогою хімії.

Розглянемо перший спосіб - охолодження. Взимку в ньому немає нічого складного, так як комахи гинуть від температури 20С приблизно за добу. Винесіть свій матрац на подвір'я і залиште на два дні. А коли будете заносити, не забудьте його обтрусити. Цей спосіб ефективний, але не на 100%, так як частина кровососів залишилася в будинку, за плінтусами і в інших затишних місцях.

Перейдемо до другого способу - вплив гарячим повітрям або парою. Для цього потрібно добре обробити матрац отпарівателем або парогенератором з усіх боків, не пропускаючи шви і стики. Метод, так само як і попередній, має недоліки.

Можна звернутися за допомогою до спеціалізованої фірми або міську СЕС. Їх можна знайти майже в будь-якому місті, всі газети рясніють такими оголошеннями, в інтернеті пропозицій ще більше. Не ведіться на низьку вартість процедури, швидше за все дешева обробка буде проводиться неякісними препаратами, які не усунуть проблему повністю. Середня вартість послуг професійного дезінсектор в Москві - 2-3 тисячі рублів.

Допоможуть справі позбавлення від кровопивців і спеціалізовані хімпрепарати, яких у продажу повнісінько. Відрізняються вони хімічним складом і вартістю. Краще купувати нові препарати, а не старі, якими користувалися ще 10 років тому. Комахи адпатіруются до хімії і знаходять імунітет проти неї.

Сучасні інсектициди мають складний склад і коштують чимало - від 500 рублів. Якщо в будинку живуть діти або домашні тварини, обов'язково врахуйте це при виборі отрути, виберіть менш токсична або відвезіть їх з дому на час обробки.

Є також механічні та ручні методи знищення клопів, це: розчавлювання, руйнування гнізд, засмоктування пилососом. Це дуже сумнівні методи, що не дають ніяких гарантій.

Народні засоби, що знищують клопів

Якщо комах мало, допомогти можуть народні засоби. У більшості випадків ці методи допомагають відлякати шкідників, але ніяк не знищити їх. Пижмо і полин від клопів допоможуть в тому випадку, якщо розкласти їх у всій квартирі. Їх запах неприємний комахам і вони постараються покинути таке житло.

Також від непрошених «гостей» допоможуть позбутися: розчини скипидару, гасу, нафталіну, саліцилова кислота, оцет і багато інших. Їх ефективність дуже мала в порівнянні з хімічними розробками.

Техніка безпеки при хімічній обробці

З огляду на використання хімічних засобів для виведення комах потрібно дотримуватися наступних правил техніки безпеки:

  1. Завжди перед початком обробки надягати гумові рукавички і марлеву пов'язку.
  2. Працювати в закритому одязі. Обов'язково накрити голову щільним хусткою або іншим головним убором.
  3. Після того як завершите обробку, обов'язково добре вимити руки і обличчя з милом, змінити одяг і вийти на вулицю на кілька годин, щоб препарат встиг подіяти.
  4. Провітрити приміщення.

Провітрити приміщення

Профілактика появи комах

Щоб в майбутньому не мучитися з виведенням клопів з квартири або з приватного будинку, потрібно регулярно прибирати в приміщенні, стежити за чистотою свого одягу, взуття, не забувати міняти постільну білизну, попередньо відпаривши або випрасувати його. Комахи можуть оселитися в дивані, в обшивці стільців. Та й від вошей, тарганів та інших паразитів ніхто не застрахований. Приділяйте більше часу гігієни і будьте уважні до предметів свого повсякденного вжитку. Бережіть себе!

Звідки в матраці з'явилися клопи?
У матраці завелися клопи - як їх знайти?
Як і чим обробити матрац від клопів?
Чим обробити матрац, щоб вивести клопів?
Так звідки тоді з'являються клопи і чи можуть вони влаштуватися в абсолютно новому матраці з магазину?
У матраці завелися клопи - як їх знайти?
Підсумуємо: за якими ознаками можна знайти клопів в матраці?
Як і чим обробити матрац від клопів?
Чим обробити матрац, щоб вивести клопів?