Полезные материалы

Тестуємо касторове масло в домашніх умовах.

Привіт, дорогі мої подруги - чарівниці з золотими руками Привіт, дорогі мої подруги - чарівниці з золотими руками!

Сьогодні я хочу поговорити з початківцями миловарів, які тільки стають на шлях виготовлення натурального мила з нуля.

Багато наших дівчинки вже почали миловарів, і дуже активно збирають інформацію, необхідну в цій захоплюючій справі. На моє прохання була відкрита рубрика « миловаріння »На нашому чудовому форумі і я намагаюся наповнювати її потрібною інформацією.

Сьогодні мова піде про касторовій олії.

Я вже багато разів писала і в топіках і в особистому листуванні з деякими з вас про користь і унікальності касторової олії, але сьогодні я хочу поділитися секретом тестування касторової олії в домашніх умовах.

Ви знаєте як перевірити натуральність касторової олії?

Отже! Сьогодні ми розглянемо кілька питань, що стосуються касторової олії:

1. Види касторової олії.

2. Маркування касторової олії.

3. Де краще купити касторове масло?

4. Як протестувати в домашніх умовах касторове масло на якість?

5. Лікувальні властивості касторової олії.

6. Для виготовлення якого мила просто необхідно використовувати касторове масло?

7. Касторка для волосся.

Види касторової олії

Найкращим є червоне касторове масло турецького виробництва з маркуванням sulfated castor oil. Відрізняється це масло червоним кольором і повним розчиненням у воді, воно не залишає масляної плівки на поверхні води. Це найякісніше і цінне, а також, найдорожче касторове масло холодного віджиму.

Буває ще й чорне касторове масло (Проводять його на Ямайці), яке виготовляють з обсмаженого насіння шляхом подальшого «уварювання». Деякі фахівці вважають таке масло найбільш цінним, але в домашніх умовах визначити цінність і справжність червоного і чорного касторової олій неможливо, тому ми будемо говорити про те маслі, яке є у нас в продажу.

Основними постачальниками касторової олії є Індія, Бразилія і Китай - там виробляють касторове масло у великій кількості і експортують по всьому світу.

Найбільшим споживачем касторової олії є Америка.

У нас продається касторове масло прозоре, воно є у всіх аптеках і виробляють його по всьому світу, найважливіше, щоб в маркуванні було зазначено, що це масло саме холодного віджиму (cold pressed), оскільки тільки таке масло можна використовувати в лікувальних і косметичних цілях .

Неякісне касторове масло - це масло гарячого віджимання і виготовлене способом екстракції.

маркування

При покупці касторової олії важливо звернути увагу на маркування, де повинна бути вказана дата виготовлення, термін зберігання, місце виготовлення, номер партії, штрих-код, маса.

Де краще купити касторове масло?

Найпростіший спосіб купити якісне касторове масло - це купити його в аптеці, але коли касторки потрібно багато, купувати його в аптеці досить дорого, тому доводиться шукати надійного постачальника, у якого можна купити касторку у великій тарі і за нижчою ціною. Тут складно вгадати який товар вам поставлять, однозначно, треба пробувати і тестувати масло вдома, адже не всі з нас можуть собі дозволити аналіз в лабораторії.

Тестуємо касторове масло вдома.

У мене два види олії. Одне я купувала в аптеці, інше від компанії хімелементи.

Дивимося насамперед маркування.

На аптечній упаковці, а це флакон з коричневого скла з пробкою і кришкою, вказана фірма ПрАТ Фармацевтична фабрика «Віола» - ця фірма знаходиться у нас в Україні, в Запоріжжі.

На флаконі вказана дата виготовлення і термін зберігання, температура зберігання - не вище 25градусов в захищеному від світла місці.

Склад: 100гр касторової олії - стоїть такий флакон 14грн.

Склад: 100гр касторової олії - стоїть такий флакон 14грн

Це масло майже прозоре з легким жовтуватим відтінком, в'язке, зі злегка вловимим специфічним ароматом і смаком.

Кетамін від компанії хімелементи в літровій тарі з зеленого скла з пробкою і кришкою. Також має маркування на упаковці.

Ось тут найцікавіше На етикетки я бачу 2 штрих-коду. Один на самій етикетці, другий на шийці пляшки. На шийці вказано штрих-код 072001710875 і 0312000487546 - коди Америки і Канади, а як ми вже знаємо, Америка купує це масло в Індії і експортує далі, значить це масло приїхало до нас з США - просто це масло подорожувало по різних країнах, поки дісталося до нас. Обов'язково звертаємо увагу на дату виготовлення і термін придатності.

Обов'язково звертаємо увагу на дату виготовлення і термін придатності

Перевірити штрих-код компанії-виробника, або експортера можна тут:

http://meganavigator.com/barcodes

Дивимося і порівнюємо, нюхаємо і пробуємо на смак.

Наливаю обидва масла в рівній кількості в прозорі пластикове стаканчики і Перова, що я бачу - це відмінність в'язкості масла при наливанні. Аптечне масло більш в'язке. В'язкість масла може залежати від терміну зберігання і температури, ніж масло холодніше, тим воно більш в'язке, чим довше зберігається, тим більше має в'язкість.

Друге, що я помічаю, це колір. Аптечне масло світліше, масло від хімелементи має більш яскравий жовтуватий відтінок.

Аптечне масло світліше, масло від хімелементи має більш яскравий жовтуватий відтінок


Аромат однаковий, смак трохи відрізняється. Закрадається сумнів, чи не додано чи в більш жовте масло інше масло, більш дешеве, наприклад соняшникова олія? Дорогі мої дівчатка, не хочу брати гріх на душу і обумовлювати чудову компанію, яка мені дуже подобається і в порядності якої я абсолютно впевнена. Тому проведу один досвід.

Справа в тому, що касторове масло майже на 98% розчиняється в етиловому спирті, ось ми і подивимося, що у нас вийде. Наливаємо в стаканчик етиловий спирт.

Наливаємо в стаканчик етиловий спирт


Візьмемо стаканчик з етиловим спиртом, додамо масло і гарненько розмішати.

Ось підклала прищіпку, щоб видно було як розчинилося масло в етиловому спирті.

Спирту у мене зовсім трошки залишилося, але для досвіду з маслом цілком вистачить.

Результат відмінний - масло повністю розчинилося в спирту і не залишило ніяких масляних слідів на поверхні спирту. А це означає, що касторове масло від хімелементи не має домішки інших рослинних масел.

Висновок однозначний - касторове масло від хімелементи відмінної якості !!!

Є ще один спосіб тестування касторової олії - це охолодження до -19 градусів, Соняшникова олія застигає швидше, ніж рицинова - його температура застигання -15-19 градусів, але це не дуже надійний тест.

І ще один тест.

Температура спалаху рафінованої соняшникової олії - + 150- + 200 градусів,

Нерафінованої - + 120 + 150 градусів

А температура спалаху касторової олії - + 275градусов.

Можна, звичайно, порівнювати швидкість загоряння різних масел, але визначити точну температуру спалаху в домашніх усоловіях досить складно. Тому тест з етиловим спиртом я вважаю найпростішим і надійним в домашніх умовах.

Соняшникова олія не розчиняється у етиловому спирті !!!

А відмінності кольору нехай вас не лякає - різні відтінки, від злегка-жовтого, до більш насиченого жовтого відтінку - цілком припустимі.

А тепер давайте порахуємо, Де ми купимо вигідніше.

Однозначно, для мене вигідніше купити касторове масло в хімелементи. 1л касторової олії коштує 90 грн, плюс до того - чудова пляшка з зеленого скла з пробкою і закручується кришкою - це просто знахідка для зберігання Мацерата і така чудова тара для домашнього хіміка, та ще й безкоштовно - штука важлива.

Той же літр касторової олії аптечного обійдеться в 140 грн. і без додаткового бонусу - чудовою пляшки.

Тому вибираємо - чи купуємо касторку в аптеці дорого, але з упевненістю, що це масло якісне, оскільки випускає його фармацевтична фабрика, або шукаємо надійного постачальника, пробуємо, тестуємо і робимо висновки, де купити нам краще.

Лікувальні властивості касторової олії.

З давніх часів касторку застосовували як проносний засіб, оскільки касторове масло містить близько 85% жирів (тригліцеридів) рицинолевої кислоти, яка дратівливо впливає на кишечник, затримує воду, посилює перистальтику кишечника і допомагає просуванню калових мас.

Пам'ятайте в творі Носова «Незнайко в сонячному місті» був такий доктор Касторкін?))) Він усім хворим виписував касторку.

  • При захворюванні суглобів роблять компреси на них. Масло підігрівають. Змочують ним шматок фланелевою або трикотажної тканини і накладають на хворе місце. Зверху покривають плівкою і загортають теплим шарфом. Додатково можна покласти гарячу грілку. Процедуру проводять протягом одного - двох годин.

За допомогою цього простого засобу легко можна позбутися від геморою. На хворе місце на всю ніч потрібно прикладати ватний тампон, рясно змочений касторовою олією.

Для лікування бородавок касторове масло втирають щодня близько 7-10 хвилин в уражену ділянку шкіри не менше 4-х разів на день.

При папіломах слід змочувати ватяний тампон в маслі, прикладати його до цього новоутворення і закріплювати пластиром. Наклейку потрібно міняти протягом дня тричі. Папілома - пропаде.

При бронхітах і застудах касторку приймали всередину і зовнішньо. Для розтирання масло змішували зі скипидаром 2: 1.

Відомо касторове масло в народній медицині, як засіб, що стимулює матку і допомагає при пологах, тому вагітним касторове масло приймати всередину не можна.

Касторка застосовується при розтяжках і целюліті. Двічі в день слід змащувати проблемні ділянки шкіри протягом двох-трьох місяців.

Масло рицини в старовину цінувалося як засіб від мозолів. Ватний тампон, просочений засобом, прив'язують до наростам на всю ніч.

Касторкою можна прибрати пігментацію шкіри. Для цього протягом одного - двох місяців потрібно втирати масло в проблемні місця.

Кетамін допомагає позбутися від вугрової висипки на шкірі. Проблемні ділянки потрібно рясно змастити маслом і залишити на 6 годин. Потім змити засіб теплою водою за допомогою губки.

Загрубілі п'ятки можна зробити м'якими і ніжними, якщо щодня робити компреси на них з касторовою олією. Тримають такий засіб всю ніч. Для того, щоб компрес не злетів, надягають шкарпетки.

Цінність касторової олії в його здатності увляжнять шкіру, зміцнювати волосся, нігті, вії. Існує величезна кількість рецептів домашньої косметики з касторовою олією, бо воно дійсно безцінна.

Також касторове масло володіє антибактеріальними і протигрибковими властивостями.

Для виготовлення якого мила просто необхідно використовувати касторове масло?

Кетамін в миловарінні незамінне.

При виготовленні натурального мила з нуля, коли мало кокосового або пальмоядрового масла (баттеров- твердих масел) дають хорошу піну, коли в рецепті переважають рідкі базові масла - касторка просто необхідна. 10% касторки від маси всіх масел в рецепті зрадить вашому милу гарну твердість і пенность. Чим більше касторки, тим твердіше мило, важливо не перестаратися, інакше мило стане крихким і при нарізці буде кришитися.

У милі рицинова олія чудово поєднується з соком алое, на касторовій олії виходить чудовий мацерат алое.

Оскільки касторове масло здатне утримувати вологу в шкірі, використовувати цю олію в милі для сухої шкіри просто необхідно, як в базовому складі масел, так і в пережіре.

Можна виготовити моно мило на касторовій олії. З оливкового масла роблять Кастильское мило, а з касторки можна зробити чудове мило для сухої шкіри.

Кетамін - це чудова база для різних кремів і емульсій.

Олія рицинова стійко до прогорканию.

До найбільш цінних властивостей касторової олії, які активно використовують в косметології, можна віднести наступні:

  • пом'якшення і живлення шкіри, в тому числі сухої і чутливої; застосування масла сприяє зменшенню лущення і надмірній сухості шкіри;
  • відбілювання шкіри; масло сприяє зменшенню проявів пігментних плям, може зробити, візуально, менш помітними веснянки;
  • при постійному застосуванні масла, можна вирівняти тон шкіри, згладити її нерівності;
  • масло касторове може надавати омолоджуючу дію на шкіру і усувати неглибокі зморшки;
  • касторове масло використовують для зміцнення і зростання волосся, вій і брів;
  • в меншій мірі, масло касторове, застосовується для усунення тріщин на шкірі, незначних шрамів і шкірних наростів, бородавок; використовують для видалення мозолів і натоптишів на ногах.

Касторка для волосся

Кетамін призначають при себореї, оскільки рицинолевая кислота знижує жирність шкіри і перешкоджає розвитку патогенних мікроорганізмів.

Від лупи призначається касторка в поєднанні з настоянкою календули, а від випадіння волосся застосовується маска з додаванням цибулевого соку.

Даний засіб рекомендується при алопеції будь-якого походження. Мінімальний курс лікування становить 1 місяць, частота процедури - до 2х разів на тиждень.

Маска для стимуляції росту волосся.

Перцеву настоянку перемішують з касторовою олією (2/1), потім втирають отриману суміш в коріння волосся на 30-60 хвилин. Процедуру проводити не частіше 1 разу на тиждень.

Для зміцнення коренів.

Свіжий цибульний сік (віджимання) з'єднують з касторкою (2/1), процедура проводиться аналогічно вищеописаної.

Непоганий стимулюючий і зміцнюючий ефект надає суміш двох масел - реп'яхової і касторової. Власне, в цьому випадку ефект більш виражений і тривалим. Єдиним мінусом є підвищення ризику запальних процесів у алергіків.

Крім цього - досить виражену дію надає комбінація з соком петрушки (1/1). Маска накладається на 1 годину. Як варіант - можна виварити насіння петрушки протягом півгодини в касторовій олії (2/10). Після проціджування і охолодження можна втирати цей відвар за 3 години до миття волосся.

Найбільш агресивним (і ефективним) засобом для стимуляції і зміцнення волосяних фолікулів є наступний рецепт:

в кавомолці подрібнюємо столову ложку насіння петрушки, додаємо 2 ложки перцівки (можна хороший коньяк) і 2 ложки касторки. Після розмішування втираємо суміш в шкіру голови на півгодини, після чого змиваємо шампунем.

Маска з касторовою олією для збільшення обсягу, пружності і зволоження волосся

Кефір з касторовою олією - відмінні інгредієнти для маски

У половину склянки кефіру додаємо від 1-3 ложок касторової олії, в залежності від сухості волосся, розмішуємо і трохи підігріваємо суміш. Після підігріву акуратно наносимо кефір на шкіру і по всій довжині волосся. Витримуємо 40 хвилин. Процедуру можна проводити 2 рази на тиждень. Після 3-х місяців такого лікування волосся набуває відмінний обсяг і пружність, зникає лупа. Після перерви в 2 місяці курс можна повторити.

Для профілактики ламкості і перетину кінчиків рекомендується наступне.

Змішуємо корінь кульбаби, квітка мальви і ромашки в рівних частках. 2 столових ложки суміші заливаємо 100 мл касторової олії, щільно закриваємо і наполягаємо в темному місці 10 діб. Отриманий продукт наносимо 2 рази в тиждень на кінчики волосся на 2 години, після чого промиваємо їх прохолодною водою.

Для зволоження сухого волосся існує рецепт з гліцерином.

Використовується 2 столових ложки касторки, 1 жовток, чайна ложка яблучного оцту (натурального) і чайна ложка гліцерину (можна придбати в аптеці). Гліцерин розводимо в 2х столових ложках кип'яченої води. Отриману суміш наносимо на шкіру голови, коріння волосся і по всій довжині. Дана маска наноситься на волосся за 30 хвилин до миття (можна на брудні). Змивається за допомогою стандартного шампуню. Якщо волосся довше 40 см - збільшуйте пропорції. Метод застосовується до 2х разів на тиждень.

Ось таке ось чудове - чарівне касторове масло!

Вдалих мильних дослідів, краси і здоров'я всім вам, дорогі мої подруги.

Ви знаєте як перевірити натуральність касторової олії?
3. Де краще купити касторове масло?
4. Як протестувати в домашніх умовах касторове масло на якість?
6. Для виготовлення якого мила просто необхідно використовувати касторове масло?
Де краще купити касторове масло?
Закрадається сумнів, чи не додано чи в більш жовте масло інше масло, більш дешеве, наприклад соняшникова олія?
Пам'ятайте в творі Носова «Незнайко в сонячному місті» був такий доктор Касторкін?
Для виготовлення якого мила просто необхідно використовувати касторове масло?