Полезные материалы

Стаття Натуральне мило

Коли мені подарували мій перший натуральне мило ручної роботи, я була готова їм тільки милуватися

Коли мені подарували мій перший натуральне мило ручної роботи, я була готова їм тільки милуватися. Але, одного разу спробувавши їм користуватися, я вже не згодна на інше. Знання про те, що цей шматочок мила зроблений вручну, створений зі звичайного масла з використанням незвичайних умінь, додає процесу миття якийсь середньовічний флер магії та чаклунства. Я захотіла відкрити завісу таємниці, дізнатися, як варять мило, і навіть спробувати зробити його сама.

Що ж таке мило

Перший сюрприз мене чекав, коли виявилося, що з усіх фабричних мив власне милом можна назвати тільки ... господарське і «радянське» дитяче мило! Всі інші яскраві шматочки схожі з милом тільки формою, а за складом - тверді миючі засоби, так як в їх основі не омилені жири, а похідні нафти, різні сульфати.

Склад же натурального мила гранично простий і мало змінився за століття з моменту винаходу мила. Справжнє мило - це омилені жирні кислоти. А якщо по-російськи, то мило створюється з різних жирів в ході хімічної реакції з лугом. Спочатку я, звичайно, побоювалася лугу, але коли дізналася трохи історії, то страхи пішли. У природі луг зустрічається у вигляді звичайної деревної золи, з неї і варили наші предки своє перше мило. У готовому продукті вже немає лугу, вона вся прореагувала, зате є якась кількість не вступили в реакцію цінних масел, які доглядають за шкірою вже в процесі миття.

Тваринні жири, які використовуються в фабричному милі, значно доступнішими і дешевше рослинних масел, але вони діють набагато жорсткіше, тому для їх нейтралізації вводять додаткові добавки: борну кислоту, спермацет, гліцерин. І, звичайно ж, цей варіант не підходить вегетаріанцям, а також тим, хто не готовий настільки радикально відмовлятися від продуктів тваринництва, але усвідомлено знижує їх кількість у своєму житті.

Саме тому миловари використовують рослинні масла в якості основи для свого продукту.

Саме тому миловари використовують рослинні масла в якості основи для свого продукту

Користь натурального мила

Виявляється, натуральне мило може бути і промисловим (перш за все рідке і шампуні), а мило ручної роботи може бути штучним (яскраві шматочки з ароматами в торгових центрах). Мило з мильної основи може бути дуже красивим, але за властивостями воно нічим не відрізняється від гелів для душу масового виробництва. У той же час повністю натуральне мило також може бути дуже красивим і витонченим, нітрохи не поступаючись за естетичними властивостями «хімічному», адже для будь-якого кольору і ефекту є свій, натуральний аналог і спосіб досягнення. Навіть для самих немислимих кольорів можна використовувати нерозчинні мінеральні пігменти (вони не впливають на шкіру і просто змиваються водою), і створювати вишукані композиції з натуральних ефірних масел (які крім задоволення від запаху надають багатогранне цілющий вплив на організм). Тому при покупці варто орієнтуватися не на зовнішній вигляд, а на склад, і, зрозуміло, купувати в перевірених місцях.

Властивості натурального мила

Поверхнево-активні речовини (пави), що виступають в якості миючого речовини в промисловому «милі» і гелях для душу, краще піняться, ph-нейтральні, але вони знищують повністю захисний шар шкірного жиру. На цей рахунок першими на сполох забили перукарі, які відзначили, що при митті шампунями з сульфатами волосся втрачає блиск, і доводиться його відтворювати знову за допомогою бальзамів на основі силіконів, тобто нейтралізувати одну хімію інший. Так з'явилися лінійки безсульфатних органічних шампунів, які стають все більш популярними. Але у випадку з засобами для тіла руйнівний вплив не так очевидно, так як шкіра оновлюється швидше.

Мило діє по-іншому. Жир на шкірі має кислотну середу, а баланс натурального мила слабо-лужний, миття натуральним милом по суті являє собою слабку хімічну реакцію, в ході якої видаляється тільки надлишок шкірного жиру з забрудненнями. Таким чином, ми не заважаємо саморегульованим властивостями шкіри. Адже якщо можна знизити навантаження на свій, до речі, найбільший, орган тіла, на шкіру, то краще це зробити.

ЕКОЛОГІЯ

Так, натуральне мило дорожче у виробництві. Але особисто для мене має велике значення те, що натуральне мило повністю розкладається в ґрунті, і дуже швидко. Більш того, його навіть використовують як абсолютно нешкідливе для рослин засіб для боротьби зі шкідниками. Пальми, з яких отримують основні масла, необхідні для натурального мила (пальмова і кокосова), є найбільш сприятливими для екології олійними культурами, так як дозволяють збирати найбільший урожай з найменшою площі.

Пальми, з яких отримують основні масла, необхідні для натурального мила (пальмова і кокосова), є найбільш сприятливими для екології олійними культурами, так як дозволяють збирати найбільший урожай з найменшою площі

ЕСТЕТИКА

Можна нескінченно розповідати про енергетику речей ручної роботи, про красу упаковки і виконання, про задоволення використання унікальних виробів. Але набагато краще не говорити, а користуватися.

Мило, яке приємно дарувати як символ турботи про здоров'я своїх близьких. Як річ, яку будуть використовувати і яка точно не пропаде без діла. І вибирати такий подарунок - окреме задоволення.

***

Для себе ж я вибираю рідке мило для рук, а в душ неодмінно твердий шматочок. Влітку у ванній панують легкі апельсинові і лавандові аромати, а взимку їх змінюють кавові і імбирні, теплі, затишні запахи. Помітила, що рідке мило воліють жінки, а чоловіки тягнуться до класичного бруска. Діти молодшого віку люблять в милі саме дозатори. Підростаючи, дівчатка не дивляться на форму, а хочуть свіжі квіткові аромати, хлопчаки ж, наслідуючи батькам, вимагають шматочки приглушених відтінків з слабовираженним запахом.

А яке мило подобається Вам?

Маша Ледовская

натуральну косметику , Про яку розповідається в цьому матеріалі, можна придбати в магазині "Еко-Лакомка"!

А яке мило подобається Вам?