Полезные материалы

Висота установки змішувача над ванною

  1. Що таке змішувач?
  2. Висота установки
  3. порядок установки

Для будь-якої ванної кімнати існує список певних елементів, без яких не обійтися в повсякденному побуті - це різного роду сантехнічні пристрої, що використовуються нами по багато разів за добу. Природно, найбільше навантаження отримують змішувачі - адже саме вони відіграють роль фінішній прямій водопровідних комунікацій.

Через часту експлуатації ми можемо не помічати, що змішувач ванній розташований незручним для нас чином: занадто високо або занадто низько. Здавалося б, ерундовое відстань, проте в процесі інтенсивного використання ця дрібниця може завдавати постійні незручності.

З подібним ускладненням стикаються і ті, хто купує нову ванну або душову кабіну, оскільки змішувач потрібно встановити на правильній висоті, і бажано з першого разу. Можна сказати, що якісно встановлений змішувач є в своєму роді запорукою комфорту в будь-якій ванній. Ось чому краще вирішити цю проблему раз і назавжди: адже навіть під час монтажу нового пристрою на заміну старому, ви вже будете знати, яке розташування є для вас оптимальним. Щоб розібратися в тонкощах установки змішувача, давайте згадаємо, що він собою являє.

Для будь-якої ванної кімнати існує список певних елементів, без яких не обійтися в повсякденному побуті - це різного роду сантехнічні пристрої, що використовуються нами по багато разів за добу

Грамотно встановлений змішувач-це запорука вашого комфорту у ванній кімнаті.

Що таке змішувач?

Змішувач для ванни є сантехнічним приладом, за допомогою якого можна регулювати натиск і температуру води. Також змішувачі мають здатність направляти ток води до душової лійці.
Стандартний змішувач складається з шланга і утримувача для нього, душовою сітки, патрубка, боковини, нитяного ущільнення, спецвінта, рукоятки і виливу.

На сьогоднішній день існує три основних види змішувача: смесітелі- ялинки (двовентильні), змішувачі та термостатичні змішувачі.

Конструкція «ялинки» - це пара кран-букс, які розміщені в єдиному корпусі. Вони можуть бути з керамічним диском або з прокладкою з гуми. За допомогою вентилів здійснюється контроль подачі води, напору і регулювання температури. Змішувачі подібного роду є класикою, вони були найбільш популярні до появи змішувачів пристроїв. При покупці такого змішувача потрібно обов'язково перевірити якість кріплення і роботи деталей: нерідко буває так, що браковані моделі не до кінця перекривають воду або мають вентилі, які безглуздо обертаються в різні боки.

При покупці такого змішувача потрібно обов'язково перевірити якість кріплення і роботи деталей: нерідко буває так, що браковані моделі не до кінця перекривають воду або мають вентилі, які безглуздо обертаються в різні боки

Крани-«ялинки» можуть стати прикрасою ванної кімнати.

Змішувачі змішувачі - це порівняно новий винахід, яке дуже швидко завоювало популярність на ринку сантехнічних приладів. Пристрій цього типу включає в себе дві полімерні пластини або сфери, зазор між якими регулюється за допомогою важеля. Якісні змішувач змішувач є хорошою альтернативою «ялинці» і має цілком прийнятною ціною.

Всі дії на такому приладі можна виконувати однією рукою, і в цьому головна перевага такого змішувача над двохвентильні. Крім того, за допомогою вентиля на перекриття води йде частка секунди.

При покупці остерігайтеся дешевих моделей - їх картриджі швидко зношуються, що призводить до поломки змішувача.

Термостатичні прилади є найдорожчими і інноваційними пристроями: вони позбавляють від обертання ручок або вентилів, дозволяють раз і назавжди відрегулювати оптимальну температуру, і це незалежно від тиску і температури води в трубопроводах. Крім того, термостатичні змішувачі оснащені системою безпеки, яка виключає перепади дуже холодною або дуже гарячої води.

Якщо говорити про матеріали виготовлення, то найнадійнішим і довговічним для корпусу можна назвати латунь, яка представляє собою сплав міді і цинку. Поверх неї найчастіше наносять декоративний шар гальванічного покриття. Інші деталі найкраще купувати з нержавіючої сталі - нержавіюча сталь не настільки сильно схильна до мінеральним відкладенням, які неминуче накопичуються всередині труб.

Крани-«ялинки» можуть стати прикрасою ванної кімнати.

Висота установки

Висота, на якій встановлюється пристрій, залежить від того, куди саме воно монтується. Традиційно, змішувачі розміщуються на самому бортику ванній, на стіні або на стійці. У першому випадку, висота змішувачі фіксована висотою самої чаші ванни, тому над його установкою мудрувати не варто. Рекомендована висота установки змішувача для ванною - 0,8 м від підлоги з облицюванням.

Водорозбірні крани в саунах і лазнях розміщуються на такій же висоті. Існує також варіант загального змішувача для ванни і для раковини. Якщо це ваш випадок - то не спричинить бажана висота установки - 1 м. Змішувач для душової кабіни варто встановлювати трохи вище крана для ванної - 1,2 м від підлоги. Природно, такий змішувач буде оснащений знімною або стаціонарною сіткою для душа і оптимальна висота установки її власника - 2 м 15 см. Якщо в приміщенні є окремий умивальник, висота між ним і змішувачем повинна складати близько 20 см. У тому випадку, коли планується установка відразу декількох умивальників - між їх осями слід дотримуватися відстань в 65 см. щодо ванни будь-змішувач встановлюється на висоті в 20 см, і при цьому не слід забувати враховувати довжину вихідного патрубка, щоб потік води не розбивався об бор тики ванній.

Звичайно, у всіх випадках допускаються деякі відхилення, так що якщо ви встановите змішувач на пару сантиметрів вище або нижче - на натиск води це ніяк не вплине.

Розташування змішувача на стійці влаштовується для ванних кімнат з елітним дизайном і великою площею - в таких варіантах оформлення змішувач виступає як окреме від стіни і ванни пристрій. Висота такого змішувача варіюється в залежності від моделі.

Визначившись з висотою установки приладу, слід освіжити в пам'яті і інструкцію його монтажу.

порядок установки

Установка змішувача не представляє особливої ​​складності для людини, яка хоча б умовно знайомий з пристроєм цього приладу і вміє тримати в руках інструменти. Нам знадобиться розвідний ключ і, звичайно ж, сам пристрій з повною комплектацією. Демонтаж старого змішувача слід здійснювати акуратно, щоб не пошкодити зовнішнє покриття ванної кімнати.

Демонтаж старого змішувача слід здійснювати акуратно, щоб не пошкодити зовнішнє покриття ванної кімнати

Особливості установки змішувача.

Для початку потрібно частково зібрати конструкцію змішувача, приділивши особливу увагу щільному притиснення гумових і силіконових прокладок. При складанні переконайтеся, що всі елементи, крім важеля або вентилів, стали нерухомими. Потім слід намотати на різьблення ущільнювач. В його ролі може виступати пакля з льону, або фтор пластикова стрічка. При закручуванні дуже важливо щоб різьблення гайки йшла в одному напрямку з намотуванням, інакше може статися розгерметизація.

Потім, за допомогою накидних гайок слід прикріпити змішувач до труб. Якщо гайки не йдуть в комплектації до пристрою, то їх можна придбати на будівельному ринку.

У деяких випадках необхідно використовувати ексцентрикові перехідники. Це такі невеликі металеві елементи, які застосовуються прі не збігу розмірів водопроводу і осі змішувача.

На фінальному етапі установки слід переконатися, що змішувач міцно вмонтований і потім прикрутити кран. Після можна відкривати вентилі. Не пускайте сильний напір води відразу ж після відкриття, спочатку почекайте деякий час, поступово збільшуючи до максимуму. Якщо при повністю відкритому змішувачі розмір бризок не дуже великий, значить, висота установки підібрана оптимально.

Якщо при повністю відкритому змішувачі розмір бризок не дуже великий, значить, висота установки підібрана оптимально

Перед установкою змішувача обов'язково подивіться відеоурок.

Можна зробити висновок, що довговічність сантехнічних пристроїв і їх якість його функціонування залежать, в першу чергу від грамотної установки. Так що якщо ви не впевнені на рахунок висоти і порядку робіт - для кращого результату варто запросити фахівця.

Що таке змішувач?
Що таке змішувач?