Полезные материалы

Як за кілька годин зробити робота-бармена для вечірки

Проблемою камерних вечірок будинку і в орендованих студіях і лофт зазвичай стає необхідність одному з учасників взяти на себе обов'язки бармена і готувати коктейлі
Проблемою камерних вечірок будинку і в орендованих студіях і лофт зазвичай стає необхідність одному з учасників взяти на себе обов'язки бармена і готувати коктейлі. Поки все танцюють, базікають і просто круто проводять час, йому доводиться змішувати десятки, а іноді сотні коктейлів. Звучить не дуже круто, тому для наступного разу варто автоматизувати цей процес за допомогою робота. Електронний бармен не втомиться, не зіпсує коктейль, перелив який-небудь інгредієнт і не звалить розважатися в найвідповідальніший момент вечірки.
У цій інструкції мова піде про приготування твісту на класичний коктейль Май Тай, проте робот-бармен досить простий в створенні і використанні, щоб його можна було запрограмувати на приготування іншого напою або навіть навчити його кільком популярним коктейлів. Радимо вважати цю інструкцію заготівлею, а при бажанні повторити її - проявити фантазію і винахідливість.

Робота-бармен побудований на платформі Arduino (версія Uno), яка управляє декількома насосами. За допомогою нескладного коду можна зробити так, що інгредієнти з пляшок будуть наливатися в стакан упродовж певного періоду часу. Це забезпечить правильні пропорції.

Arduino Uno (335 рублів)
Акваріумні перистальтичні насоси (від 475 рублів)
Блок резистора (570 рублів)

Провід, трубки, кожухи, кнопка включення (близько 100 рублів)
Дерев'яна стійка для компонентів
Провід, трубки, кожухи, кнопка включення (близько 100 рублів)   Дерев'яна стійка для компонентів   В першу чергу потрібно перевірити насоси і подивитися, як швидко вони можуть перекачувати рідину
В першу чергу потрібно перевірити насоси і подивитися, як швидко вони можуть перекачувати рідину. Вибирати потужність двигунів для них потрібно в залежності від бажаної продуктивності робота: при використанні дешевих і слабких моторів на один коктейль може йти до хвилини, потужні мотори забезпечать в два і навіть три рази більшу швидкість. Спочатку потрібно провести тестування зі звичайною водою, щоб отримати середні результати продуктивності насосів, потім перейти до експериментів з рідинами, які мають різну в'язкість і швидкість прокачування. Це дозволить побудувати графік тривалості подачі різних інгредієнтів в стакан. Чим більше певної рідини має бути в коктейлі, тим більшим буде час її подачі. Втім, це також справедливо для вузьких компонентів типу сиропів.

Залежно від обраних коктейлів, частина перистальтичних насосів має сенс купити з максимальною потужністю або навіть замінити їх на глибинні насоси. Це потрібно для компонентів з найбільшим обсягом типу соку (особливо з м'якоттю), содової і коли. Насос має набагато більшу потужність і здатний перекачати 100-150 мл рідини за 3-4 секунди. Не забувайте, що для інших компонентів коктейлю така потужність буде надлишковою.

Для включення робота можна використовувати що завгодно, хоч кнопку дверного дзвінка з найближчого господарського магазину. Оформлення робота-бармена повністю залежить від фантазії його творця, наприклад, можна виготовити красиву стійку для комплектуючих або зібрати її як попало, але чимось накрити. У ланцюг можна додати світлодіоди для індикації роботи, або залишити робота без підсвічування.

Залежно від кількості куплених насосів, можна вибирати будь-які рецепти коктейлів, а модифікація коду і додавання кнопок включення дозволити навчити робота відразу декільком рецептам. Нескладна конструкція, невелика кількість електронних компонентів і простий код роблять робота-бармена відмінних проектом для тих, хто робить перші кроки у вивченні платформи Arduino і хоче набратися практики для більш складних і трудомістких проектів.
Завантажити код для робота