Полезные материалы

Дідівщина в армії, армійська дідівщина, як вижити в армії, знущання в армії

  1. останні прохання

Про те, скільки горя несе солдатам і їх рідним «дідівщина» в армії, все слова вже сказані. Хто винен, обіцяють розібратися на самому «верху». Особливо після нещодавнього випадку в Челябінську, де нелюд-сержант залишив рядового Андрія Сичова без ніг.

А ось що робити ... Можливо, саме наші поради допоможуть призовникам і новобранцям розібратися в «ритуалах» казармених хуліганів і уникнути знущань. Принаймні вижити, поки проблема (навряд чи швидко!) Буде вирішуватися в цих самих «верхах»

ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ НОВОБРАНЦІВ

Найбільш поширені знущання

1. «Конфіскація»

У новобранців відразу після прибуття в частину «діди» відбирають гроші, продукти і нову форму. Якщо новобранець пручається, «діди» зараховують його в «нетямущі» і після цього катують до знемоги госпроботах або фізичними вправами.

Як себе вести солдату?

Це перше і, мабуть, саме «невинне» прояв «дідівщини», з яким стикається молодий солдат. Можна відразу «піти на принцип», але якщо у тебе немає звання майстра спорту з самбо або боксу, краще не загострювати відносини з «дідами». Без грошей, мамкін пиріжків, новеньких чобіт або форменого шапки (тобі дадуть старі) можна пережити цю здирщину. В іншому випадку тобі можуть залишити соковитий фінгал або розбити ніс. Але це не означає, що навіть у такій ситуації ти повністю беззахисний. Постарайся потрапити на очі командиру роти, батальйону, частини і віч-на-віч розкажи їм все, як було. Пріпугні їх скаргою в прокуратуру.

2. «Сто днів до наказу»

Особливо шанований «дідами» ритуал, який починається рівно за 3 місяці і 10 днів до наказу міністра оборони про звільнення старослужащих з армії. Форми прояви «стоденки» найрізноманітніші. Щоночі молоді солдати повинні класти під подушку дембелям сигарети, на яких має бути написано, скільки «дідусеві» залишилося до наказу. Неслухняних чекає знущальне покарання (наприклад, зібрати за ніч 100 недопалків.) Солдат можуть змусити розповідати «дідам» казки ночами або співати їм колискові на замовлення. Хто плутає слова, навчатиме їх всю ніч без сну.

Як себе вести солдату?

Стався до цієї дємбельською забаві з усією серйозністю. Це щось на зразок казарменій художньої самодіяльності, «керівники» якої жорстоко карають недобросовісних «артистів». Тут є лише два виходи: або грай з «дідом» в його гру, або починай проти нього «антитерористичну операцію»: напиши скаргу командирові підрозділу або частини, звернися в гарнізонну прокуратуру або в особливий відділ, порадь таким же приниженим товаришам по службі зробити те ж саме . Чим більше буде шуму, тим більше вірогідності, що командування відреагує.

3. «Дембельський поїзд»

Четверо молодих солдат піднімають на руки ліжко «діда» і, злегка похитуючи її, носять по казармі. Інші «духи» в цей час простують попереду ліжка і «гудуть паровозиком», треті - біжать назустріч «поїзду» і махають гілками дерев, зображуючи пропливають повз «природу».

Як себе вести солдату?

Цей театралізований кураж «дідів» безболісно переживає лише той, хто приймає давно існуючі «правила гри». Але якщо ти повстав проти них - йди до кінця. Тут можна або відкрито скаржитися командирам, в правоохоронні органи, або ж анонімно «сигналізувати» ім. Був випадок, коли один із солдатів сфотографував те, що відбувається в казармі і розіслав знімки в газети, в МО, в Генпрокуратуру. Після безлічі комісій порядок був наведений.

4. «Протиповітряна оборона»

Солдати, які не виконали будь-якої наказ «діда», зобов'язані всю ніч відганяти від його ліжку комарів і мух. Якщо хоча б одна комаха проникне в охоронювану біля ліжка зону і вкусить «діда», покарання повторюється наступної ночі.

Як себе вести солдату?

Якщо знаєш, що «дід» наступної ночі приверне тебе до цього гидкого «шоу», заздалегідь повідом про це командиру підрозділу, його заступнику з виховної роботи або черговому по частині - дуже ймовірно, що вони постараються своїми очима побачити «концерт» серед ночі і поставлять «діда» на місце.

5. «Громадський фонд»

Старослужащие повністю або частково позбавляють місячного грошового забезпечення солдат-перволітків під яким-небудь надуманим приводом - будівництво стриптиз-бару в частині або збір пожертвувань «на озеленення Місяця». Той, хто відмовляється, буде оголошений «егоїстом» і відправлений за ворота частини просити милостиню у перехожих.

Як себе вести солдату?

Цей «тихий грабіж» вже пахне серйозною статтею Кримінального кодексу РФ. Для початку можеш написати анонімну записку і кинути її в ящик для скарг і пропозицій командиру частини. Чи не подіє - пиши таке ж до військової прокуратури. Чи не допоможе і це - повідом батькам в листі - нехай вони (не називаючи прізвища, щоб не нашкодити твоєї службі) подзвонять за цілодобовим «гарячому телефону» в Головну військову прокуратуру -

8 (495) 247-50-47.

Хто такі «духи» і «черпаки»?

У армійської «дідівщини» є не тільки свої правила, а й свою мову, в якому кожен екзотичний термін означає не тільки клички, але і певне коло обов'язків солдатів того чи іншого терміну служби. Отже, хто є хто?

У перші 6 місяців солдати носять прізвиська «Духи» (також «ПТУРСи», «зелені», «салаги», «слони» та ін.) І носять статус новобранців, нижчої касти, тих, хто тільки що покликаний і не має ніяких прав . В Повітряно-десантних військах є ще одна проміжна звання - «бойовий слон». Присвоюється після першого стрибка з парашутом, але привілеїв не дає.

Наступний щабель - 6 - 12-й місяці, «молоді» ( «стажисти»). Мають незначне право тиснути на «духів». Основні функції - роз'яснювати новоприбулим порядки і «поняття» і вести розвідку в середовищі «салаг» (на предмет «сексотства», матеріального становища і т. Д.).

За ними слідують 12 - 18-й місяці. У цей час солдат називають вже «черепа» ( «черпаки», «фазани»). Це перша привілейована каста в армійській ієрархії. Контролюють виконання негласних обов'язків «молодими» і «духами». Мають право на застосування фізичної сили, можуть напружувати «зелених».

Передостання ступінь - 18-й місяць - сто днів до наказу, «діди». Військовослужбовці «четвертого періоду» (т. Е. Останнього півріччя служби) користуються всіма «правами». «Діди» рідко самі розпускають руки. Рукоприкладство - це прерогатива «фазанів», що діють за вказівкою «дідів». Основна «обов'язок» цієї касти - підтримувати репутацію еліти і готуватися до дембель. Офіцери вважають за краще вирішувати проблеми внутрішнього порядку, навчального процесу, бойової підготовки саме через «дідів».

Останні 100 днів - це дембеля. Відійшов від справ «дід». Таких ще називають «цивільними». Замислюватися йому нема про що - ліжко заправлять, чоботи начисто, камуфляж виперуть ... Все його турботи - підготувати до звільнення дембельський фотоальбом і красиву форму зі значками і аксельбантами.

Не потрапляв "під роздачу»!

перші тижні

Пам'ятайте, що думка старослужащих про вас буде складатися протягом перших трьох-чотирьох тижнів. Як правило, в цей період «молодих» не чіпають, вивчаючи «морально-вольові якості». Залежно від того, як ви проявите себе за цей час, і буде складатися відношення «дідів» до вас. Як же поводитися, щоб уникнути зайвих проблем?

Зайшовши вперше в казарму, не варто злякано озиратися по сторонах. Намагайтеся триматися з гідністю, але не зухвало.

Два рази не повторюють

Відразу зарубайте собі на носі: два рази тут не повторюють і не пояснюють. Найчастіше перші стусани новобранці отримують за неправильно намотану онучу, не за статутом заправлену ліжко і т. Д. Принцип простий - офіцер запитує з сержанта, сержант - з вас. Наприклад, ротний знаходить в розташуванні папірець на підлозі, «дрючит» за це сержанта. Останній не витрачає час на повторне пояснення ... Він починає роздавати «пігулки» направо-наліво. Те ж саме стосується і зубріння статуту. Перевірить офіцер знання обов'язків днювального у молодого солдата, а той тільки мукає у відповідь. Краще завчити відразу, інакше осягати військову науку доведеться в упорі лежачи з трьома бронежилетами на спині. Чим менше до вас претензій, тим вище ймовірність, що ви уникнете черговий «роздачі».

А зуби треба чистити

Величезна увага педантичні дембеля звертають на гігієну і зовнішній вигляд молодняка. Чим охайніше «дух», тим більше до нього поваги. Якщо ввечері ви не почистили зуби, вважайте, що автоматично потрапили в розряд «чухонців». Вічні наряди і побиття вам гарантовані. У перші пару місяців вашому організму буде страшенно не вистачати вітамінів. Тому будь-який укол голкою під час пришивання підкомірця викликає нагноєння на пальцях. Для гидливих «дідусів» це теж критерій для додання вам статусу «чухонца». Якщо не пускають в санчастину, найкращим антисептиком в казармених умовах є сеча. Нариви проходять за два дні, повірте - випробувано на собі.

Слідкуйте за своєю формою. У більшості випадків під «роздачу» потрапляють володарі засаленого мятого камуфляжу. Чи відчуваєте, що вашій формі треба «оновитися», підійдіть перед відбоєм до сержанта і запитайте дозволу випрати. Жоден дембель вам не заборонить. А ось якщо на додачу до свого камуфляжу вам запропонують випрати ще й «дідусів», відповідайте рішучою відмовою: «Що я,« чухонец »який, чи що?» Не виключено, що за це можна отримати по фізіі, але більше до вас з такими проханнями не звернуться.

Музицирующих!

Не приховуйте своїх талантів. Чи граєте на гітарі? При першій же можливості проявіть себе. Старослужащие люблять задумливо помріяти про швидке дембель під душевну пісню, а до вас попит після сольного виступу буде менше. Добре малюєте? Обов'язково скажіть про це «дідам». Доведеться багато працювати над ліпленням шедеврів натільного живопису, але талановиті творці татуювань в армії в пошані. Та й за оформленням дембельського альбому можна уникнути багатьох неприємностей. Володієте красивим почерком? Поділіться своєю здатністю з заступником командира роти з виховної роботи. Він вас посадить за написання бойових листків і різних конспектів. З наближеними до замполіта дембеля вважають за краще не зв'язуватися. Загалом, постарайтеся зайняти в підрозділі якусь нішу, щоб виправдовувати своє «Духівський» існування.

Всі ці поради, звичайно, не вбережуть вас від нетверезих «відморозків», але не варто думати, що у всій нашій армії п'янка серед старослужащих - це норма. Проте в найсерйозніших випадках варто довести до відома командування, по можливості, анонімно. При цьому не зайве натякнути, що аналогічна скарга вже на руках у одного або батька на «громадянці» і він готовий «дати їй хід».

(16

голосів: 4.44 з 5)

останні прохання

  • 03.06.2019

    З домаганнями я стикалася з тих пір, як пам'ятаю себе. Здавалося, що практично кожному треба обов'язково мене помацати, задерти одяг. Розуміння, що така поведінка ненормально прийшло десь в 9-10 років, і я стала робити спроби захистити себе, розповісти окружающімm що відбувається. Але мені не вірили. У моєму житті з'явився знайомий, який був старший на кілька років. Двометровий подкаченний спортсмен був єдиним вагомим аргументом у суперечці з ублюдками, котрі переслідували мене. І він ганяв їх із задоволенням. Просто в одну ніч я прокинулася від того, що цей друг лежить на мені. І після того, як я прокинулася під ним, він просто вирішив використати мене як секс-іграшку. При цьому погрожував і шантажував.

    Детальніше...

  • 03.06.2019

    Чоловік б'є мене. Каже я занадто непокірна. Ми разом майже чотири роки. Перший раз це було коли була вагітна першою дитиною, тижнів 25 було, за то що поспішала на роботу і не вимила, а просто замочила жирний деко. Дальше більше. Змусив другого народити, просила почекати трохи, зовсім небагато після пологів пройшло, запитав: "А знаєш скільки тобі років? Не хочеш дітей - умативает!" Зараз третього вимагає, за останні півроку у мене дві завмерлі вагітності. Де ж я так нагрішила ... Для чого я все це? Не знаю, намагаюся відстрочити неминуче, на довго мене вистачить?

    Детальніше...

  • 01.06.2019

    Батько бив, принижував, та й мати теж. Мати кожен раз підкреслювала мої недосконалості в дитинстві, зовнішні і внутрішні. Одночасно з цим всім мене сильно бив брат. Дуже сильно. Синці на передпліччях були по 8-10 см. Мати про все це знала і говорила "розбираються самі!" А одного разу прокинулася вночі від якогось дивного звуку ... коли прокинулася, зрозуміла, що брат займався онанізмом.

    Детальніше...
  • Читати інші прохання

Про те, скільки горя несе солдатам і їх рідним «дідівщина» в армії, все слова вже сказані

Як себе вести солдату?
Як себе вести солдату?
Як себе вести солдату?
Як себе вести солдату?
Як себе вести солдату?
Отже, хто є хто?
Як же поводитися, щоб уникнути зайвих проблем?
А ось якщо на додачу до свого камуфляжу вам запропонують випрати ще й «дідусів», відповідайте рішучою відмовою: «Що я,« чухонец »який, чи що?
Чи граєте на гітарі?
Добре малюєте?