Полезные материалы

Чи беруть в армію з поганим зором, розглядаємо основні патології

  1. Деякі відомості про роботу військової комісії
  2. Критерії для присвоєння категорії
  3. короткозорість
  4. далекозорість
  5. астигматизм

Перед тим, як потрапити до лав збройних сил, призовник підлягає ретельному обстеженню. Воно проводиться в рамках наказу Міністерства оборони із залученням вузьких фахівців для оцінки стану психічного і фізичного здоров'я юнака. Серед усіх перевірених параметрів в числі тих, які можуть не влаштувати російську армію в особі військової комісії, складається зір.

Важливість зору для захисника держави підкреслювати немає необхідності. Навіть у повсякденному житті ми розуміємо, що за допомогою цього почуття вдається добувати і аналізувати близько 80% інформації.

Існують деякі відхилення, пов'язані з вродженим дефектом органів зору, травмами, сторонніми захворюваннями. Всі вони призводять до порушення зору, тому на устах майбутніх призовників або їх найближчих родичів залишається один і той же питання: «Чи беруть в армію з поганим зором?» Отримати вичерпну відповідь не так складно, але для цього доведеться вникнути в порядок присвоєння категорії придатності до військової служби, критерії відбору та деякі медичні терміни.

» Отримати вичерпну відповідь не так складно, але для цього доведеться вникнути в порядок присвоєння категорії придатності до військової служби, критерії відбору та деякі медичні терміни

Деякі відомості про роботу військової комісії

Кожен раз, коли ми чуємо, що починається осінній або весняний призов, це означає, що створюється спеціальна комісія в складі представників військового комісаріату, сфери освіти, деяких інших громадських організацій і фахівців охорони здоров'я. Ця комісія проводить відбір призовників для несення військової служби в рядах ВС.

Регламентує документом для їх роботи є урядова постанова, яка затверджує Розклад хвороб. Воно являє собою перелік захворювань, з якими призовники підлягають тимчасову відстрочку, повного або часткового звільнення від армії.

Для зручності класифікації ставлення до військової служби характеризується категоріями, які позначені літерами російського алфавіту. Кожна категорія визначає, чи візьмуть юнака в лад чи ні.

  • Повна відповідність вимогам медичної комісії тягне за собою присвоєння категорії «А». Ця категорія дозволяє нести службу в будь-яких військах без обмежень.
  • Невеликі відхилення в стані здоров'я можуть накласти деякі обмеження на місце проходження і характер несення служби, але все ж не відокремлюють призовника від неї. У подібному випадку призовники підходять під категорію «Б» - придатний з обмеженнями.
  • Мрія багатьох симулянтів і невтішний прогноз для тих, хто бажав би пізнати школу життя - Категорія «В». Така позначка в особовій справі означає, що за станом здоров'я юнак не може служити. Однак він залишається військовозобов'язаним та в разі мобілізації він буде задіяний.
  • Категорія «Г» дається тим, кому належить лікування або хто знаходиться на реабілітації. Вона означає, що молоду людину після певного терміну знову закличуть на комісію.
  • Повна невідповідність хвороби і служби відбивається категорією «Д».

Таким чином, стає зрозуміло, що ті, хто хоче відкосити від армії по зору, повинні орієнтуватися на категорії «В» або «Д», що звільняють від громадянського обов'язку.

Критерії для присвоєння категорії

Порушення зору, мабуть, єдине захворювання, в якому чітко передбачені розподілу за категоріями у відповідних статтях Розкладу хвороб. Відомо, що передбачити рішення комісії практично неможливо, навіть при тому факті, що всі відмінні риси того чи іншого захворювання строго прописані в коментарях до статей. При діагностиці зору кожному показнику ставиться у відповідність строго певна категорія придатності, за якою визначається відстрочка від армії по зору, звільнення або відповідність.

короткозорість

Око є унікальним оптичним приладом, за допомогою якого виходить зображення освітлених тел. Роль лінзи відіграє кришталик, він змінює свою кривизну, внаслідок чого змінюється і фокальное відстань. При нормальному зорі зображення фокусується на сітківці. Порушення функцій очі призводить до того, що зображення виходить перед сітківкою. В результаті хворий бачить розмиту картину.

Короткозорість (медичний термін - міопія) може виявлятися в різному ступені. Щоб охарактеризувати ступінь патології, прийнято її висловлювати оптичної силою кришталика, вираженої в діоптріях. Чим більше буде показник оптичної сили, тим більше відстань від зображення до сітківки.

Обчислити оптичну силу хворого з короткозорістю нескладно, тому і розподіл категорій придатності відбувається в залежності від стадій розвитку хвороби.

При показниках від 3 до 6 дптр призовника очікує служба в армії. З деякими винятками, пов'язаними з вибором роду військ, солдат виконуватиме такий же функціонал, що і його товариші по службі. Добитися нормальної гостроти можна після корекції зору за допомогою лінз або окулярів. Окуляри в армії краще, так як для установки і змісту лінз потрібні певні умови, які ніхто надавати персонально не буде.

Категорія «В», що служить приводом, щоб не взяти в армію, присвоюється при порушенні зору з показниками 6 - 12 дптр. При величині, що перевищує 12 дптр, призовник ні за яких умов в армію не потрапить. Про це буде свідчити позначка про наявність категорії «Д».

далекозорість

Гіперметропія - це патологія, яку частіше називають далекозорістю. Полягає вона в тому, що зображення виходить за сітківкою. Корекція зору також можлива за допомогою збиральної лінзи, проте ці можливості залежать від показників, які теж, до речі, виражаються в діоптріях.

Значення в проміжку від 6 до 8 дптр не зважають приводом, щоб призовника не брали в армію. Однак порушення все ж фіксуються, тому такий діагноз відповідає категорії «Б».

Однак порушення все ж фіксуються, тому такий діагноз відповідає категорії «Б»

Якщо підтверджений діагноз далекозорість з показниками від 8 до 12 дптр, то в особовій справі ставиться категорія «В» і призовнику видається військовий квиток. Неважко здогадатися, що при патології більше, ніж 12 діоптрій служити абсолютно неможливо.

Коли лікар робить запис у медичній карті, він може не вказувати саме захворювання. Тоді відхилення прийнято маркувати знаком «плюс» чи «мінус». Позитивні показники відповідають гиперметропии, а мінус ставиться при короткозорості.

астигматизм

Астигматизм досить поширене захворювання , Що супроводжується порушенням поверхні кришталика. Подібна патологія в обох галузях не може бути скоригована, так як одночасно може спостерігатися і міопія, і гіперметропія. При показниках астигматизму від 2 дптр до 5 дптр Стадія захворювання має середнього ступеня ускладнення. У цьому випадку ще можна потрапити в армію, але з категорією «Б». Для високого ступеня характерні порушення до 6-7 дптр. Тут потрібне хірургічне втручання, але навряд чи є фактом те, що після операції доведеться служити.

Порушення зору є ласим шматочком для симулянтів, так як в їх уявленні причиною звільнення від армії може з'явитися усну заяву типу: «Не бачу!». Цей міф давно пора зруйнувати, так як за допомогою діагностичних приладів, які є в кожному кабінеті окуліста, можна перевірити зору, встановивши порушення і їх ступінь.

Часто на військовій комісії окуліст перевіряє тільки гостроту зору, використовуючи таблицю. Цей метод далеко не перспективний, тому якщо є найменший сумнів, що вам поставили невідповідний діагноз, сміливо вимагайте повноцінного повторного обстеження. Через закон ніхто не переступить, тому встановлені показники чітко визначать категорію придатності.

Всі вони призводять до порушення зору, тому на устах майбутніх призовників або їх найближчих родичів залишається один і той же питання: «Чи беруть в армію з поганим зором?