Полезные материалы

Ялинкові іграшки з тканини своїми руками

  1. прості форми
  2. Дзвіночок з бавовняної тканини
  3. Ялинкові іграшки в техніці печворк
  4. використовуємо гудзики
  5. Мішечки з сюрпризом
  6. зменшені копії

Красиві ялинкові іграшки з тканини може зробити кожен. Для цього не обов'язково бути майстром і володіти якимись складними навичками рукоділля.

прості форми

Сердечка, ялинки, дзвіночки, кульки, грибки, чобітки, рукавички, ковпачки, пташки і зірочки своїми руками - це просто.

Ви можете виконувати кожну іграшку яскраво і оригінально, в єдиному екземплярі, змінюючи тканину і дрібні деталі, а можете декорувати ялинку в європейських традиціях, вибравши два основні кольори. Кількість форм можна не обмежувати, чим більше ялинка, тим різноманітнішою нехай будуть форми іграшок.

Вибираємо матеріал для іграшок

З фетру вручну створюють маленькі шедеври, від яких лісова красуня стає доброю і милою новорічної чарівницею. Великі стежки, шов «через край», яскраві теплі кольори тканини, контрастна обробка іграшок з фетру дуже добре поєднуються з холодною хвоєю.

Такі новорічні ялинкові кульки і кексики можна набити синтепоном або залишити двомірними. Сама тканина має товщину, тому ефектно виглядають багатошарові іграшки. Для прикраси добре підходять атласні стрічки, намистини, паєтки. Будь-які блискучі матеріали будуть підкреслювати затишну матовість фетру.

Для шиття на машинці дуже добре підходить бавовняна тканина. Готові вироби не деформуються, вид у них після набивання щільний і пружний, що надає скульптурної м'яким сердець і зірок.

Дзвіночок з бавовняної тканини

Дзвіночок з бавовняної тканини

Дуже простий, як все геніальне. Радіальна симетрія з'являється завдяки тому, що дзвіночок зшивається з трьох деталей по вертикальній осі. У підсумку, від його центру відходять 6 елементів - щільно набитих пухких куточків.

У підсумку, від його центру відходять 6 елементів - щільно набитих пухких куточків

Цікаві варіанти поєднання тканин виходять, коли використовується матеріал зі схожим малюнком в двох кольорах, причому, при складанні деталі складаються так, що стикаються пелюстки одного кольору.

  1. Спочатку робимо просту викрійку своїми руками, яку можна модифікувати як завгодно, змінюючи по своєму бажанню співвідношення довжини і ширини вироби, викроює 6 однакових деталей з тканини.
  2. Зшиваємо по 2 деталі разом, залишаючи внизу по 2 отвори. Утворені 3 заготовки вивертаємо.
  3. Рівне складаємо деталі в стопочку і прошиває на машинці майбутній новорічний дзвоник посередині зверху вниз.
  4. Через залишені отвори набиваємо синтепоном або холофайбер кожну деталь дзвіночка і зашиваємо потайним швом вручну.
  5. Залишилося прикрасити нашу ялинкову іграшку стрічкою зверху, а знизу - бусиной або бубонцем.

Ялинкові іграшки в техніці печворк

Ялинкові іграшки в техніці печворк

Деталі такої новорічної іграшки зовсім не обов'язково контрастні. Буває, близькі за кольором тканини, але з різною значущістю малюнка, дають більший ефект. Прикраси потрібні мінімальні: стрічка, намистина, гудзик. Традиційні форми: шестикутна зірочка і кулька.

Зшити своїми руками кульку правильної форми складно. Тому придуманий варіант, який спрощує і прискорює виконання такої іграшки. За основу береться шар з пінопласту або пінополістиролу. На нього наноситься малюнок майбутніх кордонів клаптиків. За цим малюнком робляться прорізи ножем. Потім до кульки прикладаються шматочки матерії потрібної форми і їхні краї заправляються в прорізи. Шви можна задекорувати шнуром.

використовуємо гудзики

використовуємо гудзики

Декор з гудзиків зараз в моді. Створюються цілі картини з гудзикової мозаїки. І знову контраст доречний. Іграшкову новорічну ялинку з фетру можна розшити гудзиками, ніби прикрасити крихітними кульками. На верхівці фетрового тістечка гудзики зіграють роль посипання. Крім того, можна взяти пластиковий ялинкову кульку і своїми руками обклеїти його гудзиками за допомогою рідких цвяхів.

Мішечки з сюрпризом

Мішечки з сюрпризом

Кулька в клаптику, цукерка або горіх? Що сховав Дід Мороз в морквину? Створення такої ялинкової іграшки - самий елементарний підхід до створення текстильної іграшки своїми руками.

зменшені копії

зменшені копії

На новорічну ялинку можна повісити будь-яку м'яку іграшку, виконану в зменшеному вигляді. Фігурки, звірята, будиночки, машинки. Хтось любить котів, хтось сов або цілий зоопарк відразу.

Дивіться схожі майстер-класи: Іграшки з паперу на Новий рік.

Що сховав Дід Мороз в морквину?