Полезные материалы

Рецепти самогону: Самогон з винограду

  1. Рецепт виготовлення чачі (самогону з винограду) в домашніх умовах
  2. Відгуки та обговорення: Самогон з винограду - чача в домашніх умовах

Якщо Ви читаєте цей текст, значить Ви шукаєте рецепт самогону з винограду (та ж грузинська чача, та ж італійська граппа, той же бренді і коньяк перед настоюванням в дубових бочках) Якщо Ви читаєте цей текст, значить Ви шукаєте рецепт самогону з винограду (та ж грузинська чача, та ж італійська граппа, той же бренді і коньяк перед настоюванням в дубових бочках). І якщо цей сайт не перший, на який Ви зайшли, то, напевно, Вам попадався такий рецепт:

Виноградні вичавки - 10 літрів, дріжджі - 100 г, цукор - 5 кг, вода - 30 літрів.
Воду нагріваємо до 30 градусів, все перемішуємо і закриваємо посуд теплими куртками або ковдрами. Даємо побродити 7 - 10 днів і перегонимо. Отримуємо близько 7 літрів домашнього самогону з винограду, що відрізняється кришталевою світлістю, недосяжною для самогону, отриманих зі слив, яблук, цукру або будь-якого іншого сировини.

Насправді, цей рецепт чачі з винограду, нескінченно копіюється з сайту на сайт, потребує уточнення. Давайте розбиратися.

1. Які виноградні вичавки маються на увазі? Якщо Ви робили біле вино, для якого використовується тільки виноградний сік, і у Вас залишилися вижимки - це одне. Якщо ж Ви робили червоне вино, при виготовлення якого мезга починає бродити разом з соком, віддаючи в вино колір і терпкість виноградної шкірки, і вичавки відокремлюються тільки через кілька днів, то це зовсім інше. У другому випадку в вичавках вже набагато менше тих екстрактивних речовин, які і надають виноградному самогону неповторний аромат і смак. Так що, перша коригування: 10 літрів ще не блукали вичавок або 20 літрів уже блукали.

2. Що за дріжджі? Боюся, що кількість 100 грам видає, що маються на увазі хлібопекарські дріжджі у вигляді бруска, схожого на шматок мила. Це категорично неприпустимо - ці дріжджі призначені для отримання дріжджового тіста! Самогон, в кінцевому підсумку, Ви отримаєте, але це буде не чача! Відкрию страшну таємницю - дріжджі взагалі можна не додавати. На винограді завжди присутні ці бактерії (так, так, дріжджі - це бактерії) і якщо Ви не мили виноград з милом, то вони залишаться в віджиманні і бродіння почнеться саме собою. Ну а якщо вже й додавати дріжджі, щоб поквапити початок бродіння, то тільки спеціальні, винні, у вигляді сухого порошку, в кількості 5-10 грам. Є нюанс - якщо Ви робите чачу не в сезон збору винограду і використовуєте імпортну сировину, то, так, є шанс, що виноград оброблений якоюсь хімією, яка вбила все дріжджові бактерії. В цьому випадку виноград треба добре промити, а в мезгу додати винні дріжджі.

3. Щодо нагріву води і утеплення. Якщо на вулиці 25 градусів, то можна нічого не нагрівати, цього достатньо. І утеплення можна теж не робити. Процес бродіння йде з виділенням тепла і температура браги сама собою буде на 2-3 градуси вища за температуру повітря. Утеплення потрібно тільки в тому випадку, коли в приміщенні, де стоїть бак з брагою, велика різниця між денною та нічною температурою. Більш важливим є інше - раз в день, а краще частіше, треба відкривати ємність з брагою і опускати піднялася шапку мезги назад в рідину. В іншому випадку є ймовірність, що в меззі з'явиться цвіль.

4. Перегонка. Вважаю, що переганяти потрібно двічі. З відсікання «голови» і «хвоста». Причому, особливо «хвоста». В «голові» містяться ефіри - пахуча складова, що відповідає за збереження запаху вихідної сировини, а ось в «хвостах», в основному, це сивушні масла, що відповідають за головний біль. Можна обмежитися і однієї перегонкою, самогон буде більш «виноградним», але при подвійній перегонці чача буде чистіше, менш «самогоністая». Вибір за вами.

5. Вихід - 7 літрів. Це питання, давайте рахувати. за формулою виходу спирту з цукру (1 кг цукру - 0.639 л спирту) з 5 кг покупного цукру і ще приблизно 0.5 кг цукру в вичавках (при допущенні, що в 10 літрах вичавок - чверть - це рідина з 20% глюкози) ми повинні отримати 5.5 кг * 0.639 л / кг / 40% = 8.8 л 40-градусного виноградного самогону. Але це занадто оптимістично. Чи не враховано неповне зброджування цукру, випаровування спирту, втрати при перегонці. Мені ближча перевірена народна формула - «кіло цукру - літр горілки». По ній повинно в підсумку вийти 5.5 літрів 40-градусного напою. Однак, якщо Ви претендуєте на те, щоб Ваш виноградний самогон іменувався «чача», то треба робити не 40, а 50 градусів, і тоді це вже 4.5 літра. Разом, на виході виходить близько 5 літрів 50-градусної домашньої чачі з винограду.

6. Про кришталевій чистоті, недосяжною для інших самогон. Це міф. Якщо при перегонці брага не кипить, відсікаються «голови» і «хвости», вода, що витікає з холодильника самогонного апарату не дуже холодна і не дуже гаряча, іншими словами, якщо перегонка правильна, та ще й подвійна, то хоч з табурета Ви женіть - самогон буде кристально прозорим!

Отже, ось що вийшло з урахуванням наведених вище зауважень.

Рецепт виготовлення чачі (самогону з винограду) в домашніх умовах

- Виноградні вичавки, що не блукали - 10 л (бродили - 20 л)
- Винні дріжджі - 5 - 10 г (якщо виноград купується восени, «живий», то можна обійтися і без них)
- Цукор - 5 кг
- Вода - 30 л.

Воду нагріваємо до 25-30 градусів, все перемішуємо, бак закриваємо водяним затвором. Якщо ночі холодні, то бак з брагою бажано утеплити. Під час бродіння (7 - 10 днів) періодично, хоча б один раз в день, занурюємо назад в брагу спливаючу на поверхню шапку мезги. Після закінчення бродіння робимо подвійну перегонку і отримуємо близько 5 літрів 50-градусної виноградної чачі.

Ще. Якщо Ви хочете отримати більш «виноградний» смак самогону, то можна зменшити кількість цукру до, наприклад, 3 кг, а води до 17-19 літрів. Вихід чачі буде, відповідно, близько 3 літрів.

І останнє. Якщо Ви живете в Грузії, Криму, Середньої Азії або Краснодарському краї, іншими словами, якщо Ви можете дозволити собі робити виноградний самогон не з віджимання, а з виноградного соку, то для отримання 5 літрів 50-градусного самогону з винограду склад інгредієнтів схлопивается до одного пункту - виноградний сік разом з віджиманням - 25 - 30 літрів. Все інше - як описувалося вище.

Відгуки та обговорення: Самогон з винограду - чача в домашніх умовах

Владим
Дякуємо. все логічно

Валентина
де взяти винні дріжджі?
Сайт "Домашній Алкоголь"
Наберіть в Яндексі "винні дріжджі купити"

Петро
Дякуємо!!! За настільки точне розгорнутий опис. Відразу видно що писав обізнана людина. Всіх благ.

Геннадій
Спасибі за докладний рецепт, обов'язково спробую. З повагою. Геннадій.

Юрій
дуже прекрасна статья.Нігде не зустрічав такої конкретики.

Іван
Дякую! Мені стаття сподобалася

Михайло
Чи потрібно зменшувати кислотність до бродіння шляхом додавання води в виноград сорту "Ізабелла", вирощений в середній смузі Росії?
Сайт "Домашній Алкоголь"
Кислотність може мати значення, якщо Ви робите вино, а для самогону це без різниці. При перегонці цукор в дистилят не переходить

Володимир
Шановний автор! Ваша стаття мені була дуже цікава! Зараз у мене грає виноградна брага! 10 літрів виноградного соку з макухою розбавив 40 літрами води і 8 кг цукру! Разом 50 літрів! Так як на мою думку на самому винограді не залишилося диких дріжджів так як мені довелося ретельно мити виноград, тому що він не з Грузії зірваний прямо з виноградника, а куплений в Європі де все обробляється хімією для більшого збереження, тому я додав 10 грам сухих дріжджів призначених саме для браги! І виробник дріжджів стверджує, що 10 грам досить для 50 літрів! Брага активно грає вже п'ятий день виділяючи вуглекислий газ, але руки так і сверблять додати ще 10 грам, що б отримати з браги максимальну кількість міцного самогону! У вашій статті ви говорите, що 5-10 грам спеціальних винних дріжджів досить! Чи не могли б ви навести який-небудь аргумент в підтвердженні цього? Заздалегідь дякую!
Сайт "Домашній Алкоголь"
Ви ж самі сказали, що брага активно грає - ось Вам і аргумент

В'ячеслав
я, поставив вино з домашнього винограду в Підмосков'ї 10кг + 5кг цукор йде браженіе 1місяць, хочу перегнати в самогон як неіспортіть, я роблю це в перші ???
Сайт "Домашній Алкоголь"
Робіть, як написання статей, і все вийде!

В.І.
Я так і не зрозумів, що таке вичавки. Ось я купив на ринку 20 кг якогось солодкого винограду без кісточок, суміш чорного і білого. Пропустив через крупноячеистой м'ясорубку і залив цю погань в 20-ти літрову пляшку. Досипав туди 2 кг цукру для бродіння і одягнув рукавичку. Поставив ближче до батарее.Через добу рукавичка встала дибки. Температура в пляшці приблизно 25 град. Що далі робити? Купив самогонний апарат на 8 літрів.
Сайт "Домашній Алкоголь"
Якби Ви робили вино, то після відділення соку, залишилися б вичавки. А зараз у Вас вичавки з соком.
Через 3-5 днів бродіння треба буде відокремити брагу від мезги (через наволочку, панчіх, прес або якось ще). У ці дні не забувайте занурювати мезгу назад в брагу (див. Статтю).
Залишилася брагу дайте повністю перебродити. Періодично відкривайте рукавичку, вона знову буде надуватися, знову відкривайте і т.д. поки вона перестане надуватися. Тепер можна переганяти. Про перегонці смотрте на сайті.
Успіхів!
В.І.
Дякуємо за увагу. Про рукавичці не хвилюйтеся - вона ж проколота голкою. Значить, через 5 днів я отжимаю заграв сік, а що залишилася мезгу викидаю. У 20 кг виноградної маси я вклав 2 кг цукру. Мені здається, що після віджимання соку (вийде літрів 14 - 15) в нього варто додати ще скільки-то (?) Цукру і залишити дображивать, поки не впаде рукавичка. А то брага вийде якась ріденька.
Дякуємо.
Сайт "Домашній Алкоголь"
Брага повинна мати 20-25% цукру (більше звичайні дріжджі не переробленої). Якщо виноград був дуже солодкий, то там тож 20% цукру, а ви ще 2 кг додавали, так що більше не треба. Сахара відносно багато треба додавати, якщо чача робиться з вичавок з додаванням води, а у вас виноград цілком.
Але, в принципі, можете потроху додавати і дивитися, бродить - добре, як перебродить ще трохи додати і т.д. А як після додавання бродіння не поновилося - перегонка.
В.І.
Ще раз велике спасибі. Буду повністю слідувати Вашим вказівкам. Валентин Іванович.

Геннадій
супер, зробив без цукру (на одному соку) і з цукром, відрізняється як небо і земля. без цукру набагато краще

1. Які виноградні вичавки маються на увазі?
2. Що за дріжджі?
Чи не могли б ви навести який-небудь аргумент в підтвердженні цього?
Що далі робити?