Полезные материалы

Компот з винограду на зиму - зберігаємо смак літа + Відео

  1. Компот з винограду на зиму - як зробити смак більш насиченим Найкращий сорт винограду для компоту...
  2. Консервація винограду на зиму - корисні поради
  3. пропонуємо Вам ознайомитися

Компот з винограду на зиму - як зробити смак більш насиченим

Найкращий сорт винограду для компоту - це синій, або як його ще називають, темний виноград. Це такі сорти, як Голубок, ароматна Ізабелла , Темний кишмиш, Молдова. Ягоди забарвлюють сироп в темно-синій колір, так що на вигляд цей компот буде нагадувати справжнісіньке вино, але при цьому його без побоювання можна давати дітям як звичайний сік.

Звичайно ж, можна варити компот для консервації і з зеленого, або так званого, білого винограду. Але для посилення смаку і надання кольору вам варто тоді покласти в кожну банку трохи червоних яблук або промиті листя вишні.

Якщо вам подобаються насичені і пряні смаки компоту, то можете додати в нього корицю, ванілін, цедру лимона. Ця інгредієнти змусять виноградний компот на зиму заграти абсолютно новими і незвичними смаковими нотками.

Виноградний компот на зиму - кращі рецепти приготування

Компот з грон винограду - це найпростіший рецепт. Вам не потрібно витрачати сили на те, щоб очистити гребінці і оглянути кожну ягідку. Порядок дій гранично простий:

  • Вимийте виноград гарячою водою, огляньте грона на наявність підгнилих або незрілих ягід, видаліть їх.
  • Покладіть грона в чисті нестерилізовані банки. Ягоди повинні займати близько третини обсягу.
  • Приготуйте сироп з цукру з розрахунку, що 1 склянка цукру заливається 2-ма літрами води.
  • Перекипіла гарячий сироп залити в банки, де укладений виноград.
  • Банки виставити в каструлю з підігрітою водою або спеціальну ємність для стерилізації та прокип'ятити до тих пір, поки вода в банках не почне кипіти.
  • Стерилізовані (ошпарені окропом) кришки укладаємо на банки і закочує їх за допомогою закаточной машинки.
  • Перевертаємо банки шийкою вниз і вкриваємо ковдрою. Після охолодження можна винести на холод або в підвал.

Після охолодження можна винести на холод або в підвал

Компот з ягідок винограду робити складніше, зважаючи на великі трудовитрат. Зате смак компоту виходить більш яскравий. Для цих цілей краще вибирати сорти з великими ягодами, наприклад, Молдову. А от кишмиш Запорізький забере у вас надто багато часу - ягоди у нього дуже дрібні. У розрахунку на трилітрову банку вам знадобиться 700 грам винограду, 2 л води, 1 склянка або 250 мл цукру.

У розрахунку на трилітрову банку вам знадобиться 700 грам винограду, 2 л води, 1 склянка або 250 мл цукру

Процес небагато чим відрізняється від попереднього. Банку повинна бути заповнена ягодами приблизно на третину. Приготуйте заздалегідь окріп, щоб процес йшов без пауз. Залийте банку з виноградом окропом і закрийте поки нестерилізованих кришкою. Дайте постояти 10 хвилин. Злийте воду з банки в каструлю і дайте їй закипіти. Засипте в банку склянку цукру, паралельно простерилизуйте кришку в іншій каструлі з киплячою водою. Потім поставте банку на тарілку і залийте в неї окріп так, щоб трохи води витекло назовні з банки. Залишилося тільки закатати банку простерилизованной кришкою, і поставити її денцем вгору остигати, закутавши в ковдру.

Консервація винограду на зиму - корисні поради

Не лякайтеся, якщо після перевертання у горлечка банки ви бачите пінку. Це тимчасове явище і воно швидко зникне. Зазвичай це відбувається протягом години-двох після перекидання. Також ви повинні знати, що компот з винограду, заготовлений на зиму, можна не тільки пити - це відмінна основа для приготування желе, мусів, фруктового крему для торта.

пропонуємо Вам ознайомитися

Не потрібно класти в компот занадто багато цукру, так як цілком достатньо і природного консерванту - виноградної кислоти.

Наостанок ми рекомендуємо вам, якщо ви варите компот з грон, зрізати гілочку у самого початку ягід, щоб вона не заважала. Якщо у вас виник дефіцит скляних банок, то ви можете заощадити тару, консервуючи повні банки виноградних ягід. Коли прийде час, вам потрібно буде просто розбавити компот до прийнятної концентрації кип'яченою водою.