Полезные материалы

Як зробити сік з винограду в домашніх умовах

  1. Важливі особливості приготування виноградного соку
  2. Виноградний сік: класика жанру
  3. Виноградний сік: ручний віджимання
  4. Виноградний сік: соковижималка
  5. Виноградний сік: соковарка

Зміст статті

Виноградний сік по праву вважається джерелом вітамінів і корисних макро / мікроелементів. У складі продукту міститься максимальна кількість сахаридов (глюкоза, фруктоза), які підтримують роботу мозку в повноцінному режимі. Крім цього виноград благотворно впливає на діяльність шлунково-кишкового тракту за рахунок входять вітамінів групи В-В6, С, Е, поліпшує роботу серця завдяки магнію, заліза і кальцію. Щоб правильно приготувати напій, необхідно мати достатні знання стосовно процесу консервації і віджимання.

Важливі особливості приготування виноградного соку

  1. Головним аспектом приготування прийнято вважати його правильний віджимання від мезги - шкірки і кісточок. У регіонах, які роблять упор на вирощування винограду, найбільш цінним є продукт першої стадії віджиму. Він виходить в результаті дроблення сировини, при належній пастеризації продукт повністю готовий до вживання.
  2. Під час ручної обробки ягоди піддаються віджиманню руками, після чого піддаються фільтрації. Проціджування проводиться за допомогою марлевої тканини або бинта, сита для борошна або ягід, капронових панчіх, друшляка. При подрібненні сировини м'ясорубкою або блендером сік фільтрується аналогічним чином.
  3. Якщо у вас є соковижималка, має сенс скористатися нею. Даний варіант вважається ідеальним, якщо прилад забезпечений функцією «Віджим». Дуже зручним є спосіб із застосуванням насадки для м'ясорубки, але з нею доведеться повозитися. Однак в такому випадку кінцевий продукт виходить чистим, оскільки мезга віджимається практично повністю.
  4. Просунутим господаркам варто придивитися до соковарці. В даному випадку ягоди завантажуються безпосередньо в порожнину (відсік) приладу, а потім включається режим «Варка». Головне, не варто забувати про періодичне розминці розпарених плодів. У цьому вам допоможе толкушкой для картоплі. Після варіння сік закочується в стерилізовані банки і відправляється на тривале зберігання.
  5. Особливу увагу варто приділити цукрового піску, його додавати необов'язково. Проте, людям які віддають перевагу солодкі напої, варто дотримуватися пропорцій з розрахунку 100 гр. піску на 2 кг. солодкого винограду. Якщо ви готуєте сік з кислого сорту, кількість цукру потрібно збільшити з урахуванням особистих переваг.
  6. У гілках темного винограду міститься багато дубильних речовин, тому їх можна не виймати. Гілочки зроблять напій терпким, але м'яким. При приготуванні виноградного соку на основі білих сортів все відростки потрібно обов'язково прибрати, в іншому випадку вони додадуть напою негарний болотний відтінок.
  7. Для приготування виноградного соку оптимальними вважаються «віние» сорти. До них відноситься «Армалага», «Голубок», «Каберне», «Йоханітер», «Ізабелла», «Лідія». Також можна використовувати «Біанкі», «Іллічівський» (ранній). Здебільшого сік готується з чорного винограду, але є сенс змішати два сорти (білий і чорний) одноразово.

Важливо!
Завжди пастеризують виноградний сік, в іншому випадку процес бродіння почнеться після закінчення 2-4 днів. Щоб правильно провести процедуру, візьміть широку каструлю з високим бортом, опустіть на дно ємності дерев'яну підкладку, поставте на неї банку з соком. Заповніть залізну ємність водою, включіть конфорку на повільний або середній вогонь, кип'ятіть при 85 градусах протягом півгодини.

За бажанням пастеризувати напій можна до розливу по скляних ємностей. Щоб домогтися 100% результату, робіть пастеризацію 2 рази. Після першого півгодинного кип'ятіння остудіть складу до кімнатної температури, потім проведіть повторну процедуру. В результаті другої пастеризації кінцевий напій стане напівпрозорим, після цього його можна піддавати консервації.

Виноградний сік: класика жанру

Виноградний сік: класика жанру

  • вода фільтрована - 3 л.
  • виноград (переважно темний) - 10 кг.
  • цукровий пісок - на розсуд
  1. Вимийте грона винограду проточною водою, ретельно обробляючи кожну ягоду. Переберія плоди, виключивши зіпсовані і пом'яті.
  2. Для подрібнення скористайтеся блендером, м'ясорубкою або комбайном. Після цього процідіть рідину від м'якоті і макухи, спорудивши своєрідний фільтр: викладіть в друшляк марлеву тканину, складену в декілька шарів, пропустіть склад.
  3. Отриманий сік відіжміть, перелийте в каструлю з товстими стінками і дном. Мезгу, яка вийшла в результаті віджиму, залийте водою з тим розрахунком, що на 5 кг. сировини доводиться 0,5 літра фільтрованої (питної, кип'яченою) води. Після додавання рідини перемішайте суміш і знову відіжміть, додайте в каструлю з соком.
  4. Поставте ємність на плиту, включіть конфорку на середню позначку, нагрівайте до появи перших бульбашок. Ні в якому разі не допускайте кипіння складу, тривалість термічної обробки складає близько 15-20 хвилин. Як тільки ви помітите, що суміш починає закипати, поставте температуру на мінімальну позначку.
  5. Після закінчення терміну кип'ятіння зніміть ємність з вогню, залиште на 1,5-2 години. Цей термін необхідний для того, щоб сік став чистішим, прозорим. Далі помістіть каструлю на плиту, доведіть до кипіння (друга пастеризація). На даному етапі можна додати цукровий пісок (за бажанням), чекаючи розчинення кристалів.
  6. Приступайте до очищення і стерилізації банок. Вимийте ємності харчовою содою, потім відправте в широку каструлю з дерев'яною підкладкою або бавовняним рушником на дні. Залийте порожнини водою, кип'ятіть 15-20 хвилин. Проведіть стерилізацію кришок протягом чверті години.
  7. Розлийте ще теплий сік по гарячих банкам, не допускайте різкого перепаду температур рідини зі склом. Засукайте тару, переверніть горловиною вниз, укутайте теплою ковдрою. Дочекайтеся охолодження до кімнатної температури, перенесіть напій в прохолодне місце на тривале зберігання.

Виноградний сік: ручний віджимання

Неможливо приготувати багато виноградного соку подібним чином, оскільки ручний спосіб вважається досить трудомістким. Проте, рецептура має позитивну особливість: кінцевий продукт не має специфічний смак, який виходить в результаті дроблення кісточок. Щоб позбутися від кислинки (вона обов'язково буде присутній), додайте цукровий пісок в потрібних вам кількостях.

  • виноград (будь-який) - 8 кг.
  • цукровий пісок буряковий - на розсуд (за смаком)
  1. Вимийте виноград, приділяючи увагу кожній ягоді. Очистіть грона від гілочок, роздушіть плоди руками до утворення соку і мезги. Процідіть рідину, зробивши фільтр: складіть марлю в 3 шари, помістіть на дно друшляка, відіжміть рідину в окрему каструлю.
  2. Оброблений макуха, який загорнутий в марлю, викладіть в емальовану ємність. Залийте очищеною водою в пропорції 1 л. рідини на 1 кг. мезги, поставте на плиту. Виставите середній вогонь, кип'ятіть продукт близько 10-15 хвилин, після цього вимкніть конфорку і остудіть склад.
  3. Після цього процідіть зручним способом відвар макухи, перелийте його в каструлю з чистим виноградним соком. За бажанням всипте цукровий пісок (на 1 л. Напою припадає 120 гр. Цукру), дочекайтеся розчинення гранул.
  4. Вимийте тару питною содою, потім простерилизуйте її зручним способом. Можна поставити банки шийкою вниз в духову шафу, а потім нагрівати протягом 15 хвилин, поступово підвищуючи температуру з 60 до 140 градусів. Те ж саме необхідно зробити з бляшаними кришками.
  5. Після стерилізації розлийте виноградний сік, закрутіть, переверніть догори дном. Остудіть при кімнатній температурі, відправте на зберігання в льох або підвал.

Виноградний сік: соковижималка

В умовах технічного прогресу багато господинь вдаються до використання соковижималки, і це не дивно. Прилад дозволяє отримати якісний продукт за максимально короткі терміни. Розглянемо технологію покроково.

  • виноград чорний - 3,5 кг.
  • виноград білий - 1,5 кг.
  • цукровий пісок - на розсуд
  1. Ретельно промийте виноградні грона, переберіть плоди, відсіваючи пом'яті і зіпсовані. Відокремте ягоди від гілок, зберіть соковижималку.
  2. Підберіть оптимальну посуд з шийкою, діаметр якого збігається з краником приладу. Подібний хід скоротить ступінь дотику соку з повітрям.
  3. Надсилайте виноградні плоди в порожнину приладу поетапно невеликими частинами. Періодично зупиняйте процес, щоб очистити лопаті і відсіки від кісточок.
  4. Коли весь виноград буде вичавлений, пропустіть сік через кілька шарів марлі, віджимаючи м'якоть. Надішліть продукт в каструлю з емальованим покриттям.
  5. Візьміть макуха, розбавте його водою в пропорції 2: 1, перемішайте, відіжміть через марлю і друшляк, перелийте в ємність з соком. Додайте цукровий пісок (за бажанням).
  6. Увімкніть плиту на середній вогонь, доведіть масу до появи перших бульбашок, зменшіть потужність до мінімуму, млоїте ще чверть години.
  7. Простерилизуйте ємності, потім розлийте сік в гарячі банки і негайно закупорьте. Перевірте, чи не протікає кришка: переверніть тару горловиною вниз, проведіть пальцем по периметру.
  8. Остудіть сік, загорнувши його в рушник. При досягненні кімнатної температури перемістіть банки в підвал або льох, вживайте після закінчення 1 місяця.

Виноградний сік: соковарка

Завдяки оптимальному режиму, приготування соку в соковарці стане прекрасним рішенням консервації продукту. Розглянемо важливі аспекти по порядку.

  • виноград - 8 кг.
  • цукровий пісок - за смаком
  1. Відсортуйте виноград, прибравши недостиглі, пом'яті і зіпсовані плоди. Чи не знімайте ягоди з гілки. Вимийте їх, помістіть в відсік соковарки згідно з інструкцією по вазі.
  2. Що стосується додавання цукру, перекладайте їм кожен шар винограду, щоб сік був рівномірно подслащен. Встановіть контейнер або миску для збору рідини, налийте воду в порожнину.
  3. Варіть сік близько 1-1,5 годин (точний час зазначено в керівництві користувача). Після закінчення терміну перелийте напій в заздалегідь простерилізовані банки, закупорьте чистими кришками.
  4. Переверніть тару шийкою вниз, обмотайте теплим рушником, дочекайтеся повного остигання (близько 12-14 годин). Віднесіть банки з соком в льох, перед вживанням збовтувати.

Смак соку залежить від ряду особливостей, таких як сорт і колір винограду, час дозрівання та збору, варіанти віджиму і, власне, самого приготування. У випадках, якщо ви володієте достатньою кількістю сировини, кінцевий продукт можна отримати ручним або механічним способом. Перший варіант вважається малоефективним, другий досягається шляхом використання блендера, соковижималки, м'ясорубки або спеціального преса.

Відео: як зробити маринований виноград і виноградний оцет