Полезные материалы

При якій температурі прати постільну білизну

  1. Успіх залежить від високої температури?
  2. Умови правильної першого прання кольорової білизни
  3. Як часто потрібно прати ліжко?

Іноді один лише аромат випрану білизни здатний закрутити голову і зняти накопичене за день напругу. А буває, що комплект чистий, але виходить від нього запах залишає бажати кращого. Так як правильно і при якій температурі прати постільну білизну, щоб воно довше служило і кожен раз радувало приємним ароматом?

Успіх залежить від високої температури?

Ні. Якщо білизна використовували 7-10 днів, сильних забруднень на ньому немає, то прання при температурі 35-40 ° С в стані якісно відчистити тканину. Головне, щоб порошок або гель не перевищували рекомендовану для одного разу дозу, полоскання пройшло з достатньою кількістю води, а при сушінні залишки вологи випарувалися навіть з товстих рубців швів.

Якщо на наволочках є залоснівшіеся ділянки або плями поту, то й у цьому випадку піддавати весь комплект високотемпературної пранні необов'язково. Досить зволожити і натерти особливо забруднені місця милом від плям, а після п'ятнадцятихвилинної витримки відправити наволочки з іншими виробами в машинку для обробки в режимі, що забезпечує температуру води не вище 40 оС.

У яких випадках потрібно прання постільної білизни при 90-95 ° С?

  • Новонароджений вік. Поки імунітет дитини ще слабкий, а на постільній білизні то і відносини виникають важко виводяться плями, які можуть стати хорошим середовищем для розвитку бактерій, прання при високих температурах кращий спосіб позбутися від них, не вдаючись до хімії. Про те, як правильно випрати білизну для новонароджених, читайте в цій статті .
  • Алергія, захворювання шкіри. Кип'ятіння білизни знищить велику частину шкідливих бактерій, алергенів, пилових кліщів в ньому.
  • Необхідність відновлення білизни виробів, розрахованих на можливість впливу високих температур при пранні. Шовкові, синтетичні тканини піддавати такому пранні не можна.
  • Дезінфекція для знищення паразитів (постільної, звичайної воші, клопів, бліх).

Використання такого режиму прання позбавить від більшості забруднень. Але потрібно розуміти, що на фарбувальні пігменти висока температура теж впливає, тому візерунки на білизні можуть поблекнуть вже після першої обробки.

Гранично допустимі межі температури води для прання комплектів з дорогих тканин:

  • Щоб батистові, бамбукові і шовкові тканини постільної набору не втратили розкішного вигляду, їх ніколи не можна прати у воді вище 30 градусів, піддавати віджиму на високих оборотах. Висновку в'їдаються плям допоможе попереднє замочування в теплій мильній воді і ручна обробка найзабрудненіших ділянок.
  • Синтетичні тканини трохи менше «примхливі», але часті прання при температурі вище 40 0С швидко перетворять комплект в набір дрантя. До віджиму на великих оборотах (від 800 і вище) теж краще вдаватися рідше, щоб відстрочити настання моменту, коли на тканині з'явиться безліч катишков.
  • Льон, поплін, сатин довше прослужать, якщо для більшості прань вибирати варіанти з максимальним нагрівом води до 40 градусів. Обробка в більш гарячому середовищі поступово посилить жорсткість волокон, чому сатинові і попліновие вироби втратять глянсовий блиск, а лляні стануть менш приємні на дотик.

Обробка в більш гарячому середовищі поступово посилить жорсткість волокон, чому сатинові і попліновие вироби втратять глянсовий блиск, а лляні стануть менш приємні на дотик

Умови правильної першого прання кольорової білизни

Щоб візерунки на тканині білизни радували око протягом усього періоду його використання, новий комплект необхідно перший раз випрати ще до початку експлуатації. Спочатку весь набір потрібно замочити в підкисленою оцтом прохолодній воді, додавши на кожен літр 4 столових ложки засобу. Через 30 хвилин після замочування вироби слід прополоскати в холодній воді, а потім віджати в машинці, якщо це виробник білизни не заборонив подібний вплив.

Як часто потрібно прати ліжко?

Більшість людей користується стандартною схемою, влаштовуючи зміну білизни раз на тиждень влітку і два рази в місяць взимку. Це цілком виправданий алгоритм, оскільки взимку осіб менше потіє і часто вирушає спати в піжамі, що заважає постільній білизні просочуватися нашим запахом і потом.

Якщо трапилося так, що білизна забруднилося швидше звичайного, то ніхто не заважає його змінити на чистий комплект. Тому під час хвороби або особливо спекотної погоди білизну можна міняти хоч кожен день.

Успіх залежить від високої температури?
Так як правильно і при якій температурі прати постільну білизну, щоб воно довше служило і кожен раз радувало приємним ароматом?
Успіх залежить від високої температури?
Як часто потрібно прати ліжко?