Полезные материалы

Види аплікацій - читати статтю в Ігромагазіне

аплікація   - це простий і неймовірно цікавий вид творчості, який буде зрозумілий навіть 3-4 річній дитині

аплікація - це простий і неймовірно цікавий вид творчості, який буде зрозумілий навіть 3-4 річній дитині. Різати, згинати, приклеювати папір, працювати з дитячими безпечними ножицями і клеєм - все це дитина буде вчитися робити в цікавому творчому процесі, дуже корисному для всебічного розвитку. Виконання аплікацій дозволить дитині потренувати дрібну моторику, розвинути просторове мислення, зробити руху більш вправними і точними.

На сучасному ринку дитячих товарів представлені найрізноманітніші творчі набори для аплікації, серед яких можна знайти:

класичні паперові аплікації;
аплікації з паєток або страз;
пісочний аплікації;
аплікації з шнурків;
аплікації з фольги;
змішані види аплікацій.

Паперові набори для аплікацій - це перевірена часом класика, яка підходить навіть для початківця юного художника Паперові набори для аплікацій - це перевірена часом класика, яка підходить навіть для початківця юного художника. Сучасні набори містять яскраву кольоровий папір хорошої якості або щільний картон, на які часто вже нанесені контури малюнка. Наклеюючи на лист-основу яскраві шматочки паперу, малюк отримає привабливу картинку із зображенням улюблених героїв мультфільмів або казок.

Цікавим варіантом паперових аплікацій є картини, виконані в популярній сьогодні техніці «квілінг». Малюнок на такий аплікації виходить об'ємним, а сама картинка виглядає дуже оригінально і може служити чудовою прикрасою дитячої кімнати. Аплікації такого типу досить складні, вимагають посидючості, тривалої концентрації уваги і терпіння, тому рекомендуються дітям старше 8 років.

Маленьким модницям напевно сподобаються аплікації з паєток або страз , Адже картини з цих матеріалів виходять яскравими, блискучими і дуже стильними. Виробники творчих наборів з даним типом аплікацій пропонують прикрасити стразами і паєтками принцес з мультиків або добрих симпатичних тварин. Стрази, як правило, вже мають липку основу, так що для їх кріплення на картинку не потрібно додатково користуватися клеєм. Це означає, що з такою роботою прекрасно впораються навіть молодші дошкільнята, а процес виготовлення аплікації принесе їм масу задоволення.

Не менш цікавий і захоплюючий ще один тип наборів для аплікацій, який сьогодні дуже актуальне - це аплікації з піску. Такі набори підійдуть малюкові старше 3 років. Не бійтеся, що малюк забрудниться в клеї - кольорові крупинки наносяться на спеціальні проклеєні місця, які до початку роботи захищені плівочка. Готові картини з мерехтливим піском виглядають по-справжньому чарівно, а робота з даним матеріалом буде для дошкільника не тільки цікавою, але й розвиває. Вона дозволить удосконалити точність рухів, розвинути уяву і фантазію, уміння працювати зі зразками і бути акуратним.

Аплікації з шнурків сподобаються всім хлопцям і дівчатам старше 7 років. У набір входить пряжа, гачок для в'язання та детальна інструкція. З пряжі дитині потрібно буде зв'язати справжній шнурок, який потім клеїться на картонну основу з трафаретом малюнка. Таке творче рукоділля сподобається не тільки дівчаткам! Для хлопчиків є дуже цікаві тематичні картинки у вигляді автомобілів і техніки, які обов'язково привернуть їхню увагу.

Різнобарвна тонка фольга дуже цікаво виглядає на будь-який аплікації Різнобарвна тонка фольга дуже цікаво виглядає на будь-який аплікації. Часто набори для аплікації з фольги включають в себе рамочку, завдяки якій малюк зможе оформити свій твір і за допомогою батьків повісити його на стіну своєї кімнати! Виглядають такі картини дуже красиво, яскраво і привабливо, а дитині такий власноруч створений шедевр дозволить стати більш впевненим у своїх силах.

До змішаних видів аплікацій відносяться набори, що включають в себе кілька видів матеріалів. Це можуть бути намистинки, бісер, пір'я, шматочки тканин. Робота з різними матеріалами дозволить дитині проявити себе і розвинути творчий потенціал, поліпшити дрібну моторику і стати більш акуратним.

Робота з аплікацією

Працювати над створенням аплікацій найкраще за спеціально обладнаним робочим місцем: дитячим столиком або дорослим письмовим столом. Діти старше 3 років цілком можуть деякий час провести сидячи, зосереджуючись в процесі роботи. Не змушуйте дитину робити аплікацію, якщо йому раптом набридло це заняття. Разом приберіть робоче місце, а недороблену картинку залиште до наступного разу, коли малюк знову проявить до неї інтерес.

Умови, які потрібно дотримати при організації творчого процесу дитини:

1. Освітленість робочого простору. Кращим для будь-якої кропіткої роботи вважається розсіяне денне світло, однак у вечірній час підійде і настільна лампа. Слідкуйте, щоб вона володіла достатньою потужністю і добре висвітлювала робочу зону.

2. Зручна посадка. Дитина не повинна тягнутися або, навпаки, пригинатися до робочої поверхні. На столі має бути чисто, щоб руки малюка могли вільно розташовуватися в зоні роботи, а лікті не звисали з краю столу.

3. Допомагайте малюкові працювати з ножицями або клеєм та іншими матеріалами для аплікації, ніколи не лайте за випадково або в пориві творчого натхнення забруднені речі.

4. Обов'язково хваліть дитину за зроблену роботу, щиро захоплюйтеся його здібностями, вішайте аплікації на стіну, створюючи тим самим маленьку виставку робіт свого малюка.

Робити аплікації корисно для розвитку творчих здібностей дитини, для навчання посидючості, вироблення умінь зосереджуватися і доводити почату справу до кінця. В ході занять дитина інтуїтивно осягає основи композиції, вчиться відчувати гармонію поєднання кольорів і фактур матеріалів. Малюк вчиться працювати з інструментами, організовувати робочий простір і прибирати його після виконаної роботи.

Заняття з будь-якими видами аплікацій необхідно контролювати дорослим. Дітей віком до 3 років не залишайте наодинці з наборами для аплікації, так як вони можуть проковтнути або вдихнути дрібні деталі. Завжди стежте за дитиною щоб уникнути травматичних ситуацій при роботі з ножицями та іншими потенційно небезпечними приладами.

Замовити і купити аплікації >>