Полезные материалы

Рогате стадо в акваріумі

Африканські равлики - нова мода серед Благовіщенських любителів живності

Африканські равлики - нова мода серед Благовіщенських любителів живності

багатодітна братва

У Приамур'ї африканські безхребетні поки не продаються. Єдина заводчиця ахатин Благовещенська студентка Олександра Коробкова не поспішає укладати договори з зоомагазинами, хоча пропозиції вже були. Дівчина боїться, що равликів міститимуть в поганих умовах. І вона роздає живність безкоштовно - аби руки були добрими. Журналіст інформагентства «Порт Амур» Надія Панасенко стала однією з щасливих власниць гігантів зовсім недавно:

- Виростають Ахатина до 15-20 см. Я взяла їх двотижневими крихтами, розміром з монетку в 50 копійок. Зараз нам 4 місяці, в довжину мої вихованці з кулькову ручку, панцир - близько 7 см. У півроку у них настає статеве дозрівання. Боюся цього моменту - за раз вони відкладають по 200 яєць, а спаровуватися можуть кожні два тижні! Я як представлю - страшно стає: куди їх буду дівати?

Незважаючи на те що всі рогаті вихованці на одну мордочку, у кожного є своя особливість. Одна реактивна, по равликову мірками просто Шумахер. Раз навіть тікала з акваріума - бідолаху знайшли тільки через 10 днів в батареї. Інша любить сидіти на руках у господині, готова годинами грітися в долоньці.

- Вони дізнаються людей. Мій хлопець їх не дуже любить, і вони не йдуть до нього на руки, лякаються. А по нам з сестрою повзають з задоволенням. А ще у них немає слуху. Так що коли він говорить, які вони тупі істоти, їм все одно, вони в панцирі! - посміхається господиня равликів.

Равлики і ЗСЖ

Головне, не заглядати в акваріум до «африканцям» з ранку - інакше на роботу запізнишся. Забавно спостерігати, як вони копошаться, повзають один по одному, вусиками ворушать, морквою хрумтять. Від них немає запаху, Ахатина не шумлять, що не пищать. Равлики не викликають алергії, невибагливі і прості в утриманні. У домашній «неволі» живуть близько п'яти років.

Годувати малюків потрібно кожен день, дорослих - 1-2 рази в тиждень. Ахатини всеїдні, але дотримуються принципів здорового харчування. Якщо учуют хімію або консерванти - від обіду відмовляться. Не можна їм нічого солоного, копченого і жирного. Рекомендується давати більше білків, молочних продуктів і фрукти-овочі. Однак равликам протипоказані цитрусові: кислота, що міститься в них, руйнує панцир.

- Хотіла на Новий рік порадувати їх мандаринами - відмовилися. Тепер у свята даю кашку з тертими горішками, - каже Надія. - А взагалі наше найулюбленіше делікатес - огірок. У дитинстві по кружку з'їдали, зараз можуть три ум'яти за ніч.

Баня в тарілці

Найголовніша турбота - забезпечити домашню екзотику кальцієм.

- Коли вони були маленькими, я товкла яєчну шкаралупу в дрібний порошок і сипала на грунт, тому що в природі вони отримують цей мікроелемент з грунту. Коли підросли - стала підгодовувати їх кормом для риб - гамаріусом, якій теж містить кальцій, - ділиться секретами господиня рогатого стада. - Можна класти в акваріум шматочки крейди.

Равлики живуть в сухому акваріумі. На кожного дорослого вихованця має припадати близько 10 літрів обсягу. На дно поміщають 5-7 сантиметрів грунту - в нього вони зариваються на час сну, зверху - листя.

- Але не кожен грунт їм підходить. У вуличній землі можуть бути паразити, - пояснює дівчина. - Я пробувала універсальний квітковий - моє стадо було не в захваті: сиділи по стінках акваріума, вниз не спускалися. Підійшла грунт для бегонії.

Малому рогатій «худобі» потрібно тепло. Тому якщо в квартирі прохолодно, краще встановити в акваріумі лампу розжарювання. Ще Ахатина люблять вологість, але наша вода їм категорично не підходить - раковина стає м'якше, а це погано. Тому для пиття і миття краще використовувати мінералку без газів або відстоювати кип'ячену. Кілька разів в день равликів і стінки акваріума потрібно обприскувати з квіткового пульверизатора. Особлива пристрасть Ахатин - банні процедури. Купатися вони можуть в тарілці з мінералкою годинами.


Я як представлю - страшно стає: куди їх буду дівати?