Полезные материалы

ЛФК для шийного відділу хребта

  1. Комплекс вправ № 1
  2. Комплекс вправ № 2
  3. Комплекс вправ № 3

Часто люди скаржаться на проблеми з шиєю і хребтом. Уникнути ускладнень можна за допомогою спеціальної лікувальної гімнастики для шийного відділу спини. Розроблено кілька комплексів вправ. ЛФК використовується для лікування і профілактики. Часто люди скаржаться на проблеми з шиєю і хребтом

Багато людей страждають від проблем зі спиною, і особливо з шийним відділом. Щоб позбутися від таких патологій, лікарі рекомендують пацієнта регулярно робити лікувальну гімнастику.

Всі рухи потрібно робити повільно і дотримуватися певного ритму. Не варто робити все різко і швидко. Якщо дискомфорт і больовий синдром все-таки з'явилися, то краще зупинитися з виконанням вправи. Обов'язково потрібно зменшити навантаження на спину.

Комплекс вправ № 1

Цей варіант більше підійде для тих випадків, коли больовий синдром в шиї постійний. Ще необхідно обережно виконувати комплекс в тому випадку, якщо потрібно прибрати болю гострого характеру (тільки якщо причина - НЕ травми хребта або інші серйозні патології). Цей комплекс допоможе поліпшити рухові можливості хребців і відновити еластичність м'язових волокон. Повторювати вправи належить за 3 рази. Поступово дозволено збільшувати навантаження. Ось основні вправи:

  1. Сісти на стілець з рівною спиною. Руки опустити вниз. Повільно повертати голову в одну сторону, а потім в іншу. Можна починати з невеликої амплітуди, але рекомендується все ж повертати голову до упору. Цей рух покращує рухові здібності шиї;
  2. Стартове положення таке ж, як і в першому завданні. Голову потрібно повільно пускати вниз, намагаючись притиснути якомога сильніше підборіддя до грудної клітки. Це завдання допоможе розтягнути скуті м'язи на шиї;
  3. Сісти на стілець і опустити верхні кінцівки. Голову потрібно обережно нахилити назад, намагаючись витягнути підборіддя. Завдання робити обережно. Подібні нахили розробляють м'язи і позбавляють від болю.

Комплекс вправ № 2

Цей лікувальний комплекс призначається в тому випадку, коли у людини захворювання шийного відділу спини хронічної стадії. ЛФК допоможе зміцнити м'язи, розслабити їх і позбавить людину від болю. Повторювати всі вправи покладається тричі, але потім можна і збільшувати їх кількість. Ось основні рухи:

  1. Сісти на стілець і тримати спину прямо. На лоб необхідно покласти долоню (рука не має значення: хоч права, хоч ліва). Тепер потрібно голову нахиляти вперед, але при цьому рука повинна давати на лоб. Потрібно Було напружувати м'язи, щоб подолати опір. Ця вправа допомагає не тільки зміцнювати м'язи, то і витягати хребці, зробити їх більш рухливими;
  2. Перебувати потрібно в такому ж положенні, що в попередньому завданні. Тільки на цей раз необхідно покласти праву руку на праву скроню. Голову потрібно нахилити вправо, але при цьому рукою покладається створювати опір і тягнути її вліво. Потім потрібно зробити те ж саме з лівою рукою і скронею. Це завдання допоможе розробити бічні м'язи шиї і поліпшити рухові можливості шиї. До речі від больового синдрому теж вийде позбутися;
  3. Необхідно стати і опустити руки. Тепер піднімати плечі, намагаючись дотягнутися якомога вище. Після цього повільно їх опускати.

В кінці залишається тільки акуратно помасажувати плечі, шию, спину, потилицю.

Комплекс вправ № 3

Цей варіант підійде для людей, які намагаються відновити еластичність зв'язок, поліпшити їх гнучкість. Теж стосується і дисків між хребцями. Необхідно виконувати наступні завдання:

  1. Встати і випрямити спину. Нахиляти голову вправо і вліво, намагаючись дотягтися вухом до плеча;
  2. Рівне стояти і рухати головою по колу. Намагатися домогтися максимальної амплітуди. Це допоможе витягнути хребці;
  3. Стояти рівно і опустити голову вниз. До потилиці докласти руки, які зафіксовані разом в замок. Намагатися повільно підняти голову, а руками тиснути на неї, створюючи опір.

Лікувальна гімнастика для шийного відділу спини не тільки допомагає в лікуванні різних недуг шиї, а й запобігає їх. Прості рухи врятують від болю, поліпшать циркуляцію крові, обмінні процеси в тканинах. Але, щоб домогтися такого результату, потрібно тренуватися щодня.