Полезные материалы

Вузловий момент: краватка повинна бути доречним

Регат, віндзор, а худобу, пластрон, шарпей, боло, лавальєр - різновидів чоловічих краваток безліч. Як правильно підбирати їх під актуальний образ, «ВМ» розповів дизайнер головних уборів і аксесуарів Сергій Малихін.

- На моє глибоке переконання, всі види шийних аксесуарів мають повне право на існування в гардеробі будь-якого чоловіка. Питання лише в сообразности того чи іншого виду краватки поточної ситуації, - вважає експерт.

Пам'ятайте, краватки розрізняються по ширині, довжині, техніці шиття і наявності декоративних елементів. При виборі аксесуара все це важливо враховувати.

НА КОЖЕН ДЕНЬ

Самим доречним в діловому образі є класична краватка.

- Довжина класичного краватки, як правило, становить від 130 до 150 сантиметрів, ширина варіюється в межах від 7 до 9 сантиметрів. Цей предмет чоловічого гардероба ідеальний для офісу, адже він надає строгості і серйозності зовнішнім виглядом, - підкреслює Сергій Малихін. - Класичний краватку не вимагає особливого догляду.

Крім класики, відмінним доповненням до щоденного образу буде краватка «Віндзор». Названий він на кшталт вузла - вільного, трикутної форми.

- «Віндзор» - краватка великої довжини і ширини і зазвичай чорного кольору. Він підходить чоловікам практично будь-якої статури, а також гармонійно виглядає з будь-яким фасоном піджака, - впевнений наш експерт.

Також для щоденного образу підходить і краватку «Регата».

- Він оснащений гумкою із застібкою і промисловим вузлом, тому його не потрібно зав'язувати - а це економить масу часу чоловікам, - ділиться дизайнер.

НА ТОРЖЕСТВО

На сьогоднішній день одним з урочистих видів краваток є «Аскот». Отримав він свою назву від англійського села, де проходили знамениті скачки.

- «Королівський Аскот» вимагав суворого дрес-коду: джентльмени одягалися у фраки і доповнювали їх широким краваткою, схожим на шийну хустку, - пояснює Малихін. - «Аскот» також заправляється за комір сорочки або сорочки. Але є нюанс - верхній гудзик на сорочці повинен бути розстебнутий.

Ще один тип святкового краватки - «Пластрон». Він дуже схожий на «Аскот», але надаватися під верхній одяг (піджак, жилет) і скріплюється перловою шпилькою.

- Прямим родичем «Аскоту» і «пластрон» є «Лавальер» - це краватка, який у продажу ви можете знайти вже зав'язаним (акуратний, чіткий, невеликий вузол). Він відрізняється своїми короткими, широкими кінцями, які дуже красиво задрапіровані, - пояснює дизайнер.

На думку Малихіна, «Пластрон» або «Лавальер» підійдуть для будь-якої церемонії, але на ділових переговорах будуть виглядати дивно - тут набагато доречніше краватку-оселедець непомітного забарвлення в поєднанні з костюмом.

- З'явитися на ділову зустріч в «пластрон» можна за однієї умови - якщо ви представник творчої професії. Художник, артист, музикант можуть дозволити собі подібні експерименти з образом, і в суспільній свідомості за ними закріплено це право. А ось банківський клерк в подібній ситуації викличе лише здивування і сумніви у своїй компетенції, - говорить Сергій Малихін.

Для урочистих зустрічей також актуальний «Шарпей», теж зовні дуже схожий на шийну хустку. Він вільно розташовується на грудях і утворює безліч складок.

- Краватка «Шарпей» - дуже оригінальний і в той же час самий універсальний святковий краватку, адже він чудово поєднується з будь-якими комірцями і стилями, - ділиться Малихін.

НА ВЕЧІРНІЙ ВИХІД

- Для зустрічей в неформальній обстановці я рекомендую краватку-метелика. Він складається з тканинної стрічки, зав'язаною навколо шиї симетричним вузлом з петлями по протилежних сторонах у вигляді банта, - пояснює наш експерт. - Краватки-метелики потрібно зав'язувати перед кожним застосуванням в симетричний вузол.

Для дружньої вечірки відмінно підійде і яскравий шийну хустку - їм можна доповнити блейзер, бавовняні штани і спортивні туфлі, впевнений Малихін.

ВСЕ УВАГА НА ТКАНИНУ

За словами Сергія Малихіна, при виборі краватки велику увагу треба приділити матеріалу аксесуара.

- Що стоїть краватка може бути виготовлений тільки з якісних тканин: натуральної бавовни, вовни або ніжного шовку, - пояснює наш експерт. - Я завжди раджу віддавати перевагу шерсті або шовку.

Якісні шийні аксесуари завжди мають на увазі високий відсоток ручної праці, тому звертати увагу потрібно на те, яким чином оброблені шви і деталі вироби, наскільки акуратно пришита етикетка виробника.

- Дороге і якісний виріб дає гарний вузол, тому перед покупкою зав'яжіть краватку, подивіться, як він виглядає в готовому вигляді, - упевнений дизайнер.

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

Натисніть на зображення для переходу в режим перегляду

вивірений ПАЛІТРА

Не меншу увагу потрібно приділити і кольором краватки.

- Краватка з малюнком можна надягати тільки з однотонною сорочкою, - нагадує Сергій Малихін. - А однотонна краватка добре поєднується з сорочкою в клітку або в смужку.

Темні сорочка і класичний костюм гармоніюють зі світлим краваткою, для світлої сорочки і темного костюма ідеальним буде темна краватка. Для темної сорочки і світлого костюма підбирайте світлий галстук в колір костюма, а для білої сорочки і чорного костюма підійде світлий галстук в дрібний малюнок.

- У цьому сезоні звично актуальні рослинні принти і дрібні геометричні орнаменти в стриманих, глибоких кольорах. Оливковий, бордо і темно-синій будуть на піку в найближчі рік-два, - ділиться дизайнер.

ВАЖЛИВО

Звертайте увагу, що оптимальна довжина краватки - 130-145 сантиметрів. Будь-шийний аксесуар повинен масштабироваться з лацканами піджака і коміром сорочки. Тобто до вузьких лацканів і невеликим коміром потрібні вузькі краватки, і навпаки. Шийний аксесуар повинен відповідати і загальної корпулентний чоловіки - носити об'ємні краватки мініатюрним чоловікам не слід, так само, як великим людям не варто зловживати метеликами або краватками-боло на тонких шнурках.

УНІВЕРСАЛЬНИЙ ВАРІАНТ

У гардеробі ділової людини просто зобов'язаний бути присутнім краватка-оселедець - шийний аксесуар у вигляді стрічки. Сьогодні він популярний при складанні чоловічих образів.

Це універсальний варіант під будь-який діловий костюм. Однотонних забарвлень, в діагональну смужку або з дрібним геометричним орнаментом. Але пам'ятайте, такий аксесуар хороший для чоловіків стрункої статури. Джентльменам щільною комплекції рекомендуються краватки з класичних колекцій.

Підкреслюю СВІЙ СТАТУС ненав'язливо

Ювелірні вироби - найпростіший спосіб заявити про свою спроможність. У чоловічому арсеналі це наручний годинник і запонки. Трохи, скажете? Але тим вагоміше повинен бути цей аксесуар. Нехай мода на ці вироби не настільки схильна до змін, як мода в одязі, але і тут є деякі сезонні тренди. Про них «ВМ» розповідає чоловічий стиліст Вадим Солматов.

За словами нашого експерта, в новому сезоні величезну популярність придбають багатофункціональний годинник, сенсорні моделі і класичні варіанти від світових законодавців годинного ремесла. При цьому ремінці на них декількох різновидів: каучукові, шкіряні, з натуральних тканин, технологічного пластика і сталеві.

- Згідно з останніми трендами ремінець годин обов'язково повинен поєднуватися з взуттям. Допускаються універсальні варіанти, які поєднуються з одягом будь-яких відтінків, - каже Солматов. - Своїм клієнтам я раджу купувати дві пари годинників, одні - дорогі, для урочистих виходів, інші - трохи дешевше, для повсякденного носіння, в класичному або спортивному стилі.

Величезний годинник - це улюблений чоловіками тренд цього сезону.

- Великий корпус міцно сидить на руці, а циферблат виконаний в мінімалістичному стилі. Під такі моделі підійдуть нейлонові й каучукові ремінці, які можна змінювати відповідно до вашого сьогоднішнього образу, - каже стиліст.

У цьому сезоні модні дизайнери пропонують оригінальні екземпляри з кольоровим циферблатом. При цьому така річ доречна навіть для ділового образу - досить узгодити відтінок годин з сорочкою, краваткою або хусткою в нагрудній кишені.

- Великим попитом також користуються годинник з турбійоном (система, що компенсує земне тяжіння, яка реалізована за допомогою механічних елементів. - ВМ), які роблять чоловічий аксесуар в рази дорожче. Цей елемент облагороджує весь образ, - запевняє Солматов.

Ювелірні запонки - теж відмінний спосіб підкреслити свій індивідуальний стиль. Відразу обмовимося, втім, варіант з діамантами - це статусна річ, але її доречно надягати тільки на урочисті виходи.

- Під ділової образ краще зупинитися на простих, класичних моделях зі срібла. Такі запонки підійдуть як для офіційних, урочистих прийомів, так і для щоденного носіння, - вважає експерт. - Також можна вибрати запонки з лакованої фурнітурою, але не з дорогих металів. Можна грати з формою, якщо хочете - нехай запонки будуть у формі тварин або, наприклад, гральних кісток - це сьогодні цілком допустимо в діловому середовищі.

Багато чоловіків також вибирають іменні аксесуари зі вставками з дорогоцінного каміння. А ще популярні запонки з логотипами фірм або клубів.

Вадим Солматов радить підбирати запонки під взуття і ремінь.

ЦИТАТА

Джорджо Армані, італійський модельєр:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Колечко на пам'ять. З золота полеглих

Неодмінний атрибут парадного вбрання американського джентльмена - пам'ятний перстень ( далі ... ).

Трохи, скажете?