Полезные материалы

The Best Guide

Якщо ви захотіли купити краватку-метелика, то корисно буде дізнатися, що носіння подібного аксесуара в денний час, не в парі зі смокінгом або фраком, деякими людьми розглядається як щось екстравагантне, навіть ексцентричне. Звичайно, серед шанувальників краваток-метеликів були багато відомих людей - одним з найвідоміших є Уїнстон Черчілль. Але традиціоналісти вважають, що звичайні довгі краватки куди краще підходять для офісу і взагалі для повсякденної обстановки.

Якщо у вас на роботі діє дрес-код, то, швидше за все, за носіння метеликів вас принаймні ніхто не похвалить (якщо, звичайно, ви не працюєте в кафе або ресторані);  але якщо дрес-коду немає або ж якщо ви взагалі людина «вільної професії», то цілком можна спробувати носити метелика Якщо у вас на роботі діє дрес-код, то, швидше за все, за носіння метеликів вас принаймні ніхто не похвалить (якщо, звичайно, ви не працюєте в кафе або ресторані); але якщо дрес-коду немає або ж якщо ви взагалі людина «вільної професії», то цілком можна спробувати носити метелика. Деяким вона дуже до лиця.

Фабрично зав'язані і класичні метелики

Всі метелики можна умовно поділити на дві групи: фабрично зав'язані і класичні - ті, що треба в'язати самому. Зав'язати класичну метелика, в общем-то, не складніше, ніж звичайний галстук. І традиціоналісти вважають, що готові метелики купувати не слід: вони занадто рівні, симетричні і неприродно виглядають, та ще й не відображають характер свого господаря, який, як вважають, проявляється в тому числі і в тому, як людина зав'язує краватку. Втім, справедливості заради варто відзначити, що зараз можна знайти і несиметрично зав'язані на фабриці метелики.

Як визначити, фабрично зав'язана метелик чи ні Як визначити, фабрично зав'язана метелик чи ні? Дуже просто: фабрично зав'язані екземпляри продаються вже в «готовому» вигляді, а класичні - розв'язаними. Якщо ви купуєте метелика в інтернет-магазині, зверніть увагу на фотографії: як правило, по ним можна точно зрозуміти, до якого роду відноситься відповідна метелик.

Розмір

Фабрично зав'язані метелики оснащені спеціальною регульованою стрічкою, так що підходять для володарів всіх розмірів - по крайней мере, від 37 до 45. А ось деякі класичні метелики потрібно вибирати під конкретний розмір ворота. Правда, зараз і готові метелики виробники зазвичай оснащують стрічкою-регулятором, але краще уточнити цей момент перед покупкою. Можу сказати, що такі моделі абсолютно точно є в асортименті Brooks Brothers і Turnbull & Asser.

матеріали

Найдешевші метелики виготовляються з поліестеру, ті, що стоять трохи дорожче - з мікрофібри. Якщо у вас дуже обмежений бюджет, то можна придбати і такий варіант, але по можливості, звичайно, варто купувати метелики з хорошого шовку.

Якщо у вас дуже обмежений бюджет, то можна придбати і такий варіант, але по можливості, звичайно, варто купувати метелики з хорошого шовку

Шовк, до речі сказати, буває різним. Гладкий шовк називають сатином (silk satin, satin-silk), він виглядає найбільш строго і офіційно, але в той же час нуднувато: у нього немає вираженої фактури. Жакардові метелики (jacquard), теж зазвичай шовкові, виглядають цікавіше, так як мають виражену рельєфну поверхню.

Бувають і метелики з оксамиту (velvet) - зазвичай їх носять з домашніми смокінгами з оксамиту, які аристократи надягають до вечері або до прийому гостей Бувають і метелики з оксамиту (velvet) - зазвичай їх носять з домашніми смокінгами з оксамиту, які аристократи надягають до вечері або до прийому гостей. Слід зазначити, що оксамит (тканина з характерною пухнастою фактурою) можна зробити з самих різних матеріалів. Деякі роблять його з віскози - і навіть у деяких дуже іменитих брендів (наприклад, Lanvin) в асортименті є оксамитові метелики з віскози. Типові кольори для оксамитової вечірнього одягу і аксесуарів - темно-бордовий, темно-зелений, темно-синій, чорний.

Ще один важливий матеріал для метеликів - бавовна-піку. З білої бавовни-піку з характерною поверхнею, що нагадує дрібні стільники, шиють краватки-метелики, які передбачається носити з фраком. Так як дуже мало кому навіть один раз в житті доводиться одягати фрак, такі метелики ніяк не можна назвати універсальними і часто використовуваними. Без необхідності їх купувати не слід; що стосується кольору, то він повинен бути неодмінно яскраво-білим.

Для неформальних метеликів можуть використовуватися сумішеві тканини: наприклад, бавовна з шовком і шовк з льоном. Такі моделі є, зокрема, в асортименті Rosi & Ghezzi. Вони оригінально виглядають і можуть бути дуже приємними на дотик. Такі метелики відмінно підходять для носіння навесні і влітку.

Нарешті, для наймодніших панів деякі бренди (наприклад, Lanvin) пропонують метелики з металізованого блискучою поверхнею, зшиті з синтетики з бавовною Нарешті, для наймодніших панів деякі бренди (наприклад, Lanvin) пропонують метелики з металізованого блискучою поверхнею, зшиті з синтетики з бавовною.

Нарешті, для наймодніших панів деякі бренди (наприклад, Lanvin) пропонують метелики з металізованого блискучою поверхнею, зшиті з синтетики з бавовною

В'язані краватки-метелики

Бувають і такі, природно, неформальні, але іноді симпатично виглядають. Зазвичай з шовку. Як приклад можна знову ж привести Lanvin, але взагалі такі моделі випускають і багато невідомі бренди, з куди більш скромною ціновою політикою.

Як приклад можна знову ж привести Lanvin, але взагалі такі моделі випускають і багато невідомі бренди, з куди більш скромною ціновою політикою

Кольори та візерунки

  • Чорна однотонна метелик (зазвичай з шовку сатину) - для смокінга (дрес-код black tie). У будь-якому випадку, чорна сатинова метелик є самою універсальною, але носити її днем ​​- щонайменше дивно.

У будь-якому випадку, чорна сатинова метелик є самою універсальною, але носити її днем ​​- щонайменше дивно

  • Білий метелик (з бавовни піку з характерним малопомітним візерунком типу «пташине око») - для фрака (дрес-код white tie).

Білий метелик (з бавовни піку з характерним малопомітним візерунком типу «пташине око») - для фрака (дрес-код white tie)

  • Однотонні сріблясті, темно-сині, темно-бордові метелики - для смокінга (нестрогий black tie).
  • Темно-зелені, темно-сині, темно-бордові метелики (з оксамиту) - для відповідного смокінга (дружня або домашня обстановка в стилі такого собі аристократизму).
  • Метелики всіх інших кольорів та візерунків - для неформальної обстановки, поєднуються з непарними піджаками / нестрогими брюками і навіть джинсами.

Метелики всіх інших кольорів та візерунків - для неформальної обстановки, поєднуються з непарними піджаками / нестрогими брюками і навіть джинсами

Сполучуваність з вашим гардеробом

Якщо ви купуєте метелика до смокінга або фрака, досить дотримати вищенаведені правила. Якщо ж ви збираєтеся носити метелика регулярно, навіть у неофіційній обстановці, то слід просто прикинути, з якою кількістю речей з вашого гардеробу вона буде поєднуватися. Природно, чим більше поєднуються речей, тим краще.

Маленька хитрість: метелик краще виглядає з костюмами-трійками або з жилетами: тоді відкритою залишається не настільки велика частина грудей, як у випадку з костюмами-двійками без жилетів.

Метелики можуть вдало виглядати в поєднанні з джинсами і непарними твідовими піджаками. Не варто поєднувати явно неформальні метелики зі строгими костюмами.

Якщо ви надягнете зі смокінгом і тим більше з фраком метелика з візерунком або якийсь строкатою забарвлення, то боюся, що вашу репутацію вже ніщо не врятує.

Ціни і бренди

Нижній ціновий сегмент і сегмент нижче середнього - до 1200 рублів. Сюди потрапляють краватки з синтетики - поліестеру і мікрофібри. Мікрофібра краще; метелики з неї коштують приблизно від 500 рублів. З поліестеру - від 100 рублів. У нижньому сегменті працює безліч безвісних брендів з Туреччини і Китаю. З відомих компаній можна назвати Marks & Spencer .

Середній ціновий сегмент - 1200-2500 рублів Середній ціновий сегмент - 1200-2500 рублів. У цьому сегменті можна знайти шовкові метелики, хоча при належній частки везіння можна ощасливити себе і синтетичної метеликом за 2500 рублів і навіть більше. З гідних марок слід зазначити Fumagalli (від 2300 рублів, Made in Italy, продаються в Gents-stuff.ru). Якщо шукаєте щось більш дешеве, то можете заглянути в Henderson , Де продаються шовкові метелики по 1600 рублів (азіатського виробництва). Або в Marks & Spencer (близько 2000 за шовкові метелики).

Сегмент вище середнього - 2500-4000 рублів. Сюди потрапляють метелики від Rosi & Ghezzi і Fumagalli (3000-3500 рублів, продаються в Gents-stuff.ru, Made in Italy). До цього ж сегмента належать метелики Hugo Boss (від 3000 рублів). У магазині Brities.ru можна знайти краватки-метелики TMLewin від 2500 (100% шовк, азіатське виробництво), але вигідніше замовити їх в фірмовому-інтернет-магазині; буде помітно дешевше.

Верхній ціновий сегмент - від 4000 рублів. Сюди відносяться метелики іменитих класичних марок - наприклад, Pal Zileri і Eton (якраз від 4000 рублів, продаються в ЦУМі, ГУМі). З трендових марок можна відзначити Saint Laurent (від 5500 рублів), Lanvin (від 6000), Dolce & Gabbana (від 6000), Alexander McQueen (від 8000) і багато інших.

Не варто забувати і про можливість замовити краватку-метелика по інтернету Не варто забувати і про можливість замовити краватку-метелика по інтернету. Детальніше - див. Ось цю статтю .

Вдалих вам покупок!



Як визначити, фабрично зав'язана метелик чи ні?