Полезные материалы

Правильне поєднання кольорів в одязі: чоловічий погляд

  1. Елементарне уявлення про колір
  2. Про що потрібно пам'ятати при підборі того чи іншого комплекту одягу?
  3. Правильне поєднання кольорів в одязі, з огляду на особливості тону вашого обличчя

Привіт Привіт! Тема сьогоднішньої статті є, напевно, однією з найголовніших в сфері побудови свого стилю і вміння одягатися. Можна купити найдорожчі піджак, краватку, сорочку, від відомих дизайнерських брендів, які будуть виглядати прекрасно самі по собі, але не дадуть необхідного ефекту в поєднанні між собою. Більш того, не піклуючись про кількість квітів, одночасно присутніх в ансамблі, про те, як кольори співвідносяться один з одним, в яких пропорціях, - ви ризикуєте створити в кращому випадку безликий, а в гіршому - відштовхуючий, неприємний для ока образ. Правильне поєднання кольорів в одязі - це свого роду мистецтво, але не настільки складне, щоб їм не можна було опанувати звичайній людині, приклавши деяке старання.

Елементарне уявлення про колір

Цікавим фактом є те, що предмети як такі не мають кольору. Вони лише мають таку молекулярною будовою, яке поглинає всі кольори, крім одного. Наприклад, синій піджак, строго кажучи, є синім лише оскільки забарвлення його тканини має здатність поглинати все промені світлового спектру, крім синього. Як відомо, при нестачі світла речі перетворюються в сіро-чорні.

Ще в 17 столітті Ісаак Ньютон розклав біле сонячне світло на колірний спектр. Завдяки цьому відкриттю ми тепер маємо знаменитий колірний круг, - незамінний інструмент в самих різних областях: від дизайну інтер'єру до живопису. У нашій справі правильного поєднання кольорів в одязі він також грає не останню роль.

У нашій справі правильного поєднання кольорів в одязі він також грає не останню роль

Як двенадцатичастном колірний круг може бути нам корисний?

Одним з базових знань, яке ми можемо засвоїти, вивчивши його, є поняття про додаткові кольорах. Додатковими називаються ті кольори, змішання яких дає нам білий колір і знаходяться вони на протилежних сторонах кола. Червоний - зелений, синій - оранжевий, фіолетовий - жовтий. Людське око влаштований так, що присутність двох таких комплементарних квітів дає відчуття балансу. Якщо довго дивитися на червоний квадрат, а потім закрити очі, то виявиться досить чітка картинка квадрата зеленого кольору. Так наш мозок природним чином повертає рівновагу.

Далі, глянувши, на малюнок, ми одержимо уявлення про теплих і холодних відтінках.

Тут ми відштовхуємося від наших суб'єктивних людських уявлень. Червоний, жовтий, помаранчевий - теплі кольори. Синій і його відтінки - холодні. Стіни приміщення, пофарбовані в теплі або холодні кольори, відповідно діють на людей, що знаходяться в них - тобто людина майже фізично відчуває підвищену або знижену температуру.

Як видно, вони зосереджені в абсолютно різних частинах кола. Кольори на кордоні теплою і холодною області, такі як зелений, наприклад, змінюють своє температурне властивість залежно від того, з яким кольором вони контрастують в кожному конкретному випадку - теплим чи холодним.

Слід враховувати, що в чоловічому одязі ми не часто побачимо кольору в тому вигляді, в якому вони представлені в колірному колі, тобто чистими, насиченими і яскравими. У більшості випадків ми маємо справу з приглушеними відтінками.

Подивіться, як змінюється одна і та ж колірна палітра при коригуванні яскравості або насиченості тону.

Висока яскравість і висока насиченість

Висока яскравість і висока насиченість

Висока яскравість і низька насиченість

Висока яскравість і низька насиченість

Низька яскравість і висока насиченість

Як ви розумієте, два останні варіанти найбільш поширені в чоловічому одязі.

Всі перераховані вище факти викладені з точки зору науки. Але як ми можемо застосувати отримані знання на практиці? Зокрема, як, користуючись ними, навчитися вміло поєднувати кольори в одязі?
Головний урок, який необхідно витягти з попереднього матеріалу - це прагнення до створення цілісного, гармонійного, що радує око, способу, відповідного ситуації, вашому настрою, а також бажанням сказати оточуючим, хто ви є, і, почасти, ким ви хочете стати.

Про що потрібно пам'ятати при підборі того чи іншого комплекту одягу?

По-перше, визначте базовий колір, який буде служити основою. Зазвичай в цій ролі виступає колір костюма, піджака або сорочки - то що більше за обсягом і займаної площі. Найчастіше це такі кольори як чорний , Білий, сірий (тобто нейтральні), темно-синій або коричневий. Чому вибір нейтрального (або ахроматичні) кольору, особливо сірого, в якості основного є безпечним? Тому що їх легко і без особливого ризику можна поєднувати з усіма іншими, хроматическими, квітами. Середньо-сірий тут особливо доречний, оскільки володіє певним фізичним властивістю, яке буквально змушує інші кольори прийняти його.
По-друге, пам'ятайте про правило «не більше трьох кольорів». Просто при більшій кількості досить важко домогтися прийнятної комбінації гармонійних відтінків.

На фото ми бачимо 4 кольори: база - коричневий піджак, далі - рожева сорочка, зелений галстук і синю хустку (білий можна не брати до уваги). Всі чотири кольори добре поєднуються і проблем немає. Але якщо ви сумніваєтеся, то дотримуйтеся вищезгаданого правила. Заміна синього хустки на зелений (під колір краватки) було б надійною альтернативою.

На наступному знімку всього два кольори: синій і помаранчевий.

На наступному знімку всього два кольори: синій і помаранчевий

Це як раз той випадок, коли чоловік скористався контрастом додаткових кольорів одночасно протиставивши теплий і холодний. Взяв за основу синій костюм, доповнив того ж тону сорочкою і розставив акценти у вигляді помаранчевих краватки і хустки. Зверніть увагу на те, в якій пропорції використані кольори. Помаранчевий за своїм впливом на спостерігача коштує набагато вище синього, тому було б грубою помилкою дати йому занадто багато простору в загальному ансамблі. Звідси випливає ще один важливий момент: завжди слід пам'ятати про процентне співвідношення різних за силою квітів.

Остання фотографія призводить нас до ще одного важливого правила: сорочка повинна бути світліше піджака, а краватка більш насиченим сорочки по тону.

Чоловічий гардероб в силу своєї природи досить обмежений у виборі предмета для створення акценту. У той час як акцентування кольору надає певний шарм вигляду. Зробивши правильний наголос на якомусь предметі або аксесуар, ми розбавляємо одноманітність відтінків, тим самим оживляючи нашу презентацію в очах оточуючих. Як я і сказав, вибір невеликий. Це краватку, шарф , Нагрудний хустку, бутоньєрка, ремінець годин, оправа окулярів або навіть шкарпетки . Розставляючи акценти, подбайте про те, щоб вони перегукувалися з іншими елементами. Закличемо на допомогу колірний круг. Якщо в одному комплекті у нас присутня тільки два кольори, скористайтеся гармонією додаткових квітів. У разі, якщо основний тон - нейтральний, все спрощується: просто візьміть який-небудь сильний насичений відтінок для акценту. Присутність трьох і більше кольорів дещо ускладнює завдання. Я б порадив основні кольори вибрати де-небудь в холодній частині, що стоять поруч один з одним на колі, а для акценту пошукати щось на протилежному боці.

Виходить ось таке гармонійне поєднання:

На наступному прикладі ми бачимо два акценту у вигляді ремінця годин і краватки.

Краватка в даному випадку несе в собі основне навантаження нашої уваги. Він є як би яскравим оазисом серед іншого помірного оточення і чудово поєднується з тону (хоч і менш насиченому) з сорочкою. Сорочка в свою чергу веде діалог з більш інтенсивним за кольором ремінцем годин. типовий зразок стилю кежуал .

Нижче слідує приклад використання акцентує елемента тільки в одному предметі - хустці.

Весь гардероб підібрано з речей приглушених кольорів, що стоять досить близько один одного на колірному колі (так звана аналогічна схема). І лише маленьке яскраве пляма на загальному тлі оживляє картину. Такий варіант підійде тим, хто, можливо, скутий формальним дрес-кодом на роботі.

Який можна зробити висновок? Колір в одязі ніколи не буває самотній. Він живе в оточенні своїх соратників (якщо ви уникли конфліктного зіткнення), або ворогів (в іншому випадку).

Правильне поєднання кольорів в одязі, з огляду на особливості тону вашого обличчя

Звичайно, було б непростимо поєднувати різні кольори в одязі у відриві від природного тону вашого обличчя, яке по суті є тим, заради чого ми і починаємо все наші дослідження. Адже одяг, за великим рахунком, лише зовнішнє оздоблення, допоміжний інструмент, покликаний допомогти підкреслити риси обличчя з виграшною боку, зробити його виразним. Вдавшись до метафори, я б порівняв одяг з рамою, а нашу фігуру, обличчя - з картиною. Рама повинна привертати увагу до картини, але не відволікати від неї, і тим більше не конфліктувати.

На жаль, чоловіки набагато рідше жінок замислюються про те, чи підходить колір одягу до лиця. Дівчата, мабуть, від природи наділені цим почуттям, і незмінно прикладають вподобане сукню-на-віч в магазині. І тут є чому повчитися у них нам, чоловікам.

У цій статті я скажу про два підходи цього питання. Перший полягає в тому, щоб знайти і застосувати в одязі ту ж ступінь контрасту, яка є у вашій особі. Що розуміти під контрастом? Різницю між волоссям, бровами, наприклад, з одного боку, і кольором шкіри з іншого. Високо-контрастний тип: чорне волосся - біла шкіра. Низько-контрастний: світле волосся - світла шкіра. Між ними - середньо-контрастний тип, для якого існує набагато ширший діапазон варіантів кольорів одягу.

Умовно кажучи, для першого типу вдалим рішенням буде чорна краватка з білими смужками (максимальна контрастність).
Умовно кажучи, для першого типу вдалим рішенням буде чорна краватка з білими смужками (максимальна контрастність)

Власникові другого типу підійде якомога менше контрастні поєднання. Головна мета - одяг не повинен перетягувати увагу на себе, а для цього нам слід дотримуватися баланс, знайти якісь загальні характеристики в особі і одязі. До речі, на наступному фото одяг як і особа не контрастні, а крім цього хустку а кишені ще й повторює колір волосся.

Звідси другий підхід. Він полягає в повторенні одного або більше природних кольорів особи в одязі. Бажано в ближчій до підборіддя - краватці, сорочці, шарфі.

Тут і шарф і краватку звучать в унісон з природними відтінками шкіри і волосся. Після волосся і шкіри за важливістю йде колір очей. Також потрібно враховувати такі особливості, як рожеві щоки, наприклад, або загар. Більш детальну і поглиблену інформації про гармонію кольорів одягу і зовнішності ви можете прочитати в нашому блозі в серії публікацій по теорії цветотипов .

Якщо у вас є бажання змішувати не тільки кольору, але і різні малюнки, візерунки, ви можете прочитати статтю про поєднання сорочки і краватки .

Основна думка, яку ви повинні тримати в голові - це результат у вигляді цілісного образу, який розкриває всі ваші найкращі якості, що робить вас сильніше, привабливіше, елегантніше.

Створення правильних колірних поєднань - великою мірою мистецтво. Однак це не повинно вас зупиняти. Дорогу здолає той, хто йде. Читайте, вивчайте луки - і з часом до вас прийде інтуїтивне розуміння вдалих рішень.

Ще більше цікавих матеріалів в наших групах:
ВКонтакте
Facebook
Twitter
Інстаграм
Канал в Телеграма

Як двенадцатичастном колірний круг може бути нам корисний?
Але як ми можемо застосувати отримані знання на практиці?
Зокрема, як, користуючись ними, навчитися вміло поєднувати кольори в одязі?
Про що потрібно пам'ятати при підборі того чи іншого комплекту одягу?
Чому вибір нейтрального (або ахроматичні) кольору, особливо сірого, в якості основного є безпечним?
Який можна зробити висновок?
Що розуміти під контрастом?