Полезные материалы

Історія появи листівок

  1. Онлайн-друкарня «ІНФОЛ-Принт» випускає великий асортимент листівок, запрошень та конвертів для свят...

Найпершими листівками, відомими з давніх часів, з деякою часткою допущення можна вважати знамениті валентинки , Які писав друзям і послідовникам святий Валентин , Коли перебував у в'язниці за свою діяльність. Листівки у формі серця пережили століття і стали символом Дня закоханих.

Приблизно в ці ж часи в стародавньому Китаї з'явився прообраз сучасних візитних карток або листівок. На цих картках вказувалося ім'я людини, навести будинок з візитом, але не застав господаря на місці.

Перші паперові конверти з'явилися раніше листівок близько 1820 року, до цього часу листи писали на папері, потім складали і опечатували сургучною печаткою. Звідси пішов вислів - відкрити конверт.

Вітальні листівки та традиція обміну ними до свят, перш за все релігійним - Різдва і Великодня, а пізніше до Нового року, з'явилася в Англії, когдав 1840 році сер Генрі Коул замовив літографічну друк листівки, на якій художник Джон Хорслі зобразив сімейство Коулов. Картка була доповнена написом: «Веселого Різдва і щасливого Нового року!». Вони мали величезний успіх. Було надруковано 1000 примірників, до нашого часу дійшло 12 таких листівок. Через 20 років друк вітальних листівок вже стала звичним явищем.

перші   поштові картки   випущені в 1869 році в Австрії перші поштові картки випущені в 1869 році в Австрії. Це були листи невеликого розміру з щільною жовтого паперу з поштовою маркою, малюнків на них ще не було. Художня поштова картка з'явилася роком пізніше, на ній був намальований артилерист біля гармати.

В кінці 19-го століття англійці ввели моду на кольорові конверти, які випускалися різного кольору для кожного дня тижня.

У 1874 році на Всесвітньому поштовому конгресі поштова картка отримала перший стандарт і перший єдиний міжнародний формат - 90 х 140 мм. А в 1925 році був введений новий стандарт розмірів листівок 105 х 148 мм, чинний до теперішнього часу.

У Росії поштові картки без ілюстрацій були випущені 1 січня 1872 року, тоді вони називалися - відкриті листи. З одного боку клеїлася марка і писався адресу, на інший - письмове повідомлення.

Першими художніми листівками в царській Росії вважаються фотографічні видові листівки з визначними пам'ятками Москви, які були випущені в 1895 році. Найвідомішою друкарнею в дореволюційній Росії, що випускала ілюстровані листівки, була Громада Святої Євгенії. До їх створення залучалися талановиті художники. Різноманіття випускаються листівок, ретельний відбір картинок і фотографій, постійна увага до якості друку при величезних тиражах - завдяки цьому листівки Громади того періоду вважаються одними з кращих.

Різноманіття випускаються листівок, ретельний відбір картинок і фотографій, постійна увага до якості друку при величезних тиражах - завдяки цьому листівки Громади того періоду вважаються одними з кращих

У радянський період склався більш політизований, ідеологічно витриманий образ листівок, які випускалися до всіх державних свят СРСР. Листівки були дуже популярні, над ними працювали відомі художники і друкували все видавництва, включаючи Гознак. Часто листівки продавалися в наборах, наприклад, з визначними пам'ятками міст, фотографіями відомих артистів або з кулінарними рецептами. Найулюбленішими і у дітей, і у дорослих були новорічні святкові листівки. Ціна радянської листівки коливалася від 3-4 до 15 копійок.

Ціна радянської листівки коливалася від 3-4 до 15 копійок

Нині загальний світовий тираж друкованих листівок складає близько 15 млрд. Штук на рік. Лідером по виданню листівок є США, де цим бізнесом займаються понад 500 компаній. Найвідоміший Листівковий бренд - «Hallmark», листівки під цією торговою маркою випускаються у всьому світі.

Серед сучасних російських видавництв можна відзначити величезний Листівковий асортимент у групи компаній «Арт і Дизайн» та «Мільйон листівок».

Серед сучасних російських видавництв можна відзначити величезний Листівковий асортимент у групи компаній «Арт і Дизайн» та «Мільйон листівок»

Сучасні листівки та конверти - це високотехнологічні продукти, що поєднують якісні матеріали та друк з різноманітним дизайном і способами обробки. Завдяки креативності дизайнерів, листівка з доповнення до подарунка перетворилася на повноцінний самостійний сувенір. За рахунок складної вирубки створюються різні конструкції листівок-сувенірів: листівки нестандартної, оригінальної форми, листівки-сумочки і футляри для упаковки дрібних подарунків, подарункових карт, листівки з рухомими елементами. Модна тенденція - застосування в оформленні листівок різних аксесуарів: вкладишів з вітальним текстом, стрічок, шоколадок в яскравій фользі, міні-флаконів з парфумами і т.д. Формати, конструкція і обробка вітальних листівок дуже різноманітні. Найменші листівки мають розмір 4х6 см, найбільші можуть досягати формату А2 в сфальцовани (складеному) вигляді. Зараз найбільш популярний формат конвертів і листівок «Євро» 110 х 220 мм. Крім традиційних крейдованих паперів і картонів, у виробництві листівок стали часто застосовуватися дизайнерські матеріали: калька, плівки, фольга, тонована і витиснена папір. Безумовним лідером обробки листівок вважається ламінація , За допомогою якої вироби набувають щільність, довговічність, а також фактурний або голографічний ефект.

Безумовним лідером обробки листівок вважається   ламінація   , За допомогою якої вироби набувають щільність, довговічність, а також фактурний або голографічний ефект

Великою популярністю користуються листівки-запрошення, які випускаються з дизайном відповідно до теми заходу, відомостями про дату і час події і іншою необхідною інформацією. Для фірм і компаній запрошення розробляються відповідно до корпоративного стилю.

Одним з напрямків сучасних листівок стала рекламна листівка з елементами фірмового стилю. Вона не примушує що-небудь купувати, а лише привертає увагу потенційного покупця, який бере безкоштовно вподобану листівку. Рекламні листівки легко знаходять застосування в звичайному житті людей. Вони можуть використовуватися як барвисті картинки на столі або як бланки для коротких листів, також їх можна використовувати як книжкові закладки. Зазвичай вони мають формат поштової картки, друкуються на щільному картоні, лицьова сторона покривається лаком.

конверт   став неодмінним атрибутом листівки, який захищає її від того, що зім'яло, забруднення і доповнює дизайн конверт став неодмінним атрибутом листівки, який захищає її від того, що зім'яло, забруднення і доповнює дизайн. В конверти можна вкладати запрошення, вітальні листівки, подарункові карти, гроші, CD-диски, візитні картки та багато іншого. Тому зараз конверти випускаються різних форм і розмірів, з прозорими віконцями, з красивою обробкою, щоб справити враження і підвищити статусність подарунка.

Крім конвертів для листівок або особистого листування, вони стали обов'язковим предметом в будь-якому офісі. Конверти для ділового листування випускаються відповідно до міжнародного стандарту ISO 269, який визначає кілька типових розмірів, призначених для вкладання в них паперу найпопулярніших форматів. Такі конверти можуть доповнюватися логотипом та контактними даними компанії.

Онлайн-друкарня «ІНФОЛ-Принт» випускає великий асортимент листівок, запрошень та конвертів для свят і ділових буднів.

Почитайте наші статті:

Особливістю нашої технології Web-to-print є те, що будь-який відвідувач сайту може самостійно (практично hand-made) за готовими шаблонами створити особисті або корпоративні листівки зі своїми зображеннями і фотографіями до будь-якого свята і приводу, доповнити їх вкладишем з поздоровленнями і конвертами в єдиному стилі. Ми ж забезпечимо якісний друк Вашого замовлення!

Приємною роботи в нашій онлайн-студії на сайті друкарні «ІНФОЛ-Принт»!