Полезные материалы

Особистий бренд, або що зробити, щоб робота вас шукала

  1. Директор з корпоративних комунікацій компанії CORUM GROUP Олена Плахова про те, як побудувати особистий...
  2. 1. Які завдання я перед собою ставлю на шляху до мети?
  3. 2. Хто мої цільові аудиторії?
  4. 3. Який мій образ? Яка асоціація повинна виникати у моїх цільових аудиторій, коли вони будуть чути...
  5. 4. Які у мене унікальні здібності і / або особливості?
  6. 5. Що і хто допоможе мені в досягненні результатів?
  7. 6. Як я буду вимірювати успіх своїх дій?
  8. 7. Що з моїм зовнішнім виглядом? Він відповідає моєму бажаного образу? Чи є в цьому образі «якірці»?
  9. 8. Як ви говорите? Поводитеся? Як стоїте, сидите? Що з відчуттями себе в компанії не близьких, а...
  10. 9. легендування і міфологізація
  11. Вибір каналів для просування

Директор з корпоративних комунікацій компанії CORUM GROUP Олена Плахова про те, як побудувати особистий бренд і зрозуміти, чи потрібно це вам взагалі.

Олена Плахова спеціально для Work.ua розповідає:

  • що таке особистий бренд;
  • на які питання потрібно відповісти перед тим, як почати його будувати;
  • про вибір каналів для просування.

що таке особистий бренд;   на які питання потрібно відповісти перед тим, як почати його будувати;   про вибір каналів для просування

Кожен раз, коли мене звуть прочитати черговий майстер-клас або розповісти про особисте бренд, я задаю собі один і той же питання: що це таке? І кожен раз даю собі різні відповіді. І зараз також.

Ми звикли змішувати поняття «репутація», «імідж», «бренд» в одну купу. Так робить більшість людей, окрім тих, хто дійсно заробляє на побудові бренду і управління репутацією.

У чому ж все-таки різниця між людиною з репутацією і людиною-брендом? На мій погляд, в рівні капіталізації. (Думка моє - не догма, у вас може бути інше.)

Ви навряд чи заплатите 500 $ за годинну зустріч з якимось психологом, якщо це не Лабковской. Ми не хочемо йти на тренінг / лекцію до «якогось» тренеру або лектору. Ми хочемо Адізеса, Талеба і йдемо на прізвища, а не на тему, порядок, програму. Це і є люди-бренди.

Люди-бренди можуть бути різного масштабу:

  • конкретної вузької тусовки;
  • галузевого районного співтовариства;
  • конкретного міста (за характером захоплень або прямо-таки відомий у всіх колах, міста, країни, частини світу і т.д.).

І це ніяк не залежить від місця народження і / або навчання. Все залежить тільки від масштабу мислення. Про що це я? Про те, що ми все мислимо різними рівнями.

Найголовніше питання для тітки Маші - брудний під'їзд її будинку. А для студентки Маші - генетика, і мислить вона масштабами світу. А Максим хоче бути волонтером червоного хреста в Африці, там люди вмирають, в порівнянні з ними його співвітчизникам не так уже й погано живеться!

Крім того, що всі ці люди мислять різними масштабами, вони відрізняються різними періодами планування і аналізу, тобто мислять різними часовими відрізками.

У кожної людини амбіції і цілі різняться, але, що найцікавіше, не кожному потрібно створювати бренд. І так, його необхідно саме створювати.

І так, його необхідно саме створювати

Підготовка до побудови особистого бренду

Уявіть, вранці ви прокинулися, випили чашку чаю або кави, заглянули в Facebook і подумали: пора і собі вже набрати 5 тисяч друзів і 100 тисяч передплатників, а чи не почати виступати на конференціях і давати інтерв'ю? Тобто вирішили працювати над self-PR і створювати особистий бренд.

Пропоную не поспішати і відповісти на найважливіші питання:

  • Навіщо вам це? Яка ваша особиста мета? Що є вашою особистою місією?
  • Створення бренду - це найкращий інструмент для досягнення того, чого ви хочете?
  • Чи готові ви працювати над собою особисто і з іншими людьми в довгостроковій перспективі?

А працювати доведеться багато. Ви повинні точно розуміти: бажання переходить в ціль, а мета розкладається на завдання. Виставляються реперні точки, терміни, підбираються інструменти. Саме так, створення і управління брендом - це системна робота.

І тут не обійтися без вашого бажання, часу, повної залученості, готовності вчитися, здібностей і компетенцій, неприв'язаності до самої мети (створення бренду), сміливості і відкритості, цінностей.

Якщо відповіді на всі питання підтверджують, що ви хочете публічно капіталізуватися і всі необхідні складові процесу готові вкласти, то тоді починайте над цим працювати.

Наведу вам приклад себе. Одного разу мене скоротили, хоча я була «великою людиною» в компанії, і я довгий час не могла знайти підходящу роботу. Після цього вирішила: шукати роботу мені не подобається, хочу, щоб робота шукала мене. Створення особистого бренду стало хорошим інструментом для досягнення мети. Я мала відповідними компетенціями і можливостями і мало-помалу почала його будувати.

З чого починала я і що рекомендую зробити вам: відповісти на ряд питань на додачу до тих, що були вище.

1. Які завдання я перед собою ставлю на шляху до мети?

Якщо розглядати мій приклад, то моїми завданнями були:

  • підтвердження професіоналізму;
  • освоєння додаткових сфер, таких як психологія, маркетинг, HR, фінанси;
  • розширення бази знайомств в певних цільових аудиторіях;
  • формування фінансової «жирового прошарку» для відчуття безпеки і т.д.

2. Хто мої цільові аудиторії?

Точно визначите, хто ваші цільові аудиторії. Одного разу мене попросили допомогти з позиціонуванням продукту. На моє запитання: «Хто ваша цільова аудиторія?» Власники відповіли: «Як хто? Всі жителі країни, які користуються гаджетами ». Це неправильна відповідь. Бажаючи отримати всіх, ви не отримаєте нікого!

Потрібно точно розуміти, хто вам потрібен для досягнення результату, рішення ваших завдань. Хочете збільшити базу корисних контактів - не робіть неодружених пострілів і не стріляйте з гармати по горобцях. Вибирайте точково, пильно. Не розпилюйте власний ресурс.

3. Який мій образ? Яка асоціація повинна виникати у моїх цільових аудиторій, коли вони будуть чути моє прізвище?

Це, напевно, найпростіше. Просто напишіть 5-7 прикметників, що не взаємовиключних і не суперечать один одному. А потім порівняйте їх з тим чином, який є зараз.

4. Які у мене унікальні здібності і / або особливості?

Якщо не можете знайти відразу, порівняйте себе з конкурентами, тобто людьми, близькими до вас по роду діяльності і позиціонуванню.

Наприклад, моя близька подруга Ірина, яка володіє турагентством, відрізняється від інших тим, що спеціалізується виключно на Італії, Іспанії, Португалії. Вона десятки років возить туди групи особисто і, ясна річ, знає ці країни вже краще, ніж свою власну. Природно, я не думаю, у кого питати про поїздки в ці країни.

Відповідь готовий. Вашої особливістю може стати все що завгодно: вузька спеціалізація, швидкість, склад листи, іскрометний почуття гумору або геніальне поєднання двох утворень. Просто знайдіть їх і відобразіть в 5-7 пунктах.

5. Що і хто допоможе мені в досягненні результатів?

Це компіляція питань 1-4. По суті, тут народжується сам шлях.

6. Як я буду вимірювати успіх своїх дій?

Наприклад, якщо ви написали, що в досягненні результату вам допоможе знайомство з паном Х, то результатом будуть дії / відгуки цього самого містера Х. Якщо вам допоможе наявність статей і колонок в журналі Y, результатом буде залученість читачів в ці матеріали і т.д .

7. Що з моїм зовнішнім виглядом? Він відповідає моєму бажаного образу? Чи є в цьому образі «якірці»?

Наприклад, мої «якірці» - це каблук-шпилька і браслети.

8. Як ви говорите? Поводитеся? Як стоїте, сидите? Що з відчуттями себе в компанії не близьких, а незнайомих вам людей?

У створенні бренду немає дрібниць. Ваш образ повинен бути цілісним. Якщо ви хочете, щоб вас сприймали як психолога-професіонала, навряд чи вам потрібно надягати рвані кросівки і боятися виступати на публіці. Якщо ви позиціонуєте себе як креативного дизайнера, то не варто ходити в консервативному, строгому костюмі. Якщо ви працюєте фінансовим аудитором, то довгі кошлаті волосся і хіпстерскій прикид буде вам більше заважати, ніж допомагати. Багатьом такий підхід здається старомодним. Але все саме так: людству потрібен час, щоб змінити стереотипи.

9. легендування і міфологізація

Фундамент. Це маленька особиста історія про вас, не більше пів-аркуша А4, яка буде передаватися з вуст в уста і розповідати:

  • Про те, хто ви в цьому світі, що даєте, кому і коли.
  • Що і як ви робите.
  • Чим відрізняєтеся від інших.
  • Чому дієте саме так, як дієте.
  • Чого хочете, про що мрієте.
  • Що міняєте і що залишите після себе.

Складні питання. Перед тим, як написати цю історію, я рекомендую просто розповісти про себе декільком знайомим і друзям. На 8-10 разів у вас відвалиться нісенітниця і лушпиння і залишиться самий сік.

Вибір каналів для просування

Якщо ви вже визначили, хто ваша цільова аудиторія, то точно уявляєте, що вони читають, дивляться, де зустрічаються, які події відвідують. Візьмемо, наприклад, Євгена. Женя точно розуміє, для того, щоб одного дня стати HR-директором, йому потрібно:

  1. Познайомитися з великою кількістю HR-ів, щоб бути своїм серед своїх і мати рекомендації по цеху.
  2. Йому потрібно писати експертні колонки в профільні журнали а-ля «менеджер по персоналу» і коментувати нововведення.
  3. Він повинен як min бути учасником, medium - моделювати сесію, max - стати спікером на основних рейтингових HR-конференціях.

Але, як ви розумієте, таким чином Женя набирає бали поки тільки в своїй зграї. Рішення про працевлаштування прийме CEO, а запрошують на зустріч до CEO - рекрутери-хантери. Звичайно, на конференціях хантерів зазвичай досить, і Жені потрібно тільки вичленувати потрібних і особисто познайомитися. Головне, про це не забути.

А крім того, починати поступальні рухи до розширення власних кордонів спілкування:

  • Відвідувати конференції не тільки для HR-ів, але вже для ТОП-менеджерів.
  • Писати колонки не тільки в профільні, але в общебізнесовие, економічні видання.
  • Брати участь не тільки в конференціях, а й засіданнях комітетів міжнародних організацій і асоціацій.
  • Чи не відкидати неформальні тусовки: події приватних клубів, засідання за загальним столом представників однієї сфери (гра в гольф, більярд, теніс). Всіма цими діями ви виконуєте певне завдання. Це не означає не отримувати задоволення від знайомств і розваг. Я закликаю готуватися до кожного заходу і активності, навіть якщо це гра в сквош, але з одним з тих людей, знайомство з яким для вас важливо.

Зрозумійте, ваші інтереси - це тільки ваші інтереси. І якщо ви хочете, щоб вони були дотримані, потрібно задавати питання, просити, акцентувати увагу, говорити і домовлятися. А якщо ви цього не зробили, так і нарікайте тільки на себе.

Але повернемося до вибору каналів. Отже, для початку напишіть на аркуші всі канали, які ви знаєте:

  • соціальні мережі, причому кожну окремо;
  • журнали, газети, online-видання;
  • конференції / платформи / школи / майстер-класи;
  • зустрічі асоціацій типу торгово-промислових палат, бізнес-асоціацій та іже з ними;
  • клуби бізнесменів і приватних асоціацій;
  • ТВ / радіо;
  • трендсеттери;
  • публічні тусовки і т.д.

Пишіть все в колонку. Поруч додавайте свої цільові аудиторії і звіряйте їх стрілочками, де вони тусуються, читають, дивляться. Почніть з тих каналів, де концентрація входять стрілок максимальна. А далі охоплює всі інші.

Не намагайтеся охопити все і відразу. У вас не вистачить ресурсу. Пам'ятайте:

Пам'ятайте:

Якщо ви телефонуєте редактору журналу, то ви точно повинні розуміти, що йому пропонуєте і навіщо йому це потрібно. Якщо телефонуйте організатору конференції, то ви точно розумієте, яку тему хочете освітити, знаєте, навіщо це потрібно учасникам конференції та зовсім точно впевнені, що ви чудовий спікер, вмієте управляти груповою динамікою, ваша риторика бездоганна, ви вмієте залучати і розбираєтеся в темі. Якщо ж ваші вміння посередні - не лізьте, перш за все, як кажуть деякі люди, «прокачати скіли», що означає удосконалює навички та вміння.

Важливо пам'ятати: ви - володар і творець своєї репутації. Але вам потрібні транслятори і ретранслятори - люди, які будуть далі нести «благу звістку» про вас. Вам не вдасться їх змусити. Вони повинні робити це щиро, а значить, вам потрібно їх захопити, залучити, сподобатися, дати їм щось таке, чого раніше ніхто не давав.

Формуйте довіру і будьте в струмені. Живіть в горизонті 20-30 років. Якщо мислити в проміжках 3-5 років, то може здаватися, що все добре і робити нічого не треба. І пам'ятайте, що не можна віддати те, чого ти не маєш. Спочатку це потрібно набрати, а потім вже віддати по ланцюжку.

І найголовніше - будьте щирі.

Щоб Залишити коментар, нужно Войти .

1. Які завдання я перед собою ставлю на шляху до мети?
2. Хто мої цільові аудиторії?
3. Який мій образ?
4. Які у мене унікальні здібності і / або особливості?
5. Що і хто допоможе мені в досягненні результатів?
6. Як я буду вимірювати успіх своїх дій?
7. Що з моїм зовнішнім виглядом?
Він відповідає моєму бажаного образу?
Чи є в цьому образі «якірці»?
8. Як ви говорите?