Полезные материалы

Звідки блохи в приватному будинку і як позбутися від них на дачі (народні засоби і препарати)

  1. Причини появи бліх в будинку
  2. Як боротися з блохами в житло: з чого почати
  3. Способи дезінсекції житла

Блохи в будинку - ситуація не така вже й рідкісна Блохи в будинку - ситуація не така вже й рідкісна. Жителям багатоповерхівок або приватного сектора слід бути однаково уважними, тому що навіть при незначному зараженні ці паразити здатні швидко розмножуватися. Їм всього лише потрібно тепло і вологість вище середнього. Позбутися від бліх нескладно, якщо озброїтися спеціальними засобами, народними прийомами і здоровим глуздом.

Причини появи бліх в будинку

Ці паразити проникають в житлові приміщення в теплу пору року. Найчастіше - в приватні домоволодіння, на дачі і перші поверхи багатоквартирних будівель. Блохи - збірна назва безкрилих комах: земляних, людських, собачих, котячих і інших тварин. Вони дещо відрізняються за зовнішнім виглядом і шкідливості для людини, але за загальними ознаками схожі. Методи боротьби з паразитами однакові.

Увага! Ці комахи переносять багато найнебезпечніші захворювання. Тому при їх виявленні важливо швидко і ефективно від них позбутися: усунути популяцію і запобігти утворенню нової.

Звідки з'являються блохи:

  • надмірна запиленість;
  • сміття, пил і антисанітарія в під'їзді або житло по сусідству;
  • сусідство з закинутими будівлями або квартирами;
  • вогкість в підвалі;
  • перенесення тваринами або гризунами-шкідниками .

Блохи живуть в затишних куточках

Не завжди після зараження блохи поселяються в житловому приміщенні. Їм також потрібно сприятливе середовище. Комахи починають активно розмножуватися там, де мало сонячного світла, багато вологості, багато мотлоху, рідко або взагалі не проводиться прибирання. Вони не люблять низькі температури, тому взимку можуть переселятися з холодного під'їзду або порожніх будівель в більш комфортні умови житлових приміщень.

Зовні поява бліх проявляється в слідах укусів на шкірі людини або домашніх вихованців. Паразити тварин більші, в той час як комах, що атакують людей, розгледіти непросто. Адже постійно на людському тілі вони не знаходяться. Зате блохи охоче кусають в декількох місцях. Точки-пухирі сверблять і болять.

Порада. Перевірити наявність бліх в приміщенні легко. Розстелите білу простирадло, скатертину або папір на підлозі і уважно спостерігайте за матеріалом. Комахи будуть періодично заплигувати на нього і виглядати, як мелькають чорні точки.

Як боротися з блохами в житло: з чого почати

Паразити можуть оселитися в різних місцях:

  • щілинах, за плінтусом;
  • паласі, килимі, на лінолеумі;
  • шафах з одягом;
  • матрацах і меблів;
  • м'яких іграшках;
  • побутовому смітті.

Визначити точне місце не вийде, та й не навіщо. Прибирайте і очищайте все житловий простір. Це стане першим кроком в позбавленні від бліх. Після цього потрібно цілковита дезінсекція та повторна обробка житла. Тільки в комплексі ці заходи дадуть бажаний ефект.

Тільки в комплексі ці заходи дадуть бажаний ефект

Перший етап включає наступні моменти:

  1. Ретельне прибирання приміщень. Використовуйте комплекс звичних засобів: пилосос, швабру, ганчірку для пилу. Для миття підлог і протирання меблів фахівці рекомендують додавати в воду ефірні масла або нашатирний спирт. Це відразу істотно скоротить популяцію бліх.
  2. Повна прання всього постільної білизни. Бажано з кип'ятінням, просушкой на сонці і подальшої прасуванням.
  3. Дослідження гардероба. Якщо є підозри на поселення бліх в речах, їх слід обробити парогенератором, праскою або віднести в хімчистку. У випадку з домашньої дезинсекцією очищену одяг потрібно в процесі роботи упаковувати в пакет.
  4. Догляд за тваринами і птахами. Обробіть шерсть вихованців спеціальними засобами від бліх із зоомагазину. Підберіть для них протиблошині нашийники (виходячи з маси тіла). Миску, туалет та інші приналежності тваринного слід вимити і знезаразити. Наприклад, розчином нашатирного спирту.

Способи дезінсекції житла

У продажу є досить дієві і безпечні засоби проти бліх. Їх можна розділити на такі категорії:

  1. Аерозолі. Розпорошите балончик згідно з інструкцією по всіх кімнатах. Одного вистачить на 10 кв. м. Такий спосіб обробки дозволяє діючій речовині проникнути у важкодоступні куточки і викликати практично миттєву загибель бліх. Для живих істот і меблів речовина безпечна.
  2. Суспензії і порошки контактної дії. Обробка від комах проводиться за принципом роботи зі звичайним миючим засобом. Нанесіть речовину на всі поверхні, в тому числі віконні та дверні прорізи, стіни, підлогу, щілини, меблі і стики між нею і т.д. Це більш трудомістким, засіб діє повільніше, зате ефект від нього тримається довше.

Увага! Застосування другого типу препаратів особливо дієво проти личинок бліх.

Перед обробкою вимийте підлогу, виведіть людей і тварин за межі житла, а самі надіньте маску, щільний одяг і рукавички. Відразу після дезінсекції закрийте вікна та покиньте будинок на кілька годин. Після обприскування або протирання можна мити підлогу 2-4 дня. Хіба що пройдіться віником, щоб змести мертвих комах.

Обробка кімнати

Народні засоби від бліх:

  • Полин, пижмо і евкаліпт (2: 1: 1) залийте окропом, а після охолодження розбризкайте по кімнатах.
  • Змішайте соду і сіль. Розчиніть їх у воді і розпорошите над підлогою по всьому будинку.
  • Змішайте 2-3 товчених зубчики часнику і 3 ч.л. пивних дріжджів. Суху суміш розкладіть в різних точках житла. Її можна замінити лавровим листям, полином, пижма.
  • Обприскуйте кімнати часниковим настоєм.

Повторна обробка через 1 тиждень закріпить успіх. Пам'ятайте, що краще профілактика бліх в будинку - чистота, сонце і свіже повітря.

Як знищити бліх в квартирі: відео