Полезные материалы

Воші і блохи у курей: поради як боротися з паразитами, фото і відео

  1. У чому небезпека вошей і бліх?
  2. Позбуваємося паразитів правильно
  3. хімічні препарати
  4. фізичне вплив
  5. Боротьба народними методами
  6. Фотогалерея

Курячі воші і блохи не тільки викликають свербіння і подразнення, а й призводять до виснаження, а часом навіть до летального результату у птахів. Найстрашніше - це те, що вони є рознощиками інфекцій. В такий момент багатьох господарів мучить питання: «Якщо блохи і воші у курей - як боротися?» Відповіді на це питання ви дізнаєтеся в нашій статті.

У чому небезпека вошей і бліх?

Воші і курячі блохи - це паразити, які харчуються кров'ю своєї жертви. Найбільш поширеними видами серед курей є червоний курячий кліщ і блоха куряча. Вони можуть з'явитися не тільки через забруднення курника, але поширювати їх можуть інші тварини, як, наприклад, що пролітають поруч дикі птахи. Обидва види кровопивців в першу чергу викликають у уражених курей сильне роздратування, занепокоєння, птахи постійно сверблять і щипають себе під пір'ям. Згодом вони розчісують верхні шари епідермісу і самі видирають собі пір'я.

У міру збільшення ураження паразитами, кури перестають нестися і активно рухатися, незабаром у них починає розвиватися недокрів'я і анемія - це видно по блідому гребеню. Слідом за цим у них починається виснаження і останній етап - це смерть. Крім цього найстрашнішим фактом є те, що, як і блохи у курей, так і воші є переносниками інфекцій. В першу чергу це може бути бруцельоз, сальмонельоз, тріпаносомози, в рідкісних випадках з ними знаходили збудників чуми і енцефаліту. Абсолютно всі курячі блохи і червоні курячі воші є носіями яєць гельмінтів і при укусах ймовірність зараження глистами дуже висока.

Все це може поширитися не тільки на інших тварин і птахів на ділянці, а й на людину через укуси і м'ясо забитої птиці. Яйця, знесені під час виведення бліх і вошей, не рекомендуються до вживання в їжу, так як хімічні препарати, які використовувалися, через кровоносну систему, потрапляють в жовток яйця. При наявності чутливості у людини до подібних препаратів, може бути викликана алергічна реакція.

При наявності чутливості у людини до подібних препаратів, може бути викликана алергічна реакція

Позбуваємося паразитів правильно

Є кілька способів, щоб позбутися вошей і бліх: їх можна поділити на хімічні засоби, фізичний вплив і кошти, засновані на досвіді птахівників. Щоб лікування пройшло успішно, обов'язково потрібно враховувати розміри приміщення курятника і кількість курей. Необхідно точно слідувати інструкції і дотримуватися правил особистої безпеки при проведенні обробки.

хімічні препарати

Найефективнішими засобами щоб вивести паразитів є хімічні. В більшості своїй вони безпечні, якщо не потрапляють в травну систему птиці і в очі. Якщо курник невеликий і в ньому 10-20 курей, відмінно впораються такі краплі для зовнішнього застосування, як Stronghold, Frontline, Барс, Адвантейдж., Навіть якщо вони призначені для лікування собак і кішок. Також можна обробити кожну курку окремо розчином з ампулою або порошком із спеціальними перітроідамі. Варто звернути увагу на інших вихованців, особливо птахів, з якими можуть контактувати кури, щоб уникнути повторного зараження.

Обробити курник - теж важлива складова лікування, так як комахи-паразити часто ховаються в щілинах, дірках, в підстилці, в гніздах, в скопилася бруду і т. Д. Це можна зробити за допомогою рідини Карбофос або концентрованих аерозолів Get, Ціфокс, Кукарача. Такі засоби, як Раптор, Рейд менш зручні та ефективні, до того ж дороги в порівнянні з попередніми. Якщо ж уражених курочок дуже багато і містять їх у великому приміщенні, хорошим економічним варіантом буде основа для розчину Бутокс (1 мл на 4 л води).

Якщо ж уражених курочок дуже багато і містять їх у великому приміщенні, хорошим економічним варіантом буде основа для розчину Бутокс (1 мл на 4 л води)

Другим хорошим засобом для обробки великого курника є пудра дельтаметрин. Для курей вона використовується методом розпилення на пір'я і втиранням на всю поверхню шкіри. Для покриття пудрою великого курника необхідний спеціальний дустораспилітель. Важливо, щоб ні пудра дельтаметрин, ні Бутокс не були в очі і дихальні шляхи курки, тому голову від бліх і вошей не обробляють і на кожну особину засіб наноситься індивідуально.

Також необхідно боротися з блохами та вошами в правильному порядку - спочатку необхідно вилікувати від комах-паразитів кожну курку і тимчасово переселити їх з курника. Після цього потрібно повністю обробити курятник, курей в ньому бути не повинно протягом від 1 до 3 днів після обробки, щоб все блохи або воші і їхні яйця загинули. Завершальний етап боротьби з паразитами - генеральне прибирання. Потрібно вичистити все - підлогу від посліду, стіни і щілини в них, сідало, гнізда, годівницю, змінити повністю підстилки, позбутися від сміття і провітрити приміщення.

фізичне вплив

Безпечніше, але менш ефективно лікування фізичними засобами. Швидше це методи, що затримують стрімке поширення паразитів. Для птахів - це установка просторих корит з сумішшю золи і піску, кури в ньому купаються і частково позбавляються від кровососів. Суміш обов'язково повинна залишатися сухою. Для курника - це обробка окропом або паром, очищення приміщення від залишився їжі, бруду, посліду та іншого.

Боротьба народними методами

Для лікування курочок від бліх і вошей використовують оцет, часом з додаванням гасу, для обтирання. Ще одна суміш - це бензол, нашатир і гас, що має сильний запах, що відлякує вошей і бліх. Обробляти нею можна як курок, так і приміщення. Запах від віника з трав полину також неприємний для маленьких кровопивців і може перешкодити їх поверненню.

Кращою мірою профілактики є підтримання чистоти в курнику. Якщо регулярно чистити сміття, міняти підстилку і прибирати послід, личинкам і яйцям вошей і бліх ніде буде осісти і вони постійно будуть виноситися разом зі сміттям.

Фотогалерея

Відео «Паразити у курей»

Які захворювання найчастіше зустрічаються у курей, як з ними боротися і як проводити лікування, ви дізнаєтеся з цього відео.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

У чому небезпека вошей і бліх?
В такий момент багатьох господарів мучить питання: «Якщо блохи і воші у курей - як боротися?
У чому небезпека вошей і бліх?