Полезные материалы

Скільки живе блоха: мінімально і максимально

  1. Тривалість життя бліх
  2. плодючість
  3. Цикл розмноження і розвитку блохи
  4. Особливості життя деяких видів бліх
  5. Скільки живуть блохи без їжі

Життя бліх досить тривала. Це пов'язано з тим, що паразити вміють дуже добре пристосовуватися до будь-яких умов. При тому, що блоха має пріоритетного господаря, вона може тимчасово поміняти його. Але як тільки з'явиться можливість повернутися в звичне середовище перебування, і жити з тим же комфортом, що і раніше, вона негайно це зробить.

Тривалість життя бліх

Скільки б ви не обробляли приміщення і вихованця від паразитів, гарантії, що вони ніколи більше не повернуться, немає. Блохи виживають в найскладніших умовах. Ніхто не буде терпіти на собі полчища паразитів. Тварини намагаються самостійно з ними боротися, але здатні вичесати і вигризти тільки малу їх частину.

Без спеціальної обробки блохи будуть розмножуватися в геометричній прогресії, поширюючись на здорових кішок і собак, заполонять підвали і квартири. Якісь види живуть на господаря постійно, інші пробираються до тіла, щоб підкріпитися, а в решту часу ховаються в затишних куточках недалеко від об'єкта свого інтересу.

Життя бліх досить тривала

Собачі блохи найчастіше живуть в підстилці, котячі - на дивані або в кріслі. Частина бліх облюбовує килим, і спокійно живуть в його ворсі. Є й винятки - це курячі блохи . Вони ніколи без потреби не залишають господаря, так як просто не виживуть без його тепла.

Крім їжі їм потрібна певна температура і той мікроклімат, який створюється пір'ям птиці. Через те, що блохи дуже дрібні, ми бачимо тільки живих паразитів, які повзають по тілу тварини і ніколи не помічаємо загиблих своєю смертю комах.

Тому складається враження, що блохи живуть практично вічно і постійно знаходяться в шерсті тварин, але це не зовсім так.

плодючість

В середньому блоха живе всього пару місяців. За 2 - 3 місяці паразити встигають обзавестися настільки численним потомством, що якщо не проводити обробку, комахи розплодяться так, що на тілі кішки або собаки вони будуть просто кишіти. За своє життя одна блоха може відкласти до 500 яєць.

За своє життя одна блоха може відкласти до 500 яєць

При сприятливих умовах кожне з них теоретично стане блохою. На щастя, частина яєць гине. Щодо комфортної для собачих і котячих бліх вважається температура, яка не перевищує 37 ° C, в цих умовах вони живуть близько місяця. Для курячих бліх вона вище. При 40 ° C вони живуть до двох місяців, але за умови, що вологість буде відповідати 80%.

Чим вище температура повітря, тим коротше життя блохи. Від температури залежить і процес розмноження, тобто тривалість циклу. Якщо при оптимальних умовах личинка розвивається протягом місяця, то при підвищеній температурі цей термін скорочується до 10 днів.

При її зниженні навпаки спостерігається уповільнення. Тому говорити про точні часові рамки складно. Повний цикл може тривати від 10 днів до 12 місяців, а доросла блоха в залежності від умов живе від 6 тижнів до півтора років.

Цикл розмноження і розвитку блохи

Життєвий цикл бліх складається з чотирьох стадій. Спочатку це яйце, потім - личинка, з цього стану паразит переходить в стадію лялечки, з якої з'являється доросла блоха. Вже через пару днів після спарювання самка відкладе яйця.

На відміну від деяких інших комах, яйця яких покриті липкою субстанцією, у бліх вони просто розлітаються в різні боки, так як виштовхуються з тіла із зусиллям. Часто на тілі тварини можна бачити бруд, яка насправді є екскрементами бліх.

Калові маси виходять під час викидання яєць. Якщо їх намочити, вони можуть придбати червоний колір, так як по суті це - перероблена кров. За один раз блоха відкладає від 3 до 15 штук яєць, але робити це щодня вона не в змозі.

За один раз блоха відкладає від 3 до 15 штук яєць, але робити це щодня вона не в змозі

Залежно від того, яка буде температура навколишнього середовища, через кілька днів з яйця вилупиться личинка. Для розвитку їй крім тепла потрібна відповідна вологість. Для курячих бліх необхідна більш висока вологість, ніж для котячих і собачих паразитів.

У стадії личинки вони харчуються відходами життєдіяльності дорослих особин. Личинка не кусає. До пори, до часу вона живе тихо. В середньому в цьому стані блохи знаходяться близько тижня. За цей час кілька разів відбувається линька.

Перед тим як стати блохою, личинка переходить в стадію лялечки. Виглядає вона в цей час як покритий брудом кокон. Поверхня кокона липка, завдяки чому вона відмінно тримається на тілі господаря.

Поверхня кокона липка, завдяки чому вона відмінно тримається на тілі господаря

При недостатньо високій температурі і вологості лялечки припиняються в розвитку. Як тільки вони відчують тепло тіла господаря і надходить від нього вуглекислий газ, дуже швидко на світ з'явиться доросла особина.

У холодному приміщенні блохи без тваринного можуть перебувати в стані лялечки протягом року і навіть більше. Це треба враховувати, і перед тим як знову завести собаку, необхідно провести обробку вольєра і будки. Те ж саме роблять з курятником, який знову планується заселити птахом.

Особливості життя деяких видів бліх

Найбільші блохи називаються Алакурти або блоха тянь-шаньская. Запліднені самки можуть досягати в розмірах 7 мм. Влітку їх не видно, а ось з приходом морозів вони з землі і рослин переміщаються на тварин, де і зимують.

На тілі коней, баранів, корів і верблюдів блохи збільшуються в розмірах і активно розмножуються. За кілька зимових місяців паразити здатні довести до виснаження кінь. Алакурти живе на тваринному аж до його линьки.

Ще один вид бліх становить серйозну небезпеку не тільки для тварин, але і для людей. Проницающая блоха живе доти, поки не викине назовні яйця. Їх багато, тому харчування паразита потрібно рясне.

Щоб насититися, блоха просто поглиблює під шкіру голову і починає смоктати кров. Зазвичай блоха травмує великий палець ноги. Якщо вчасно не помітити і не витягти комаха, неуважність обернеться тим, що виникне запалення, нагноєння і навіть гангрена з подальшою ампутацією.

Проницающая блоха

На щастя в наших широтах не зустрічаються тянь-шаньская, ні проницающая блоха. Ті, які паразитують на кішках, собаках, щурах і курей, не можуть жити на людину. Втім, і на тварин вони постійно не живуть (за винятком курячих), там вони харчуються, а розмножуються в місцях, де потомству нічого не загрожує.

Як тільки паразит відчує небезпеку, він перебереться в інше місце. У зв'язку з цим обробці піддають не тільки шерсть тварин, а й щілини в підлозі, килими та м'які меблі. При виборі засобу від бліх в квартирі дивіться, щоб вона мала тривалим ефектом. Це дозволить позбутися від тих комах, які з'являться через кілька днів і тижнів.

Скільки живуть блохи без їжі

Зазвичай для насичення бліх буває досить щоденного одноразового прийому їжі, але якщо їй не вдається завершити трапезу, вона застрибує на тварину повторно. При цьому комахи можуть протягом тривалого часу голодувати.

Що вийшла з кокона особина може близько двох тижнів шукати господаря. Весь цей час вона обходиться без їжі. Не варто сподіватися на те, що виїхавши на деякий час з квартири, ви зможете дочекатися загибелі всіх бліх і повернетеся в чистий будинок. Вони здатні не є до півтора років, так що подорожувати доведеться дуже довго.

У порожньому будинку ще довше можуть чекати свого майбутнього господаря лялечки. Його наближення вони відчують по вібрації статі. Якщо це виявиться не той, кого чекали, жертва використовується для втамування голоду і переїзду в більш сприятливе місце - туди, де будуть кішка, собака або птах. Постійно харчуватися кров'ю людини котячі, собачі і курячі блохи не можуть.

Комаха, яке залишилося без джерела їжі, не впадає в анабіоз, воно все так же рухомий, але позбавлене можливості розмножуватися. Виходить, що під час відсутності господарів бліх в квартирі більше не стане, але вони терпляче дочекаються повернення людей і їх вихованців.