Полезные материалы

Як позбавити кішку від бліх народними засобами, ніж помити, обробити в домашніх умовах кота, щоб вивести їх

  1. Загальні правила обробки
  2. ефективні засоби
  3. Профілактика нападу паразитів

При виявленні ектопаразитів на свого вихованця не всі власники поспішають придбати інсектицидну коштів для їх знищення. У тому випадку, якщо тварина схильне до алергії, або мова йде про маленьким кошеням, слід задуматися над тим, як позбавити кішку від бліх народними засобами. На відміну від інсектицидів, рослинні препарати діють більш м'яко, рідко викликають отруєння і алергічні реакції, не роблять шкідливого впливу на домочадців.

Загальні правила обробки

Як правило основна частина народних засобів, що застосовуються в боротьбі з ектопаразитами - це трави і рослини, що володіють репеллентних властивостями Як правило основна частина народних засобів, що застосовуються в боротьбі з ектопаразитами - це трави і рослини, що володіють репеллентних властивостями. З безпосереднім знищенням дорослих особин, яєць і личинок рослинні засоби справляються не так ефективно, як хімічні інсектициди. Тому вивести бліх у кішки народними засобами дуже складно. Однак як профілактичний засіб для виведення ектопаразитів з приміщення нехімічні методи можуть бути взяті власниками на озброєння.

Вибираючи нехімічні способи боротьби з ектопаразитами, слід знати, що не всі народні кошти абсолютно безпечні і нешкідливі для пухнастих улюбленців. Застосовувати такі дратівливі склади, як чемериця, часник, відвари трав слід в тому випадку, якщо у тварини немає пошкоджень шкірних покривів. В іншому випадку це викличе печіння і свербіж у вихованця, подразнення шкіри.

Ефективно вивести блохи у кота народними засобами можна в тому випадку, якщо мова йде про початковому етапі зараження, коли дорослі особини поодинокі. При масовому ураженні вихованця ектопаразитами слід вибрати хімічні інсектицидні препарати.

ефективні засоби

До найвідоміших засобів для боротьби з блохами відносять:

  • Чемерічний вода. З усіх народних засобів рослинного походження настоянка чемериці (чемерічний вода) має найбільш виражений протипаразитарною ефектом і може бути використана для знищення бліх. Тварина необхідно ретельно розчесати рідким гребенем, змочити шерсть водою і рівномірно обробити чемерицеву настоянкою, виключаючи область мордочки і вух. Потім вкрити тварина поліетиленом, загорнути в рушник і потримати 10 - 15 хвилин, не допускаючи вилизування. По закінченню зазначеного часу ретельно змити препарат великою кількістю води. Таким способом обробити кішку від бліх народними засобами слід не менше 2-х разів, з інтервалом в 10 - 12 днів, так як чемерічний вода не діє проти яєць і личинок бліх. При обробці цим препаратом необхідно дотримуватися запобіжних заходів, працювати в рукавичках. Неприпустимо застосування чемерицеву води всередину, це призведе до отруєння . Слід уважно стежити, щоб чемерічний вода не потрапила в організм вихованця.
  • Фітозасоби (пижмо, полин, евкаліпт і т.д.). Рослини з різким запахом здавна застосовуються для відлякування всіляких шкідників, в тому числі і ектопаразитів у вихованців. Найчастіше застосовуються відвари таких трав, як пижмо, полин, герань, лаванда для гігієнічної обробки приміщення, предметів догляду за твариною. Відварами трав можна мити підлогу для попередження розвитку в житловому будинку яєць і личинок котячих бліх.

Відварами трав можна мити підлогу для попередження розвитку в житловому будинку яєць і личинок котячих бліх

Хороший ефект досягається обробкою приміщення за допомогою розпилення відварів лікарських. Для цього потрібно взяти 1 столову ложку сухого листя евкаліпта і по 2 столові ложки пижма і полину. Суміш залити склянкою окропу і настоювати 12 годин. Потім ретельно процідити і розпорошувати за допомогою пульверизатора в приміщенні в місцях, де ймовірно можуть бути блохи: пороги, придверні килимки, щілини в підлогах, меблі, улюблені місця вихованця, його лежанка, килимок.

Ефективно відлякують котячих бліх та інших паразитів пучки полину, пижма, лаванди, розвішані в приміщенні. Репеллентним дію мають не тільки свіжі, але й сухі трави. У квартирі можна розкласти протипаразитарні саше - мішечки з сухими лікарськими травами.

Крім дезінфекції приміщення, лікарські відвари можна застосовувати тваринам для водних процедур. Перш ніж помити кота від бліх народними засобами, слід приготувати відвар, згубний для паразита. Для цих цілей підійдуть всі ті ж відвари полину, пижма, герані. Щоб приготувати протипаразитарний відвар, необхідно взяти по 1 столовій ложці лікувальних трав, залити склянкою окропу і проварити на повільному вогні 15 - 20 хвилин. Остудити. Застосовувати відвар зовнішньо, ретельно протираючи шерсть тварини. Відвар можна додати у воду для купання тварини.

  • Хвойні рослини. Сосна і ялина - традиційні народні засоби, що застосовуються для боротьби з котячими блохами. Фітонциди, що містяться в цьому рослинній сировині, відмінно відлякують статевозрілих бліх. Ефективно застосовувати соснові тирсу для наповнення лежанок, матраців для тварин. Неприємний для бліх запах буде їх відлякувати, і відкладати яйця в місця проживання вихованців бажання не виникне. У приватному будинку, на дачі можна посипати сумішшю соснових тирси і полину близько вхідних дверей. Цю ж суміш можна використовувати і для наповнення матраца для жівотного.Помімо соснових тирси, для відлякування паразитів можна застосовувати хвойні лапки, розкладаючи їх біля порога будинку, в місцях проживання вихованців. У хвойному відварі корисно замочувати і прати підстилку, предмети догляду за тваринами. Корисним буде миття підлог із застосуванням відвару хвої. Його фітонциди успішно захистять приміщення від розселення непрошених гостей (яєць, личинок ектопаразитів).
  • Часник. Вивести коту бліх в домашніх умовах допоможе це цибулинна рослина. При цьому мова йде про зовнішньому застосуванні у вигляді настоянки. Для приготування необхідно дрібно подрібнити (краще це робити за допомогою Часничниці) 6 - 7 зубчиків часнику, залити приблизно 500 - 700 мл гарячої води і настояти добу. Настоянку ретельно процідити і наносити з піпетки на холку тварини, не допускаючи злизування. Застосовувати цей засіб слід тільки в тому випадку, якщо у тварини немає пошкодження шкірних покривів. ознаки блошиного дерматиту (Виразки, струпи, скоринки і т. Д.) Є протипоказанням до застосування.

Профілактика нападу паразитів

Уберегти вихованця від нападу кровосисних паразитів допоможуть наступні рекомендації:

  • не допускати контакту з хворими тваринами;
  • обмежити доступ вихованця на вулицю;
  • регулярно проводити обстеження шкірного покриву тварини на предмет наявності паразитів;
  • дезінфеціровать підстилки, предмети догляду за вихованцем.

З метою профілактики зараження ектопаразитами можна застосовувати народні засоби: З метою профілактики зараження ектопаразитами можна застосовувати народні засоби:

  • соснові тирсу, дрібно посіченою хвоя може бути використана для наповнення матраца вихованця;
  • пучки полину, пижма, лаванди можна розвісити для відлякування паразитів в приміщенні;
  • при митті підлог застосовувати відвари лікарських трав (евкаліпта, пижма, герані);
  • для профілактики нападу паразитів водні процедури можна проводити із застосуванням рослинних відварів.

Народні засоби не завжди надають ефективну дію проти котячих бліх, але є чудовим профілактичним засобом для боротьби із зовнішніми паразитами. Природні репеленти часто більш ефективні в питаннях дезінфекції приміщення, що важливо в комплексній боротьбі з ектопаразитами.