Полезные материалы

Як роблять татуювання?

  1. В кінці минулого століття:
  2. Тому кілька порад:

Пантера на сідницю, маленька порхающая метелик трохи вище лобка, на спині китайський символ чистоти Пантера на сідницю, маленька порхающая метелик трохи вище лобка, на спині китайський символ чистоти ... Від поганого смаку і в боді-арті ніхто не застрахований, але навіщо сучасній людині прикрашати своє тіло? Мода прикрашати частини тіла металевими виробами, наносити на них голкою малюнки або випалювати емблеми в стародавності мала практичне значення. Знак міг служити оберегом, відбивати світогляду його носія, приналежність до племені або касти, клану або таємного товариства.

В Японії, наприклад, татуюванням відзначалися самі шановні і досягли вершин майстерності вчителі шкіл єдиноборств. Стародавні індіанці відзначали за допомогою тату кількість переможених ворогів (типу наших зірочок на борту літака під час Великої Вітчизняної). Єгиптяни вдостоювали честі татуювання своїх фараонів і найбільш могутніх жерців. Острівні народи за допомогою наколок "наближалися" до своїх численних богів.

Татуювання спочатку мала жертовне, а значить, магічне значення. Акт нанесення татуювання - ритуал, порушення якого позбавляє цей косметичний процес його магічного значення, тому він зазвичай відбувався таємно спеціально присвяченими людьми. До сих пір традиційні татуювання включають зображення священних об'єктів: тигр - в Індії, дракон - в Японії, кокосова пальма - на острові Таїті, олень - на Крайній Півночі і т. Д. За поданням деяких племен, тільки татуйовані входять в царство блаженних.

Згодом відношення до тату змінилося, і в освіченій Європі нею нагороджували злодіїв і вбивць. Це - сама кривава історія татуювання, що сталася від клейма середньовічного ката, метівшего неблагонадійних елементів.

В кінці минулого століття:

Тату стала популярна в США. Винахідливі американці відразу ж по всій країні стали відкривати численні салони, налагодили випуск спеціального інструменту і фарби. В арсеналі майстрів тату з'явилися електричні машинки, які практично не змінилися за останні сто років. У двадцятому столітті татуювання кілька разів опинялася на вістрі моди. У шістдесяті роки клієнтами салонів тату стали рок-н-рольщики і неформали. Молодь, побачивши татуйовані тіла своїх кумирів, поспішила наслідувати їхній приклад і все роблять татуювання. Індустрія запрацювала на повну силу. Стали видаватися спеціалізовані журнали і книги, відкрилися школи .

З кінця сімдесятих років почали організовуватися своєрідні фестивалі та конвенції татуювання. А в останні десять років мода на татуювання захопила всіх. Сьогодні, як ніколи раніше, тату стала явищем масової культури: лікарі, бізнесмени, домогосподарки прикрашають себе екзотичними ієрогліфами, браслетами, магічними знаками і орнаментами. Чоловіки, очевидно, вважають тату символом мужності, жінки ж емансіпіруются через татуювання, привласнюючи собі традиційний чоловічий атрибут, але обіграють його як свій еротичний сигнал. Може бути, саме симптоматичне тут - вік; найбільше звертаються не дівчинки, природно ласі на моду, а жінки старше 25 років. Та й за ціною це прикраса не для бідних. Наприклад, наколка розміром з сигаретну пачку (загальноприйнята одиниця виміру в середовищі татуювальників) коштує в Москві в середньому 150 доларів. Ціна, природно, залежить від досвіду і кваліфікації майстра, складності малюнка.

Інтерес підігріває очевидна популярність цього мистецтва серед знаменитостей. Шер (на лівому передпліччі її витатуйована ланцюжок з нанизаними на неї сердечком і двома хрестиками, на щиколотці лівої ноги - троянда, ну, а на сідницях - цілий букет квітів, робота над яким зайняла у майстра татуювання цілих сім годин), Джонні Депп (на правом біцепсі витатуював ім'я своєї коханої Вайнони Райдер ( "Winona Forever!"), а коли любов пройшла - звів тату. Залишив тільки перші три букви, переправивши їх в Wine (вино), Бьорк (Кабалістичний знак "колесо-штурвал"), Анжеліна Джолі (на її животі красується великий чорний хрест, його обрамляє фраза н а латині, яку можна перевести приблизно як "плекає мене - мене знищує", а на плечі "розкрадачка" помістила дракона й ім'я свого чоловіка Біллі Боба Торнтона, з яким розлучилася не так давно), Принцеса Стефані (своє перше татуювання на зап'ясті правої руки у вигляді браслета з символом Сонця зробила в пам'ять про одного зі своїх романів, а нещодавно папараці вдалося зробити надбанням гласності вже третю (друга красується на щиколотці лівої ноги) татуювання на тілі принцеси - на цей раз на лівому стегні) ... Мода на натільну творчість не про бошла і Росію, хоча в плані татуювання, втім, як і в усьому іншому, у нас свій особливий шлях стійкі асоціації з тюремною камерою.

Більшість людей бажають відобразити на тілі власні пристрасті або приналежність до тієї чи іншої групи. Наприклад, музиканти просять "засунути" куди-небудь ноти, металісти - череп, а панки просто не можуть жити без графічного натільного "лику" щури або який-небудь інший отвратной живності. Метелики, павучки та павутинки подобаються жінкам (слабка стать примудряється мати їх зображення не тільки на грудях, стегнах, животі або сідницях, але навіть на лобку). Останнім писком вважається татуювання навколо пупка (сонце, наприклад), в який всунути кільце або гвоздик. Подібне замовлення робить майже кожна третя жінка. Але все ж 60% татуює руки.

Що стосується основних орієнтирів в останній жіночої тату-моді, то "на хвилі" кельтські "пояса", "браслети" і "нашийники" у вигляді однотонного рослинного орнаменту і японський стиль: багатобарвні (дуже яскраві: червоний + чорний + золото і т. п.) алегоричні зображення птахів і квітів. Змійки, Скорпиончики та інша нечисть - залишаються на тілі у тих, хто сповідує стиль фатальної жінки.


До сучасних майстрів приходять люди абсолютно різних професій, і віків, соціального становища. Неможливо визначити, що сьогодні модно. Роблять татуювання і великі, і маленькі малюнки на різних частинах тіла. Все вирішується індивідуально в кожному конкретному випадку. Майстер і клієнт спільно підбирають малюнок, визначають його місце розташування на тілі. Головне - потрапити в руки професіонала . Дилетант здатний не тільки неякісно нанести на шкіру зображення, а й, порушивши правила стерилізації, створити тобі проблеми зі здоров'ям. Самі майстри радять не поспішати з нанесенням татуювання: спочатку треба все зважити і переконатися, чи дійсно ти цього хочеш. Крім того, що сам процес довгий і досить болючий.

Тому кілька порад:

1. для тих, хто вперше зважився на наколку. Отримавши в своє розпорядження численні каталоги з шедеврами, що не замахуйся відразу ж на кольорову репродукцію "Джоконди" у натуральну величину. Краще вибрати що-небудь невинне, малогабаритне і "жіноче": метелика, свій вензель ...
2. Перш, ніж скопіювати на своє тіло вподобану картинку, поцікався її авторством. Якщо походження шедевра сугубо "народне" - краще відмовитися, щоб не потрапити в халепу.
3. Навіть найсильніші почуття і прихильності рано чи пізно зникнуть. На відміну від татуювання. Тому ім'я або портрет твого улюбленого або несамовиті одкровення на лобку "Візьми мене" можуть здатися недоречним протягом усього життя. Справа в тому, що звести татуювання цивілізованим способом медицина поки не в змозі. Як і в ті часи, коли Міледі безрезультатно намагалася звести з плеча свою неабияк обридлу лілію.
Звичайно, існують деякі методи. Наприклад, соскабливание верхнього шару шкіри при глибокому заморожуванню. Але процес цей коштує в кілька разів дорожче зворотного й залишає такі шрами, які не прикрасять навіть справжнього чоловіка. Не те, що тендітну панночку ...
4. У всьому потрібно знати міру. Набагато сексуальніше виглядає скромна за розміром і колірній гамі, але філігранно виконана тату на якомусь досить сокровенне ділянці тіла. Так би мовити, мистецтво для обраних. Прикраси ж доступних стороннім поглядам місць призначені для світського життя, а значить, дуже схильні до моди. Такі тату теж не варто робити занадто великими, щоб згодом їх малюнок можна було б змінити згідно черговим "фішках" сезону. Тоді, якщо тобі набридне старий малюнок, можна буде просто "замалювати" його новим татуюванням іншої тематики і колірної гами, благо сучасні технології дозволяють. Саме на цю можливість сподіваються ті, хто постійно слідує за тату-модою, настільки ж мінливою, як і будь-яка інша.

Втім, загальновідомий більш легкий спосіб завжди мати саму модну татуювання. Для татуажного малювання косметичні фірми випускають різноманітні олівці, кремоподібні і рідкі засоби, якими користуються дуже широко. Оздоблюється не тільки тіло, але і волосся. Після вечірки одноразові тату легко видаляють за допомогою засобу для зняття макіяжу.
Існують також тату-одноденки за принципом перекладної картинки. Але це вже не мистецтво, а так, дитячі забави.

Трохи більш стійкі, але максимально щадні із сучасних технологій - біотатуіровкі з хною. Тримається вона до одного місяця, наноситься зовсім безболісно. Погодься, це дуже зручно, якщо у тебе намічається екзотична поїздка до теплого моря або, скажімо, медовий місяць.

Хна була відома ще в Давньому Єгипті, де знатні дами довгі години присвячували прикрасі тіла. Але в Індії і Середньої Азії це мистецтво досягло досконалості. Тут сформувалося безліч місцевих традицій використання хни для фарбування волосся, нігтів, шкіри, нанесення на тіло складних рослинних або абстрактних орнаментів, характерних для індійської і арабської культур. Довгий, терпляче декорування долонь і ступень мотивами квітів і переплітаються листя було таким же вишуканим розвагою, як будь-яке інше рукоділля: золоте шиття, каліграфія або огранювання дорогоцінних каменів. Секрети розпису передавалися від старших жінок до молодших, не виходячи за межі кланів. Узорів приписувалися охоронні, магічні і сексуальні функції і, кажучи ширше, допомога у всіх перипетіях жіночої долі.
Найчастіше прикрашалися руки і стопи; до речі, саме на цих місцях, де шкіра тонша і суші, хна тримається довше всього.

Якщо тобі хочеться поекспериментувати, то спробуй сама або за допомогою подруги зробити собі біотатуіpовку. В ролі барвника тут виступає хна. Змішай її з теплою водою і декількома краплями лимонного соку. Для отримання темно-коричневого кольору додай Чорна чай, для мідного - кpасное вино. Очисти шкіру скpабом і змасти евкаліптовим маслом. Якщо нанести pисунок відразу здається складним, використовуй тpафаpет або косметичний каpандаш. Хну наноси шпpіцем, як кpем на торт. У міру висихання сбpизгівай pисунок настоєм з лимонного соку, оливкової олії і цукру. Чи не pаньше ніж чеpез годину стpяхні висохлу хну з шкіри. Стаpайся в цей день pисунок не мочити, пpячь його від сонця, а то він змиється або вицвіте. Потемніє він не pаньше ніж чеpез два-тpи дня. Якщо тобі здасться, що pисунок зблід, пpотpі його лимонним соком або оливковою олією.
Позбутися його нескладно: мило і мочалка не залишать і сліду від колишньої pоскошества.
Якщо двох квітів для тату тобі недостатньо - обpатило в салон. Там хну замісити більш професійними, зробивши її зеленої, червоною або чеpной. А вдома можна зробити однотонні бpаслетікі на зап'ястях і щиколотках.

Поради, як роблять татуювання: перед нанесенням малюнка краще зробити пілінг на тій ділянці тіла, який ти бажаєш прикрасити Поради, як роблять татуювання: перед нанесенням малюнка краще зробити пілінг на тій ділянці тіла, який ти бажаєш прикрасити. Найбільше для тимчасового татуювання підходять зап'ястя, тильні сторони кистей, щиколотки і підйоми ніг. У цих місцях шкіра тонка і має менше сальних і потових залоз , Що додасть твоїй картинці чіткість і тривалість. Якщо ти вибрала для малюнка хну, то варто видалити з цього місця волоски, інакше вони стануть рудуватими і залишаться такими довше, ніж сам малюнок. Хну краще не наносити на ділянки шкіри, на яких є зморшки: потрапляючи в складочку, вона розпливається.
Недолік малюнків, виконаних в техніці змивається тату, в тому, що вони не можуть мати чітких тонких ліній і півтіней.
Тимчасове татуювання - це досить широкі лінії, краї яких злегка розмиті. Тому найкраще в цій техніці виходять орнаменти і графічні малюнки.

Наступний по "серйозності" етап декоративного самовдосконалення - татуювання за методом Long-time liner (контурного макіяжу). Він заснований на введенні фарби не під шкіру, яка складається з 9 шарів, а, як би, всередину неї, між 2-м і 3-м шарами. Тут немає кровоносних судин і процедура абсолютно безболісна. Після операції на шкірі не залишається ніякого запалення, а повну насиченість малюнок здобуває вже через тиждень. (Таким же чином наноситься так званий перманентний або контурний макіяж: будь-яким обраним відтінком можна обвести контур губ і "нафарбувати" їх, підвести брови, зробити тіні, "стрілки", поставити "мушку"). Тримається перманентна татуювання на тілі 2-3 роки, на обличчі - близько 5 років і сходить природним шляхом, за рахунок лущення шкіри.

Від поганого смаку і в боді-арті ніхто не застрахований, але навіщо сучасній людині прикрашати своє тіло?