Полезные материалы

Як вибрати бандаж? Вагітність і післяпологовий період

Потрібно носити бандаж чи ні - про це точаться суперечки не тільки серед майбутніх мам, а й серед самих лікарів.


одні акушер-гінекологи говорять про користь підтримки зростаючого живота вагітної. Інші вважають, що він шкодить майбутньої матері і обмежує простір для самого плоду. Треті стверджують, що підтримують бандажі лікувальних функцій не несуть, а ось що фіксує бандаж на шнурках призначають при нестійкому положенні плода з 30 по 36 тижні вагітності. Але наш консультант акушер-гінеколог Ю. Єрмаков однозначно визначає протипоказання для бандажа: плацентарна недостатність (Передчасне старіння плаценти) і загроза передчасних пологів.


Майбутні мами роблять свій вибір на користь бандажа, найчастіше ґрунтуючись на бажанні знизити прояв розтяжок . Ми ж пропонуємо вам основні рекомендації, як правильно вибрати бандаж під час вагітності та в післяпологовому періоді.


Виробники бандажів


Найбільш популярні в Україні бандажі прибалтійських, італійських виробників. Але на них багато нарікань через зниження якості призначення на користь їх зовнішнього вигляду. Ціна цих виробів абсолютно прийнятна для покупців середнього достатку.


Існують також бандажі російських виробників. Серед українських мам зустрічається невдоволення російськими бандажами. Претензії прості: незручно вдягати і погано підтримують живіт. Але ці думки, звичайно, суб'єктивні. Вітчизняні виробники випускають підтримує білизну. Воно відзначається хорошим рівнем підтримки і достатньою еластичністю тканини.


Дорогі, але дуже якісні бандажі випускає Німеччина і Англія. У зазначених країнах деякі виробники працюють вже понад 100 років. Вони випускають білизна для вагітних і одяг для майбутніх мам. Їх бандажі відрізняються збалансованим поєднанням медичної доцільності, функціональності та естетичності. Порадує майбутніх мам навіть розширена колірна гамма їх бандажів - не тільки білий колір, але і бежевий, чорний. А ось бандажі інших країн-виробників зазвичай тільки білого кольору. Хоча деякі лікарі вважають саме білий колір додатковим стимулом містити бандаж в чистоті.


Як вибрати бандаж правильно


При виборі бандажа для вагітних слід зосередитися на головних позиціях:

  • бандаж повинен виконувати своє призначення: знімати навантаження з внутрішніх органів, з хребта, з шкіри, а головне - підтримувати живіт;
  • бандаж повинен бути зшитий з дихаючого гигроскопического матеріалу, а склад бандажа повинен включати: еластан, мікроволокно, бавовна;
  • вибирайте бандаж з багаторівневими застібками - це дозволить регулювати його на зростання або зменшення живота;
  • підберіть розмір бандажа правильно: щоб вибрати бандаж за розміром, можна до свого розміру до вагітності додати 1 розмір (це для бандажа-трусів) або просто заміряти окружність стегон в найширшому місці і окружність талії - звіряємо свої дані з зазначеними на упаковці; стрічкові бандажі відповідають звичайним розмірами білизни: S, M, L;
  • ціна бандажа багато в чому буде залежати від його зовнішньої привабливості;
  • обов'язково варто звернути увагу на те, в якій позі вам потрібно буде надягати той чи інший бандаж, наскільки легко знімати його: якщо ви прихильниця активного способу життя, то бандаж-труси, який одягається лежачи, вам не підійде - краще буде вибрати стрічковий бандаж- пояс.


види бандажів


Тепер розглянемо докладніше яким може бути бандаж:

  • стрічковий бандаж-пояс: може бути допологової і післяпологової. Цей бандаж надівається на поперек, фіксується під животом. Бандаж фіксує матку і не тисне зверху. Його можна надягати лежачи і стоячи. Він скроєний з 3-х зчленувань: двох збоку і одного попереду. Бічні зчленування посилені еластичною гумкою. Вона дозволяє регулювати діаметр бандажа, не знімаючи. Гумка довша, ніж бічні клапани. Довжину кожного зчленування можна міняти за допомогою липучок.
  • бандаж-труси також використовується до і після вагітності. Під час вагітності він підтримує живіт і фіксує матку. Його потрібно надягати лежачи. Краще його надягати поверх звичайних трусиків, інакше доведеться прати кожен день. Поле пологів стягуючий бандаж-труси має пружні, щільні вставки на попереку і животі. Також у нього широкий пояс і завищена талія. Застібати цей бандаж можна знизу.
  • післяпологовий бандаж спідниця-пояс: може застосовуватися навіть після операцій. Має щільну вставку на животі.
  • післяпологовий бандаж-грація. Такий бандаж може мати більш посилені моделі з високою стягуючі здатністю. У бандажа-грації щільні вставки на животі, багаторівнева застібка збоку або знизу і завищена талія.
  • післяопераційний бандаж після кесаревого розтину . Цей вид бандажа підтримує м'язи передньої черевної стінки і фіксує післяопераційний шов. Надівається він лежачи. Бандаж зазвичай виготовлений у вигляді моделі бандаж-грація, на якому застібка розташовується знизу. Він же може бути зроблений як бандаж-пояс шириною 20-30 см з застібкою на липучці.
  • бандаж-пояс з програвачем. В цей бандаж вбудований програвач, на який можна записати музику через USB або записати батьківські голоси за допомогою мікрофона. Навіть з включеним програвачем можна гуляти або спати вночі - звук передається за допомогою вібрації на поверхню живота. Акумулятори вбудовані. У поперекової частини пояса є погладжування елементи полегшують стан майбутньої мами.

Носити бандаж чи ні? Який бандаж вибрати? Всі ці питання потрібно вирішувати в індивідуальному порядку. Але головне - перед прийняттям рішення варто обов'язково проконсультуватися зі своїм лікарем.

Носити бандаж чи ні?
Який бандаж вибрати?