Полезные материалы

Зшити постільна білизна своїми руками

  1. Тканина для постільної білизни
  2. Витрата тканини на постільну білизну
  3. Технологія пошиття постільної білизни

Як зшити постільна білизна своїми руками, як розрахувати правильно розміри деталей комплекту, зшити дитяче постільна білизна своїми руками Як зшити постільна білизна своїми руками, як розрахувати правильно розміри деталей комплекту, зшити дитяче постільна білизна своїми руками? Багато питань - один відповідь тут, в цій статті.

Зрозуміло, що дитяче постільна білизна нічим не відрізняється за технологією пошиття від дорослого, скоріше, мається на увазі як зшити красиву постільну білизну: з мереживом, рюшечками, бантиками. Якщо мереживо можна просто настрочити зверху на підодіяльник, наволочку, по краях простирадла, то з рюшами і окантовкою швів потрібно повозитися, потрібно знати, як це робити. І це вже - просунутий курс. А зараз ми навчимося шити красива постільна білизна за рахунок вибору красивою і якісної тканини, чистою обробки і правильного крою. Щоб було все зрозуміло, ви, як завжди, побачите і схеми, і відео уроки.

Переваги самостійного пошиття постільного комплекту очевидні: це і за ціною, і за якістю. І насправді з цим може впоратися і новачок: це не так довго, і не так важко, головне - робити крок за кроком згідно уроків. Машинка підійде звичайнісінька. Це як раз той випадок, коли не потрібен ні зигзаг, ні оверлок. Найміцніші і правильні шви в цій роботі - білизняні: подвійний або французький . Для спрощення завдання можна використовувати «перебудовний» шов, як його називаю я. Зручний, простий і міцний. Про швах в відео

Тканина для постільної білизни

Вибір тканини - також може стати частиною творчого процесу і ще однією перевагою на користь пошиття постільної білизни своїми руками.

Комплект можна зробити двох кольоровим з тканин-компаньйонів - це коли тканини підходять за структурою і в одній колірній гаммі або, навпаки, контрастні. Якщо ви хочете зшити комплект з купонною тканини - з великим одностороннім малюнком, то, як і в першому випадку, ви повинні бути готові до того, що витрата тканини, як і витрата грошей, буде збільшений. Але зараз величезний вибір тканини різних чудових забарвлень, які можуть влаштувати нас без додаткових витрат.

Тепер потрібно поговорити про якість та склад тканини. Ми вже знаємо все про бавовні і його властивості, і я скажу, що це - найкраща тканина для спального білизни. Шовкову білизну хоча і вважається вишуканим, але воно не дуже приємне для сну: прохолодне і слизьке, не кажучи вже про технологічні незручності при шиття і низьких гігієнічних якостях. Для натурального шовку потрібно стати мільйонером для початку, для простих смертних це - недоступна розкіш, а для синтетичного шовку потрібно визнати себе самогубцем, щоб спати на такому ліжку.

льон хороший для простирадлом. І саме для простирадлом випускають спеціальну лляну тканину. Але це за умови, що комплект буде складатися з різних тканин: наволочка і підодіяльник з бавовни, а простирадло - з льону. Це хороший вибір. Повний комплект з льону дуже важкий і для використання, і для прання. Він так само, як і шовк, холодний, що ковзає і плюс жорсткий. Не слухайте «теоретиків», я вам кажу, як людина-практик. Наволочка і підодіяльник з льону, та ще й простирадло - холодно і незатишно, тканина не прилягає до тіла. Але ви можете зробити свої висновки.

Ні в якому разі не купуйте так званий поликоттон: бавовна з додаванням синтетики. Ніхто не скаже точно, який в ній відсоток добавки, так як він варіюється від 35% до 85%, так стало традицією в продаж поставляти рулони тканини без маркування. Можливо, хитрують продавці. З особистого досвіду (нам дарували такий комплект) скажу, що тканину приходить в непридатність швидко: линяє, закочується, «стріляє», тобто накопичує статичну електрику, яке на ранок вас зробить хворими. Носитися воно може довго за рахунок капронової сітки - бавовна витирається, капрон залишається. Але вам воно треба? Крім того, особисто я в ньому задихалася.

Отже, тканину для постільної білизни - бавовна і тільки бавовна. І тут говоримо про якість, яке легко визначити або на дотик, або за ціною. Чим тканину рідше і тонше, тим вона, як правило, дешевше. Поплін, найтовстіша бязь від 120 до 140 грам на кв. метр і сатини - це найдорожчі, міцні бавовняні тканини, які випускають для постільної білизни. Можна купити якісні, але більш легкі бязі і ситці, які прослужать довго і будуть відповідати всім вимогам. Якщо продавець - господар, то він дасть детальну характеристику і тканини, і її виробника, а якщо немає, то озбройтеся своїми знаннями і відчуттями. Чим рідше тканину і тонше, тим, логічно, вона менш міцна і дешева. Чим рідше тканину, тим більше буде усадка, чим тонше, тим швидше зноситься, ніж дешевше, то, швидше за все, сильно злиняє. Хоча, і при цих умовах постільна білизна прослужить не один рік, якщо у вас це не єдиний комплект, хоча після прання буде, як ганчірка, але праску цей недолік трохи підправить.

Хоча, і при цих умовах постільна білизна прослужить не один рік, якщо у вас це не єдиний комплект, хоча після прання буде, як ганчірка, але праску цей недолік трохи підправить

У будь-якому випадку, зшити постільна білизна своїми руками вигідно і цікаво. А вибір за вами.

Витрата тканини на постільну білизну

Зараз промисловість випускає великий асортимент тканин під різні розміри ліжок: двох спальних, півтора спальних - шириною відповідно: 1,5 і 2,2 м. І навіть для дитячої постільної білизни можна підібрати потрібну ширину тканини без залишку. Головне, правильно виміряти довжини ліжка і ковдри - вони будуть різними, обхват подушки в обидві сторони, врахувати потрібні вам надбавки на «захлести» простирадла і наволочки, дати надбавки на шви: скільки швів, стільки раз помножити по 1,5-2.0 см. , і врахувати надбавку на усадку. Тканина по ширині не всідається, як ми пам'ятаємо з уроку по ткацтва , А по довжині усадка залежить від щільності, як ми теж вже відзначили. Хочу тільки додати, що усадка не настільки значна, як думають деякі: 2-4 см. На метр - це найбільший припуск, хоча 4 см. Я не зустрічала, якщо чесно. Для першого комплекту можете перестрахуватися: дати припуски побільше на пару-трійку сантиметрів, ніж налічите в купе, а потім придбаєте свій досвід. Я не раджу мочити тканину для постільної білизни перед шиттям, як радять деякі, хоча для пошиття виробів для себе я це роблю. Справа в довжині шматка: для комплекту ви купите не менше 7 метрів тканини, а якщо ще й ширина 2,2 м? І де це буде сохнути в розправленому вигляді? Думаю, без коментарів.

Схему для простирадла і підодіяльника дивимося в відео уроці. Про наволочку все дізнаємося тут . Але, в цілому, повний розрахунок витрати тканини на постільну білизну в різних варіантах доведеться вам робити індивідуально, як ви вже зрозуміли, тут тільки підказка. Головне - купити тканину відповідної ширини і проблем буде менше.

Технологія пошиття постільної білизни

Ви розтрощили постільна білизна і готові приступити до шиття.

Про наволочку ми вже дізналися вище Про наволочку ми вже дізналися вище. Все про присутніх ми дізналися, коли робили перші кроки в швейному справі: Як почати шити? Прикрашаємо будинок.

Тепер черга настала шити підковдри Тепер черга настала шити підковдри. І тут у нас сюрприз: я представляю три способи пошиття підковдр: підковдри з отвором посередині, підодіяльник з отвором збоку і підодіяльник на блискавці. Оскільки моє завдання - дати для новачків в швейному справі весь матеріал докладно і покроково, то неможливо все «завантажити» в один урок. Як ви бачите, найпростіший пошиття комплекту постільної білизни вимагає комплексних знань. Тому обробку розрізів дивимося в «Майстер клас: зшити підодіяльник».

Для маркування можна використовувати білизняний булавочку. Вона і закріпить ковдру, і послужить маркером верху, і прикрасить ваш підодіяльник.

узагальнююча інформація «Зшити постільна білизна своїми руками» в цьому відео.

Залишається тільки додати, що голку застосовуємо номер 90-85, нитки зараз все міцні, стандартно можна застосувати нитка армовану 45ЛЛ (35лл) в залежності від товщини обраної вами тканини і шва. Не забувайте, що в французькому шві голці потрібно пройти через кілька шарів тканини.

Постільний комплект готовий! Приємних снів! Я впевнена, що на такій постільній білизні вам не присняться кошмари. А дівчата можуть шити собі придане!

Поділіться своїм рішенням в коментарях: будете шити постільну білизну своїми руками або купіть готовий комплект?

Задавайте питання. Якщо стаття була корисною, діліться нею з друзями в соціальних мережах, буду вдячна за лайки. Підписавшись на новини, ви не пропустіть нові уроки, а також отримаєте корисну книгу в подарунок «Швейна машинка домашнього використання».

З любов'ю, Ольга Злобіна

Але вам воно треба?
Справа в довжині шматка: для комплекту ви купите не менше 7 метрів тканини, а якщо ще й ширина 2,2 м?
І де це буде сохнути в розправленому вигляді?
Поділіться своїм рішенням в коментарях: будете шити постільну білизну своїми руками або купіть готовий комплект?