Полезные материалы

Постільна білизна для новонароджених своїми руками

  1. Розміри постільної білизни для новонароджених
  2. Як зшити постільна білизна для новонароджених своїми руками

Молоді мами часто задають питання: що краще - купувати або шити постільну білизну для новонародженого малюка? Однозначної відповіді немає. Якщо ви вмієте шити, хочете для крихти постільна білизна особливої ​​забарвлення і якості, або ж у вас дитяче ліжечко, ковдру і подушка мають нестандартні розміри, найкраще, звичайно ж, зшити постільний комплект самостійно.

Розміри постільної білизни для новонароджених

Якщо промоніторити інтернет магазини за запитом "стандартні розміри постільної білизни для новонароджених", цифри будуть не завжди співпадати. Судіть самі. Стандартні розміри спального місця для новонародженого складають: довжина: 120 см, ширина: 60 ​​см; постільні комплекти для новонароджених, які можна купити або замовити в магазині мають розміри: ковдру - довжина 140 см, ширина: 100 см (часто вказують довжину 147 см і ширину 112 см); наволочка - довжина: 40, і ширина: 60 ​​см (часто вказують довжину і ширину 40 см), простирадло - довжина: 140, ширина 100 см (часто можна зустріти довжину 150 см і ширину 110 см).

Як бачите, підібрати точні розміри постільної білизни можна тільки в одному випадку - якщо зшити комплект самостійно.

Постільний комплект для новонароджених зазвичай складається:

  • бортики в ліжечко (як зшити - см. тут ),
  • простирадло (розмір 110 см на 150 см),
  • підодіяльник (110 на 150 см),
  • наволочка (розмір 40 на 60 см)

Молоді мами часто задають питання: що краще - купувати або шити постільну білизну для новонародженого малюка

Витрата матеріалу для пошиття постільної білизни для новонароджених

Шиють постільна білизна для новонародженого тільки з натуральних тканин, в основному - бавовняних: ситцю, сатину, фланелі. Для пошиття простирадла, наволочки, підодіяльники вам знадобиться приблизно 3 м 90 см тканини при ширині 150 см.

Як правильно вибрати постільну білизну за складом тканини, см. тут .

тут

Як зшити постільна білизна для новонароджених своїми руками

Перед пошиттям постільної білизни потрібно підготувати тканину - випрати в гарячій мильній воді, прополоскати, висушити і пропрасувати з виворітного боку гарячою праскою. Тканина у нас має ширину 150 см, тому для простирадла відміряє по довжині 110 см + 5 см на припуски = 115 см, відрізаємо. Для підодіяльника відміряє 110 см + 110 см + 5 см на припуски = 225 см, відрізаємо. І у нас залишається шматок тканини в 45 см, з якого викроює наволочку для подушки з двома згинами - прямокутник шириною 45 см і довжиною 60 см + 60 см + 5 см на припуски + 20 см на заходження = 145 см.

Простирадло для дитячого ліжка можна зшити звичайним способом - підшити краю з чотирьох сторін швом вподгібку з відкритими обмітали зрізами або закритими зрізами. А можна зшити простирадло на гумці .

Тканина для підодіяльника згинаємо по зазначеній лінії і зшиваємо одну довгу і дві короткі сторони. Спосіб обробки країв будь - подвійний шов, одинарний з Обметко і т. Д. Не забудьте збоку або знизу залишити невеликий отвір незашітим (близько 50 см) для заведення ковдри. Застібку для дитячої білизни у вигляді гудзиків і змійок краще не робити, залишене незашітим отвір обробити швом вподгібку з відкритим або закритим зрізом. Як зшити підодіяльник, було детально розказано в майстер-класі по шиттю .

Залишилося зшити наволочку для подушки. Для цього короткі зрізи прямокутника підшиваємо швом вподгібку з відкрилися / закритим зрізом. Складаємо тканину виворітного стороною всередину, як було розказано в майстер-класі по шиттю наволочки . Зшиваємо бічні краї на швейній машині, підрізаємо припуски. Вивертаємо наволочку на виворітну сторону, розправляємо, знову прострочуємо краю на ширину лапки швейної машини. Вивертаємо знову наволочку на лицьову сторону.

Вивертаємо знову наволочку на лицьову сторону

Комплект постільної білизни після пошиття слід ще раз випрати в теплій воді, ретельно прополоскати, висушити і пропрасувати праскою.

Для пошиття дитячої білизни, як уже було сказано вище, краще не використовувати гудзики, змійки, липучки, кнопки і т. Д. Так само не слід перевантажувати ліжко декором - різними аплікаціями, вишивкою, накладними деталями. Постільна білизна для малюка має бути не тільки естетично красивим, але і практичним. Але перш за все - воно повинно відповідати всім гігієнічним нормам і вимогам.